Téma: Bújócska

-_Roger_- 2014 nov. 01. - 22:20:19
(131/151)
Kb. a közepéig jó volt.Akkor már lehetett tudni*,hogy mi lesz a vége.DeNiro most is fenomenális volt.Femkét és Elizabethet külön-külön is szeretem.

*SPOILER


A kislány-Charlie vonal gyenge volt.Ebbõl könnyen rá lehetett jönni,hogy DeNiro itt a fõszereplõ.

7/10
Nira1900 2014 okt. 23. - 20:02:34
(130/151)
A jó alakítások ellenére is csak átlagos...

SPOILER***

Lehet, hogy amúgy sem állnak közel hozzám az olyan filmek, amelyekben apák akarják megkéselni a saját lányukat. Végsõ csavarnak erõltetett és nem túl ízléses. A befejezés (két fejû kislány a rajzon) is csak egy odavetett "poén", semmi több, és hány ilyet láttunk már... (Deigendenemdeigendenem) :-)
Viharsziget 2014 okt. 12. - 01:06:19
(129/151)
Mekkora film volt ez kérem? Zseniális! :)

SPOILER: (SEGÍTSÉGET KÉREK, KÖSZÖNÖM)

Álmomban sem gondoltam volna, hogy az apa a Charlie, és mikor ez kiderült, akkor szinte semmit sem értettem, hiszen mikor a kislánytól megkérdi az apa, hogy ki az a Charlie, hogy néz ki stb...akkor a kislány miért nem vágja rá, hogy hát apa Te vagy az???????? Netán azért, mert õ is ilyen betegségben szenvedett? Ez nekem nem logikus, h miért nem szólt, hogy apa te vagy az....

SPOILER VÉGE!

Amúgy király film!
szenvedely 2014 júl. 30. - 01:33:16 Előzmény -greghouse-
(128/151)
Nálam ez a film értékelhetetlen, azaz 0.Nem értem,hogy vállalta el R.d.N.
Minden szempontból egy semmi...
9/10
-greghouse- 2014 jún. 08. - 10:00:53 9/10
(127/151)
...SPOILER (KIEGÉSZÍTÉS)...


És amikor az apja firtatja, hogy ki is az a C, látni szeretné, a lány beviszi a szobájába, és ott vannak a rajzok. De ott van egy tükör is.

....SPOILER VÉGE...

9/10
9/10
-greghouse- 2014 jún. 08. - 09:58:33 9/10
(126/151)
****SPOILER (válasz)****

Azért mert - erre céloz is egy félmondatban a lány - Charlie megparancsolta a lánynak, hogy nem szólhat az apjának, és (nyilván) azt is mondta neki, hogy csak úgy néz ki, mint az apja.

****SPOILER VÉGE****

Egyébként sokkal jobb film, mint ahogy egyes fanyalgók mondják.
Én sokszor azért ostorozok filmeket, hogy nincs elég jó forgatókönyvük. Ez sem volt a csúcs, de maximálisat kihoztak belõle, a rendezõ, és a két fõszereplõ (és a producer, akinek azért óriási a felelõssége abban, kit választ ki fõszereplõül, jelen esetben Dakota annyira jó, hogy frászt kaptam a nézésétõl néha, utána pár másodperc után el tud mosolyodni. De Niro pedig zseniális és kész. Jó film.
Cullangka 2014 febr. 14. - 14:04:34 Előzmény gall.maryanne
(125/151)
mielõtt megnéznék egy filmet elolvasom a kommenteket, akaratlanul is beleolvastam spoilerbe, de meggyõzött, hogy meg se nézzem :D ajánlani tudom a viharsziget cimû filmet.. ha érdekességet keres valaki inkább azt nézze mint ezt :D mostanában ritkán találni jó filmet :/
5/10
Annis 2013 aug. 23. - 20:40:21 5/10
(124/151)
Túl sokat vártam tõle. :( Nem tetszett. Pedig én nem igazán értek a filmekhez, nekem pl fogalmam sem volt róla, hogy ki lehet az a Charlie, de mikor kiderült, csak felröhögtem egyet.

