Téma: Castle

Luke2135 2012 máj. 20. - 01:52:51 Előzmény szoeszt
(860/1240)
Szerintem a Hazudj ha tudsz sorozatra gondolt. Egyébként Castle-nek van egy másik CIA-s kapcsolata, még valamikor az elsõ (vagy második) évadban szerepelt. Ha nagyon kellene segítség, hozzá fordulhat.
10/10
szoeszt 2012 máj. 15. - 11:57:16 10/10
(859/1240)
A héten jelentették be hivatalosan, hogy lesz 5. évad. Érdekes is lett volna itt abbahagyni...:)
10/10
keril 2012 máj. 11. - 14:51:45 10/10
(858/1240)
Már úgy értem Beckettnek egy rivális jót tesz.
10/10
keril 2012 máj. 11. - 14:48:42 10/10 Előzmény Luke2135
(857/1240)
Egyrészt tegnap láttam a "Hazudj ha tudsz" ban mint Lightman ex feleségét :)))) Másrészt elejtettek egy olyan pletykát, hogy vissza fogják hozni, tehát csak megjátszották a halálát. Azt ne kérdezd hogy ez mire volt jó, mert nincs ötletem. De igazából nem is számít a személye, csak az logikus hogy kapnak külsõ segítséget az évadnyitóban, mert ketten csak annyi esélyük lenne mint lufiárusnak nyílzáporban és ebbõl kombináltam, mert Beckett mellet mindig jót tesz a sorozat hangulatának :)
10/10
kitti8916 2012 máj. 11. - 12:05:10 10/10
(856/1240)
De, jól tudod, Sophia Turner-t lelövik a 4x16-os rész végén.
Luke2135 2012 máj. 11. - 00:50:36 Előzmény keril
(855/1240)
ÉLMÉNYRONTÓ, EL NE OLVASD, MERT JAJ MI LESZ...

A CIA-s csaj nem halt meg a Linchpin epizód végén? De. Gates meg azt tette, amit tennie kellett egy ilyen helyzetben. Mindenesetre kíváncsi vagyok a következõ évadra, mihez fognak kezdeni.
10/10
keril 2012 máj. 10. - 10:42:08 10/10
(854/1240)
SPOILER

Elsõre én is így gondoltam és nincs is panaszom, minden szép és jó, DE másodikra végiggondolva tulajdonképpen elég sok dolog nyitva maradt. Ugye Beckett felégetett mindent maga mögött, miközben "õk" megnyitották az embervadászati szezont, C&B-nek megvolt az összeborulása. Tehát ebbõl hogyan tovább? Nyilvánvaló hogy a sorozatos érzelmi sokk hatására tette B amit tett. Castle már erõsen sértett volt, és lemondott Beckettrõl mikor rátört. Ez rengeteg konfliktusnak lesz az alapja. Nem fogják megbánni és emiatt összeveszni ismét? Visszakönyörgi magát az örsre B? Tényleg nem érdekli már az ügy? Vagy Gates, csak a látszat miatt ment bele, de suttyomban azért támogatják õket? Ha kicsit gondolkodik rájöhetnek, hogy Smith-et keresték, akkor pedig tudhatják hogy nincs biztonságban Beckett, vagyis nem állhatnak le. (nyilván ezért is csinálták így különben nem lehetne folytatni a sorozatot) Ha tippelhetek a következõ évad elején meg kell oldaniuk sürgõsen ezt az ügyet, mert lelõni Becketett nem olyan bonyolult. Mondjuk az ellentmondás hogy hagyta ott lógni. Azért ha ki akarok nyírni valakit, nem hagyom ott, hogy megmentsék, hanem búcsúzóul rálépek a kezére. Persze belegondolva, akkor még nem volt kezében a bizonyíték amivel zsarolják "õt" tehát még nem nyírhatta ki.
Megint csak tippelek, az 5. évad elején bukkan fel a CIA-s csaj, vagy Castle apja, mint CIA-s hogy besegítsen nekik, hiszen "Õ" felsõ kormányszinten lehet valahol, ez meg nemzetbiztonsági kérdés. Ezt a gyanúmat támasztja alá, hogy a CIA-s nõci átnézte Castle nyomozati anyagát, gondolom másolata is van belõle. Ráadásul bár Castle kitörölte de a törölt elemek között még ott van az anyag, és ha rájuk törnek, lehet hogy ennek köszönhetõen nem fogják megtalálni, de Castlenak lesz annyi esze hogy vissza tudja állítani. Na szóval elszabadult a fantáziám :D de ebbõl is látszik hogy nem hogy lezárták ezt a részt, de rengeteg új kérdést nyitottak meg ezzel.

