sorozatkedvelõ 2013 jan. 20. - 10:04:41
(184/1024)
Köszi az elõzetest!
Augusto jól "kifizette" Carminat a szolgáltatásért!
8/10
suxel 2013 jan. 18. - 21:12:42 8/10
(183/1024)
Kb most lehetett vége a résznek, íme itt a jövõ hétre szóló elõzetes: Abismo de pasion (Bûnös vágyak 74-78)

Na ezen a héten szerintem lehet nyugodtan aludni, még most semmi érdemre méltó nem történik, inkább csak a hét vége felé érdemes felébredni a pénteki résznél. Ami szerdán és csütörtökön lesz azt én végigaludtam körülbelül.

Carmina a szokás szerint reggelizni készül, de Augusto közli vele, hogy õ nem reggelizhet itt. Keressen magának másik helyet, ami lehet a konyha, de a terasz is, vagy akárhol máshol. Elisa megdöbben az apja reakcióján.
Paolo és Gabino a kocsmában beszélgetnek, ahol Paolo közli Gabinoval, hogy bármire is készül Guido vagy Alfonsina ellen, õ a segítségére lesz benne.
Damian elmegy Elisaékhoz. Szemtõl szembe akar beszélni Augustoval. Augusto kijön és kezet fog a fiúval. Közli, hogy érezze magát otthon. Lolita, Elisa és Damian is megdöbbenek a férfi barátságos viselkedésén.
Alfi és Florencia orvosnál vannak, ahol Flor könyörög Alfinak, hogy ezt nem teheti vele. Alfi csak egy vizsgálatot akar, hogy megnyugtassa magát, hogy Flor minden akadály nélkül teherbe tud esni. Nem tagadhatják meg tõle, hogy nagymama legyen és az elsõ unokát Flortól akarja.
Damian elmondja Gaelnek, hogy Augusto beleegyezett, hogy együtt legyenek Elisaval, és nem választhatják szét õket. Gaelnek nem tetszik, hogy Augusto elfogadta a kapcsolatukat.
Augusto könyörög Elisanak, hogy hagyják el kettesben a falut, adjanak maguknak egy esélyt, hogy újraépítsék a kapcsolatukat, mint apa és lánya.
Augusto szidja Carminat, hogy õ a legnagyobb rib*nc a vidéken. És õ volt a világ legbutább embere, mikor elvette egy olyan szégyentelen nõt, mint Estefania, majd pedig nem sokkal késõbb a testvérét is elvette.
Edmundo közli Alfival, hogy az ügyvédje nem sokára felkeresi egy szerzõdés végett. Mindez azért van, mert Enriquet elküldik a feldolgozóból. Lényeg: Edmundo szerint indokolatlan volt.
Flor közli Guidoval, hogy õ nem tud itt élni ebben a szörnyû helyzetben, és hogy az apjának sem lesz jó ez.
Elisa dícséri Lolitát, hogy mennyire gyönyörû, aki már a menyasszonyi ruhában áll a tükör elõtt.
Gabino emlékezteti Tonat, hogy tudja õ is, hogy Vicente az õ fia és nem Braulióé. Vicente pedig egy falnak dõlve kihallgatja és tetszik neki a helyzet.
Alfi a meridai bankban, és sík ideg, hogy hova lett a pénz a feldolgozóból. Közli az ügyintézõ, hogy bizony Guido utalta el a pénzt onnan. Egy csöppet megdöbben Alfi, hogy ki?
Carmina véletlenül megtudja Horaciotól, hogy Augustóék készülnek elhagyni a falut. Horacio azt hitte, hogy Carmina is velük megy. A bökkenõ csak az, hogy Carminat Augusto kihagyta a buliból. Carmina nem akarja hagyni, hogy Augusto itt hagyja magában.
Damian beolvas Augustonak, amiért rászedte.
Lolita is megtudja, hogy Elisa és Augusto elhagyni készülnek a falut.
Guido bevallja Alfonsinanak, hogy szereti.
Elisa és Damian megtudják, hogy õk „féltestvérek.”
8/10
suxel 2013 jan. 18. - 21:07:15 8/10 Előzmény sorozatkedvelõ
(182/1024)
Persze, hogy nem ismerik a történetet. Fõleg ha hárman állnak neki fordítani külön-külön epizódokat. Volt már részem anno egy kis feliratozásban, szerintem nem megy könnyen képi anyag nélkül.
sorozatkedvelõ 2013 jan. 18. - 14:27:32
(181/1024)
Sokszor a fordítók nem ismerik a történetet/szerintem/,ezért használnak oda nem illõ kifejezéseket,amikor a szónak több jelentése van.
