4/10
axis85 2012 dec. 01. - 18:55:48 4/10
(449/509)
Nekem az a bajom a Keira Knightley által alakított Lizivel, hogy ellenszenvesnek érzem. (És engem irritál szegény lány ínyvillantós mosolya, pedig maga a nõ szép).
Egyet értek amúgy Matthew MacFadyenhez nem illik ez a karakter. A Katedrális Fülöp perjeleként imádtam, az passzolt hozzá.
felicia67 2012 dec. 01. - 09:34:19
(448/509)
Nem csoda, hogy nem váltott ki nagy sikert, szegény Keira Knightly lehet, hogy jó színész - én speciel nem kedvelem - de Elizabeth Bennett-tel ellentétben semmi értelem nem sugárzik a szemébõl. Szerintem ez a fõ baja a filmnek.
Árpi Nagy 2012 dec. 01. - 00:18:07
(447/509)
Férfi szemmel nézve nem értem miért kell összehasonlítani a kettõt.
A sorozat jó hogy részletesebb,mindenre kitér,vissza adja úgy ahogy a könyvet, mivel SOROZAT ez az elõnye ez hülye érv.
Egy estés filmbe nem lehet annyi mindent beletuszkolni bár ha megtették volna akkor meg úgyis az lenne a baj ,szóval tök mindegy.
A színészek meg ízlés dolga ,nem szeretem Keyrát de pl Ehle játékától kiráz a hideg az az állandó erõltetett mosolygás azt is lehetne kritizálni mellesleg.
Vagy mennyivel jobb egy sártenger ahol a BBC-ben sétálnak mint a tyúk ,vagy liba a 2005-ös ben.stb
Ezen kár gondolkodni mind a kettõbe bele lehet kötni.
De az egyik sorozat a másik csak egy film ez nem mindegy.
Egyébként csak a könyv a jó.
1/10
Tolkien 2012 nov. 30. - 21:59:18 1/10
(446/509)
Gyenge.
4/10
Davidka90 2012 okt. 12. - 00:45:37 4/10 Előzmény d.rita
(445/509)
Jobbra számítottam,unalmas és vontatott volt az egész.
1/10
d.rita 2012 szept. 13. - 01:26:51 1/10
(444/509)
Ezt a verziót ma láttam elõször. Elég gyenge, a tájképek ugyan gyönyörûek, de kb ennyi. Ha csak ezt a feldolgozást láttam volna, nem szerettem volna bele ebbe történetbe. A BBC sorozatot nem lehet felülmúlni, azt már vagy 20-szor láttam és még mindig szívesen megnézem, ha adják. Ez erõsen felejthetõ, unalmas, ezek a nagy hallgatások...pont a szellemes párbeszédek adják a lényegét ennek a történetnek, a férfi fõszereplõ csapnivaló, semmi, érzéketlen. (Colin Firth hallgatása mögött is annyi mondanivaló van, hogy az döbbenetes, fantasztikus.) Keira még elmegy, de pl. Sutherland remegõ, könnyes szemei nemhogy meghatottak, de egyenesen giccsesnek éreztem. Egyik szereplõ sem gyõzõtt meg arról, hogy ezt filmet még egyszer érdemes megnézni. Azt a sok állatos bejátszást sem igazán értettem, minek oda disznó, liba...? Többször is vissza kellett pörgetnem a felvételt, mert belealudtam. Aludni viszont jól esett ezen a filmen, nem nagyon zavart meg:)
Zsu.T 2012 aug. 13. - 12:37:29 Előzmény DunMarron Éclatante
(443/509)
Egyetértek, nekem is kicsit csalódás volt a film. Szépen volt fényképezve igényes volt az biztos a szerepeosztás is jó volt. De nagyon hiányzott belõle a több párbeszéd és a konfliktus érzékletes kirajzolódása, és igen Keira Knightley rengeteget látjuk, de valahogy ugyanolyannak végig.
ad mala 2012 júl. 23. - 18:38:39
(442/509)
Nagyon jó, igényes, kellemes adaptáció, az egyetlen hiánya a nagy sorozattal szemben a férfi fõszereplõ (nem mintha olyan rossz lett volna ez a kistestû ragadozóra emlékeztetõ karótnyelt lovag, azért Firth mérföldekkel elõkelõbb kiállású, jóképûbb és férfiasabb volt). Keira Knightley és Jennifer Ehle mindketten elbûvölõen bájosak voltak, döntetlen:).
Le voltam nyûgözve a fényképezéstõl (az elsõ bál körbe-körbe kamerázása, vagy éppen a hintás jelenet), jó volt a soundtrack, színészóriásokból sem volt hiány (Sutherland, Judi Dench, Brenda Blethyn óriási volt (a sorozatban Mrs. Benett borzalmas volt). Ez a történet remek alapanyag, ízlésesen és ellenállhatatlanul romantikus, klasszikus és igen szellemes nyelvezetû lányregény, még sok ilyet!
10/10
Pál László 2012 júl. 22. - 22:15:25 10/10
(441/509)
Ez tényleg igazán jól sikerült film, bár én nem vagyok ennek a mûfajnak a nagy rajongja, de mégis végig lekötött.
eFeMeR 2012 júl. 22. - 19:56:47 Előzmény MarnieE
(440/509)
Esetleg a soundtrack segít?

Nézd meg: http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?pid=6979095
flowerfairy 2012 júl. 22. - 11:44:40
(439/509)
Mrs Bennett szinkronhangja tényleg borzalmas:S
flowerfairy 2012 júl. 22. - 11:42:53
(438/509)
Én a BBC-s feldolgozásról gondolom ezt:) Minden egyes alkalommal megnézem, amikor leadják valamelyik csatornán. Elég kevés olyan film van amit szinte lélegzetvisszafojtva néztem végig, szememet végig a képernyõre szegezve. Egyszerûen imádom!
