Téma: Castle

10/10
parpadlin 2011 máj. 26. - 14:04:36 10/10
(601/1241)
Szerintem is nagyon szórakoztatóak a találgatások, és ezt még folytathatjuk szeptemberig. Viszont itt van egy kis csont, amit rágcsálhatunk:

http://www.tvguide.com/News/Castle-Finale-Postmortem-Andrew-Marlowe-1033177.aspx
magyar krokodil 2011 máj. 25. - 17:31:36 Előzmény zora
(600/1241)
SPOILER

én is arra tippelek, hogy C-nek küldte. viszont szerintem itt nem az lett volna a lényeg, hogy Kate-tõl a "Fejig" vezetõ utat lezárják, hanem fordítva. mert valóban, ha én lennék az illetõ mindent megtennék, hogy kiiktassam azokat, akik bármit is tudnak. mintha ez el is hangzott volna a filmben, de végülis ott a tény maga, hogy az illetõ mindnekit megölet, aki csak az ügy közelébe megy. Kate nyilván túléli, számomra ez nem kérdés és az sem, hogy a Fej akarja megölni. esetleg folytathatnák azzal, hogy egy teljesen más ügy miatt lõtték le, de az igencsak hülyén venné ki magát. arról nem is beszélve, hogy C mit kezd az infóval?
meg ami leginkább zavart, hogy az a Kate, akit én megismertem soha, de soha nem hagyta volna, hogy a Kapitány megölesse magát, még akkor sem, ha parancsot kap. talán ez zavar a leginkább.
10/10
memari 2011 máj. 25. - 12:42:24 10/10
(599/1241)
tetszik, amiken elmélkedtek. S szerintem is a Castle nem a szájbarágós, hanem a gondolkodtatós sorozat. A drámai részeket érdemes többször is megnézni, h minden apróság világossá váljon.

Monti logikusan Castlenak küldhette el a pakkot, mert B-t óvja, a családját meg félti a hivatal "büntetésétõl". S ez még szép konfliktusforrás lehet B és C között, h C elhallgat infókat anyu ügyérõl, h védje B életét.

Ha én egy gonosz nagyfõnök lennék és vki belepiszkítana a levesembe, akkor hiába esett ki a bérgyilkosom, újabbat bérelnék fel, h tegye el láb alól B-t, szóval igenis számolni kellett volna a további B-t érõ fenyegetettséggel. S ezt még az évad elején vhogy kicsit helyre kell tenni, mármint, h ne legyen folyamatos életveszélyben az utcán, otthon, bárhol.
10/10
zora 2011 máj. 25. - 11:06:20 10/10
(598/1241)
Viszont, ha Monti meg akarja akadályozni, hogy B a FEJ után eredjen, akkor semmiképpen nem küldhette neki az iratokat. Nagy fejeshez sem, mert akkor kiderül a tette és a feleségétõl megvonják a nyugdíját, meg minden elismerést. Én úgy tippelek, hogy Castle-nek küldte - õ kívülálló, ugyanakkor benne megbízik, valamint C-nek vannak alvilági kapcsolatai is. Ezek a kapcsolatok igazán többször elõjöhetnének a 4. évadban...
Aztán lehet, hogy valaki teljesen más lesz...
Ez tetszik nekem is. Hogy nem rágják a szánkba, hanem 4 hónapon keresztül filózunk a dolgokon.
10/10
keril 2011 máj. 25. - 10:18:20 10/10
(597/1241)
SPOILER 3x24

Errõl újabb dolog jutott eszembe.
A kapitány nem csak becsületbõl halt meg.
Nem akarta, hogy Kate a nyomába eredjen a rejtélyes konspirátornak, mert az a halálát jelenti. (ezt mondja is neki)

Õ és a bérgyilkos halála azért volt szükséges, mert ezzel elvarrta az utolsó szálat, amivel Beckett megtalálhatta volna a fõ bûnöst. A kapitány feladata az volt hogy megakadályozza, hogy Kate, nyomára bukkanjon az illetõnek, és ezt teljesítette is. Ugyan akkor a várható leleplezéssel, amihez nincs köze Beckettnek, helyrerakta a hibáját.

