Téma: Csendes Don

offtopic
Kobaki febr. 13. 13:54:05 Előzmény fourdogs
(17/17)
Sok, esetenként nagyon durva hiba van a Port.hu-n, de erről nem tehetnek: a film stáblistájában Szergej Bondarcsukot nevezik meg rendezőként (Fedor B-ot pedig nem!), továbbá Krasznov tábornokot is ő játssza. Hogy ez hogyan lehetséges 12 évvel a halála után, azt én sem értem.
fourdogs 2020 máj. 31. - 11:26:40
(16/17)
Van itt némi diszkrepancia a film keletkezését illetően. Sz. B. nem lehetett a rendezője, mert már vagy negyed százada halott volt. Ez a portosokat nem nagyon izgatta, (vagy ha mégis, hát megkérdezték a sarki fűszerest). Valójában a fia F. B. volt, aki "színre állított" az apja nyomdokain, és így tisztelegve neki mint társrendezőt jelölhette meg a stáblistán.
Ami az imdb-s értékelést illeti, a nem túl népes szavazók 3 ponttal szerényebben díjazták az új verziót az eredetivel szemben, csak ennek alapján nagy bátorság bevállalni egy ilyen terjedelmes művet
Sztalker1 2019 nov. 02. - 14:39:11 Előzmény stalone
(15/17)
Igen, igen! Jogos igény! Valóban szerepeltetni kéne a ritka szaralak, önmagát Lenin-díjjal jutalmazó Geraszimov nevű torzszülött szovjet-nyaló, tehetségtelen, bugyuta alkotását is.
olahmiki1959 2019 okt. 02. - 17:53:11
(14/17)
Ez most mi? Egy csomó hozzászólás törölve lett!
Frikando 2015 dec. 28. - 16:26:29
(13/17)
Jó film, tetszett!
Cordelia 2015 máj. 23. - 08:59:35
(12/17)
- ha a kozák férfi bal fülében volt a fülevaló, ez azt jelentette, hogy egy szem fiú a családban
- ha a kozák férfi jobb fülében volt a fülbevaló, ez azt jelentette, hogy a családban nincs több örökös férfivonalon, vagyis õ az utolsó fiúgyermek
- ha mindkét fülben van fülbevaló akkor egyetlen gyerek, nincs testvére - ebben az esetben is vigyáztak rá parancsnokok a csatában, hogy feltétlenül maradjon életben
Cordelia 2015 máj. 22. - 21:02:18
(11/17)
a beszélgetés már évek óta zajlik, most éppen ott tartunk miért viseltek fülbevalót az orosz férfiak nagy általánosságban. Ne haragudj már nem emlékszem hány testvére volt Grisának. 30 évvel ezelõtt olvastam a regényt, a filmet is nagyon régen láttam.
Querelle 2015 máj. 22. - 19:45:18 Előzmény Cordelia
(10/17)
Igen, de a regényben nem Grigorij, hanem az öreg Pantyelej viseli a fülbevalót.Grisa nem is viselheti, mert van egy bátyja, Petro.
Cordelia 2015 febr. 20. - 16:42:12 Előzmény Ascanio
(9/17)
kár, hogy nem a válasz gombot nyomtad, mert véletlenül keveredtem ide. Ha még mindig érdekel a dolog: nem találtam egyelõre teljesebb magyarázatot, mint azt, amit már leírtam. Szerintem azért hagyatkozzunk a regényre, ne a filmekre, illetve az új feldolgozásokra. Talán a régi szovjet film a legautentikusabb.

Pantyelej Prokofjevics ereiben török vér is csörgedezett (görbe orr, fekete haj, lobbanékony természet). Azért kellett a szomszéd kozák lányát elvennie, hogy egészségesebbek legyen az utódok a vérkeveredés miatt. A félhold alakú fülbevaló a török eredetnek is a jele (de annak is, hogy a kozákok átvettek sokmindent a leigázott népektõl, mondjuk, ha kaukázusi népekkel harcoltak, azoktól is). A fülbevaló azért ezüst, hogy ne feketedjen meg és azért nem arany, mert "az arany inkább a zsebünkben csörögjön".

Grigorij az apja pontos mása, csak fél fejjel magasabb.

Amit eddig olvastam a fülbevalókról a kozákoknál, megismétli, amit már leírtam. Most nézegettem Solohov kéziratát, ott nincs külön magyarázat.

