7/10
Sophie_Western márc. 14. 19:36:34 7/10
(7/7)
A gyönyörű főhősnő a halálfélelem elől az élet sűrűjébe veti magát, ahol hirtelen minden csodaszép, az emberek, a környezet. A sors pedig nehéz helyzetében vezényel mellé társat.
9/10
fourdogs 2016 máj. 06. - 01:11:09 9/10
(6/7)
Ha valaki esetleg hiányolná a katonában a férfias vonásokat (kívül-belül), azt gondolom, a karakter megformálása nem véletlen. Varda mindvégig kerüli a nemiség hangsúlyozását, a két potenciális "halálraítélt" lelki egymásra találásához végképp szükségtelen.
9/10
fourdogs 2016 máj. 06. - 01:00:17 9/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(5/7)
Nagy hiba, pedig fontossági sorrendben a második szereplõrõl van szó.
Coleman 2012 máj. 10. - 21:26:05 Előzmény adamnagysweetmovie
(4/7)
Hasonlóképpen. Csak több részletben sikerült megnéznem. Nem rossz, de többet vártam, valóban sokszor didaktikus, ami akkoriban friss volt, ma már nem truváj (szemben Godard filmjeivel, amik szerintem nem öregszenek). A katona figurája kifejezetten irritált, megmondom õszintén, én elküldtem volna a jó fenébe. Mindezzel együtt szép és hasznos film, de vannak sokkal jobbak, pl. az említett Antonioni köröket ver rá.
8/10
adamnagysweetmovie 2011 márc. 11. - 10:20:14 8/10
(3/7)
Nincs a stáblistán a katonát játszó Antoine Bourseiller, pedig õ a film második fõszereplõje. Stáblista tekintetében mindig ajánlom az IMDB-t, fõleg kevésbé hájpolt filmeknél...
8/10
adamnagysweetmovie 2011 márc. 11. - 09:06:05 8/10 Előzmény Layale
(2/7)
Nagy türelem kellett hozzá, hogy végignézzem, pedig sok elemében még tetszett is.
Inkább amolyan performatív, színészközpontú film, a központi dilemma (élet/halál, látszat/valóság) szerintem végletesen, néha már didaktikusan túlragozott.
Talán inkább az érdekelt a filmben, amikor szereplõi eltérnek a tipikustól: fõleg a megrémült popdíva magányos bolyongásai tetszettek, ahogy (akár a kamera) külsõ nézõpontból kezdi szemlélni a körülötte, nélküle kavargó világot. Az anekdotagyáros Algériába induló katona sem tipikus (de nekem erõltetettnek tûnt).
Antonioni Nagyítását tudnám rokonítani ezzel a filmmel: a halállal való találkozásban, a film bolyongó hangulatában és hõsének a saját élete ürességével való szembesülésében.
Layale 2010 ápr. 28. - 13:18:06
(1/7)
Nekem nagyon tetszett!! Érdekessége természetesen az idõkezelésében rejlik. Említésre méltó mozzanat még, hogy Cléot végül egy olyan férfi vígasztalja meg aki (talán) a halálba igyekezik... Nem semmi.