Pont ezért imádom ezt a sorozatot :) nem mond ki mindent, a szereplõk motivációjára gyakran nekem kell rájönni, és ehhez adnak kapaszkodót, de nem rágják a számba. Persze ettõl, mint ebben az esetben is, néha érthetetlen, de pont ettõl izgi, hogy olyan gondolkodásra ösztönöz, mintha én is Castle vagy Beckett lennék :)

De ugye ízlések és pofonok. Megértem ha valakinek a túlkombinálás már nem jön be, de én imádok kombinálni :D
10/10
keril 2011 máj. 25. - 10:06:28 10/10 Előzmény magyar krokodil
(596/1241)
Elsõ nézésre egyébként bennem is pont ezek merültek fel mint benned, de nagyon sok apró utalás, és részlet van ami csak sokadik nézésre lett érthetõ.

Spoiler
Pl. a merénylet is ilyen volt. A film vége után azon gondolkodtam hogy ez kicsit kusza volt, de miután többször megnéztem és minden apró momentumot megértettem, már nem az.
Eldördül a lövés, mindenki tudja hogy Beckettre vadásznak, ezért azt várja hogy a lövéstõl hátra repül Beckett, de nem, félig átvillan agyadon, hogy nem találták el, vagy nem õt, amikor becsapódik a hangsebesség alatti lövedék, és azt is csak egy alig észrevehetõ, drámai, de egyértelmû arcrándulás jelzi. A dördülés elõtt kapcsol Castle, de mire megmozdul már hallani a lövést, viszont a becsapódás még nem történt meg, tehát az ember reménykedik, de mire ráveti magát Beckettre kiderül hogy elkésett.

Szóval elképesztõen jól megkomponált jelenet, amit arra hegyeztek ki, hogy a nézõ tudatát tökéletesen megkavarja a gyors eseményekkel, és csak az érzelmeire hasson drámaiságával, és ezzel elõkészítse a hangulatot a záró jelenethez, amin szerintem mindenki bõgött :)

Kiegészítés a hangsebesség alatti lövéshez. Ugye megszoktuk hogy a filmeken a lövéssel azonos idõben esik össze az áldozat, illetve a Rambó filmek esetén már elõtte is néha :D
Ez egy közönséges fegyvernél így is van, hiszen a golyó hangsebesség felett repül, tehát mire a hangot meghalljuk már eltaláltak. Ebben a jelenetben azonban mesterlövész puskával lõttek, ami direkt hang alatti torkolati sebességgel rendelkezik, mert így pontosabb lehet a lövés, igaz csak 200-300méterig hatásos igazán.
Itt a lövést 100 méterrõl adták le, a hang kb. 0,3másodperc alatt ér oda, a lövedék 0,2-0,3másodperccel késik még, tehát olyan 200-250m/sec sebessége lehetett, vagyis minden tökéletesen valóság hû volt egy mesterlövész fegyverhez.
magyar krokodil 2011 máj. 25. - 09:44:59
(595/1241)
SPOILER 3. ÉVAD VÉGE

jogos, bár azt, hogy õ volt a 3. csak Kate tudta és nem is kellett volna kiderülnie. a másik meg az, hogy újabb bérgyilkost küldeni nem olyan nehéz dolog és végülis megtörtént, mert gyanítom azért lõtték le a temetésen. nem tudom kinek küldte el az iratokat, de kétlem, hogy ez meg fogja állítani az illetõt. talán megrendezhette volna a halálát(mármint a kapitány) és együtt mehettek volna a "fej" után, mert az már most biztos, hogy nem lesz nyugalom, elõb vagy utóbb, de Kate el fogja kapni.
inkább azt mondanám, hogy valahogy nem lett élet-szagú, nekem annyira nem tetszett, de várom a folytatást.
10/10
offtopic
keril 2011 máj. 25. - 09:24:15 10/10 Előzmény magyar krokodil
(594/1241)
Spoiler 3x24

