Téma: Cigánykerék

10/10
Moncika 2014 júl. 29. - 15:14:24 10/10
(7/7)
Õszinte, szép film.

SPOILER

Az író jól értett a gyermek (kamasz) lélektanhoz, hogy ilyen hitelesen be tudta mutatni, hogyan éli meg egy kamasz lány az anyai szeretet elvesztését (a világot vesztette el), hogyan hibáztatja magát azért, ami a felnõtt fél (az anya pasija) felelõssége volt.
Keresi a valakihez tartozás élményét, amihez bár gyermeki naivitással áll, tudja hozzá használni a bontakozó szexualitását.
Külön ki lehetne bontani, hogyan tükrözõdik a lány bûntudata és a szeretet nélküliség érzése a környezetben. Szerencsére az empátián keresztül a szeretethez jut vissza.
7/10
adamnagysweetmovie 2011 márc. 06. - 09:56:29 7/10
(6/7)
Azért ez a portos ismertetõ megér egy morgást. Biztos a meleg szobából írhatták, két Disney-rajzfilm között, egy hollywoodi filmötletíró-programmal. Nanemár... A film szaggatottsága, kavargó hangulata ennek pontosan az ellentéte.
7/10
adamnagysweetmovie 2011 márc. 06. - 01:01:10 7/10
(5/7)
Látta valaki a Jégvihart (Ang Lee rendezte)? Na kb annak az érzelmi zordságával, elfojtásaival vetekszik. A (nagyjából) realista, kézikamerás-közelikben bolyongó fényképezés is ezt a vidéki elveszettségérzést erõsítette.
Nekem ezzel kicsit nehezen jött össze a lány gyermeki lelke, csillámpónis füzete, meg az éteri zene, de mindkét oldal benne volt a fõszereplõben, csak nekem ez így túl didaktikusnak tûnt, ahogy az egyre halmozódó konfliktusok is.
Úgy mondanám, olyan, mintha a tinifilmek hatásmechanizmusaihoz igazították volna az amerikai independent mozi erényeit (utóbbira tiszta példa a témában a Semmi ágán (Hal Hartley)- ajánlom). Erre a mixre még jó példa a Juno is (sõt az még jobban is sikerült, szerintem)
8/10
Bero76 2011 márc. 05. - 23:59:28 8/10
(4/7)
Nekem nagyon tetszett a film, amely tele van érzésekkel. A fõszereplõ hölgy pedig rendkívül bájos. Csak ajánlani tudom a filmet.
3/10
carolina46 2011 márc. 05. - 23:39:06 3/10
(3/7)
Szerintem ez egy rosszul megkomponált , kifejezetten gyenge film, ami pontot adtam rá az csak a "képvilágnak" szól. Az nagyon szép, s amennyire meg tudom itélni nem rossz az operatõr teljesítménye sem, de kizárólag a távolsági felvételeket illetõen!
5/10
agregator 2010 márc. 18. - 17:22:54 5/10
(2/7)
Nekem nem jött be ez a film. A mûvészkedõs képi-zenei világ még rendben volt, de a történet már nem annyira. A történet nem volt nagy szám, unalmas volt, már a felétõl nem volt kedvem nézni a "fõhõsnõ" további szenvedéseit. Volt benne buzi csók is, ami meg elég gusztustalan. Azért végignéztük, úgyhogy 5/10-et megér.
Zsütz 2009 jún. 09. - 18:26:35
(1/7)
Hát én megnéztem. Igaz, eredeti hanggal, igazi ausztrál akcentussal :DD felirat nélkül, így aztán nem sokat értettem, legalábbis nem az egészet, de sztem jó film azért, mert ettõl függetlenül lehet érteni. Kicsit kemény, kicsit idegesítõ, kicsit bizarr, de van ilyen az életben, és ettõl lesz szörnyû és jó. Láttam már hasonló témájú filmet, ez a kategóriában nézhetõ. 16-os karikával. Jó alakítások vannak benne, én egy olyan 6.5-7 /10-nek mondanám. Youtubon fenn van, ha érdekel valakit.