olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 13:13:24
(363/1523)
Amikor elmondták, hogy ki esik ki és ki marad bent a versenyben, elvártam volna, hogy mindegyiküktõl játsszanak be mondjuk 10 másodpercet, hogy tudjuk, kik voltak ezek, mit csináltak, ugyanis 72 produkciót az ember több hét távolságból nem tud megjegyezni. Én legalábbis nem.
Ehelyett szórták kifelé õket, és a legtöbbjükrõl azt sem tudtuk, hogy kicsodák, csak sejtettük. Mindegy, a nézõk érdekeit soha nem vették figyelembe, most miért történt volna ez másképp?...
A hegedûst többen kérdezik, hogy miért nem jutott tovább. Én meg azt mondom, hogy eleve csak azért került be a 72-be, mert a "Schindler listája" c. film zenéjét játszotta el közepes színvonalon, és a téma miatt akkor nem merték kiejteni, mert az ciki lett volna. Ennyi volt benne, szimpatikus volt, de mint hangszeres zenész, nem mutatott semmi különlegeset.
Én most úgy láttam, hogy a zsûri különösebb nagy hibát nem követett el, igaz, hogy a trágár rappelõ gyereket annak idején eleve nem kellett volna továbbengedni, és akkor egy tehetséges indulóval több lehetne a 12-ben.
Ha lennének az országban olyan emberek, akik figyelnek, látnak, észrevesznek dolgokat, és nem csak a fizetésüket nyalják fel minden hónapban, akkor az operaénekes palira már lecsaptak volna, - az itt elért helyezésétõl teljesen függetlenül - próbaéneklésre hívnák, és szerzõdést ajánlanának neki az Állami Operaházban, ugyanis ilyen elképesztõ hanganyagú férfi operaénekesünk jelenleg nincs. Remélem, nem hagyják elkallódni.
Szirota Jennifer tegnap úgy énekelte el a "Summertime" c. dzsessz örökzöldet, - mellesleg Puzsér a fanyalgó dumájával ekkor árulta el, hogy annyit ért a zenéhez, mint ez a klaviatúra, amin most éppen pötyögök, - hogy a mai magyar énekes szakmában még csak a közelébe sem jön senki. Ami a hangterjedelmet, a tisztaságot, de fõleg a stílusérzéket illeti, csak kapkodtam a levegõt.
A hajlítások, a finom improvizációk, a szám stílusához való tökéletes alkalmazkodás, amikor látod, hogy valaki nem csak "betanul" kínkeservesen néhány zenei fordulatot, hanem könnyedén, belülrõl érezve adja elõ a különben baromi nehéz produkciót, élvezi, lubickol benne, akkor ott nincs mese, le a kalappal.
Óriási tehetség a csaj, - hogy ezt a közhelyet én is leírjam, - a mûsor és a zsûri többek között vele kapcsolatban is vizsgázni fog, hogy mit kezdenek majd vele, meddig hagyják eljutni, felkarolja-e valaki, és ha nem vigyáz, hogy szippantja be esetleg a média, és kik fognak majd anyagi hasznot remélni abból, hogy segítik Jennifert.
Az egyébként elképesztõ, egyben leleplezõ az RTL-re nézve, hogy úgy vágták össze a zsûri ítélkezéseit, hogy ugyanazokkal a szavakkal teljesen más produkciókat értékelt pl. Pokorni Lia.
Darth Plaqueis barátunk régebben belinkelte ide ezeket az értékeléseket, a 329 alatt meg is lehet õket nézni, az RTL meg nyugodtan lehúzhatja magát, ha ilyen pitiáner eszközökhöz folyamodik.
Igaz, hogy én vagyok a hülye, hogy ezen egyáltalán elcsodálkozom...
-csengõzoli-- 2012 ápr. 15. - 11:38:09
(362/1523)
Mindamellett,hogy Plazma szerintem is rossz, jókat röhögök ezen az állandó RTL fikázáson :)
Az RTL egy kereskedelmi televízió,célja a szórakoztatás, ezen keresztül a bevétel maximalizálása.
