Téma: Csillagkapu

vinik táltos 2008 dec. 15. - 07:14:20
(554/1434)
Idõközben a kugli keresõben megnéztem tízegynéhány tv mûsort.
Mindegyik megegyezik a Port.hu-val.
Nálam reggel 8-kor, 13 és 17 órakor megy a film. A 17 órás új rész, a két elõzõ ismétlés, tehát 8-kor és 13-kor nézhetem az elõzõ napi 17 órás adást.
vinik táltos 2008 dec. 15. - 06:57:35 Előzmény stanmart
(553/1434)
Pl. tegnap, (vasárnap) nem is volt beírva csillagkapu, mégis 9-10-ig majd 10-11-ig egymás után két részt is leadtak. Én Hatvanban lakom és Digi tv (parabola) van.
Lilyanjudyth 2008 dec. 12. - 10:29:05
(552/1434)
Nos én tudom. ;-)

Barátnõmmel jöttünk rá, mikor úgy nézett ki, egymást ugrasztjuk, pedig nem. XD

A helyzet az, hogy két féle AXN fut mûsorilag. Egy ami ezzel stimmel, és egy másik, amit némely városokban megy más szolgáltatók által. Teljesen más sorozatok szoktak futni, minden ki van forgatva.

Hm azt hiszem, ami itt hét órára van kiírva Csillagkapu, az nálad délután 17:00-kor lesz. ^^
stanmart 2008 dec. 11. - 19:01:56 Előzmény vinik táltos
(551/1434)
Nem tudom, én pont azt vettem észre, hogy az AXN rettentõ pontos. Biztos nem nézted el az idõpontokat?
vinik táltos 2008 dec. 08. - 14:58:32
(550/1434)
Csak egy bárgyú kérdésem van:
Nálam soha nem stimmel sem az idõpont, sem a tartalom.
(AXN mûsor). Sok epizódról lemaradtam emiatt.
Mi lehet a gond?
Millagro 2008 dec. 05. - 09:58:13
(549/1434)
Däniken-rõl jut eszembe egy pár éve a Spectrumon leadott sorozat, asszem Horus szeme volt a címe. Abban antigravitációs szerkezetek segítségével építkeztek, másra nemigen emlékszem, mert nem érdekelt. Ezekben a kitalációkban az az egyetlen jó, hogy az alapötletbõl kiindulva lett a SG.:)
offtopic
Szellemkutya 2008 dec. 05. - 02:02:13
(548/1434)
Hódoljatok be az Orájnak... Az Oráj mindenek felett áll... :D

Nagyon jó ez a sorozat, imádom... :) És a rohadt tv2 ezt is késõre rakja... :(
Szellemkutya 2008 dec. 04. - 23:50:54
(547/1434)
Sajnos úgy néz ki errõl lemaradtam, de sebaj, majd fennmaradok, és megnézem a következõ részt... :)
Szellemkutya 2008 dec. 04. - 23:49:30
(546/1434)
Uh... Ez nagyon jól néz ki... Ha arra járok, megnézem... :)
twillight 2008 nov. 27. - 09:23:14
(545/1434)
No, szerencsére nem prögött el a topic nagyon, mindenhez hozzá tudok szólni. Ha megengeditek pontokba szedve, nehogy elfelejtsek valamit:

1) "A Daniel-féle (SG-beli) bizonyítékok valóban nem léteznek, viszont arra, hogy hogy építették vannak bizonyítékok... ott a falakon. :)"

Valójában a nagy (ghizai) piramisok falán semmi sincs. Sõt, sehol nincs semmilyen adat az építésükrõl. Egyetlen (hamisított) névtáblát "találtak" az egyikben, semmi mást, még múmiát sem (a Dzsószer-piramist nem ismerem).
Ehhez jön, hogy a nagy-piramisokat tartják a legrégebbinek. Azután a piramisok mérete egyre csökken, kivitelezésük minõsége romlik. Tudatlan az, aki azt mondja a fáraók egyre szebb piramisokat akartak volna, ugyanis inkább masztabákba (téglatest alakú kriptákba) temetkeztek, mint piramisokba. Azoknál valóban megfigyelhetõ fejlõdés az viszont igaz.
Hogy Imhotepet honnan szedted fogalmam sincs.
A piramisok soha nem voltak "egyemeletesek". Lépcsõd piramisokat építettek ugyan, de azok mindíg többemeletesek (l. D-Amerika, Kína, Európában amit itt a közelünkben ástak ki, plusz az egyiptomi Dzsószer piramist).
Ezek a valós adatok sokkal inkább Daniken "hülyeségét" támasztják alá. Jelen pillanatban egyébként a legelfogadhatóbb magyarázat az, hogy öntött beton a (nagy) piramisok anyaga, és nem fejtett kövek.

