Téma: Cincin lovag

island 2009 okt. 26. - 15:50:32
(59/79)
én szirgabor hsz-a miatt néztem meg: feltételeztem, h van lelkem, vannak érzéseim, és van fantáziám. de csak annyit tok mondani, h juj... és nem juj-de-jó.
Mr. D 2009 aug. 26. - 23:35:44
(58/79)
Hihetetlen, hogy egy rosszul elkészített trailer milyen módon tudja befolyásolni a nézettséget. Mikor láttam a trailert, fogtam a fejem, hogy hogy lehet ekkora baromságot összehozni. A hõs egér ai bátor, jajj ez annyira idétlenül jött így le. Pláne mert a trailerben Lippai László volt a hangja. Na de mégis rászántam magam, és...teljesen ledöbbentem. Egyáltalán nem éreztem azt, amit az animációs filmeknél szoktam. Olyankor felszabadultan jövök ki, most viszont, ez a film valósággal nyomasztott. Nagyon tetszett. Na, ami nagyon idegesített, az a "fõhõs" egér, szerintem nagyon gáz volt. De a film egészét imádtam. Nagyon érdekesen mutatta be, hogy egy apró baklövés milyen súlyos következményekkel járhat, szinte kártyavárként omlik össze minden. A karakterek pedig majdnem mind szenvedõ alanyok voltak. Elfojtott érzelmek, állandó búskomorság és ki nem mondott vágyak határozta meg õket. Na persze, mivel azért inkább gyerekeknek készült, ezt egerekkel és patkányokkal prezentálták, de még így is átjött a lényeg, hogy a folytonos harag könnyen bosszúvággyá válhat. Szal nekem tetszett, csak a trailer alapján gondoltam, hogy szar lesz.
10/10
szirgabor 2009 júl. 16. - 20:52:31 10/10
(57/79)
Szomorúan sajnálom a mai fiatalokat, akiket ez nem szólít meg, nem értik, leszólják. (Természetesen ez szívük joga.)

Ez a LEGJOBB rajzfilm, amit valaha láttam, ajánlom mindenkinek, akinek van lelke, vannak érzései, és van fantáziája
8/10
spiritmate 2009 ápr. 25. - 17:28:13 8/10
(56/79)
Jó film ez, nem kell lehurrogni.
2/10
ultio 2009 ápr. 24. - 12:19:08 2/10
(55/79)
borzalmas
minõsíthetetlen
2
2/10
yippikaya 2009 ápr. 17. - 22:32:22 2/10 Előzmény Rockymano
(54/79)
,,Ha te tudsz,csinálj jobbat":)-ez a kedvenc hozzászólástípusom. Nem,nem tudok jobbat csinálni mert nem vagyok és nem is leszek filmrendezõ,de tudod akik ezt elkövették azoknak ez a munkája. A véleményem marad,ez egy borzalom.
sipka 2009 ápr. 05. - 15:09:20
(53/79)
Teljes mértékben tudtam azonosulni a történettel. Én is imádom a levest :) Húsleves, paradicsomleves, gulyásleves, gyümölcsleves... Majdhogynem a kedvenceim.
Nem is lepõdöm meg azon, hogy az egész város depresszióba esett. Ugyanis leves nélkül nincs boldogság XD
De a történet fõmondanivalója nem ez, hanem egy sokkal fontosabb dolog: KOMMUNIKÁLJUNK!
SPOILER
Hisz a "Cincin lovag"-ban senki sem hallgat meg senkit, csak egyre jobban növekszik a bonyodalom, miközben mindenki a saját problémájával van elfoglalva...kivéve ugye Cincin személyét, aki megmutatja a világnak, hogy a verbális eszmecsere jó dolog, még ha az nem is az azonos fajtársainkkal történik. Nekem legalábbis ez jött le a sztoriból....