****SPOILER****

Ugyan már, egy ilyen korú gyerek így viselkedne, ha az apja skizó lenne? Biztos folyton azt hajtogatná, hogy "de hát apa, te vagy a Charlie". Számomra már itt megbukott az egész.

****SPOILER VÉGE****

Csak azért kap 5 pontot, mert Robert nagyon jó volt benne.
gall.maryanne 2013 júl. 30. - 20:30:53
(123/151)
***SPOILER***
Hát nekem nagyon sablonos volt. Nem szeretem ezt a skizofrénia elemet, ha nem tudnak jól megoldani egy thillert/krimit, akkor elõhúzzák, s bumm, "nagy csavar". Már a 20. perctõl fogva lehetett tudni, mi a "nagy rejtély" Szerintem egyértelmûen túlértékelt a sztori szempontjából, sajnos van még egy tucat ebbõl.
8/10
jozsi86 2013 máj. 21. - 13:19:25 8/10
(122/151)
Nem volt rossz ez a film. A végén a csavaron rendesen megdöbbentem. A kislány is és De Niro is jól játszott.
7/10
Rahar 2013 máj. 19. - 18:03:17 7/10
(121/151)
Csatlakozom a tetszõk táborához. A színészi játék kiváló. Képi megvalósítás, kameraállások jók. A karakterek számomra elfogadhatóak, bár mindegyik egy kicsit furcsa. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés sebessége nekem néhol kicsit lassú. A thrillerekre jellemzõ csavar kiváló, erre nem számítottam. Aki szereti a furfangos történetû alkotásokat az mindenképpen nézze meg.
gladiolus 2013 máj. 11. - 11:59:41
(120/151)
Elõször nem értettem. hogy egy thrillerhez, aminek a tartalma elsõ olvasásra elég szokványosnak tûnik, miért kell egy ekkora húzónév.Most már értem.
Emellett a kislány is igencsak jól játszik. Ebben a filmben semmi sem az, aminek látszik, azt hiszem, ez a lényeg.
A thriller, mint mûfaj, úgy tûnik, a legfelkapottabb, legnépszerûbb mûfaj manapság, az embereknek már a krimi nem elég, mert borzongás is kell,legalábbis a szó ezt jelenti.
Mondjuk ettõl a filmtõl borzongani nem annyira lehet, inkább néha kicsit megdöbbenni. Idõnként mindig rámjön egy leküzdhetetlen késztetés, hogy thrillert nézzek, mert néha tényleg kell egy kis borzongás, misztikum, irracionalizmus,rejtély, stb . De aztán a legtöbb esetben mindig az a vége, hogy rájövök, hogy tulajdonképpen megnéztem valamit, ami egy kicsit sem léleképítõ jellegû, pillanatnyilag elszórakoztat persze, de aztán nem nagyon marad utána semmi. Mert hát ez a mûfaj sajátossága.Hát ez is egy ilyen film volt.
10/10
petruska. 2013 jan. 27. - 18:30:23 10/10
(119/151)
Mindenkinek ajánlom aki szereti az ilyen filmeket!
Színészi játék 10/10 kislányé és Robert De Niro-é is egyaránt! Rémisztõ, izgalmas, nem unatkozol rajta egy percet sem! Ilyesmi történettel sem találkoztam még, mindenképpen meglepõ szerintem a vége! Egy szóval egy igazán jól sikerült film!
9/10
melody03 2013 jan. 21. - 16:37:22 9/10
(118/151)
Tetszett, de nem egy kiemelkedõ film. Nekem különösebben nem okozott meglepetést a "csavar" a végén, de ettõl függetlenül is lekötött és borzongatott olykor-olykor. A színészi játék tényleg fantasztikus, fõleg a kislányé, eszméletlen mennyire hûvös, rémült és ijesztõ arcjátéka volt. Nem bánom, hogy megnéztem.
10/8
mandelstam 2013 jan. 21. - 16:35:18
(117/151)
Ja, és a befejezés. Olyan hirtelen vége lett, a nagy dráma után mintha mi sem történt volna, mindenki boldog, heppi, az RTL pedig olyan gyorsan 'lekeverte', hogy nem is észleltem a rajzon a két fejet (?)
(amúgy is szõke vagyok) és arról, hogy többféle befejezés is készült hozzá, csak itt értesültem.
(A 14 éves lányomat sem hatotta meg a film, miután egy ideje - többek között - Stephen King regényein szocializálódik :-)
mandelstam 2013 jan. 21. - 16:25:10
(116/151)
Elsõ hozzászólásom, eddig csak olvastam filmek kapcsán véleményeket, de ez tegnap este kicsit felbosszantott..
Egy igazán jó filmet vártam pontszám, leírás alapján.
Ehhez képest azokhoz tudok csatlakozni, akik sablonosnak, szájbarágósnak, kiszámíthatónak, hatásvadász filmnek értékelték. Az elsõ félóra után csak unatkoztam, a gyenge sztori okán a valószínûleg jó színészi játék sem kötött le.
(És azok a folyamatosan 'csúcsra járatott' borzongatásra szánt hangok,az ijesztésre szánt sablonok halmozása, amik épp emiatt (nálam) egyáltalán nem érték el céljukat.)
Igazából pazarlásnak tartottam utólag azt a 2 órát, amit (végül már csak a gyerekem kedvéért) erre fordítottam.
De lehet, hogy a mostanában függõséget okozó 7 évad Dexter után az ingerküszöbömet már csak hasonló igényességû filmek érik el :-)
Végigolvasva a kommenteket, milyen érdekes, ahogy folyamatosan váltakoznak a szuper és a pocsék jelzõk, kb. hasonló arányban.
Na, mindegy, részemrõl soha többet Bújócska. :-)
8/10
norbikess 2013 jan. 21. - 16:15:36 8/10
(115/151)
SPOILER