2) "Az írók nem akartak magyarázatod adni, hisz arra már megvan a magyarázat: Biblia stb..."

a Bibliát mint hiteles foprrást felhasználni nagyon merész. Ha folytatni akarod kérlek érj el e-mailben, mert igen érdekelne pár vonatkozása a kérdésnek.
Valamint tudtommal templomba elég a tiszta, de kötelezõ az egyszerû ruha, Passiót meg az néz aki akar, ráadásul én nem látom mi azzal a filmmel a baj, hiszen csak azt mutatja meg, hogy ha és amennyiben megtörténtek volna azok az események akkor milyen lenne a véres valóság, de ez persze saját vélemény.

3) Ja, az OrI valóban a kereszténység görbe tükre, és szerintem nem lóg ki a sorból hiába olyan hatalmas. Õ az, amivé ... az a gonosz-ghouauld-árnyék-szerûség válhatott volna ha a SG-1 nem állítja meg. (bocs hogy a neve hirtelen nem jut eszembe, de gyis mindenki tudja, mirõl van szó).
A SG lényege pedig pont az, hogy ferde tükröt tartson a vallások elé, azaz hogy még maga Isten sem isten, csak egy igen erõs lény, aki kicseszik a gyengébbel, csak jó a marketingje. Ahgy Daniel mondja: ja, annak jó, aki veled tart, de miért kell kiírtani azt, akit nem vonz a lehetõség? (az OrI nem csak a csillagkaput sugallta, hanem az összes hitelvet a Hírnökeinek, akik lényegében zombik az õ irányítása alatt meglátásom szerint)
Az OrI neve is szép csavar, a keresztény Isten ugye mindíg úgy mutatkozik be, hgy "Én Vagyok" = I (angolul). No és ebbõl lesz kérdõ formában: Or I? (ÉN vagyok?). (és a hangsúlyozással szépen megoldják hogy egy valódi kedves isten létét sem vonják kétségbe, így politikailag is korrekt a sorozat :))
Millagro 2008 nov. 23. - 11:08:56
(544/1434)
Embereket a hívõk égetik, õk a hitterjesztõk is. Ori csak az óriás kapuk terveit sugallta, meg a hajókét, Adriát azért hozták létre, hogy "legálisan" folyhassanak bele a hódításba.
Millagro 2008 nov. 21. - 12:12:12
(543/1434)
Ori gyengébb az Õsöknél, nagyon nem is avatkoznak be, csak hittérítést végeznek, hogy nõjjön a hatalmuk. Papjaik révén terelgetik a történéseket, de nem vesznek részt tevõlegesen is a dologban.
alllierbaG 2008 nov. 17. - 21:45:46 Előzmény csoki@
(542/1434)
Sziasztok! ha szólhatok tökre egyetértek! Jack nélkül nem lenne Csillagkapu a Csillagkapu! :) én az Atlantisz részeket nem is annyira kedvelem volt olyan mikor még szombatonként adták hogy csak ültem és néztem egyes részeket de egyáltalán nem kötött le. Nem úgy mint a CSK1 csapat az összes taggal élen Jack! :)
csoki@ 2008 nov. 17. - 21:05:38
(541/1434)
A másik dologgal kapcsolatban, egy részrõl igazad van, miért nem illik az Ori a képbe. Másrészrõl viszont ha jobban megnézzük, az eredeti Csillagkapu sztori az ókori Egyiptom számunkra érthetetlen mozzanatainak egyfajta magyarázata. Úgy értem, a mai napig nincs minden tudós, régész által egységesen elfogadott magyarázat pl. arra, hogyan építették a piramisokat, milyen célt is szolgáltak valójában, hogyan szereztek ilyen elképesztõ ismereteket csillagászatban, orvostudományban, stb. Tehát ókori Egyiptom az eredeti történet szerint "megmagyarázva". Ezt viszi tovább a sorozat, egészen addig, amíg már nem lehet tovább feszíteni a goa1uld-os sztorit.
