Téma: Csillagkapu

10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 28. - 11:13:46 10/10
(1174/1434)
Egyetértek.

Sajnos nem mi vagyunk ott.

S igaz, viszonylag hamar hisz sok olyan sorozat van ami még több részes, ez is bizonyítéka hogy nem mi vagyunk ott.

A zárófilmek wikioldaláról tudtam hogy a vezetõség döntött úgy hogy nem akar több évadot.

Mostanában nem készítenek "maradandó" alkotásokat,
csak a krimi krimi meg a krimi.

Az idõutazásos nyomozósos új sorozat se fog meg, olyan krimiszerû.

Õk tudják, régen szinte dúskáltunk, a tv2 hétvégén délutánonként jobbnál jobb sorozatokat mutatott be.

Simán megtudták volna oldani ha akarták volna a folytatást.

Amúgy mindenre való tekintettel szoktam ázsiai történelmi témájú sorozatokat is nézni mert az ismeretlen történelmük miatt stb pozitívumok miatt kikapcsolódásnak tökéletes.

Igaz egy jó sci-fi stb. sorozat még mindig jó, igaz ázsiai sci-fi fantasy stb sorozatok is vannak.
Lala87 2012 okt. 28. - 10:59:36
(1173/1434)
Én speciel imádom az Atlantist is. Nem is tudom melyik tetszik jobban. Idiótaság volt befejezni mindkettõt ilyen "hamar". Már vagy 2 éve láttam az Atlantist, jó lenne ha adnák a Viasaton vagy újra az AXN-en.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 28. - 06:34:35 10/10
(1172/1434)
Vajon a többi csillagkapu sorozatot is fogják adni?
Speciel ha azt nézzük hogy több Star Trek sorozatot is adtak van esély rá.
Igaz, az Univerzum azért nem is volt még mert az hatalmasat hasalt s igen, az ilyen átdolgozásokkal, az átírjuk a fizika törvényeittel még a minimumot se hozta.
Az Atlantisz még elmegy, ott a lidércek gyakorta a földön elhíresült vámpírok.
Azért is hozom fel Atlantiszt mert most indul a cselekménye itt a sorozatba s még az expedíció vezetõje Dr.Weir is itt van.
Viszont az Atlantisznak kerek befejezése lett, hazatértek Atlantisszal.
Mindenesetre jobb lett volna ha ennek a sorozatnék lett volna 11-12.évada.
12hónap van, 12 állatövi jegy stb.
Ha pár történelmi adattal valaki kész sorozatokat készít nem lett volna nagy kunszt.
De szerintem jogos volt az is hogy inkább 2filmmel fejezik be mert anyagi stb rajongói meg még több stb állt a döntés mögött.
De ha XY ellenségükkel 1évad vagy több volt a harc itt is lehetett volna.
Olvastam hogy akartak 11.évadot de a vezetés nem hosszabbította meg ezért lett vég nélküli a sorozat.
De ez is jó megoldás volt , de a kritikusaink (port hszek) mutatták hogy aki még sajnos nem látta a sorozatot az nem tudta értékelni a filmeket.
Mindenesetre hazájába hatalmas siker volt mind a sorozat mind a kiadott filmek.
Annyira fukar banda, Atlantisz filmek is lettek volna, meg lett volna még 3.csillagkapu fiim is de azt is lefújták.
Talán ha több eszük van lett volna még dögivel csillagkapu, de ezek pl az Atlantiszt is azért fejezték be hogy elinduljon az a foos Univerzum így gyakorta került lezárásra az egész.
Mivel nincs ötlet, nincs semmijük, maradhatott volna még egy kicsit a sorozat.
Mert még az a faj akár õs akár õs Aszgardi kiléte se tisztázódott s sok más sem, igaz legalább van egy sorozat ami igenis helytálló s csodálatos lenyûgözõ.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 04:59:05 10/10
(1171/1434)
Úgy látom november 19 s a 9.évad elindul
Reméltem is hogy végigadják, még szép, hisz már évek óta csak kísérleteztek.
Az Axnen s itt is dobogós helyen van a sorozat.
Azt is érzem úgy fogják csinálni mint a Star Trek sorozatoknál.
Azok is minden nap 19.10kor voltak meg is ismételték másnap, aztán amikor befejezõdött nem sokkal elkezdték adni a délutáni sávba.
S még úgy is dobogós helyen van az is spec. a Vojager a 5.helyen van a v6 nézettségi toplistáján.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 04:48:31 10/10
(1170/1434)
A mostani részbe érdekes módon Annának hívták a Sekmet istennõ (Goa'uld) klónját.
Így Anna a tudat alatt mészárolt meg élesítette a bombát.
Édes Annának hívtam meg lehet õ miatta lett ez a neve.
Vannak olyanok akik a nagy nyomást csak raktározzák s egyszer csak bumm.
Ezért ölte meg Édes Anna is a ""Gazdáit"".
Valószínû az az akárki azért csak elektrosokkal tudta elõhívni azt az énjét mert az az én a tudat alatti.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 04:39:46 10/10 Előzmény Lala87
(1169/1434)
Gondolom azért mert annyit tudnak mint mi, de jobbat is mondok.

