Téma: Cerdita / Piggy

9/10
itsme1 2023 febr. 08. - 08:39:18 9/10
(5/5)
Elvárások nélkül ültem le megnézni a filmet, és az első pillanatban megfogott a történet. A bevállalós Laura Galán játéka lenyűgözött, de a mellékszereplők is jól megformált karakterek. Leginkább a drámai (lélektani) íve nyűgözött le. Aki horrort vagy thrillert keres benne, lehet, hogy csalódni fog, azonban, aki kellő empátiával követi a főszereplő sorsát, az érteni fogja, miről beszéltem.
2/10
3,14159 2023 febr. 04. - 16:34:38 2/10
(4/5)
Lehetett volna az ötletből egy jó horror.
Egy vagány, bosszúállós, mészárolós horror, ami nem akar többnek látszani, mint ami.
Ehelyett kaptunk egy töketlenkedős, nyálasz lányregényt. Szánalom a köbön.
Felhőjáték 2023 jan. 18. - 22:53:01
(3/5)
Az előttem szóló, hozzászóló karátsakkal ellentétben az én véleményem a következő, a film olyan mint egy tanmese amikor anyuka szép kövérre eteti a kislányát kisfiát, mert még soha sem hallottak a helyes étkezésről. Ez viszont csak a kezdet mikor a néző megtapasztalja a család életét, terrorizáló anyát aki szinte örömét leli lánya megalázásban és aki testalkata miatt köznevetség és gúny áldozata aki végül nyugtatóként használja az étkezést szép kis családi keresztmetszet tárul elénk . Aki pedig a nézők között volt kövér tudja , hogy ebben az állapotban mindez a "jó" emberek van egy két aljas megnyilvánulása amely szintúgy terrorizálással együtt jár.
Kis kerek fiatalkori gonoszságképet kapunk barátnőinek mélylélektani finoman szólva szemétségéről. A kép pedig a gyilkossal kap teljes keretet. A film műfaji besorolását én pszicho trillernek mondanám de végül is ez nem oszt-nem szoroz. Gyorsjáratú filmnézőknek nem ajánlott.
1/10
lara_all 2023 jan. 14. - 20:51:54 1/10
(2/5)
Rettenetesen vontatott, lassan (szinte csak a film végére) kibontakozó cselekmény. Inkább mozog valami homályos művészfilm határán, mert hogy nem horror, az biztos, még akkor sem ha a végén elpacsmagoltak némi paradicsomot.
Ebből az alapötletből sokkal többet ki lehetett volna hozni.
4/10
pihes 2023 jan. 08. - 14:24:23 4/10
(1/5)
4/10