Ráadásul hogy a fenében nem jöttek még rá a kapcsolatra? Nekem kiszúrta a szemem. Az összes támadó a hadsereg valamilyen speciális alakulatánál volt. Még a piti kis tolvaj, akit megöltek az elején, is szolgált. Nyilván a hadsereg a kapcsolat. Beckett anyjának gyilkosát vissza lehet nyomozni, hiszen lelõtte Beckett. A betörõt is vissza lehet nyomozni. Lockwood személyazonossága hamis, õt nem, viszont a tûzoltóparancsnok aki valószínûleg benne volt, ide a bökõt hogy õ is hadseregnél volt elõzõleg. Ennyi nyom alapján már meg lehet találni a fejest. Lehet hogy Castle már rajta is volt? Vagy egy titkos egységnél szolgáltak amihez nem volt hozzáférése? Na itt jönne be CIA nekik van hozzáférésük jó eséllyel, így tovább léphetnének.
Luke2135 2012 máj. 07. - 21:04:29 Előzmény keril
(853/1240)
Nem néztem a promot, csak tippeltem. Egyébként az megszokott dolog, hogy valaki közéjük áll egy évad végén.
halaci 2012 máj. 04. - 10:09:49 Előzmény batagy
(852/1240)
Nem. Az RTL-en még a 2x21-24 sem ment le, majd ha igaz, akkor a nyáron, a Mentalista után folytatják. Azt ne kérdezd, hogy meddig jutnak majd vele.
batagy 2012 máj. 03. - 21:18:37
(851/1240)
Most a Cool-on lement a 2.évad, látom újrakezdik megint az elejétõl.

A 3.évadot adták már magyar szinkronnal egyáltalán?
10/10
keril 2012 máj. 02. - 06:40:51 10/10 Előzmény Luke2135
(850/1240)
SPOILER

Nézted a promot is?
Szerintem pont hogy nem ez lesz a szakítás oka.(sõt én most elhiszem hogy nem szakítanak, inkább más áll közéjük) Ezt kisujjból kimagyarázza Castle :) Legalább is elmegy a francba Kate Beckett ha pont ezért nem bocsájt meg neki, hiszen igazi lovagként, pont hogy az õ érdekeit tartotta szem elõtt Castle, úgy hogy biztonságban is legyen, meg azért a nyomozás is haladjon, Beckett PSD-je és beteges mániája ellenére. Mert valljuk be nem éppen okos dolog egy konspirátort úgy elkapni hogy hangosan fenyegetjük az utolsó embert aki elvezethet hozzá, meg egyáltalán nagy és látványos nyomozás folytatni ellene.

SPOILER OFF

Na de mindegy is, nekem tetszett 4x22-es rész is. Jó persze az kicsit furcsa, hogy egy gyilkosság áldozatáról egy nyomozósegéd mondja meg hogy halott és már viszik is a boncolásra....de ez én élményemet ez sem rontotta el, odaképzeltem, hogy az igazságügyi orvost is megtévesztette a narkós kóma. :)
Meg mondjuk Beckett is jobban megijedt mint egy racionális embertõl elvárnám, de ez inkább aranyos volt, mint zavaró. A végén Castle alakításán pedig szénné röhögtem magam.
10/10
keril 2012 máj. 02. - 06:26:05 10/10 Előzmény Luke2135
(849/1240)
Én ezt szoktam használni. Szinte minden szlenget és beszólást megtaláltam eddig benne: http://www.urbandictionary.com
Luke2135 2012 máj. 01. - 23:29:34
(848/1240)
Nem néztem meg, de a 4x22 vége alapján van egy olyan tippem, hogy NE OLVASD EL, MERT ITT OLYAN ÉLMÉNYRONTÓ FELTEVÉS LESZ, HOGY HÛHA!!!!
Castle és Beckett végre összejön, aztán Beckett valahogy tudomást szerez Castle titkáról, és megint összevesznek az évad végén...
Luke2135 2012 máj. 01. - 23:26:55 Előzmény halaci
(847/1240)
Javaslom tanulmányozásra a http://www.thefreedictionary.com oldalt. Második próbára megtaláltam ezt a kifejezést. Ami lehet, hogy tényleg gyakori, de még sose hallottam. :)
10/10
kitti8916 2012 máj. 01. - 14:05:39 10/10
(846/1240)
Castle - Episode 4.23 - Always - Canadian Promo
http://www.spoilertv.com/2012/05/castle-episode-423-always-canadian.html
Kicsit rossz a minõsége, de gondoltam beteszem.
10/10
kitti8916 2012 ápr. 26. - 22:23:37 10/10
(845/1240)
Castle - Episode 4.22 - Undead Again - Sneak Peek
http://www.spoilertv.com/2012/04/castle-episode-422-undead-again-sneak.html
Hát...érdekes rész lesz. :)
halaci 2012 ápr. 24. - 07:04:58
(844/1240)
halaci 2012 ápr. 23. - 14:14:03
(843/1240)
Egy dologgal azért kiegészíteném az elég lehangoló véleményemet.

