10/10
idõjós1010 2008 okt. 13. - 16:41:55 10/10
(1187/4427)
Itt nem az a lényeg, hogy te milyen szintre emeled az õ mûsorait (Cadillac drive,Fábry Show), hanem az, hogy ha hason jellegû, vagy bármilyen más mûsorról lenne szó, mely a humor világán belül mozog, bátran Fábryra lehet , és szokták is bízni ezeket a mûsorokat, mert képes õket sikerrel végigvinni. Fábry odáig vitte a dolgot, hogy gyakorlatilag egymaga lett az RTL "reklámarca". Ugyanezt nem igen lehet elmondani egyik másik humoristáról sem, és bizonyára nem csak a véletlenen múlott hogy a nagyközönség körében ilyen nagy népszerûségnek örvend. Fábryval mint mondottam, a humor világán belül bármilyen mûsort el lehet adni. Ördög Ottó, Kálloy M Péter....stb humoristák viszont nem kaptak még saját mûsort, és még csak nagyon nem is lett belõlük több egyszerû alkalmi humoristáknál. Fel-fel tûnik esetleg a nevük itt-ott,és biztosan lesznek, mint ahogyan gondolom vannak is kisebb humorbonbon mûsorok melyekben szerepük lesz, de ezeken se ez idáig, se ez után nem lesznek képesek felül emelkedni. Nyilván ez sem véletlen. Fábry arcát rengeteg mûsorban, és újságban láthatjuk, Molnár Páter, vagy Ördög Ottó arcát viszont már egyre kevesebb helyen. Az állandó Média szerepléshez,ill ott maradáshoz, is tehetség kell, mint ahogyan több saját és sikeres mûsor elvezetéséhez is. Neki megvan az agya, és humora hozzá, sokaknak viszont nincs.

Az hogy mennyire ismertek Fábry forgatókönyvei, vagy színészi munkássága, teljesen mindegy. Nem azért hoztam fel õket példának mert annyira kiemelendõ, hanem mert te vontad kétségbe Fábry egyéb irányú munkásságát.
Azt a kérdést hogy ezek mennyire ismertek, én is feltehetném, (talán már fel is tettem korábban) neked, dicsõ humoristáid kapcsán. Róluk, ill egyéb munkásságaikról is keveset hallani, tehát úgy kb ugyan ott vagyunk.

Megszólod itt a Cadillac drive-ot, mondván, milyen egy alacsony színvonalú mûsor, és talán ha nem is írtad, de nyilvánvalóan az volt vele a mondandód, hogy: pont Fábrynak való. Közben pedig igyekszel többek közt Vadon Jánost is az egekig magasztalni, micsoda humorista, holott szintén a te kritikád szerint egy Szégyen mûsort vezet (Celeb vagyok...), abban is csak másodhegedûs, és sok,sok idõ után az elsõ igazán jelentõs tévés szereplése, munkája.

Kálloy Molnár Péter egyik érdemeként soroltad fel, hogy szinkront is vállalt több alkalommal is. Ugyanakkor Fábry könyvére válaszul megírod, hogy ugyan már, minden hülye írt már könyvet.
Ugyan ezt mondhatnám én is a szinkronszínészetre.
Nem egy nagy valami. Persze biztosan nem kaphat mindenki szinkronszénész szerepet, mint ahogyan minden hülye sem képes megírni egy könyvet. Forgatókönyvet pláne.
Vagy te talán már próbáltál bármelyiket is?

