Téma: Csendes Don

lonapost 2019 okt. 21. - 09:07:08 Előzmény Dalmát
(5/25)
Teljesen egyetek a hozzászólásoddal. Az a régi film, az Emberi sors volt. Jó lenne több orosz filmet látni, ismerőseimnek van orosz csatornája, és áradoznak a kulturális minőségről.
10/10
Sanci2 2019 okt. 17. - 17:14:37 10/10
(4/25)
…csak hogy tudjuk, mire számítsunk;
https://www.imdb.com/title/tt5220278/?ref_=fn_al_tt_3
dorog 2019 okt. 09. - 19:07:58
(3/25)
Alapötlet (valójában) Mihail Solohov azonos című regénye...
Sweet-But-Psycho 2019 okt. 05. - 09:59:40 Előzmény Dalmát
(2/25)
Rossz linket tett ki korábban a port, ezért egy másik feldolgozás topikjába kerültek az ide szánt hozzászólások. Nagyjából egyetértek az általad említettekkel.
7/10
Dalmát 2019 okt. 05. - 00:31:43 7/10
(1/25)
Hihetetlen, hogy eddig senki nem szólt hozzá ehhez a sorozathoz. Az eddig vetített két rész nagyon tetszett. Szerintem kiválóan megrendezett, gyönyörű képekben elbeszélt történet, a filmzene is jó, és a szereposztás is nagyszerű. Még nem láttam olyan filmet, amiben ennyire odafigyeltek volna a hitelességre, a falu legszebb nőjének is piszkos a körme, ellentétben más alkotásokkal, ahol a parasztlányok tökéletesen manikűrözött kézzel tesznek-vesznek a ház körül.
A regényt nem olvastam, de kedvet kaptam hozzá. Gyerekként láttam egy korábbi filmes feldolgozást, de arra még csak halványan sem emlékszem. Kár, hogy mostanában nem nagyon lehet orosz filmeket látni a tévében. A szocializmusban tele volt a hócipőnk a hős katonák kalandjaival a nagy honvédő háborúban, ma viszont a fiataloknak esélyük sincs, hogy a hollywoodi filmek mellett mondjuk a volt Szovjetunió filmtermésének legjavával megismerkedjenek.