Téma: Csillagkapu

10/10
Fõnix_császárnõ 2012 dec. 01. - 20:18:04 10/10
(1274/1434)
A mai meg Sliders szerûség volt, habár már a Kvantum tükrök is azok voltak.

Most több 100tagú lett a csk1, igaz nem értettem hogy csak egy másik csk1 volt a Prométheuszon igaz azok pont az elsõ sorja volt akik gyakorta szándékosan csinálták az egész csúszást.

Nagyon emlegetik Atlantiszt! Igen, mert már a 8.évadtól elindult Atlantisz sorozat is, remélem azt is leadják.

Szépen meg is oldották, most már arra is volt példa hogy a csk1 vs csk1
10/10
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 30. - 20:33:50 10/10
(1273/1434)
A mai rész igazi krimi volt.

Alig tesztelték az emlékmanipulációs szerkezetet már vissza is éltek vele.

Szegény Mitchell , sok idõ kellett neki is hogy rájöjjön beültetett emlék, mert eszméletlen volt emiatt nem volt annyi anomália ,
meg az is furcsa volt hogy a gyilkos is kicserélte az emlékeit hogy még véletlenül se legyen belõle semmi.

A végén meg a gyilkosnak az emlékeit is kicserélték hogy azt higgye balesetben halt meg az asszony.

Így meg nem kellett dutyiba se zárni a tettest, meg nem hibáztatta magát az illetõ az asszony miatt.

Pedig Mitchellnek majdnem megvolt a nõ, a volt férj meg hirtelen felindulásból meggyilkolta,

de annyira szerette hogy manipulált emlékekkel az általa bemocskoltra volt kicsit allergiás, gondolom már amikor csináltak neki új emléket hogy balesetben halt meg, így meg nem veszítettek el még egy emberüket.

De milyen komoly volt ahogy az igazi tettes megdöbbent azon hogy õ volt.


A tudás hatalom. Ékes példája bármelyik rész.
10/10
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 29. - 20:24:30 10/10
(1272/1434)
Igaz hamar kiégett Orlin de legalább már van Hírnökbénító készülékük.

Megdöbbenve hallottam hogy Gerak csak a bázison élõket gyógyította meg, lehet csak annyira volt ideje,
de ha azt nézzük hogy feltûnõ lett volna akkor persze hogy ennyi elég is volt,
így a meggyógyultak vérébõl kinyerték a vakcinát, s gyakorta feltûnés nélkül meg tudták oldani.

Igen igen feltûnõ lett volna, a múltkor nemcsak az egész bolygót gyógyította meg hanem a halottakat is feltámasztotta.

Az hogy Gerak meghalt legalább szabadon halt meg, meg õ is rájöhetett az igazságra.

Voltam az igazság ládája oldalán, sajnálattal olvasom hogy valaki még nem látta a sorozatot.

Attól függetlenül szerintem ha megismétlik a sorozatot megnézem újra hisz úgy sem adnak jobbat.

akkor azért nem 10/10 egy sorozat sem mer az állatok csak viccbõl vagy merõ barbarizmusból lepontoznak mindent.

Tehát, aki nem látta nézze meg, úgy sejtem hogy 2013.február 5tõl a Star Trek Voyagert váltja,

És kiderült az is hogy (már a nézettségi indexbõl) hogy az ismétlések is hoznak, és tény hogy mindenképp nézni is fogom.