Maradjunk annyiban, hogy Fábrynak sikerült a lehetõ legmagasabbra jutnia, "évfolyam" társainak viszont csak az alacsonyabb lépcsõfokok maradtak. (nyilván nem véletlenül)
cika 2008 okt. 13. - 16:40:25
(1186/4427)
Egyik ismerõsömet behívták a Mauoóónika showba szakértõnek (pszichológus). Akkor fordított hátat az egész felvételnek, mikor rá akarták venni, hogy véleményével cikizze a mûsorban fellépõket. Azt vette ki, hogy a szerkesztõk megbeszélik a szereplõkkel, hogy mit tegyenek, akkor is, ha ez felbosszantja az ellenfelet. Erre õ azt mondta, hgoy szerencsére még nem írta alá a felkérõt, vagy szerzõdést, és inkább nem vesz részt a felvételen.
Valahogy most is az a véleményem, megbeszelték külön-külön mindegyikkel - ezzel a szerencsecsomag gyõznikével és Benkõvel egyaránt, hogy feszítsék a húrt. Mert õk hajlandók még erre is. Ez csak a szerkesztõk jó emberismeretérõl beszél, és tudják, hogy mivel tartsák ébren a nézõk érdeklõdését. MInél jobban megosztják a nézõket, annál inkább biztosítják, hogy nézzék a mûsort.
Soma viszont megdöbbentõen pojácáskodik néha a nagy ezoterikus hozzáállásával. Ez a tartalék hívatás? Ha nem válik be itt, megy energiaátadónak? Gyurcsókasszisztens lesz belõle?:-)
Deszpina 2008 okt. 13. - 16:15:31
(1185/4427)
Szerinted itt bárki is veszekedett a két emberen? Másik fórumot olvashattál.
Veszekedés nélkül is tény, hogy Benkõ egy logikusan gondolkodó homo sapiens, Gyõzike pedig egy két lábon járó üvöltözõ, hazudozó, sunyi róka.
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 13. - 15:51:29
(1184/4427)
Nyihihi? Pfejjj! :D
csancsy 2008 okt. 13. - 15:09:24
(1183/4427)
Amúgy a véleményem, ha már ennyire vitatkozunk, hogy ne védjük Gyõzit se, meg a Benkõt se, sztem egyik se túlzottan érdemli meg, de HA VÁLASZTANI kötelezõ akkor Gyõzi mellé voksolok, mert nekem idegesítõbb a Benkõ dolgai, Gyõzi ordibálását nem venném fel, röhögnék rajta, viszont ha Benkõ szivatna, engem idegesítene, de semelyik nem jobb ember a másiknál, itt kérdés, hogy melyik ember tulaljdonságai idegesítik jobban az embereket (bár azzal vitatkoznék, hogy a Benkõ okos). Amúgy sztem Gyõzi, meg Benkõ is élvezi egymás társaságát, és röhögnek a nézõkön:) Gyõzinél, van ember akivel ordibálhat, Benkõnél, meg van ember, akit szivathat, és idegesíthet, és ezt õ meg is mondta tegnap (hogy Gyõzi a "lelki társa", csak õvele megy kincsvadászatra). Szóval, ezen annyira nem érdemes ezen veszekedni.
Dantes 2008 okt. 13. - 13:23:03
(1182/4427)
Ennek a mûsornak annyi értelme van, hogy ki derül, melyik ,,celeb" milyen ember.

Nos, mondjuk mind úgy viselkedik, ahogy vártam.

Ott van Gyõzike...olyan mint mindig. Hazug, nagy pofájú, egyébként egy gyáva szar.

A többiek...nos az is érdekekes, ez a falka-hatás, van egy ember akit utálhatnak, mert más. Benkõ ügye....nem olyan mint õk..és a zokni agyú emberek, azokat akik tõlük különböznek nem tudják tolerálni , sõt kimondottan utálják.

Ott van ez a kigyúrt faszi...ez asportoló...sportoló? Biztos remek sportember...de ész tekintetében egy nulla. És a sportszerûséget sem ismeri. Ami szomorú.
Vagy az a Soma akkora nagy pofája van nõ létére...éls mint minden nagy pofjájú a nagy semmi miatt nagypofájú...egyébként meg látszik hogy a jelleme egy nulla neki is.

Persze mindent ez eddig is lehetett tudni, ha van bármi haszna ennek a mûsornak akkor csak ez, kiderül, hogy ezek az alakok, mekkora egy nagy nullák.
ptra 2008 okt. 13. - 13:18:18
(1181/4427)
gonosz vagyok, de én is ebben reménykedem...
ha ma min. 3-4 csillagot nem fog hazavinni, akkor szerintem megindul ellene a kis pletyka - susimusi hadjárat...
remélem, ugyani marhára megérdemelné már.
ptra 2008 okt. 13. - 13:15:36
(1180/4427)
Benkõ 1946-ban született. A 2.vh után akár gyermekként is de biztosan sokat kellett nélkülöznie neki s családjának. Azt érzem Benkõn, hogy minden ládanyitáskor nyugodt tud maradni, a többi éhes, ideges, feszült társaival szemben. Tudja jól, hogy a TV stáb nem azért van ott, hogy filmre vegye 10 ember halálát, ahogyan majd elkezdik szépen lassan egymást fogyasztani.... Úgyis kapnak kaját, de annak az a feltétele, hogy megtartsák önuralmukat. Nagyon nehezen megy ez celebjeinknek.
Benkõ tett egy megjegyzést, hogy: Gratulálok Gyõzike, hogy milyen ügyesen megtaláltad a kulcsot ---> a táborba visszaérve már el is hitte magáról Gy.-i hogy igen, igen mindent õõõõ csinált, Benkõ meg semmit!!!