Láttam már olyan sorozatot,ahol a szereplõk neve volt felcserélve egy mondatban.
8/10
suxel 2013 jan. 18. - 12:57:18 8/10
(180/1024)
Tudod én úgy gondolom, hogy aki elvállalja a magyarosítást, annak oda kellene ülnie és akkor a sorozattal együtt néznie, hogy pontos munkát végezzen. Szerintem az a feladata, hogy ha fordító, akkor egyrészrõl a nyelvet akkor jól kell beszélnie, másrészt nem arról van szó, hogy nem szeretem a mûfajt és félvállról elvégzem a kiadott feladatot. Anélkül, hogy nem nézem a történetet, teljesen érthetõek a félrefordítások. Azt meg csak mellékesen megjegyzem a sorozat esetében van 3 szövegfordító is (a 16. részig volt 3 db tutira), akik gondolom egyáltalán nem ügyelnek oda, hogy a másik mit csinált. Ezért is alkalmaztak a feldolgozóra vagy 4 másik szót eddig, vagy ezért nem voltak képben néhanapján.
sorozatkedvelõ 2013 jan. 18. - 11:50:39
(179/1024)
Köszi a választ! Azt már én is észrevettem,hogy van néhány fordítási hiba.Gondolom sokszor a nyers fordítást nem "fésülik" át kellõ gonddal.
8/10
suxel 2013 jan. 18. - 11:04:20 8/10
(178/1024)
Na erre nem tudok neked válaszolni! Még csak spanyolul láttam, és nem értettem, miért ordibálja Estefaniat meg Rosendot a doktornak. Ivott, és cseppet megbódult és Estefaniat képzelte oda, mert õt szerette?!. Passz. Majd ma Carmina is számon lesz kérve. Nem mondhatom, hogy félrefordítás, mint a múltkor, mert ez volt az eredetiben is. A félrefordításon azt értem, amikor Elisa adott 2 pofont Florencianak, akkor Flor azt mondta, hogy Damiannak nem olyan nõ kell, mint te. Neked anyád ölte meg apádat. De nem azt mondta spanyolul, hanem, hogy nem olyan nõ kell Damiannak, mint Elisa, akinek az anyja az apját megölte (Damiannak, tehát Estefania ölte meg Rosendot). Kicsit belekeveredtek a birtokos viszonyba a fordítók.
Kenia teste elõ fog kerülni. Tudod, a testek elõször elmerülnek, aztán egyszer csak felbukkannak a víz felszínén, na így lesz ez itt is.
sorozatkedvelõ 2013 jan. 18. - 08:49:29
(177/1024)
Augusto miért Estefania és Rosendo kapcsolatát verte le Edmundon? Miért nem a valós viszonyt a doki és Carmina között?
Kenia holtteste elõkerül,vagy elnyeli a víz örökre?
8/10
suxel 2013 jan. 18. - 00:46:14 8/10
(176/1024)
Augusto már egy vadállat, hogy elkente Doc Tovart a kocsmában. :P
8/10
suxel 2013 jan. 17. - 10:23:11 8/10
(175/1024)
Nincs mit! Igaz késtem vele egy kicsit, mint megígértem, de megérkezett. :)
sorozatkedvelõ 2013 jan. 17. - 09:09:15
(174/1024)
Köszönöm a részletes leírást!
juan-ZSU 2013 jan. 16. - 22:32:22
(173/1024)
Én naiv meg azt hittem az elején ,hogy azért ugrik be a kis csaj után ,hogy megnézze mi baja. Úú de naiv voltam... Hát nem gondoltam ,hogy meg fog halni. Na meg szerelmes lett Kenia Agustoba ,hát apa hiánya volt vagy mi? :O Carmina tényleg olyan képet tud vágni mint a drágasszág xD
8/10
suxel 2013 jan. 16. - 21:38:37 8/10
(172/1024)
Hát ez nem tudom mennyire volt tudatos döntés.
1 Vagy azért írták ki, mert már elígérkezett a Cachito de cieloba Maite Perroni ellenlábasának. Ott igazi gonosz karakter volt.
2,Vagy csak nem tudtak mit kezdeni vele, mert ez a karakter nincs benne a nagy elõd sorozatban, és csak utána volt nagy szerencséje, hogy ölébe hullott egy nõi fõgonosz karakter.
Azért az durva, hogy Carmina csak így minden lelkiismeret-furdalás nélkül megölt egy 17 éves tinédzserlányt. Ahogy rávetõdött, miután leütötte, az is nagyon tetszett. Mint egy vérszomjas ragadozó. Ez a vetõdés annyira megy neki, hogy 4 rész múlva megismétli csak másik szereplõ esetében, de ott csak vetõdik.