Például ott van a király, aki magába zárkózva buzukizik elhunyt feleségét gyászolva, illetve a hercegnõ se tudja leküzdeni a H2O iránti mérhetetlen vágyát. S akkor még meg sem lett említve az egértársadalom elszeparáló rendszere, vagy a disznófejû cselédlány titkolt kívánalma. Az összes karakter tépelõdik, emészti magát, és a semmitõl várja a megoldást, miközben csak egy kiadós beszélgetésre lenne szükség....vagy egy jó pszichológusra. Tehát Cincin barátkozó természete és autodidakta fejlõdése a megfelelõ útmutatás a szomorú emberiség változásához :)
SPOILER VÉGE
Sokan írták itt a fórumon, hogy a film hangulata ijesztõ, és komor. Hát nem tudom.... Se vér, se egyéb ultra szadista cselekmény nincs benne, csak giccs mentesen mutatja be az eseményeket. Bár ez lehet félelmetes, de szerintem inkább csak túl realista módszerekkel ábrázolták. S ez (akár helyes, akár helytelen) javára válik az alkotásnak. Végre készült egy olyan gyermekded mese, amit felnõttek is át tudnak élni :P Nekem tetszett.
Amúgy furcsálom, hogy az "Oroszlánkirály"-t (Zordon bûntettét Mufasa ellen), a "101 kiskutyá"-t (Szörnyella De Frász kutyabõr iránti mérhetetlen gerjedelmét), vagy a "Tarzan"-t (az orvlövészek gorilla gyilkolászását) senki sem tartja hátborzongatónak. Pedig ezek sokkal jobban megrendítik a gyermeki lelket mint a "Cincin lovag".
SPOILER
Ami negatívumként felhozható, az nem más mint a hõs (ez esetben Cincin) felesleges jelenléte. Hiszen azzal kezdõdik a város hanyatlása, hogy betiltják a leves készítését... Így a városlakók depisek lesznek, az ég elsötétedik, a király koncertet ad a kihalt teremnek stb... Majd egyik nap a szakács egy leves-szökõkútról álmodik, amelynek hatására elhatározza, hogy Õ mindenképp elkészít (a tiltás ellenére) egy ízletes levest. Így a fõzetbõl kitörõ gõzfelleg kijut az utcára, amit boldogan szippant be az arra járó népség. S ekkor ismét elindul egy folyamat: a városlakók újra örülnek, a égbõl esõ zuhatag száll alá, illetve a király is mosolyog...
Így értetlenül kérdem: Mi köze volt ehhez Cincin-nek? Mivel ha senki sem csinált volna semmit az egész film alatt, akkor is megálmodta volna a szakács azt a gyönyörûséges szökõkúttat :) Tehát úgy tûnik, hogy a szakács az igazi hõs :DD Érdekes...
SPOILER VÉGE
Végszóként: Szuper kis mesét készítettek, ami egyáltalán nem unalmas a különbözõ szálon futó cselekmény rengeteg miatt :)

UI: Ja, meg még egy kérdés: Ki a franc volt, és honnan jött az a zöldségember? :DDD
1/10
antika4 2009 márc. 20. - 20:07:17 1/10 Előzmény viole
(52/79)
Majd halálra untam magam. Ilyen szar mesét már rég láttam. Habár a figurák szépen megvannak rajzolva, de a sztori...szánalmas.
3/10
viole 2009 márc. 09. - 14:25:20 3/10
(51/79)
Nem jó és kész. Mármint a sztori. Aranyosan van megrajzolva meg minden, de totál káosz az egész. Matrózpatkány, levesünnep, aranyföld(?), zöldségember, királylányevés, szegény-keserû parasztlány ... , az egér majdnem mellékes. Nem is lehet elmesélni a történetet, mert egy nagy katyvasz. Szóval ... nem jó.
Mermaid. 2009 márc. 02. - 02:13:34
(50/79)
Teljesen egyetértek!!!! Jó lenne ha a szülõk többsége felébredne! A gyerekeknek szükségük van ilyen mesékre, (aki tanult pszichológiát az tudja mirõl beszélek) a jellemfejlõdéshez és ahhoz hogy késõbb tisztában legyen azzal mi a JÓ és mi a ROSSZ közti különbség!!!