Gyõzi annyira buta. Mit vár egy 62 éves embertõl? Hogy álljon be az õt imádók közé? hahahahahahaaaa

Somában csalódtam. A nagy szájat többre értékeli (pontosabban beállt a gyõziimádók soraiba) mint az észt. Azaz gyenge jellemnek ismertem meg Somát.

Bárdosi Sanyi nem tud mit kezdeni az erejével.

Czene eddig szimpi, de érdekel, ha fokozódik a helyzet a celebek között, melyik oldalra fog besorolni. Hogy jól látja-e a helyzetet. Ahogy elkezd fogyni a társaság, azonnal nagyobb önbizalma (szája) lesz --> jó értelemben. Szóval szerintem gyõzi harsány beszéde miatt nem nagyon mer megszólalni, de ha gyõzi menne elsõnek haza, onnantól bátrabban megmondaná a véleményét.

Mariannal semmi problémám, sõt személyesen nem ismertem, csak a médiából, és ahhoz képest teljesen pozitívan csalódtam benne. Szerintem jól átlátja a helyzetet, teszem hozzá még egyszer - szerintem. Amit nagyon értékelek benne, hogy nem csapta meg a gyõzike imádat keleti fuvallata.

A többiek csupán arra lesznek jók, hogy egyes táborokat erõsítsenek.

