Téma: Capote

7/10
Sadenal 2012 jún. 27. - 13:55:27 7/10
(33/53)
Úgy tûnik, hogy Philip Seymour Hoffman korunk egyik legjobb színészévé kezd válni. A Hibátlanokban és a Kételyben is igen meggyõzõzõ alakítást láttam tõle és ez csak még jobban ráerõsített. Magam a film tényleg igen lassú és akciófilmesek inkább kerüljék, mert ez a film a karakterekre épít, azon belül is Capotera, aki hát nem egy Rambo. :)


7/10
1/10
recés 2012 ápr. 11. - 03:59:46 1/10
(32/53)
Teljesen egyet értek Zempy hozzászólásával. Számomra is unalmas, nem történik szinte semmi. Az egyetlen értékelhetõ momentum a kor felsõ közép osztályának sznobista megjelenítése. Egy idõ után már Hoffman állandó nyekergése is idegesített( persze szerepébõl adódóan nem tehetett mást).
10/10
mushi 2011 aug. 23. - 03:24:21 10/10
(31/53)
Te jó ég.. döbbenetes egy film.. Az biztos, hogy még egy ideig a hatása alatt fogok állni..
nostri 2010 szept. 08. - 19:00:05
(30/53)
Nagyon jó volt a film. Nekem nem hiányzott semmi a filmbõl.
Itt Capot gondolkodásmódja a lényeg szerintem,
ahogy egy sztori átalakul remekmûvé.
Nem egyszerû a film végigkövetése, de mindenképpen érdemes megnézni, aki kíváncsi arra, hogy születik/született Capot tollából egy érdekfeszítõ, letehetetlen, sikeres regény.
Hatalmasat alakít Philip Seymour Hoffmann, és nem véletben a hatalmas díjözön sem.
Én is láttam a Hidegvérrel c. filmet is ,õszintén szólva nem tudom melyik tetszett jobban.

Philip Seymour nagyszerû színész, Kétely, Hibátlanok R.Niroval)Patch Adams stb, aki nem látta nézze meg ezeket is.
Lacquo 2010 jún. 13. - 02:43:40
(29/53)
Hatalmas film, nagyszerû alakítással!
7/10
Bence17 2009 szept. 13. - 10:32:18 7/10
(28/53)
Valóban vontatott és kissé unalmas a film,de Philip Seymour Hoffman alakításáért érdemes megnézni
juditpanda 2009 júl. 12. - 20:09:21
(27/53)
A Hírhedt jobban megragadta a két ember (T. Capote, Perry Smith) kapcsolatát, egyértelmûen jobb film.
Amúgy mindkettõ (Capote, A hírhedt) kicsit lassú, mivel egy ilyen lassan (évek alatt) kibontakozó történetet nem lehet pörgõsebben bemutatni. Akkor épp az idõ lassú folyásának a hiánya miatt nem lehetne hitelesen végigvezetni a két ember kapcsolatának az alakulását, és az író életében bekövetkezett törés sem lenne érthetõ (úgymint, hogy miért viselte õt meg ennyire az egész). Amúgy ez utóbbi a Capote-ben szerintem nem elég hangsúlyos, ezért is gyengébb film, mint a Hírhedt. A színészi játék is jobb a Hírhedtben. Igazából nem értem, miért a Capote lett kiemelve.

A könyv pedig életem egyik nagy könyve (ha nem a legnagyobb), utána sokáig nem találtam olyan könyvet, ami igazán le tudott volna kötni.
wiliwonka 2009 febr. 25. - 00:30:14
(26/53)
Fél óráig bírtam...
7/10
Roy Mustang 2008 szept. 11. - 12:06:35 7/10
(25/53)
Én se mondanám 2005 legjobb filmjének........
De a Hoffman miatt érdemes megnézni,elképesztõen alakítja a kibírhatatlan,vinnyogó,szeszélyes és különc írót.Méltán megérdemelte az Oscart!{Egyébként sztem a férfi fõszereplõ mezõny erõs volt akkor!}
Egyszer meglehet nézni.