Viszont ezt a verziót láttam elõször és nekem ez is tetszik, Keira Knightley nagyon jó színésznõ.
gancze 2012 júl. 22. - 11:37:03
(437/509)
Azért a regény a legjobb! Többször is olvastam és az összes szereplõ közül Colin Firth Darcy-ja volt a leghitelesebb az általam elképzelteknek. Sokat gondolkoztam már azon, hogy elõször a könyv aztán a film vagy a fordítottja a szerencsésebb, de már valamennyi Jane Austen regényt elolvastam, mire megfilmesítették õket.
Ezt a filmet is láttam már mindkét változatában (a Colin Firth féle változatot 3 napja) úgyhogy megnézem a ma estit is, mert jobban össze tudom hasonlítani így a kettõt. Az elsõ változatban Mrs. Bennet megformálója tetszett legkevésbé, de lehet, hogy csak a szinkronnal "csapták agyon".
Jó filmnézést mindenkinek!
10/10
MarnieE 2012 ápr. 30. - 21:30:45 10/10
(436/509)
Hali! :) valaki esetleg nem tudná megmondani, hogy ebben az elõzetesben milyen zene megy 1.36-tól???? nagyon tetszik, de sehol nem találom :(
http://www.youtube.com/watch?v=cTZAzVzFShw
mapk 2012 ápr. 01. - 21:22:38
(435/509)
Könyv ,sorozat,vagy ez.Szerintem egyikkel se lehet mellényúlni.
Annyi hogy ebben szebbek a nõi szereplõk,Elizabeth,Jane(a színészi játékkal sztem nincs gond)de ha a hitelességet keresi vki, a sorozat közelebb áll a valósághoz ebbõl a szempontból.Darcy: a sorozatbéli jobb sztem.
A helyszínekrõl:a bál helyszíne jobb a filmben,de pl. a Darcy kastélya jobb a sorozatban.
Gondolkoztam hogy össze lehetne-e gyúrni a kettõt,de arra jutottam hogy így jó(k)ahogy van(nak).
Akinek tetszik az egyik,úgy is megnézi a másikat is,akinek meg nem annak kár a másikat is.Szerintem.
DunMarron Éclatante 2012 márc. 25. - 18:42:46
(434/509)
Nem érezném olyan rossz filmnek, ha nem lenne elõttem ott az annyi mindenben jobb '95-ös változat. Ami viszont a legnagyobb csalódás volt benne, az Keira Knightley játéka, semmit nem tett hozzá (az egyébként nagyon hálás) szerephez, Jennifer Ehle ragyogó játéka mellett teljesen elhalványul.
10/10
Gabriella54 2012 márc. 15. - 13:10:36 10/10 Előzmény b.veronik
(433/509)
Én is gyerekként láttam és akkoriban még nem is álmodtunk videomagnóról vagy dvd-felvevõrõl. Bennem Lewis Fiander és Celia Bannerman alakítása maradt meg, õk nagyon tetszettek. Hozzám egyébként mindig közelebb álltak azok a figurák, akik ki merik és ki is tudják mutatni az érzelmeiket.
Mindenesetre ennek a sorozatnak a hatására fedeztem fel Jane Austen-t.
Utána Lewis Fiandert még láthattuk a Bangkok Hiltonban, több itthon bemutatott filmjére nem emlékszem.
b.veronik 2012 márc. 14. - 20:37:32 Előzmény Gabriella54
(432/509)
Találtam pár videót a '67-es feldolgozásról, de elég rossz minõségûek. Viszont Celia Bannerman Lizzy-je valóban nagyon bájos, szép nagy sötét szemekkel. De - bár angol tudásom gyenge,- úgy látom, ez a feldolgozás is messzebb van a könyvtõl. Pl. nem levélben magyarázkodik Darcy, hanem személyesen, és a filmben kicsit több az érzelemkitörés, mint ami szerintem indokolt lenne.
Azokkal értek egyet, akik szerint Jennyfer Ehle sminkjét nagyon elszúrták, így nem olyan, mint amilyennek Lizzyt képzeltem, viszont a játékával mégis elfogadtatta, hogy õ Elizabet Bennet.
b.veronik 2012 márc. 14. - 16:05:24 Előzmény Gabriella54
(431/509)
Tudsz errõl a sorozatról valamit? Én már rég keresem, mert gyerekként láttam, és akkor nagyon tetszett, de már homályos emlékeim vannak róla.
Az biztos, Lizzy megformálója nagyon tetszett, de Darcy csöpet sem. Mrs.Bennetre emlékszem még, aki mintha hasonló lett volna a BBC Mrs. Bennetjéhez. Mindenesetre e film kapcsán olvastam el a könyvet és kaptam rá Jane Austen mûveire.
Azért kérdeztem olvastad-e a mûvet, mert ahogy az Susuke nagyon jól megfogalmazta, ez a változat rövid összefoglalója, vázlata csupán az eredetinek, s kimarad belõle Jane Austin szelleme. Nekem azért tetszik jobban a BBC által forgatott.
A többinél igaz: ízlés dolga, hogy melyik színész szimpatikusabb.
10/10
Gabriella54 2012 márc. 14. - 11:39:13 10/10
(430/509)
A vicc az, hogy mindenki elfelejtette (igaz, elég régen adták, sokan még nem is éltek) az 1967-es sorozatot, amit nálunk a '70-es évek elején mutattak be. Hat rész, remek helyszínek, kiváló szereplõk - igaz, még fekete-fehér volt, de számomra még mindig az az etalon.