A malac: nem éheznek még annyira, hogy levágják.
offtopic
elisabet 2008 okt. 13. - 10:37:29
(1179/4427)
Én is most láttam elõször, azt sem tudtam mi ez - ezért néztem csak meg. Tudod, a nõi kíváncsiság dolgozott.. :)))
2/10
offtopic
meszag 2008 okt. 13. - 10:31:20 2/10
(1178/4427)
Na azt élbõl kihagyom, a fõmûsoridõs részleteiben bõven elég.....
offtopic
elisabet 2008 okt. 13. - 10:27:34
(1177/4427)
A celebhez tartozó dzsungel-partit, vagy mi a címe néztem, ott viszont a Lilu nem tudott ettõl a témától elszakadni.. kimondottan élvezte, hogy tud mirõl beszélni.
offtopic
elisabet 2008 okt. 13. - 10:26:07
(1176/4427)
Jaaa - az meg a másik.. :DDDDDDD
2/10
offtopic
meszag 2008 okt. 13. - 10:23:46 2/10
(1175/4427)
S ha levetkõzött, a tvnek nem kell közvetíteni.....
1/10
Nascar_xxx 2008 okt. 13. - 10:22:26 1/10
(1174/4427)
Gyõzike ma tuti egy csillagot se visz haza, beremeg a cigány lába :DDDDD
offtopic
elisabet 2008 okt. 13. - 10:19:12
(1173/4427)
Látod, ott én is megsajnáltam - nagyon. Olyan szomorú, õzike szemekkel nézett. Az biztos, hogy nem mindennapi ember, úgy él - ahogyan sokan szeretnének, de nem mernek -, ahogy neki tetszik és nem érdekli, ki mit gondol, vagy mond róla. Hahaa, biztos ez is az egyik módja a továbbélésnek :))
Különben is, akinek nem tetszik, miért nézte, mikor levetkõzött - nem lett volna kötelezõ?:DDD
Szegény Mariann - horkol.. a Somát jól kikészítette!! :QQQQQQQQQQQ
2/10
offtopic
meszag 2008 okt. 13. - 10:13:52 2/10
(1172/4427)
Ariellával, és Melmekkel értek egyet, nekem egyébként a kajacsata õta szimpatikus BEnkõ. Akkor sajnáltam, Joshinál szimpatikussá vált.
Deszpina 2008 okt. 13. - 06:43:18
(1171/4427)
Egyetértünk.
Deszpina 2008 okt. 13. - 06:40:43 Előzmény norton15
(1170/4427)
De! Még más is! HAZUG!!!!
Ariella 2008 okt. 13. - 00:35:26
(1169/4427)
Teljesen igazat adok idõjós1010-nek. Benkõ olyan amilyen, magasan kakil a világra, tök laza és nagyon okos. Az, hogy levetközött a táborba, ki csinált belõle feltûnést és mûsort, az aki annyira nézte. Neki ez normális volt. Nem riad vissza semmitõl és bátor. Míg gyõzike szaladgált a puzle körül és nem tudott mit kezdeni vele, õ gondolkodott és összerakta. A kulcs keresésnél is csak ordibált a gyõzi, turkált össze vissza, mig Benkõ azt is megtalálta. Bezzeg a ládát is vitte a héten amikor valamelyik csajjal volt, most nem akarta egyedül vinni. Amikor Benkõ segíteni akart belelõkte az árokba és ahogy mondta is, te akarod learatni a dícsõséget. Hát nem igy lett? Aljasan hazudott és még Somát is Benkõre uszitotta hazugságával. Miért nem azzal dicsekedett, még most is ott sétálna a puzle körül ha Benkõ össze nem rakja és meg nem találja a kulcsot. Benkõ egy 62 éves inteligens öreg Úr. Úgy él ahogy él, ez az Õ dolga. A táborba sem bánt, sem árt senkinek. A vacsoracsatában láttuk, hogy nem tisztaság mániás, de bár kedves és laza. Nem idegbajos! Gyõzit eddig elviseltem úgy ahogy, néha sajnáltam is, azonban most itt ebben a mûsorban annyira tele lett a hócipõm vele, hogy látni se birom, ma amikor újra küldték a feladatra és méghozzá milyenre, hát örömömben felugrottam. Mariann szintén tök szimpi és nagyon igazságosan viselkedik minden helyzetben. A többivel se nincs bajom, kivéve Bárdosi valóban gyengébb IQ-val rendelkezik, kezd közeledni gyõzikéhez. Rika nagyon csíped és pártolod gyõzikét, nem tudom miért. Rendes ember nem szimpatizál a hazugsággal és az egoistával. Na mára ennyit, alig várom a holnapot, hogy lássuk mit tesz a nagyszájú hõs.
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 12. - 22:23:00 Előzmény idõjós1010
(1168/4427)
Na igen, ez a Cadillac-drive gyakran szokott adu-ász, egyfajta jolly joker lenni azok kezében, akik Fábrik "sokoldalúságát" próbálják bizonygatni. Az a Cadillac-drive egyrészt Wahorn nélkül soha nem jött volna létre, másrészt pedig amúgy is egy ócska, nevetségesen alacsony színvonalú Kerouac: On the Road utánérzés lett volna. Fábrik sokszor próbálkozik ilyenekkel, de általában mindig csak egy buta, gyenge próbálkozás lesz belõle, de a bárdolatlan ismeretekkel rendelkezõket ezzel el tudja varázsolni.
Ez a forgatókönyvezõs dolog meg olyan, hogy milliónyian vannak, akik forgatókönyveket írnak. Fábrik ezen munkáiról egyfelõl senki nem hallott jóformán semmit, másrészt meg utólag csak azért "hall" róla valaki, mert van a Sanyi abban a hihetetlenül vicces Show-ban, ami már évek óta semmi újat nem tud letenni az asztalra, s ez a Sanyi egyszer írt valami forgatókönyveket, hú, micsoda életmûve van! A Showder elõtt Sanyink egy sima tucathumorista volt, aki még Sas Józsefre is áhitattal nézhetett, ha a sikerrõl elmélkedett. Annak idején Farkasházy lehetõséget adott neki a Hócipõnél, s valahogy elindult. Ha nincs mákja ezzel a Showderrel, ott tartana, mint Trunkó (bár az õ tehetségéhez nem ér fel) vagy éppen Majláth-Mikes. Szóval ez a helyzet, hiába is jelent meg könyve, ez a legnevetségesebb, hiszen már nem mozog ebben az országban olyan ember, akinek ne jelent volna meg valami könyve. Havas a prostikról, Sebestyén Balázs az életérõl, és még sorolhatnám a wc-irodalom legszebb gyöngyszemeit.
Kálloy-Molnárt meg a legarcpirítóbb egyáltalán még egy hozzászólásban is Fábrikkal együtt emlegetni, mert az elõbbi bõven szerepel filmen, színházban, szinkronban. Csak hogy egy példát említsek. Vagy pl. Vadon János, aki eleddig rádiózott, most éppen ezt az épületes Celeb vagyok c. mutatványt vezeti Balázzsal tandemben. Olyan, mint a Showder: egy elbulvarizálódott, igénytelen show-mûsor.
De nem hibáztatok senki, ha Fábrikért annyira odavan, meg vissza. Az ilyen "elkápráztató" szövegei, mint amikkel megpróbál operálni, amilyet egyébként bármelyik indexes újságíró megcsinál, a hétköznapi embernél simán célt ér el, mert azok azal vannak elfoglalva, hogy még csak a szavakat sem értik, s azon agyalnak, pedig ha nem ezen "ámulnának el", akkor észre vehetnék, hogy az ilyen fábrik-szösszeneteknek túl sok értelme és mondanivalója nincs. Nagyon gyenge próbálkozások ezek, melyek a Rímhányóra próbálnak hasonlatossá válni, de csak egy ócska plagizálás az egész...