Viszont a Boszikardot is várom hogy megismételjék, még nem láttam s az ismétlése a v6on hétvégén délután jó is lehetne, remélem sok jó mûsor lesz még életemben, vagy maradok az örök kedvenceimnél.
10/10
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 28. - 20:20:32 10/10
(1271/1434)
Geraknak szó szerint leégett a pofájáról a bõr.
Végül is , gyakorta Gerak menti meg most a Fõdet.
A kis Orlin megmondta hogy filozófiai különbség miatt vált el az Ori banda tõlük.
Orlin neve félreérthetõ is mert majdnem Ori, gyakorta õ is feláldozta magát.
Az is kiderült hogy pont azért nem avatkoznak be mert így akik áldást mondanának rájuk megnõnek az hatalmuk.
S mondta is Orlinka hogy pont azért kellenek az Orinak a követõk hogy megnõjön a hatalma.
Viszont Gerak az elején olvasott a vaskígyóról amit gyakorta a Goa'uld elnyomással azonosított, s elkezdte mondani ez prófécia.
Gerak optimistán tekintett az Orájra, a megmentõket látta az új elnyomóik helyett.
Lehet félt az Ori bevallani hogy a központi ígértet csak hazugság, ha bevallotta volna akkor is lett volna követõje, lehet nem annyi épp emiatt se tisztázott az igazság.
Mindenesetre amikor elõször legonoszoszták az Õsöket fájt, igaz nem avatkoztak be meg ha igen akkor kiírtották nemcsak azt hanem pár világot is.
Érdekes, amikor nem volt ez az Ori akkor is sejthetõ volt hogy valami történt az Õsökkel, valami nem stimmelt.
Gyakorta filozófiai irányzatkülönbség mindig is volt s lesz is.
10/10
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 27. - 20:22:29 10/10
(1270/1434)
A mostani részben szépen leszámoltak a zanubisz fiával is.
Sajna sok ártatlan áldozata is lett, meg a sok áldozat Vulszi miatt is volt, hisz õ ötlete volt hogy a tanulmányozásával érnek valamit.
Igaz annyit érnek hogy rájönnek hogy a hírnöknek is csak el kell a figyelmét terelni meg végül is holnap lesz a 4.lovas ahol Orlin visszatér gyerekként s akkor kifejlesztik a hírnökbénító készüléket.
Sajnos nemsokára befejezõdik a sori, sajnálom hisz utána nem biztos hogy találok valamit, a Smallville az nem olyan, meg az nem is tart addig, a másik sajnos hogy ha belekezdenek valamibe több évnyi szarakodás után adják végig.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 27. - 13:31:59 10/10
(1269/1434)
A mostani részben kiderült hogy van egy Jaffa törzs ami 5000éve szabad.
Igaz, Tretoninjuk nem volt emiatt függtek is a kukacoktól, meg már rég tudták magukat álcázni.
Akkor nem Teal'cék voltak az elsõ Jaffák akik meglátták a fényt, hanem a Sodan jaffa törzs.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 26. - 09:03:17 10/10
(1268/1434)
Ezeknek a Goa'uldoknak most Báálnak van saját stílusa.
Csinált magából egy egész hadsereget, még a Kontinuumba se az igazi Báált kapják el.
Nem is tudtam hogy azt a tornyot egyszerûen csak teleportálják az ûrbe, nem kispályás azért Báál cimbora,
Bomba van a toronyba..., és megdöbbenve vették Carterék észre hogy az egész torony egy bomba.
A végén milyen igaza volt, nem igaz 600csatornán nem találok semmi jó mûsort.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 25. - 07:44:01 10/10
(1267/1434)
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 25. - 07:36:14 10/10
(1266/1434)
OFF

Az angyali érintésben most van Linea!

És a magyar hangja is ugyanaz, amellett most is gyógyító.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 25. - 07:02:00 10/10
(1265/1434)
Akkor a mostani részben visszatért Carter.
És kiderült hogy a Goa'uld paraszt is hisz az orájban.
Vala MalDoran most ment el az Oráj Galaxisba s nemsokára várandós is lesz.
Hogy minden nap van egy pillanat alatt befejezõdik, utána igaz nem adja, de a zárófilmeket mindenképp nézzük meg.
Karácsonykor az axnt fogjátok, és a zárófilmeket lehet megint leadja, de nekünk szilveszterkor kell hisz akkor fejezõdik be a sori.
Ja, azt hittem a föld alatt van a hírnök, most kiderült hogy a pajzs miatt lett sötét.
Szegényeket hogy kelepcébe csalták, szerencsére amit az õsök nem fejeztek be nemsokára megkapja a magjáét az ori, de tényleg valami nagyon fiatalokból mondhatni "lázadó korban" levõ õsök alapították ezt az egész Ori felekezetet.
boom46 2012 nov. 24. - 17:23:31
(1264/1434)
Az index.hu-ra elvbõl nem járok.