Igen,a filmek úgy tudom 5 féle befejezése van. Az egyik az ami tegnap volt tv-ben..lerajzolja a kiscsaj magát a csajjal. Egy másik befejezésen ugyanez a szitu de akkor az a csavar benne,hogy magának 2 fejet rajzol,azaz örökölte apjától a kettõs személyiségzavart. A harmadik változatban este bemegy hozzá a csaj elköszönni majd amikor kimegy a kiscsaj kéri hogy hagyja nyitva az ajtót..viszont a nõ mondja hogy nem lehet..majd becsukja az ajtót és kiderül hogy a kiscsaj egy elmegyógyintézetbe van bezárva. A negyedig változatban ugyanez a szitu,bezárja az ajtót..ekkor a kiscsaj felkel az ágyból, elkezd számolni és a tükörben amikor meglátja magát,aztm mondja,hogy -Megvagy! Azaza saját magával bújócskázik,ami szintén nem túl normális :) Az utolsó változatban ugyanígy játszik saját magával,csak akkor nem az elmegyógyintézetben van hanem a nõvel él otthon.

SPOILER VÉGE

A film egyébként nagy kedvencem, nagyon jó a csavar a végén!
10/8
McL Team 2013 jan. 21. - 11:28:38
(114/151)
Tetszett a film, ugyanakkor egy kicsit befejezetlennek éreztem
barbi_112 2013 jan. 21. - 09:37:02
(113/151)
Én harmadszorra néztem meg, és mind a három alkalommal más volt a vége. Már másodszorra is fura volt, hogy mintha nem erre emlékeztem volna, de hogy tényleg 3 féle befejezése van? Érdekes.
pillangókisasszony 2013 jan. 21. - 00:17:50
(112/151)
Egy picit kiszámítható,de szerintem nem rossz.Nem értem miért van ennyire lehúzva,lepontozva.Elsõre nézésre nagyon tetszett,másodjára is élveztem.