Téma: Cloverfield

ToklászMongol 2016 jan. 08. - 16:56:26 Előzmény Csizinszky Attila
(362/382)
Én is szeretem a szörnyes filmeket. De ez szar volt. Méghozzá a nagyobb fajtából.
Csizinszky Attila 2015 dec. 25. - 01:17:57
(361/382)
Látom beszabadult ide is az "ész". Csak azt nem tudom ha valaki nem szereti a szörnyes filmeket minek m,egy el rá minek tölti le minek nézni meg, és fõleg miért ír róla véleményt.
Szerencsére nem vagyunk egyformák. Érdekes módon ha én nem szeretek egy mûfajt meg se nézem. Nemhogy írok róla... Valaki ezt élvezi valaki nem. Szerintem nem élvezni rossz lehet, ergo sajnálom azokat akik ezt nem élvezik. :) Valami hiányzik belõlük ami bennem és abban akinek ez tetszett megvan. Nem kéne idejönni és villogtatni a fogyatékosságotokat. :)
Csizinszky Attila 2015 dec. 25. - 01:02:23
(360/382)
Végre erre is rátaláltam. Szeretem a szörnyes filmeket a Godzilla megnézése után új is régi is.. El kellett keserednem.
De végre fel tudtak villantani valamit ebben a számomra imádott mûfajban. Csillagos 10 es.
1/10
Eddyboy 2015 márc. 22. - 21:11:30 1/10 Előzmény barna pólós
(359/382)
Nem zavart a kameramozgás?
Nem kaptál idegbajt attól, hogy most mi van, ki mit akar, hova rohangál, egyáltalán mirõl van szó?
Én 1x láttam, bõségesen elég volt. Bár ne láttam volna.
Mind1, mindenki követ el hibákat.
Neked valamiért tetszik. Ok, nem vagyunk egyformák.
Te tudod. Én biztos, hogy nem nézem meg többet.

Nemcsak a szörny, hanem sok minden fura ebben a "filmben".
És tényleg általában vagy tetszik valakinek, vagy nem.
Aranyközépút nincs.
barna pólós 2015 márc. 19. - 21:27:32
(358/382)
Engem egyáltalán nem zavart a kameramozgás, amennyi volt, az szükséges volt, hiszen ettõl lesz "talált szalag" film. Teljesen korrekt, értelmes története volt. Bár látom, hogy szélsõségesek a vélemények róla. Nekem még a Rec sem jött be (nem is volt annyira érdekes a történet, nem ilyen sci-fi jellegû volt), de ez az egyik kedvencem. Többször megnéztem, miután elõször láttam.

SPOILER
Jön a szörny, mindenki menekül, amerre lát, át akarnak menni a hídon, aztán elmennek a barátnõjükért, vele menekülnek el NY-ból, ennyi. A katonák pedig közben fel-feltûnnek, és a szörny is. Mondjuk az fura, hogy le-föl szaladgál a városban.
1/10
Eddyboy 2015 márc. 19. - 20:48:27 1/10
(357/382)
Mi a baj vele?
Csak az van vele!
Egy idegbeteg, kamera rángatós, agyatlan, (értelmes) történet nélküli "alkotás", ami olyan, mintha a rendezõ már
az elején megunta volna a saját filmjét.
Utána meg csinál mindenki, amit akar, vagy ami jön.
Szaladgál, rohangál, rángatózik mindenki össze-vissza, mint valami agyatlan barmok, arra, amerre eszükbe jut.
Csak idétlenkednek össze-vissza.
Rettenet az egész, és akkor (nagyon) finoman fejeztem ki magam.
barna pólós 2015 márc. 18. - 21:35:19 Előzmény Eddyboy
(356/382)
Azért érdekes lenne mondjuk egy film, ami az "apokalipszis" után játszódik. Nem tudom, mi a bajotok vele, nagyon jó film. Az értékelése se annyira rossz. (6.7)
1/10
Eddyboy 2015 márc. 16. - 21:50:03 1/10 Előzmény barna pólós
(355/382)
2. rész??? Még csak az kéne.
Nem volt egy is bõven sok belõle?
Jaj, dehogynem!
Trashfilm volt az elsõ is.
Ezt tényleg nem kéne "szaporítani."
barna pólós 2015 márc. 12. - 20:26:48 Előzmény Peppo
(354/382)
Szerintem kiváló film. Láttam a Rec-et és hasonlókat, de azoktól nem voltam elájulva egyáltalán. De ez valahogy nagyon bejött, sokkal érdekesebb, mint a Rec. A kamerázós, talált tekercses stílus nagyon reálissá teszi az amúgy sci-fis történetet. Nekem a CGI-vel sem volt bajom. A kamerarángatás egyáltalán nem zavart, nem volt olyan sok. Állítólag lesz majd valamikor 2. rész, és akkor talán többet megtudunk.