SEMMI alapja nincs annak hogy földönkívüliek jártak volna a Földön. Én a Blue Book Project konklúziójával értek egyet.

A Marson semmiféle épületek, sem pedig csontvázak nem lettek találva. Nem találhattak, hiszen nem küldtek oda olyan felszerelést ami találhatott volna.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 24. - 16:25:30 10/10
(1263/1434)
Kösz, habár jobban örülnék ha magyarul lenne.

Szerintem nem kérdés hogy a földön megfordultak földönkívüliek.

Az lenne a jó, ha ezt a tényt a történelemkönyvbe is beleírnák, habár még ehhez több idõ is kell.


Ezt olvastad?

http://index.hu/kultur/2012/10/11/honnan_tud_a_lo_a_masik_dimenziorol/

A cikk szerint mi hungaryk vagyunk a földönkívüliek leszármazottai.

Szerintem meg élõ bizonyíték is kellene,

a Marson találtak valamit, de az egyik ismeretterjesztõ ufokról szóló filmsorozatban már mondta hogy korrekt építmények meg csontvázak is vannak a Marson, tehát vagy háború vagy kozmikus katasztrófa áldozatai lehettek.

Amit most belinkeltem cikk az nem biztos hogy igaz csak max 50%ban de kiszûrheted a lényegét.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 24. - 15:47:20 10/10
(1261/1434)
Kedves Rajongók!

Én figyelem a tv újságot, s jó elõre szólok.


December 5.én fél órával elõbb kezdõdik!

Tehát 18.45 dec.5,

Ez nem elõször fordult már elõ de ez van.

A másik december elsõ hetében hózáporok, készítsétek a hosszú meszelõt hogy a tetõtéri antennát leseperjétek, habár lehet elolvad, de lehet nem.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 23. - 21:03:47 10/10
(1260/1434)
Igaz 8évadosra tervezték,

de a 9.évadtól már maga az a dolog hogy
Hova lettek az õsök, mi lett velük, megoldásra kerül.

Kiderült az a hibernált õs az oráj miatt halt meg, igaz tudjuk az oráj csak az õsökbõl kivált gyakorta renegát csoport.

Nem is tudtam hogy ekkora hatalma van a hírnöknek.

Még a halottakat is feltámasztotta, igaz most kapcsoltam..,
amikor azt az õsgyógyítógépet bekapcsolták ott sem közelrõl hanem méterrõl-kilométerrõl feltámadtak az illetõk, ott gyakorta a gerillák, és a fabódétól pár kmre voltak tehát ilyen téren szánalmas az egész oráj banda.

Viszont az Oráj a létezõ egyetlen, a létezõ legeslegöregebb Isten.