8/10
suxel 2013 jan. 16. - 21:33:55 8/10 Előzmény juan-ZSU
(171/1024)
Igen, Kenia el is süllyedt jó mélyre. Ramona milyen szépen elhorgászott ott a parton, csak majd a halak helyett nehogy hullát fogjon.
Carmina is, amilyen fejeket tud vágni. A mai részben nekem tiszta Smeagol volt (aki nem tudná: Gyûrûk ura trilógia). https://www.google.hu/search?q=smeagol&hl=hu&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=4A33UMzeHsaltAbm8oCwBQ&ved=0CDUQsAQ&biw=1525&bih=716
Mostantól jönnek majd számomra kedvenc jelenetek: Carmina egyre többet fog találkozni Lupe atyával, amire a kezdetek óta nem igazán volt lehetõség. Olyan jó viszonyuk lesz egymással (:P :P), nagyon szerettem õket. Jó ez a Moussier - Casados páros, már A mostohában is szerettem a párosukat. :D :D

Azt még korábban elfelejtettem megjegyezni, hogy Ingridnek annyira jó Sági Tímea hangja, nagyon hasonlít az eredetihez.
Norcy_ 2013 jan. 16. - 21:28:53
(170/1024)
Sajnálom, hogy ilyen hamar kiírták Keniát a mai részben. :(
8/10
suxel 2013 jan. 16. - 21:19:28 8/10
(169/1024)
Guidxo szerint Alfi nem néz ki jól, aki az ágyban fekszik. Dam kikészítette a vérnyomását. Csak a fia visszatérte hozná rendbe. Guido elmenne Damianért, ekkor jön Lupe, hogy az unokaöccse nála van. Flor és Guido kimennek. Alfi nem kér kioktatást, így is rosszul van. Lupe nem fogja kioktatni, mert nem éri meg. Lupe csak tájékoztatni jött. Alfi szerint felháborító, hogy Lupe nem az õ pártján van. Lupe már belefáradt az egészbe, és Alfinak változtatnia kell. Alfi tovább bömböl.
Flor megállítja a papot, tényleg nála van-e Damian, és ha igen, akkor minek van ott? Alfi nem mondott neki semmit se, és Dam se. Õ magyarázatot szeretne. A pap nem tudott arról, hogy Dam és Flor megint együtt vannak. Adja át Damnak az üzenetet, hogy nagyon szereti.
Dam rendezkedik befelé a ruhásszekrénybe, láthatóan Gaelt zavarja egy csöppet, de tagadja. Gael is magyarázatot akar, miért jött el otthonról. Majd Dam mondja, hogy Elisa félelembõl nem akar visszamenni hozzá. Gael rákérdez feladja-e? Dam mondja, hogy nem. Meglepte viszont, hogy együtt vannak Palomával. Vigyázzon viszont Gael az érzésekkel, ne játsszon Palomával, mert lehet csak arra használja fel, amire õ hajdan tette Florenciát, hogy elfelejtse Elisát.
Paolo belebotlik Sabrinaba, és elhívja egy körre a motorral. Nem kell Sabrinanak engedélyt kérnie, Paolo garantálja a jó szórakozást.
Begona örül,hogy megbeszélték Carmináék a félreértéseket, kezd õ is helyre rázódni Edmundoval. Carmina állítólag örül, de nehogy hibázzon ismét Begona. Carminanak nem tetszik a négyes vacsi ötlete, de Begona már el is kezdi szervezni másnapra Carmina nem tudja róla lebeszélni. Carmina siet haza. Begona: egy tisztességes nõnek idõben otthon kell lennie. Carmina: a lányod ugye még nincs itt, úgy megölelgettem volna (de gonosz figyelmeztetés)? :D :D :D Begona észbekap: hol lehet Sabrina?
Lolita közli Horacioval, hogy külön élnek és az esküvõig minden tapizástól mentesen. Horacio belegyezik. Lolita szerint a férfinek bociszemei vannak. Horacio már beszélni akar a pappal az esküvõrõl. Lolita érdeklõdik Horacio milyen üzletet akar majdan, ha lesz elegendõ pénze. Horacio hentes akar lenni, mint a szülei. Lolita hálálkodik neki, hogy mesél a terveirõl, és remél, hogy mindent megtud majd róla. Jön Elisa, közli Lolita vele, hogy Horacio itt fog élni velük, s megtudja Elisa is, hogy már Lolita menyasszony lett.