Nem szégyen az,ha piszkos az arcod.A szégyen az,ha piszkosan hagyod-Capote
Zempy 2008 szept. 11. - 08:59:51 Előzmény papp.ancsa86
(24/53)
Én a filmet sem, egyszer mégis végigszenvedtem....brrr
papp.ancsa86 2008 szept. 01. - 23:57:39 Előzmény cosmicgirl
(23/53)
Biztos nagyon jó film, de nem bírom 2percnél tovább elviselni ezt a magyar hangot.
Zempy 2008 aug. 17. - 20:45:08
(22/53)
Számomra rejtély, miként emlegethetik ezt 2005 egyik legjobb filmjeként. Irdatlanul unalmas, nem történik szinte semmi, ami kizökkentene a félálomból. Nincs benne semmi érdekes. Egyik fél drámájával sem voltam képes azonosulni. Catherine Keener jelentéktelen, nem értem, mi olyan nagy szám a nyúlfarknyi alakításán. Az egyetlen értékelhetõ momentum Hoffman, aki valóban emlékezetes, noha állandó nyekergésével egy idõ után már semmi újat nem nyújt.
Bár nem láttam még a Hírhedt (Infamous) c. filmet ami kb. hasonló témájú, azt hiszem ennél csak jobb lehet. Capote írásait imádom; aki picit ki akarja ismerni, inkább olvasson tõle, mint hogy ezt végigszenvedje. Én tisztelettel végignéztem, de nem kerültem közelebb egyik karakterhez sem. A drámai szituációhoz és az író poklához sem.

Ez a film nem sikerült jól, sztem a megközelítésmód hibás már, a tálalás és forgatókönyv meg pláne. Nagyon nem tetszett, csalódtam. Gyenge.
8/10
movie.watcher. 2008 júl. 12. - 19:51:50 8/10
(21/53)
chosette, ebben nincsenek olyan jelenetek mint a Túl a barátságon-ban, nekem a hangja volt elviselhetetlen, amúgy jó filmnek tartom 8/10
chosette 2008 jún. 12. - 14:07:58
(20/53)
Hát én ezt a filmet biztos,hogy nem nézem meg.Mindenkitõl elnézést kérek akit érint,de én nem bitom elviselni a ferde hajlamu embereket.Föleg azért nem,mert ha jól tudom a kedvenc szinészem játsza a szeretõjét.Igy már nem is érdekel.
Tavaszi Tekercs 2008 máj. 12. - 00:18:48
(19/53)
Zseniális filmnek tartom. Egyszerûen zseniális. Bárcsak ismerhettem volna Truman Capote-t.
cosmicgirl 2008 febr. 11. - 16:25:36
(18/53)
Mikor adják legközelebb az HBO-n?
jaczkobela 2008 febr. 07. - 17:58:29
(17/53)
Milyen érdekes, engem épp a szinkron bûvölt el, Capote-nak pont ilyen hangja volt. Összességében nagyon tetszett, Capote alakítója zseniális. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Jih 2008 jan. 17. - 23:04:34
(16/53)
Na jó,én nem tudok ilyen "behízelgõ" lenni,ezt a szinkront nem lehet elviselni.Lehet,hogy a történet jó,de ki a francnak volt ez az ötlete?! Nem ajánlom,szörnyû!
7/10
mikka 2008 jan. 17. - 12:47:01 7/10
(15/53)
Már megint fõlapon ajánlják? Pedig ennyire azért nincs kevés jó film, hogy harmadszor is kiemelt mûsor legyen, pláne hogy egy héten 3-4-szer is lenyomja a HBO.. Nem mellesleg meg Annyira szerintem nem is egy lehengerlõ, vagy egyáltalán jó film ez. Én mikor elõször adták derekasan megnéztem, de bevallom olyan hûdenagy hatással nem volt rám. Igaz, persze, már ismertem a sztorit, tehát a fordulatok nem kimondottan leptek meg, ugyanakkor tudom, hogy ez a film a fõszereplõ miatt lett volna pluszban érdekes. Õ viszont szerintem picit érdektelen volt minden összkárdíjazása ellenére. Ajánlom, hogy inkább olvassátok el magát a Hidegvérrel-t, mert egyrészt sokkal többet ad, másrészt könyv létére is sokkalta mozgalmasabb és érdekesebb, mint ez a film. Ez a film körülbelül olyan, mint egy egész estés "így készült" werkfilm a Hidegvérrel megírásáról, rám legalábbis ekként hatott.
8/10
ciccus92 2007 okt. 23. - 14:18:38 8/10
(14/53)
Feliratos változatban láttam tegnap este a HBO-n.. nagyon tetszett,nagy hatást gyakorolt rám! Régóta meg akartam nézni,és most sikerült,és még a vártnál is jobban tetszett!