A kapitány meghalni ment oda, (ezért is sír annyira Beckett) mert ha nem hal meg akkor börtönbe kerül, vagy késõbb ölik meg, de akkor oda a becsülete is, ráadásul még Beckett életét is veszélyezteti, ami elfogadhatattlan, hiszen az anyja haláláért így is felelõs. Így viszont helyre rakhatta azt a hibát amit régen elkövetett és a becsületét is megõrizte. Lockwood és a kapitány is úgy tudja, hogy Lockwood az egyetlen bérgyilkos aki Beckett nyomában van, tehát ha kiiktatja, egy darabig biztonságban van, mert elvágta a szálat. Az egész "fej" levágásáról is gondoskodott, mert bár halálával nem marad élõ tanu "Õ" ellen, de postára adott egy kupac szigorúan titkos iratot a vallomásával együtt, ami gondolom Becketthez, vagy valami illetékes szervhez fog kerülni, ezzel megvédve Beckettet.
Ja és persze az sem mellékes, ha õ életben marad akkor van értelme megölni a családját, ami megint egy újabb indok hogy neki meg kellet halnia.

Persze még van pár tisztázatlan szál, de nem volt logikátlan a történet, csupán bonyolult amire a szereplõk jelleme is nagy befolyással volt.
magyar krokodil 2011 máj. 24. - 13:08:41
(593/1241)
SPOILER 3.ÉVAD VÉGE

egy nagyon kicsit logikátlanra sikerült az utolsó rész. egyrészt a kapitány megölheti a pasit, õ csak egy bérgyilkos, attól Kate-re ugyanúgy vadászni fognak, ahogy az utolsó jelent is bizonyítja. ráadásul ha Kate is ott marad lelövik a bérgyilkosokat és a kapitány is életben marad. ergo a nagy semmiért halt meg, mert semmi sem változott. szóval ezt a részt eltolták.
10/10
zora 2011 máj. 24. - 08:33:57 10/10
(592/1241)
Igazad van, mint családfõ Gina valóban megfelelõ!
... C+B meg Apu és Anyu... :-) Az jó volt, mikor Espositóék így hívták õket!
10/10
keril 2011 máj. 24. - 00:07:15 10/10 Előzmény zora
(591/1241)
Amit te mondasz az egy új vetélytárs Beckettnek, de szerintem nem kell változtatni a szereplõk karakterén. Mindegyiknek megvan a maga helye. Montgomery a "családfõ" szerepében volt ebben a csapatban és ez nem fog változni az új kapitánnyal sem. Persze a kapitány elég lazán tartotta a gyeplõt mert a barátai voltak, az új fõnök pedig nem lesz ilyen engedékeny velük, meg kell mutatnia hogy õ a fõnök, ez fog konfliktusokat szülni, de a végén felveszi ugyan azt a karaktert.

Erre a karakterre Gina Torres szerintem alkalmas lenne, mert nagyon szigorú arcokat tud produkálni, de ugyan akkor tud szerethetõ is lenni. Ráadásul fekete, és nõ vagyis az esélyegyenlõség jegyében már csak egy kövér, vagy egy kerekesszékesnek lenne jobb választás :D

Az új kapitány pedig biztosan nem fog Castle-val hetyegni :) inkább protekciós idegesítõ fazonnak fogja tekinteni, amíg rá nem jön, hogy csak a felszínen ilyen idióta.
10/10
zora 2011 máj. 22. - 19:30:30 10/10
(590/1241)
3x24 felirata fent van hosszupuskán!
10/10
zora 2011 máj. 22. - 18:21:32 10/10
(589/1241)
Ja, ez a 3x24-hez spoiler, nem a 23-hoz.
10/10
zora 2011 máj. 22. - 18:20:19 10/10 Előzmény Luke2135
(588/1241)
SPOILER 3x23

Biztos, hogy életben marad, mert meghosszabították a szerzõdését. Sõt, Marlowe szerint még arra is emlékezni fog, amit C mondott neki utoljára. Joshnak viszont mennie kéne... Én is nagyon várom a 4.-et.
Luke2135 2011 máj. 22. - 15:06:35
(587/1241)
Spoiler, élményrontó meg minden, úgyhogy NE OLVASD EL!