Tona szerint Alfi vigasztalhatatlan, ezt mondja Braulionak, s azt is elmondja, hogy Dam lelécelt. Közli, hogy elõtte meg Elisa ordítozott az asszonysággal, és hogy Alfi bosszút esküdött. Horaciot meg kirúgták. Tona sajnálja Horaciot, mert kellene neki a pénz, hogy feleségül vegye Lolitát, akit lehet így megint faképnél hagynak. Persze mindezt gúnyosan.
Augusto készülõdik Edmundohoz. Carmina megálltja, Kenia a lépcsõ tövében lapul. Carmina közli, hogy holnap közös vacsora lesz Tovarékkal. Carmina szeretné ha minden megváltozna. Augusto elmondja, hogy Horacio itt dolgozik. Carminanak nem tetszik, de nem ellenkezik. Óvni akarja a kapcsolatát az urával.
Lucio háza: Maru megy hozzá, vitt neki egy kis kóstolót. Szerette volna viszonozni, hogy a múltkor meghívta az öregúr.
Alfi visszaemlékezik Damian szavaira.
Dam és Lupe beszélget evés közben. Lupe közli járt otthon, Damiant nem lepi meg az anyja alacsony vérnyomása, ezt csinálta az apjával is. Lupe szerint, ha beteg lenne, akkor körülzsonganák az orvosok. Aki aggasztja Lupet, az Flor. Lupe szerint ne játszon az érzelmeivel a lánynak. Nem könnyû Damiannal.
Flor nem akar enni. Csak altató kellene neki. Guido türelemre inti, tisztázzák a dolgokat majd Damiannal úgy is. Flor elmondja megkérte a papot, hogy beszéljen a fiúval. Guido szerint Dam nem szereti, s nem jó ez a kapcsolat Flornak. Flor azonban nem fogadja el. Flor Guido szemére veti, hogy az apja sosem pártolja, õ meg nem engedi másnak, hogy megszerezze Damiant.
Carmina gratulál Horacionak. Tisztázni akar vele egysmást. Követni kell Carmina utasításait. Minden piszkos munkát Horacionak kell majd elvégezni. Emlékezteti Horaciot, arra hogy gyilkos.
Lolita a kertben Elisaval. Lolita boldog nagyon, de kicsit gyors neki ez az egész. Minden részletet elmond ismát Lolita (egész részben ez ment, ha 3x nem mondták el egyszer sem, szinte szó szerint meg lehetett jegyezni). Elisa szerint a hentesüzletet a felrobbantott divatszalonban kellene kialakítani. Megjelenik Kenia. Elisa dühös miatta, õ nem a megszállottja Augustonak, õ szerelmes bele. Kenia közli azt is, hogy tudja, hogy Carmina egész életükben becsapta õket. És itt a VÉGE!

Na ennyi lett volna a keddi 70. rész.
juan-ZSU 2013 jan. 16. - 20:39:20
(168/1024)
Gondoltam hogy a vízbe kerülnek. Talált süllyedt! :D
8/10
suxel 2013 jan. 16. - 20:11:59 8/10
(167/1024)
Kenia rájön, hogy Rosendo szeretõje valójában Carmina volt és nem Estefania, s kéri a repülõjegyeket Ingridtõl, de õ nem adja oda, mert szerinte sokat érnek.
Elisa hazamegy közli, hogy most volt könyörögni Alfihoz, hogy ne jutassa börtönbe az apját. Azt is elmondja Lolitanak, hogy Damian rájött mindenre. Fél továbbra is Alfinak a bosszújától. Közli azt is, hogy Alfi szélnek eresztette Lolita kedvesét, Horaciot.
Horacio Gabinonál, hogy beszéljen Alfival vegye vissza. Gabino nem hajlandó rá, nem az õ problémája ez az egész. Mindenképpen pénz kellene Horacionak. Horacio szerint Gabino tartozik neki.
Kenia nem várja meg az iroda elõtt Ingridet, ahogy megbeszélték.
Gael és Lucio az ültetvényen beszélgetnek. Furcsállják, hogy Augusto is akarja, hogy mûveljék ezt a földdarabot. Igazságtalannak tartják, hogy Alfi el akar venni mindent Elisatól, ekkor jelenik meg Damian, aki úgyszintén ellenzi a tervét az anyjának. Szeretne õ is munkás lenni az ültetvényen. Gael szerint nem ért hozzá, de Damian szerint sosem késõ tanulni. Na de akkor mi lesz a családi vállalkozással? Dam elmondja, hogy már nincs állása. Lucio szerint nagyobb bonyodalmak fognak jönni. Damian pedig beáll gyomlálni.