Ráadásul szerintem nem lehet (lehet de totális lélektorzulás jön létre) ha valaki burokba tartva neveli a gyerekét és a gyerek sosem találkozik csak csupa meseszép és jó dolgokkal.
Ezt jobb egy mesébõl megtanulni ,hogy a világban vannak csúnya és rossz dolgok is!
Skanoja 2009 márc. 01. - 22:08:06
(49/79)
Már nem azért, de nagyon gáz, hogy egyesek ki vannak készülve attól, hogy ez nem gyerekeknek való, meg horror, BLABLABLA...
Ember! Szerinted pl. a hófehérke micsoda??
Egy lányt az erdõbe visz a vadász,hogy megölje és elvigye a királynõnek a szívét...aztán jön a gonosz boszorkány,csontvázak között mászkál, mérgezett almát ad hófehérkének,majd a mese végén ráesik egy szikla vagy hogy is van...
és akkor még nem beszéltünk a csipkerózsikáról,vagy a többi mesérõl...
Ilyeneken nõttem fel,(mint mindenki) és valahogy nem lettem öngyilkosságra hajlamos gyenge idegzetû ember, pedig nem voltam egy bátor gyerek...
azért nem kéne ennyire rettegni, a gyerekeknek meg van a magukhoz való eszük, pláne ha a felnõtt el is tud vele beszélgetni a látottakról...
sirkka 2009 márc. 01. - 10:10:19 Előzmény chlorohydra
(48/79)
...tényleg káosz ez a film.. kár érte, pedig szépen meg volt rajzolva/dizájnolva. a sztori nehezen követhetõ, néha meg szájbarágós, meg túl sok helyen a L'ecsóra hajaz. És van benne néhány kedves rész. ez nem sok, összességében.
henett 2009 febr. 26. - 22:30:28
(47/79)
Sziasztok! A fiam lemeózta: csak egyszer látta,nem akarta többször megnézni. Elég suta film. Nem jött be.
sirkka 2009 febr. 26. - 21:43:55 Előzmény chlorohydra
(46/79)
drága Hydra,
csak finomításképp, úgy felnõttesen: A hadd 2 d. (azért megnézem majd a filmet is. gyerekesen.
2/10
chlorohydra 2009 febr. 05. - 08:02:44 2/10
(45/79)
Látom az gyerekesek visszafejlesztik ízlésvilágukat gyermeki szintre, mert szinte csak nekik tetszett a film. Jól van az, így kell ezt csinálni, 10 pontot a filmnek! Had tudja meg a világ... pff
2/10
chlorohydra 2009 febr. 05. - 07:57:19 2/10
(44/79)
Igen, a legjobb szó: unalmas! 20 perc után 'kuka'
1/10
zeokeston 2009 febr. 03. - 02:01:01 1/10
(43/79)
Halálra untam magam rajta. Barátnõm kb 20perc után aludt el, én meg nem akartam felébreszteni így aztán végigszenvedtem :D És nem azért nem tetszett mert az animációs filmektõl megszokott "poénok" nem voltak benne, hanem mert egyáltalán nem kötött le az egész. Akit eddig kérdeztem ismerõsök közül mindenki ugyan ezt mondta... Naggggyon örülök, hogy nem moziba néztem.
Hannah.star 2009 jan. 17. - 13:04:28
(42/79)
Mondjuk CinCin lovag télleg aranyos:)
Hannah.star 2009 jan. 17. - 13:03:48
(41/79)
Szerintem annyira nem jó.
Bár nekem dvdn van meg,de annyira nem tetszett.Egy norm. mesefilm.Örülök hogy ezért a filmért nem emntem el a moziba.
5/10
tyler94 2009 jan. 15. - 15:58:19 5/10
(40/79)
én csalódtam, nem volt szórakoztató
Cin cin nagyon nagy fazon, aranyos:d
de jobb animációs meséket is láttam már