Show-biznic, azaz show és üzlet,ennyi. Nincs ezzel semmi gond, a szórakoztatóipar így mûködik!
Értékek közvetítésére ott az MTV, na azt mi tartjuk el,azt lehet kritizálni!
Nyilván a kiválasztáskor az egyik legfõbb szempont a sokrétûség volt, hogy ne mondják rá holnaptól,hogy ének vagy táncverseny lett, azaz mindenfélét be kellett válogatni ebbe a szûk 12-es keretbe, amit nagyjából csak az énekesekkel be tudtak volna tölteni.
Emiatt esett ki sok tehetség, pl. azt a fiatal énekes párt nagyon sajnáltam,nekem nagyon bejöttek. (a nevüket nem tudom sajna)
Ezen szempontok alapján ugye ott volt nekik két rapperük, normál esetben mindkettõ repült volna,mert bár az öltönyös srác jó volt, akadt ennél színvonalasabb produkció is más kategóriában.
Ilyenkor jön az alma összehasonlítása a körtével...,de hát ez egy ilyen mûsor.
Visszatérve kettõjükre, Plazma egy olyan figura,amilyenbõl kb 400 van egy Rap-Jam-en, sõt sokkal jobbak vannak.
Elsõre poénos volt,hogy elküldött mindenkit a fszba,de ezen max röhögtem volna,biztos nem jutattam volna tovább,semmi eredeti nem volt benne.
A párbajon egy még az elsõnél is gyengébb, tucat produkciót mutatott be,amire máskor Hajós azt mondja : ennél õ részegen is jobb stb.
A zakós rapper eredeti volt, szövegével is és kinézetével is, hisz én még senkit sem láttam zakóban rappelni :) viszont itt lépett be az eladhatóság...
Sajnos õ külsõre nem egy adonisz,korosztályra jó 30-as,neki nincs piaca, max a középkorúaknak szimpatikus,de azok nem potenciális sms küldõk!
Jobban járnak õk egy Plazmával,aki fiatal, a 8-18 as korosztálynak szimpatikus lehet és õk viszont potenciális szavazók! Ha megnézitek a beszámolókat az X-faktoros koncertekrõl pl, sosem a 30-as , 40-es korosztály csápol a bájgúnár Vastag Csabára,hanem a 8-18-as korosztály, õk a fontosak kereskedelmi szempontból.
Ez nem egy tehetségkutató, nem egy Ki mit tud!
Itt az eladhatóság fontosabb szempont,mint a tehetség és ezt nem szabad számonkérni az RTL-en, mert õt a bevétel érdekli,minden más sokadrangú szempont. Akinek ez nem tetszik,annak fölösleges ilyen mûsorokat nézni,mert csak felidegeli magát.
Egyébként Plazmának max egy fordulót jósolok még...
cene7 2012 ápr. 15. - 11:20:21
(361/1523)
a hegedû mûvész hogy eshetett ki ??????
werti20100 2012 ápr. 15. - 11:19:05
(360/1523)
Hihetetlen ez a negatív hullám ami ebben a topicban megy. Ha azok jutottak volna tovább akik kiestek, akkor az lenne a baj. Mindenkit csak kritizáltok, csak a rosszat írjátok le..ha ennyire sz@r szerintetek a mûsor, akkor miért nézitek, és pazaroljátok az idõt arra hogy ide írtok?
Alenlau 2012 ápr. 15. - 11:03:56
(359/1523)
... ha a Fele Királyság kiesett, akkor nem is érdemes nézni ezután

szokásos rtl-színvonal :((( nesze nektek plazma!
tompika74 2012 ápr. 15. - 07:26:24
(358/1523)
Azt kell mondanom, a 72 közé nagyon sok jó produkció jutott. Ennek megfelelõen sokan estek el a továbbjutástól, akik megérdemelték volna.