Ha a Kill Shot utáni egy-két epizódban elõhozzák és lezárják a titkokat és onnan egy új szálat építenek, akkor ez egy nagyon jó évad lett volna. Addig nagyjából volt egy ív, tényleg úgy látszott, hogy Beckett próbálja kifejezésre juttatni az érzéseit, a C&R volt a csúcspont, aztán a Kill Shot végén az elhatározás, hogy ne a régi ügy határozza meg az életét. Januártól ült le az egész, a 11-18. részekben ami kevés történt, azt most mind lenullázták és ezzel sajnos az õszi epizódokat is.
halaci 2012 ápr. 23. - 12:10:23
(842/1240)
OK, igaz, én az egész évadról beszéltem, nem csak az utolsó pár részrõl. (Bár a Limey esete is elég erõltetett volt: egy fotómodell(kedõ) titkárnõ(?) aki csak úgy munka mellett felgöngyölít egy nemzetközi fegyvercsempész bandát... Nem is értem, miért kell ehhez máshol több titkosszolgálat meg rendõrség?)

Nem csak Cannell halála játszhatott a váltásban szerepet, bár ez is benne lehetett. Õ ugyan valóban nem volt tagja a stábnak, de a vezetõ rendezõhöz, Rob Bowman-hoz fûzõdõ családi barátság miatt azért "kibicként" besegített. Gondolom ha õ egy ötletre azt mondta, hogy necces, akkor azt azért újra végiggondolták. A nagyobb gond szerintem az volt, hogy a 2. évad végén elment a sorozattól a társ-showrunner, René Echevarria. Neki komoly sorozatos rutinja volt, ellentétben Marlowe-val.

Ez látszik is az évadokon: AM lehet, hogy tudja, hova akar majd a sorozat utolsó epizódjában eljutni, de ez nem egy film, aminél az eleje és a vége közti idõt is õ szabja meg. Ezért húzza az idõt egyrészt az évadokkal, másrészt az évadon belül is. Van egy kitalált nyitó rész, valami a közepére és egy finálé, közé meg beszórva ami éppen jön. Ha a Castle egy tisztán procedural sorozat lenne, akkor még talán ez is elmenne. De egy, a szereplõk közti érzelmi szálra építõ történettel egyszerûen nem fér össze. Azt érzem az egészen, hogy egyetlen ötlet volt és most kétségbeesetten próbálja annak a kifutását minél késõbbre tolni. Ami nagy kár, mert a karakterekben sokkal, de sokkal több lehetõség lenne mint a páros szinkron-szenvedés.
10/10
keril 2012 ápr. 23. - 10:27:21 10/10 Előzmény halaci
(841/1240)
Alapvetõen elbeszélünk egymás mellet.
Természetesen igazad van azokban amiket mondasz.
Azok a részek amirõl beszélsz nekem sem tetszettek igazán és szerintem is laposak.

Én viszont az utolsó 3 részt dicsérem, mert szerintem azokba visszatért az élet.
Nem mondom hogy nincs benne baki, de összhatásában itt már nem zavar.

Másik. Természetesen hatalmas írói baki, hogy a helyszínelõk nem találták meg azt a vérfoltot, de C&B már logikus következtetéssel jutottak el odáig. Tehát ha olyan helyen találják meg a döntõ nyomot, ami kívül esik a helyszínelõk hatáskörén akkor már rendben lett volna a történet.

Teljesen elvetted a kedvem tõle :))))

Alapvetõen a Castle az elején egy olyan krimi volt, ahol fogtak egy átlag, törvénytisztelõ polgárt, belerakták egy olyan helyzetbe amitõl gyilkossá vált. Adtak neki egy olyan körítést amitõl nagyon extrának tûnt az eset (és ugye Castle vad fantáziákat találhatott ki rá) Majd a következetes nyomozó, és a zabolátlan írói fantázia együtt visszafejtették az ügyet. Ez mára elveszett. Lehet hogy írót kéne cserélniük?

Megjegyzem Stephen J. Cannell halála után laposodott el a történet. Ha jól tudom nem volt az írók között, de biztos vagyok benne, hogy sokat hozzátett mégis.