Speciel az lenne/lett volna, a legjobb megoldás ha a szövegkörnyezetet is figyelembe veszik.

..Gondolhatod, nézek ilyen ázsiai sorozatokat, ott az ázsiait angolra azt meg magyarra fordítják, s így torzulás lép fel meg hozzáadod a szinkront :S

Ez van,.
Lala87 2012 okt. 26. - 20:12:55
(1168/1434)
Ark-ot bárkának fordították a mostani részben, pedig az a szó ládát is jelent. Többször észrevettem már hogy a fordítóknak nem szokott feltûnni ha valaminek nincs értelme.
Lala87 2012 okt. 26. - 19:31:05
(1167/1434)
Na most látom hogy fogják adni a 8. évadot is, arra gondoltam hogy majd egyszer csak újrakezdik. Remélem végig megy majd. És akkor láthatjuk majd SPOILER Fraiser Doktornõt is mégegyszer. SPOILER vége
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 26. - 08:00:49 10/10
(1166/1434)
Úgy látom ezen a héten szinte csak folytatásos (2részes) epizódok lesznek, egyébként a kínai sorozataimnál alapból 75-80percesek.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 26. - 07:57:40 10/10 Előzmény Killbox
(1165/1434)
Gondolom még a végén amikor a kisbaba lány lett s a Jenet nevet kapa a doktornõ tiszteletére.
Killbox 2012 okt. 25. - 19:53:06
(1164/1434)
Bakker, ennél a résznél mindig kijön a könnyem, ez van.
Killbox 2012 okt. 25. - 18:52:38
(1163/1434)
Szerintem Teal'c az egyik legnagyobb karakter a világ összes sorozatát nézve, de biztos,hogy a 10-ben van! Most így hirtelen Dr. House jut eszembe még,akinek ott a helye.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 25. - 16:46:29 10/10
(1162/1434)
Igen, mondjuk az ha valakit kiírnak a sorozatból az elõfordul.

Sejtem hogy a doktornõnkre gondoltál.

Teal'cen én nem lepõdtem meg, õ megmondta csak a tábornok parancsára ment oda.

Meg fölösleges dumálni fõleg titkos dolgokról.

Én a 10.évadot egy fél éve megnéztem.

Azért lett vég nélküli mert xy hiába volt népszerû be akarták fejezni,

mert 8évadosra akarták de 10lett s nem akartak már 11-12évadot.

Gondolom az igazság ládája meg a Kontinuum is kapott volna egy egész évadot.

Én a zárófilmeket is láttam s igen,

Pl a Kontinuumnál is nem térek ki a Tokrák helyzetére hogy már nem a föld alatt élnek stb re pedig lett volna még sok minden.