Engem is érdekel a dolog, szép hagyománynak tartom, hogy vigyáztak az egy szem fiúra. Az "igazodj" parancsnál azonnal látszott kire kell vigyázni. Csatában részt vehetett, de amikor komolyan vágták egymást, mindig hátralökdösték a fülbevalós kozákokat.

Majd még olvasok, leírom, mit találtam.
Ascanio 2014 jún. 01. - 10:03:21
(8/17)
Bevallom, még nem volt módom látni a filmet (mindig olyan csatornán adják, ami nekünk nincs : )), viszont most olvasom a könyvet, ezzel a fülbevaló-üggyel pedig úgy felcsigáztatok (nagyon érdekes, amit Cordelia a bal/jobb/mindkét oldali fülbevalókról talált), hogy bátorkodom pár plusz csavarral elõállni.
Mivel nem láttam a filmet (filmeket), természetesen sem az ott bemutatottakat, sem Cordelia kutatásának eredményeit nem akarom cáfolni, csak most már egyre jobban érdekel, mi sül ki ezekbõl a fülbevalókból. : )

Ha jól veszem ki, Grisának a 2006-os filmben nincs fiú tesója, azért balos a fülbevalója. (Legalábbis ezt írtátok.) A regényben van neki (mármint testvére, egy báty), a fülbevalóra viszont nem emlékszem, ami az oroszos infók szerint reális is lehet, hiszen se egyszem gyerek, se egyetlen fiú, férfiörökös is van a családban. (A nagyobbik srác.)

Valaki írta, plusz képpel illusztrálta, hogy a korábbi filmváltozatban az öreg harcosnak : ), Grisa apjának is van fülese a bal oldalon. A könyvben pedig (nekem a '82-es kiadás van meg), a 15. oldalon szó esik róla, hogy: "...bal fülében félhold alakú ezüstfüggõt viselt." Már az öreg. Viszont, csak hogy emeljük a tétet, az öregnek a könyv szerint nincs egyetlen testvére sem. De ha nincs egyetlen testvére sem, akkor a portál szerint két fülbevalónak kéne lennie, nem? : ))

Tisztára izgi a dolog.
Cordelia 2014 máj. 15. - 12:28:39
(7/17)
jó, hogy írtál, utána néztem orosz portálokon a dolognak:

- ha a kozák férfi bal fülében volt a fülevaló, ez azt jelentette, hogy egy szem fiú a családban
- ha a kozák férfi jobb fülében volt a fülbevaló, ez azt jelentette, hogy a családban nincs több örökös férfivonalon, vagyis õ az utolsó fiúgyermek
- ha mindkét fülben van fülbevaló akkor egyetlen gyerek, nincs testvére - ebben az esetben is vigyáztak rá parancsnokok a csatában, hogy feltétlenül maradjon életben

nagyon szép hagyomány
stalone 2014 jan. 02. - 18:00:29
(6/17)
Új linket raktam fel a videóhoz, abban benne van minden...

http://www.youtube.com/watch?v=DFQoDFsW6x4
stalone 2013 aug. 22. - 02:56:14
(5/17)
Akit érdekel az eredeti 1957-es változat annak itt van egy link:

http://youtu.be/DFQoDFsW6x4
9/10
Gina424 2013 aug. 12. - 21:58:56 9/10
(4/17)
Szép film. Nagyon tetszett.
The Nanny 2013 máj. 21. - 15:15:30
(3/17)
Kollektív marha akkor mindenki, a forgatókönyvírótól és a rendezõtõl kezdve a külföldi színészeken át, mert a "soviet" hangzik el a szájukból. :D
Cordelia 2013 máj. 11. - 18:13:59
(2/17)
Grigorij azért viselt fülbevalót a bal fülében, mert õ volt az egyetlen fiú a családban és a tisztek nem küldték ezeket a harcvonalba. Régi kozák hagyomány.
Nem tudtam, hogy újraforgatták a filmet. Jobb lett, mint a többrészes szovjet film?
stalone 2013 márc. 16. - 17:44:07
(1/17)
Tisztelt Port.hu !
Tisztelettel kérdezem, hogy az 1957-es változathoz miért nincs adatlap? Ha és amennyiben erre van lehetõség, akkor kérném szépen Önöket, hogy legyenek szívesek pótolni. Elõre is nagyon szépen köszönöm.
Maradok tisztelettel: stalone