Téma: Columbo

antibond 2022 ápr. 06. - 08:19:46 Előzmény capt.nemo
(57/97)
Válaszolok, ha már megtiszteltél. Értem, persze, amit írtál, csakhogy olyankor is elmebeteg megnyilvánulásai vannak, amikor a gyilkos a közelében sincsen. Szivarozott ő már liftben, s nem egyszer eszegetett a zsebéből az áldozat holttestének tőszomszédságában. Talán kiderül lassan az elemzéseimből, hogy mi a problémám valójában a rendezéssel: hogyan higgyem el, mezei néző, hogy ilyen szikrázóan okos, kiváló emberismerő, hibátlan elemző az, aki az élet legalapvetőbb dolgival sincsen tisztába. Mint ha egy másik bolygóról csöppent volna az események kellős közepébe.
Miért nézem mégis? Mert legtöbbször abszolút gyűlöletes, lelketlen gazembereket juttat börtönbe, akikben az emberség szikrája sem fedezhető fel, s ez a lelki békémnek nagyon jót tud tenni. Hiszen a való életben sokkal inkább megússzák gyalázatos tetteik következményeit az ilyenek.
capt.nemo 2022 ápr. 06. - 02:25:01
(56/97)
nem kell hozzá nagy értelem, hogy nyilván azért lett ilyen szórakozott antihős karakter, hogy a bohóckodásaival szórakoztassa a nézőt, az idegesítő szokásaival a gyilkos agyára menjen, ami szintén vicces, vagy a hízelkedése még jobban amaz fejébe szálljon, és minél nagyobb a kontraszt a gyilkos profizmusa és columbo amatőrködése között, annál nagyobb a felsülés(végepoén): a nagymenőt lealázza egy lepukkant csóri félhülye hadnagy.

ám az igazi rejtély hogy ha téged ennyire idegesít, akkor mi a jó fenének nézed??
9/10
ludmilla 2022 ápr. 06. - 00:21:43 9/10 Előzmény antibond
(55/97)
:-)) köszi, ez a leírásod ugyanúgy szórakoztatott, mint maga Columbo, aki téged pedig idegesít. Szóval ez ízlés dolga. Engem Bobby Ewing jobban idegesített a Dallasból, vagy Julcsi a Szomszédokból😬
antibond 2022 márc. 26. - 14:10:22
(54/97)
Nem ellenszenves, hanem piszkosul idegesítő - ami nem pont ugyanaz. Ezzel együtt igazad van, az antireklám is hat az agyunkra. A rendezői koncepció nem világos számomra. Miért gondolták, hogy szánalmas, sokszor idióta viselkedése fogja népszerűvé tenni?! Az rendben lenne, hogy ostobának, esetlennek tünteti fel magát, s ezzel altatja el a tettes éberségét. Ám ő még soha sem halott arról, hogy pl. egy árverésen nem lehet össze-vissza hadonászni, mert az licitálásnak számít, azzal pedig nem lehet viccelni. Belépésekor folyton bizonygatja, hogy neki nem annyira fontos éppen most feltennie a kérdéseit, ha nem alkalmas, visszajöhet később. Na, persze!! Miután megígéri, hogy gyors lesz, és csak a lényegről fognak társalogni szerencsétlen gyilkosunkkal, észrevesz egy vázát, s elkezdi mesélni, hogy a felesége is beiratkozott egy fazekes-tanfolyamra, s már hamutálakat is készített.Miután újfent figyelmeztetik, s újra megígéri hogy csakis a tárgyra koncentrál mostantól, megkérdezi, milyen tanácsot adhatna a könyvelő iskolán most végzett unokaöccsének, hogy sikeres karriert építhessen fel, tanult szakmájában. S erről olyan átéléssel, odaadással beszél, mint ha kizárólag azért jött volna, hogy ezt kiderítse.
AZ AGYAMRA MEGY, ha még nem említettem volna.
9/10
ludmilla 2022 márc. 24. - 20:15:56 9/10 Előzmény antibond
(53/97)
akár ellenszenves, akár nem, úgy tűnik, emlékezetes. már elérte a célját. mint a rossz reklámok ;)
antibond 2022 jan. 10. - 17:42:34 Előzmény Kuttyánszki
(52/97)
Óh, engem még sokkal jobban is, mint Téged. Rendre letorkolják portások, bejárónők, ő pedig mekegve-makogva magyarázkodik, mentegetőzik, amiért él egyáltalán. Több részben is belesétál film-forgatás kellős közepébe, s amikor rászólnak, olyan idiótán néz, viselkedik, mintha soha életében nem hallott volna arról, mi az, hogy filmstúdió. Állandóan szervilis rajongásáról biztosítja a gyilkost, annak valamely képessége, eredményei, lakása, autója, stb, stb kapcsán. Jól láthatóan szivart lop Barry Corbintól, de ha meghívják ebédelni egy előkelő étteremben, akkor legfeljebb parízeres szendvicset kér, azt is elvitelre, vagy rendel "csilit" - ami eleve nem is egy étel! - de a felét sem eszi meg, pedig állítólag a kedvence. Engedélyt kér, hogy kérdezhessen!!!!!!! Nemhogy rendőrhöz méltóan nem tud viselkedni, de a férfi mivoltát is legfeljebb a ruházata igazolja. Elnyújtva, nyávogva beszél sokszor, s hallottam eredetiben is, tehát a magyar szinkron csak ahhoz igazodik. Amikor a panoptikumos részben a repülőtéren az elcserélt bőröndök miatt huszonötször elnézést kér - újfent szánalmas, nyávogó hangon a szerencsétlen - igazán meg tudnám fojtani a puszta két kezemmel.A hajón - "Zavaros vizeken" - a kezébe nyomott dobó karikát egyenesen a tengerbe hajítja, olyan suta mozdulattal, hogy arra már nincs is szó, az autóvezetési képességei sem jobbak, mint a viselkedése. Szóval, rengeteget törtem a fejemet, miért állítják be a rendezők a figurát ENNYIRE szánalmas idiótának. Még nem sikerült megoldanom ezt a rejtélyt...
9/10
Tiberio 2022 jan. 05. - 17:41:33 9/10 Előzmény Kuttyánszki
(51/97)
Columbo alakja egy igénytelen kisember figurája: viseltes ballonkabátjában bemászik a luxuskocsi alá az autószalonban, elszakítja az előkelő diplomata ruháját, absztrakt műalkotásnak nézi a szellőzőrácsot, csetlik-botlik. Mégis mindig megnézzük őt és neki drukkolunk, mert jobban hasonlítunk őrá, mint a (gyakran pszichopata) gazdagokra, akik gyilkossággal szereznek érvényt érdekeiknek.
7/10
Lámai Dala 2022 jan. 05. - 17:36:55 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(50/97)
Én pont fordítva voltam vele, gyerekként képtelen voltam +nézni bármelyik részt belőle.
Aztán kb. 33 felett kedveltem + a figurát.
Vannak kedvenc részeim, mint mindenkinek.
1 volt kollégám mondta anno, kb. 15 éve:
Ahogy öregszem cimbi, egyre több a jó nő.
Na én ezzel a sorozattal vok így, ahogy öregszem, ez 1re jobb.
Kuttyánszki 2022 jan. 05. - 14:09:34
(49/97)
Vajon van rajtam kívül valaki más is, akit irritál Columbo?