Attól független a scifi meg minden sorozat ásza.
Killbox 2012 okt. 25. - 15:52:49
(1161/1434)
Nekem ez a rész - ráadásul dupla - tetszett a legjobban az egész sorozatból( bár a 10. évadot nem láttam).
S egyben ez a leg torokszorítóbb epizód is.Gondolom,tudjátok miért.Engem nagyon megrázott,derült égbõl jött és nem is tudtam sokáig elhinni,hogy ez történt.

De persze volt benne fanyar humor is O'Neill-tõl "Én legszívesebben Mary Steenburgennel ebédelnék!",meg a többi dolog ahogy kerülte a filmest.
Na meg aztán Teal'c! Belõle jó sok mindent ki lehet húzni interjú közben!:D
tomecs 2012 okt. 24. - 18:00:12
(1160/1434)
Carter nem csinált belõle ügyet, hogy a rendõr egy napig követte meg kémkedett utána... hehee
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 24. - 05:35:02 10/10
(1159/1434)
csak azt sajnálom hogy a tokrák többiek helyzetét nem részletezi.

Pl. van akivel sose találkoznak többet, pl a meteoresõs bolygon levõkkel se pedig O'neill biztos teherbe ejtette.(mikor elmentek már simogatta a hasát meg már pocakosodott)

Meg ott az az x faj akikkel nemrég találkoztak.

a fõ mondanivalóm még mindig az hogy a Kontinuumba a tokrák már kristályvárosokba voltak s nem kihalófélben.

Igen, gyakorta volt is rá magyarázat most hisz elmentek.

A Klónozásra tippelek a tokráknál, a királynõjüket elég csak leklónozni vagy õk tudják.

De mégis jobb ha az ember fantáziája helyett ezt is kitárgyalták volna
Lala87 2012 okt. 23. - 10:43:11
(1158/1434)
Pete még benne lesz pár részben. Ozirisz hajójának megtalálása szintén egy késõbbi részben esedékes amikor az NID is bekavar.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 23. - 06:05:57 10/10
(1157/1434)
Ez a Pitt nem tudom de lehet hogy csak ebbe a részbe volt.

Az hogy Szarából kiszedték a kukacot ideje volt.

Viszont a hajóját megtalálták? lehet igen lehet nem , meg lehet volt kísérõszemélyzete is de ezt se részletezte.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 22. - 06:03:52 10/10
(1156/1434)
Igen, most már szinte több olyan rész van ahol az idõ meg minden miatt elmosódott sok minden.

6-7 de 4-5év is azért még ha pillant így csupán csak nagy idõ fõleg a memóriának.

Azért ez a goauld közelített a tokrákhoz.

Akkor mostmár tudjuk hogy a Kelownának van új neve az a Langara.

Egyébként ez a lefúrunk a föld mélyére egy idiótát megihletett s A mag címû filmet meg is csinálta.

De itt látni hogy még pajzsokkal is beszartak majdnem meg alig tudtak visszafúrni, innen is látszik hogy a másolók meg a többi inkább arra törekednek hogy ne tudományos stb alap legyen hanem még inkáb egy agyrém egy rémálom.

Az a jó ebbe a sorozatba hogy összeszedett s egybe van akció sci-fi kaland meg még egy pár dolog ami együttesen szuper sorozattá teszi.


Egyébként a rokonaimba is ott van az butuskaság, inkább elhittem hogy nem szeretek tvt nézni, közbe csak a 3alapcsatornátol robban szét az ember, ha bátya nem lépte volna meg akkor még mindig nem lenne több adónk s nem lenne tv mûsor ami érdekel.
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 21. - 06:01:49 10/10
(1155/1434)
Ami most volt annak régen csak az utolsó pár percét láttam.

Tehát ebbe a részbe egy azonosítatlan faj jelent meg.

Érdekes, mert asgard sugaruk volt tehát lehet eltévedt õsasgard, eltévedt õsök stb.

Csak a hajón volt s tényleg nem álmodta, kicsit hogy hallucinált az élet nagy dogairól jó is volt mint inden rész.