A 12-bõl van 3, akik továbbjutásával nem értek egyet. (A hamisan éneklõ de jóképû tinifiúk, a stand up-os és a repper). Remélem, õk esnek majd ki az elsõk között :)
Ugyanakkor a régi Csillag születikekben sokkal gagyibb volt a mezõny. Ott a döntõsök fele nem ért sokat, itt pedig csak a negyede :)
Béciman 2 2012 ápr. 15. - 01:26:42 Előzmény Móni Póni
(357/1523)
Nagyon jól megfogja a lényeget a YouTube-os videó egyik kommentelõje:

"azért nem láthatunk ilyet hazai színpadon, mert értékelhetõ produkció. Majd ha egyikõjük összejön vv katicával, vagy kiderül hogy melegek, esetleg drogoznak akkor kapnak médiát."
Bruce94 2012 ápr. 14. - 23:25:46
(356/1523)
Én személy szerint egyik énekesnõt sem jutattam voln [Bernadett és Jenifer], az egyik néhol hamis, a másik üvölt.

Igazából két produkció kiesését sajnálom. Az egyik az opera-énekesnõ. illetve a hegedûmûvész.

Plazmával nincs bajom, nem a mûfajom a Rap, de szerintem jobb mint Fankadeli.
pillangókisasszony 2012 ápr. 14. - 22:43:27
(355/1523)
Ez nem hiszti.A förtelmes pedig ez a mûsor.
Móni Póni 2012 ápr. 14. - 21:53:27
(354/1523)
A Felekirályságot még csak nem is láttam. :S Nagyon sajnálom õket, kedvenceim voltak...
http://www.youtube.com/watch?v=5pEt9gXuBrI
Ez a színvonal, amirõl egyfolytában beszélnek! De akkor hol vannak??????
2/10
greghouse 2012 ápr. 14. - 21:41:34 2/10
(353/1523)
A szerencsétlenekkel megetetik, hogy majd a döntõben a közönség fogja õket bírálni..Aha. A közönséget RTL klubnak, illetve producernek hívják. Ahogy a zsûrit is.
Darth Plagueis 2012 ápr. 14. - 21:36:13
(352/1523)
Eltûntek mint Petõfi a ködben...
Endy88 2012 ápr. 14. - 21:16:54
(351/1523)
Én alkalmaztam volna néhany esetben az X-faktorban szokásos dolgot, miszerint, összeraktak összeillõ produkciókat. Pl az operaénekeseket összeraktam volna, úgy nem esett volna ki egyik sem. Sõt, merész leszek, még a rappelõket is, egy amolyan, tanár vs diák feeling miatt... De sajnos ebbe nem gondoltak bele. :-/
gotyie 2012 ápr. 14. - 21:16:08
(350/1523)
Valcer táncstúdió!!!!!!HOL VANNAK???
offtopic
Béciman 2 2012 ápr. 14. - 21:14:34
(349/1523)
Én sem láttam õket... de szerintem nem jutott tovább, hiszen nincsenek a 12 között.
wowow 2012 ápr. 14. - 21:12:19
(348/1523)
Szívesen hallgattam-fogadtam volna egy intelligens, humoros, izgalmas, változatos, inges-zakós, történelemtanáros rap-et a továbbiakban. Õszintén sajnálom :-(
Nyert a középszerûség, amolyan Fankadeli stílusban, azaz baromi unalmasan. Semmi dallam vagy tempó váltás. Amikor már az elsõ sor után átkapcsolsz valami más zenére.
dantonb 2012 ápr. 14. - 21:09:22
(347/1523)
Szadista vagy?
gotyie 2012 ápr. 14. - 21:06:47
(346/1523)
Nem tudjátok mi lett a debreceni tánc karral, akik a Mátrix zenéjére táncoltak!!!Nagyon profik voltak!!!Sajna a mai mûsor elejérõl lemaradtam!Köszi
-csengõzoli-- 2012 ápr. 14. - 21:01:42
(345/1523)
Ez a Plazma egyedi? Tizenkettõ egy tucat... Ilyen szrt továbbjuttatni...
Darth Plagueis 2012 ápr. 14. - 21:01:21
(344/1523)
Plazmának én legszívesebben szétrúgnám a fejét ! Jó szarok kerültek be...