Persze, nem volt ez miondig így. Régebben rajongtam én is, és nem hagytam ki egy részt sem, hacsak tehettem. Díjaztam, hogy soha nem agresszív, (ellentétben Derrickkel!) mindig türelmes és ha látszatra is, de nem lehet megsérteni, megalázni.
Mennek az ismétlések a Jockeyn és a Sorozaton, és jobb híján gyakran néztem őket. Egy ideje észrevettem, hogy C. idegesítő , de nagyon:

Szivarral a szájában bemegy lakásokba, szivarral beszél, ha nincs a szájában, azzal mutogat.
Hatalmas mozdulatokkal gesztikulál.
Hacsak kiejti a "feleségem" szót, ...hacsak elkezdi az adomázást a "feleségem"-ről... A rokonságáról..falra másznék!
Kínosan , nehézkesen fejezi ki magát,
Jön-megy abban a kitaposott ,koszos cipőjében, . slampos, a járása is ...

Van még , aki szintén így látja? Csupán kíváncsiságból írtam meg és kérdezem, attól még elismerem, hogy nagyon jó sorozat.
Gustaff 2021 nov. 06. - 21:20:04 Előzmény Helena25
(48/97)
Ez nem az a film. Ott sotetben eszi a tojast, koran hajnalban. Es nagyon fiatal. Nem biztos hogy az is mar Columbo film, a viselkedese is mas volt.
Helena25 2021 okt. 07. - 16:20:10 Előzmény Gustaff
(47/97)
A film címe: Gyilkosság a műtőasztalon, itt veszegeti elő a tojásokat a zsebéből. 1973-ban készült.
Gustaff 2021 szept. 03. - 19:21:49
(46/97)
Az melyik film lehet ahol koran reggel almosan erkezik a helyszinre, a rendorok mar helyszinelnek, o meg szedi elo a fott tojasokat a zsebebol es azokat eszegeti? Ott meg irto fiatal, nem biztos hogy az a film mar a Columbo sorozat resze. A viselkedese is mas volt.
Joan Fontaine 2021 aug. 13. - 09:53:39
(45/97)
Joan Fontaine 2021 aug. 13. - 09:45:36
(44/97)
Tök jó paródia eredeti szinkronnal:

https://www.youtube.com/watch?v=0Te2r1JkmTM

Meg egy eredeti szössz:
https://www.youtube.com/watch?v=aaxk05GmyZs

:D
Helena25 2021 aug. 03. - 15:32:07
(43/97)
A gyilkosság helyszínén eszik Columbo. Kissé durva és nem egy részben látható.
9/10
Kit Fisto 2021 júl. 03. - 15:50:20 9/10 Előzmény kritikus mûvész
(42/97)
Nagyon jó lenne, de 100% hogy ezeket nem fogják adni. Szerintem vagy nem teszi lehetővé valami jogi állapot, vagy adják valahol, de fizetősen. Kiegészíteném még ezekkel: Dampsey és Makepeace, Minden lében két kanál, illetve Az angyal.
9/10
Kit Fisto 2021 jún. 05. - 17:18:29 9/10
(41/97)
Kézirat vagy halál
Ennek a résznek nagyon jó a zenéje! Akkor tűnt fel, amikor

Greenleaf megmérgezi Kanet

. Mestermunka!
Helena25 2021 máj. 26. - 14:26:57
(40/97)
Szerintem egy orvosnak kell tudni a kémiát.
9/10
Kit Fisto 2021 máj. 08. - 17:33:31 9/10
(39/97)
Itt a stáblistában nincs feltünteve a Vivecát játszó Vera Miles. De ott van Shera Danese, aki nem is szerepel ebben a részben, viszont ő volt Peter Falk valódi felesége.
hoyabella 2021 márc. 12. - 14:23:07
(38/97)
A recept: gyilkosság - el sem hiszem, hogy még soha nem láttam ezt a részt! Ez is nagyon jó, Columbo hozza a szokásos formáját.