Az Ori pedig szerintem egy sokkal mélyebb kérdés magyarázatféléje. Engem az egész rettentõen emlékeztet a keresztény vallásra. "Áldott legyen az Ori!" Ez tök olyan, mint az "Áldott legyen az Úr!" és hasonlók. Szóval szerintem ezért illik a képbe. Ezzel a történettel próbálnak az írók egy másik olyan dologra "magyarázatot" keresni, amire a valóságban a tudomány még nem tud választ adni.
Nekem amúgy mind a két történet tetszik, szeretek elgondolkodni azon, hogy mi van, ha tényleg valami ilyesmi áll a háttérben? ;)
csoki@ 2008 nov. 17. - 19:18:33
(540/1434)
Szerintem nem buta O'Neill, õ egyszerûen csak katona. Nem rajong a tudományért, nem is érdekli, nem is ezért van a csapatban. Viszont remek stratéga, azonnal felismeri a katonai beavatkozást igényelõ szituációt. A protokolláris seggnyalástól meg egyenesen hányingere van (amúgy nekem is :) ), ezért is foglalkozik inkább a menüvel, minthogy leüljön tárgyalni. Szóval szerintem nem hülye, egyszerûen csak játssza a hülyét, ha valami nincs ínyére.
Maga a sorozat pedig mit sem érne azok nélkül a klisék nélkül amiket említesz is, gondoljatok csak bele pl.: parancsmegtagadás a beosztottak részérõl, egy kis külsõ beavatkozással ugyan, de mindig az emberi faj gyõz, sõt olykor még mi, emberek segítünk egy tõlünk sokkal fejlettebb fajnak, és persze bejön a dolog, vagy az abszolút kedvencem: bármelyik bolygóra is tévedünk, sõt még másik galaxisban is, angolul tuti minden faj beszél, stb. Sokszor megmosolygom magamban ezeket a dolgokat, de én is mindig azt várom, hogy mi, emberek gyõzzünk, nekünk legyen igazunk. Egyszóval jó nagy marhaság ez a sorozat, de éppen ezért kedvelem már nagyon régóta.
Millagro 2008 nov. 14. - 09:57:06
(539/1434)
Légierõ ezredese, vadászgép-pilóta, ergo nem hülye; csak a többiek zsenik, így nem mindig tudja követni õket.
sznúp 2008 nov. 13. - 20:54:05
(538/1434)
Hát szerintem pont fordítva .
Nem idióta , csak butábbnak teszi magát , mint amilyen igazából .
stanmart 2008 nov. 13. - 15:44:06 Előzmény csoki@
(537/1434)
Az Atlantisnak az 1. évadát ismételték meg csütörtök esténként, és amikor vége lett, elkezdték az SG-1 9. szezonját. (tudod, nehogy véletlen egyben adják le a Siege triplaepizódot :S)
csoki@ 2008 nov. 12. - 15:06:30 Előzmény jpm2005
(536/1434)
Na, jól van, úgy látom nem csak az én idegeimre megy a Tv2 örökös sorozat kezdésidõpont ide-oda pakolása... Örültem volna, ha meghagyják az SG1-et és az Atlantiszt szombat délutánonként, mivel hétköznap késõ este nem tudok tévét nézni.

Igazad van abban, hogy O'Neill nélkül nem az igazi a Csillagkapu. Az õ karakterét nem lehet pótolni. Viszont Vala figurája nekem tetszik, és maga az Ori-os sztori is. Az Atlantiszt is szívesen nézném, bár ez a sorozat véleményem szerint kicsit gyengécske az SG1-hez képest, a karakterek sem igazán egyediek, kivéve Dr. Rodney McKay figuráját.
Egyébként csütörtök esténként adtak le új részeket az Atlantiszból, vagy csak azokat ismétlik, amiket valamikor szombatonként adtak?
csoki@ 2008 nov. 12. - 14:37:03 Előzmény zopin
(535/1434)
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy nem tudja-e véletlenül valaki, mikor szándékoznak végre a 10. évadot itthon leadni a tévében? Illene már, mivel az eredeti amerikai bemutató óta már több, mint két év telt el.