Igaz nem értem hogy nem tudott azokról a területekrõl, szerintem is csak pár Tinédzser õsöcske volt akik kitalálták hogy kihasználjuk a primitívebbeket szembefordulunk az egész kócerájjal.
tomecs 2012 nov. 23. - 16:20:47 Előzmény wévajudit
(1259/1434)
Ha eddig tetszett akkor szerintem nagy csalódás nem érhet. O'neillnak már nem lesz annyi szerepe de azért nem maradnak el a poénok:) Új ellenség(esetleg az albínó kimaszkírozott hírnökök néha idegesítõek lehetnek), új ûrhajók -speciel a Prometheussal csak a baj volt, Daedalus osztályú hajókkal már csatáznak majd rendesen... lehetne még sorolni mire lehet számítani de mindent összevetve rendben van a 9-10. évad is.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 23. - 10:37:27 10/10 Előzmény wévajudit
(1258/1434)
Ja, meg én is csak most látom.
A tv2 szokás szerint nem ad semmit végig, mellesleg én sem vagyok nagy tvnézõ, nem is tudnék este fennmaradni, meg a kertvk meg az ilyen alap 2adó nem is ad már semmit.
Az axn adta le a csillagkapukat, csak nekem sincs axn.
Mivel nem néztem már tvt stb. úgy voltam hogy az alap 20csatorna bõven elég.
És még mindig jobb 20csatorna mint az a 2szenny adó.
Max 5csatornát vagy még annyit sem nézek , az axn kedvéért meg nem fizetek 1000-2000ftal többet.
Pedig az axn sci-fi egyéb jó sorikat is adott/ad.
Annak sincs értelme hogy sok jó mûsort 12es besorolásúakat is nagyon késõre tesznek és nem is ismétlik meg norm idõbe.
Ott az internet, jelenleg hibrid nézõ vagyok.
Merthogy a Dragon Ball Z sorozatot online folytatom, sajna így hamar vége, de mivel most a viasat6 évekig az elején fogja ismételni mégiscsak jól döntöttem.
További szép napot!
Mellesleg az a véleményed gyakorta az átlagvélemény, minden sorozatnak van mélypontja, azért is szeretem az ázsiai történelmi sorozatokat mert azok nemcsak felépítettek, hanem a történelem egzutikuma a harcok stb érdekes és érdekel.
Azt mondom még mindig jobb milliárdszor ez a sori mint xy foos, ezzel is szarakodott a tv néhány évet , de legalább leadta, szerintem februárban a star trek sávjában újra leadják.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 23. - 09:16:49 10/10 Előzmény wévajudit
(1257/1434)
Az Igazság ládája fen van online az indavideón 5darabban.
A Kontinuum is letölthetõ nekem dvdre is ki van írva.
A Kontinuumba Báál idõben visszamegy s megkavarja a dolgokat, de neki is negatív meglepetésben lesz része(a királynõje Quetes brutálisan meggyilkolja)
Az igazság ládájában az Ori szálat varrják el.
10/10
wévajudit 2012 nov. 22. - 13:54:19 10/10 Előzmény Fõnix császárnõ
(1256/1434)
Én annak idején láttam a sorozatot egy csatornán és abba hagyták majd itt kezdtem megint nézni és amik lemaradtak azokat látom most.De az új felállás már nem tetszik. Amit írsz azokat sem láttam :) nem vagyok nagy TV nézõs de ez tetszett annak idején azért kezdtem nézni újból.Remélem lesz jobb is :)
10/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 21. - 20:30:58 10/10
(1255/1434)
Aki tegnap Fanisként mutatkozott be annak a neve most Fenisznek hangzott.

De tudjátok mit, én is csináltam olyant hogy

van olyan hogy BASIC és nem Béziknek hanem Basziknak mondtam, tehát ezzel nincsenek egyedül.

A hírnök megsemmisítette magát, de azonnal pótolták a hiányt.

Gyakorta az Oráj ékes példája annak hogy a legfejlettebb fajnál sincs összhang.

A Goa'uldoknál elõbb volt az élõsködõ Goa'uld , utána késõbb a Tok'rák is megjelentek, akik maga a jófiúk voltak.

Az Õsöknél ez fordítva volt, az idõk során váltak ki belõlük a hatalmaskodó rosszfiúk.

Egy rejtélyes vírus teljesen kipusztította a tejútrendszeri õsöket, s most jöhettünk rá hogy az Õsök egy Renegát csoportja felelõs az egészért.

Danielnek köszönhetõen meg tudomást szereztek a létezésünkrõl utólag is.