SPOILER
A lény nyilvánvalóan azért elpusztíthatatlan, sõt szinte sérthetetlen, mert máshogy mûködik, mint az általunk ismert élõlények, természetfeletti módon. Hiszen nem tesz benne kárt semmi. Normális esetben rég kimúlt volna, de meg se torpant. Talán egy másik dimenzióból jött. Úgy gondolom, hogy amikor eltalálják, az csak erõsebbé teszi, mint az Ötödik elemben a csillagot.
1/10
Eddyboy 2015 márc. 12. - 20:10:28 1/10 Előzmény Sz Peter
(353/382)
Erre a hulladékra nem lehet "felnõtt módon" véleményt fogalmazni.
Ahhoz képest, hogy milyen egy "mûalkotás" ez, egész enyhén fogalmaztunk.
Tényleg.
1/10
Eddyboy 2015 febr. 03. - 23:35:10 1/10 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(352/382)
Az hát.
Ez a "film" valóban egy tömény rettenet.
Miért kell ilyen szemetet csinálni???
Nem tudom...
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 27. - 19:46:58
(351/382)
A "stílus" az konkrétan ordenáré és paraszt volt. (na most jól megsértettem a parasztokat).
Egy negatív kritikát felnõtt ember módjára is le lehet(ne) írni.
Dolphus Lundgrennus 2015 jan. 27. - 18:29:43 Előzmény Eddyboy
(350/382)
Nem, a stílusra próbáltam viccelni...a film valóban rettenet!
ToklászMongol 2014 aug. 07. - 21:11:55 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(349/382)
LOL
nem a TV-be szoktam szarni, mert akkor már nem mûködne
amúgy a film egy szóval szar
1/10
Eddyboy 2014 aug. 05. - 23:49:28 1/10 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(348/382)
Ugye, ezzel még véletlenül sem azt akarod mondani/sugallni, hogy tetszik ez a "film"?!
Ez a jó ízlés határain belül 1xeûen nem nevezhetõ vagy minõsíthetõ...filmnek. Ez valami más...
Ez nem film, ez...áh, nem is lehet szóba foglalni, hogy mi ez...?
Toklászmongol még ugyan enyhén fogalmazott ezzel az "alkotással" kapcsolatban.
Dolphus Lundgrennus 2014 júl. 28. - 18:35:49 Előzmény ToklászMongol
(347/382)
Javaslom, hogy ne a televiziót használd illemhelyként mikor rád jön a szófxsás...
ToklászMongol 2014 máj. 03. - 19:54:45
(346/382)
szinte f*sgejzírként tört fel elõttem a TV-bõl, amikor láttam
nem is néztem végig ezt a sz*rtengert
Peppo 2014 ápr. 20. - 22:11:15
(345/382)
Nem lenne ez rossz film, csak sajnos rühellem ezt a hülye rángassuk a kamerát stílust. Még akkor is, ha itt legalább volt rá magyarázat.

A sztori sajnos több sebbõl vérzik. A lény bár szép nagy, azért nem tartom valószínûnek, hogy 120mm-es lövegekbõl kapott sok-sok lövést, rengeteg páncéltörõ rakéta találatot, szõnyegbombázást és hasonlókat túlélne. Ráadásul gyakorlatilag sértetlenül. Ne kelljen már neki atombomba, mint abban az ostoba Tûzgyûrûben! Vagy az elején, már a sokadik felvételen lehet látni a dögöt, mégis ismeretlen eseményrõl beszélnek. Könyörgöm, egy sem látott eddig egy Godzilla-filmet? Vagy a harapásos jelenet után azért csak megkérdeztem volna, hogy "ugyan már kedves katonák, mégis mitõl fröccsent szét a barátnõm a szomszéd szobában". Fél percet azért rászánt volna még a csaját keresõ fickó is, ebben biztos vagyok. Szóval logikátlanság akad.

Az se tetszett, hogy a dögrõl gyakorlatilag semmit sem lehetett megtudni. Mondjuk a végén a tengerbe zuhanó valami sejteti a választ, na de ne már, hogy pont az a kamera veszi fel azt is. :) Igaz, a lény is szarrábombázva pont a fõszereplõk helikopteréért ugrik fel fél kilométer magasra, miközben addig nyugodtan tûrte, hogy ott repkedjenek körülötte. Na mindegy.

A hangulat viszont nagyon el lett találva, ezért lett a film egész jó. Pedig a színészek sem alkottak óriásit, de mégis valahogy átjött a lényeg. A hangok nagyon jók lettek, sokszor sokkal többet adtak a filmhez, mint a látnivaló.

Szóval menne rá akár nyolc pont is, de nálam a kamerarángatás alapból -3 így kap egy ötöst.

A folytatást, ha lesz, megnézem. Remélem, ott nem sütik el ugyanezt a kamerás hülyeséget! Most már lesz pénz rendes CGI-re, csinálják is meg rendesen! Bár nem tudom, Godzilla árnyékában mire lesz képes, mert mintha azt hallottam volna, hogy még idén kijön.
kofak 2014 febr. 02. - 16:07:31
(344/382)
Elég magas osztályzatai vannak, gondoltam megnézem, de keserves egyszerûen a képernyõ elõtt maradni. Szinte szenved az ember, annyira unalmas. A karakterekrõl inkább nem is mondok semmit, mert rég láttam számomra ennyire érdekteleneket.

Egy kis spoiler: ha jól emlékszem úgy a film felénél támadják meg õket elõször komolyabban, de inkább nevetséges volt mint félelmetes. Szeretem a kézikamerás filmeket, de itt aztán tényleg az volt, amit a többinél szoktak felhozni negatívumként - direkt kamerarázások, hülye fókuszálások, mintha debil lenne az "operatõr" (aki amúgy is eszméletlenül irritáló), csak hogy érezze a nézõ, ez tényleg egy amatõr film, nem pedig "profi". Egyszer-egyszer belefért volna még, de állandóan ezt csinálták és ettõl csak még idegesítõbb lett az egész.
1/10
Eddyboy 2013 okt. 27. - 23:40:25 1/10
(343/382)
"Ez egy mérhetetlenül nagy rakás sz*r!!!"

Igen, erre tényleg nincs mértékegység, teljesen jó megfogalmazás és meglátás. (Finoman szólva sztem is!)

"Áll dokumentalista idegesítõ kézikamerás fosság."

Ez is teljesen helytálló és igen valódi megfogalmazás.( Finoman szólva sztem is!)

Na, hogy saját véleményt is írjak, ez (is) a filmtörténelem egyik legnagyobb sz@ra.
És még nagyon finoman fogalmaztam.