Tovarék háza: Edmundo hazament a feleségéhez. Sabrina mesélte neki, hogy Begona meglátogatta Carminat. Megkérdezi tényleg mindenáron a barátnõje akar-e lenni Carminanak. Edmundonak nem tetszik, hogy szélesíteni akarja a baráti körét. Begona szerint jó csapat lehetnének Castanonékkal.
Enrique találkozik Palomával. Moziba hvja a lányt. Paloma szerint nem lehet. Beszélnie kell Eilsaval. Azt is elmondja, hogy összejöttek Gaellel. Enrique gratulál neki. Enrique sajnálkozik, hogy neki nincs szerencséje Florenciával, de Paloma biztatja, hogy reménykedjen.
Lolitat megkeresi Horacio, hogy nincsen hova mennie. Szerinte ott nem maradhat a fiú. Horacio viszont mondja, hogy hotelszobára sem fussa neki, de pénzt nem akar elfogadni a barátnõjétõl. Horaciot az bántja a legjobban, hogy a házassági ajánlatát vissza kell vonnia, mert nincsen pénze. Nem fogja tudni eltartani. Lolita szerint egybekelnek, ha lesz megint munkája a férfinak. Lolita igent mond neki. Az segített neki dönteni, hogy nem volt hajlandó kidobni Elisat Alfiéktól. Belép Augusto. Lolita kicsit megijed.
Kenia Augusto házánál ólálkodik a kezében egy levéllel. Paloma éppen Elisáékhoz tart.
Lolita és Horacio viziten Augustonál. Lolita bemutatja a barátját. Augusto megkérdezi mikor megy el Lolita, mert gondolja, hogy kettesben akar majd élni a férjével. Lolita nem szeretne elmenni. Még azesküvõ idõpontja sincs meg. Horacionak munka kell, üzletet akar nyitni. Augusto gratulál. Horacio munkát kér a farmon. Augusto azonban nem tud fizetni, de Horacionak jó lenne egy szoba és étel is. Elmondja Lolita, hogy minek rúgták ki a barátját. Augusto megkéri, hogy dolgozzon a farmon.
Paloma bemegy Elisahoz. Elisa örül neki. Paloma elmondja, hogy Damian tud mindent. Elisa a szemére veti a dolgokat, ne keresse a kifogásokat Paloma. Hatalmas kárt okozott Paloma. Paloma megkérdi mit kellett volna mondani, Elisa szerint hazudni kellett volna, s minden Paloma hibája.
Damian és Gael hazaér a paplakba. Damian el van fáradva. A kalapban olyanok, mint Jockey meg Bobby. :D :D Damian éhes, Gael meg Palomával találkozik. Közli Damian, hogy egy darabig õ itt fog élni.
Ingrid követeli Gabinótól a pénzét. De azt Gabino már elhelyezte a saját számláján. Ingrid szerint ehhez nincsen joga. Gabino nem mondta, hogy megtartja, csak biztonságba helyezte. Azért teszi, mert szereti a nõt, és nem akarja, hogy elhagyja. Ingrid szerint azonban a férfi nem szereti, csak a kényelem miatt van vele a férfi. Gabino azt mondja, mi van akkor, ha neki az okoz örömet, hogy olyan nõje van, akit Rosendo is a magáénak tudhatott. Ingrid szerint Gabino Rosendohoz képest egy senki. Ekkor kap egy nagy pofont Ingrid, a szája kicsattan. Ingrid esküszik, hogy Gabino megkeserüli. El fog Gabino veszíteni mindent, elmondja Alfinak, hogy õk mindvégig szövetségesek voltak. Majd rátér a repjegyekre is, és magyarázatot követel. Gabino kitálal mindenrõl. Gabino csak azt nem érti mit keresett Estefania anno a kocsiban. A repülõjegyek biztosítéknak kellenek, és most oda akarja adni a jegyeket Alfinak.
sorozatkedvelõ 2013 jan. 16. - 10:07:30
(166/1024)
Elõre is köszönöm!
8/10
suxel 2013 jan. 16. - 09:04:30 8/10
(165/1024)
Ha késõ délutánig valaki nem küld, akkor alkotok én egy hasonlót a múltkorihoz, de lehet írni helyettem is. Viszont én csak legkorábban olyan 18:00 fele érek rá bõvebb kifejtésre, felsorolásra.

A mai részt viszont ajánlom, Carmina a tettek mezejére lép benne és semmi sem gátolja meg, hogy megvédje a hazugságát, legyen az bármilyen áron is.