Közben rájöttem, hogy a lövedék nem feltétlenül megy gyorsabban, mint a hang, Beckett meg azért nem vehette észre a távcsõrõl visszaverõdõ fényt, mert a papírjára figyelt, de a lényegen ez nem változtat. Ettõl függetlenül nem bánnám, ha életben maradna a negyedik évadban, mert így érdekes ez a sorozat, még ha hibás is idõnként.
10/10
zora 2011 máj. 22. - 06:54:05 10/10 Előzmény keril
(586/1241)
Gina Torrest a Firefly-ban szerettem, de én inkább úgy képzelem el a fõnököt, mint egy szõke, jéghideg szépség, aki nagyon ráhajt Castle-re. Okos, harcedzett, kb Castle-korú - ja, amúgy úgy számolgattam, hogy BC között 10 év korkülönbség lehet -, Kate '80-as - Stanát fiatalították -, Castle '70-es - Nathant öregítették. Tehát a fõnök is lehet úgy '68-'70 körüli.
Az jó, ha Kate emlékezni fog arra a 3 szóra!
10/10
keril 2011 máj. 21. - 20:49:46 10/10 Előzmény zora
(585/1241)
Én itt vagyok :))
Bármenyit tudok ömlengeni errõl a részrõl, csak nem akarom elriasztani azt a 3 embert aki idetalál :)
10/10
keril 2011 máj. 21. - 20:42:06 10/10 Előzmény szdorina
(584/1241)
SPOILER

Olvastam egy riportot a forgatókönyvíróval. Éppen Hawain nyaralt ezért telefonon felhívták a záró rész után :))
Nem volt rajta golyóálló, de természetesen életben marad és a lábadozásával is foglalkoznak, nem csak utalnak rá pár szóban, Castlenak bûntudata lesz, hogy miatta történt az egész ami sok konfliktus forrása lesz, és az elhangzott vallomás sem sikkad el, új szintre lép a kapcsolatuk ezzel, de Castlesan nem szemtõl szembe kezelik a dolgot. Ja és Montgomery helyére még nincs jelölt, de lehet hogy nõ lesz. Az angol FAN oldalakon Gina Torrest szeretnék.

Szomorú de szép lezárása volt az évadnak, az külön tetszik hogy Montgomery nem lépet ki a "becsület bajnoka" karakterébõl, mégis olyan helyzetet idéztek elõ, ami elõidézte az eseményeket, és rövid idõre még el is hittem hogy kilépett a karakterébõl.
Az elején amikor Castle felhozza a 3. rendõrt, a kapitány arcán átfutott valami ami alapján gyanakodtam kicsit, de mondom az nem lehet, nem illik hozzá hogy összeesküvõ legyen, de így nagyon jól jött ki.

Már sokadszorra nézem újra és ahogy nézem nagyon jó lesz a történet folytatása is.
szdorina 2011 máj. 21. - 18:40:26 Előzmény szdorina
(583/1241)
SPOILER

De az a jelenet, amikor Montgomery-t lelövik, na az nem semmi! Számomra ez volt a legdrámaibb jelenet eddig az egész sorozatból.A vége meg...na ott valami fuldokló hangot adtam ki magamból,omg.

SPOILER VÉGE
10/10
zora 2011 máj. 20. - 20:22:48 10/10
(582/1241)
Látom, ide nem sokan járnak...