8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 14:42:18 8/10
(951/2291)
köszönöm kérdésed igen láttam
csak én tovább is gondoltam a dolgokat
ha nincs féregjárat amit a jövõbõl nyitnak akkor nem tudják visszaküldeni az üzenetet amivel egy alternatív jövõt hoznak létre
de kellet lenni elõtte egy eredeti idõsíknak is ahol nem kapnak üzenetet mégis túlélik és fejlett civilizáció válik belõlük
proklima 2015 márc. 24. - 14:37:04
(950/2291)
"Potterék megmenekültek, de nem értették, hogy miért, hogy ki segített nekik. Ezért visszamentek az idõben, hogy megtudják erre a kérdésükre a választ. Majd kiderült, hogy végülis õk maguk voltak, akik megmentették magukat."
Ez egy jó meglátás, s jó a párhuzam.
"-Miután Cooper kilövi magát a fekete lyukba, bekerül a szingularitásba, hajója elpusztul, õ pedig az ötödik dimenzióban találja magát
-Itt rájön, hogy valójában akik a féreglyukat létrehozták-az emberiség megmentésére-, jövõbeni emberek."
Evidens.
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 14:34:49 8/10
(949/2291)
"Ja, amúgy Throne papa biztosan szívesen szeretne hallani felõled az 5D-s gravitációs kommunikációs eszközrõl..."
ha egy karóra másodpercmutatóján tudnak morzézni akkor valószínûleg nem nehezebb feladat egy számítógép billentyûzetet nyomkodni sem...
proklima 2015 márc. 24. - 14:31:42
(948/2291)
Remélem, láttad a filmet?
Ugyanis a film sarkalatos potja, hogy Dr.Brand egyenletébõl, mely megmenthetné az emberiséget, hiányzik a szükséges szingularitási adat, melyet késõbb TARS segítségével sikerült megszerezni, s Cooper küldte el Murphynek a gravitációs hullámok sgítségével, mely üzenetet a Morse ábécésegítségével lehett dekódólni.
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 14:29:26 8/10
(947/2291)
de addig még nem fedezik fel az 5D-s világot az idõ lineárisan folyik tehát valahogy megmenekültek képlet nélkül is
Paul Deak 2015 márc. 24. - 14:20:17
(946/2291)
Hejj, milyen jó kis buliból maradtam én ki :D :D :D
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 14:12:17 10/10
(945/2291)
Inatman!

Sok sikert! :))) ;)

Este még visszanézek, engem minden okfejtés-részletezés, aprólékos értékelés érdekel. (Több legyet egy csapásra. :))) A jövõre nézve is hasznos lehet, hátha valakit még érdekelni fog, és néhányan a még el nem követett, de remélhetõleg este már olvasható nívós hozzászólásodra fog mutatni. :)))


Mindenkinek szép napot! :))))
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 14:11:08 8/10
(944/2291)
oké
de ha behozzuk a misztikumot akkor ott van a szeretet ereje elmagyarázva a filmben
amikor Matt Damon-al beszél a jégbolygón ott mondja neki, hogy a gyerekedre fogsz gondolni amikor haldokolsz vagy ilyesmit
és akkor oké a szoba meg minden de ez misztikus kötõdés sem passzol a filmhez
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 14:03:55 8/10
(943/2291)
ja bocsánat azt kifelejtettem, hogy nincs is szükség a képletre
hiszen az emberiség valahogy túléli a válságot segítség nélkül és egy intergalaktikus civilizációvá növi ki magát
aki majd pár száz év múlva feltalálja az 5D-t meg a féregjáratot meg a fekete lyuk generátort
minek akarnák megmenteni a Földet ha megy ez magától is?
9/10
Pantagruel59 2015 márc. 24. - 13:57:59 9/10
(942/2291)
En szeretem a Nolan filmeket,imadom a sci-fit,tudok absztrakciokban gondolkodni,ertekelem,ha valaki kisse elrugaszkodik a 'valosagtol',de azert az,h a pali tulel egy fekete lyukba zuhanast es ezenfelul meg minden egyes filmkocka csopogjon a rozsaszinu vattacukor-romantikatol,na,az azert mar kicsit sokk... Kicsivel tobb fantazia,kicsivel tobb tudomany es joval kevesebb szentimentalizus nem artott volna... de nem en vagyok a rendezo... 9/10
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 13:52:48 8/10
(941/2291)
na végre egy válasz
köszönöm

viszont ne haragudj nem gyõzött meg a hit meg karma meg mindenféle ezoterikus dolog nekem nem passzol bele a film reális medrébe

de legalább vetted a fáradságot, hogy ilyen részletesen megoszd velem a véleményed
köszönöm mégegyszer
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 13:44:57 10/10
(940/2291)
Te kérdezted, hogy ide a vallás.
Ez pedig egy opciója.
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 13:43:23 8/10
(939/2291)
ez mire válasz?
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 13:38:06 10/10
(938/2291)
Hogy jön ide a vallás, vagy a hit?

Mert voltak ennek a filmnek olyan nézõi, akik irigyelték Mörföt, hogy...hogy volt módja kommunikálni valakivel, aki a szívében élt, de már nem lehetett mellette. Nem csak álmokban, nem csak emlékekben, és nem csak úgy, hogy érzed, valaki, mondjuk az Édesapád, még...a halála után is vigyáz rád. :((( Hogy megható, mire képes szeretet. Hogy reményt ad.
Egy ötödik dimenzió reményt is ad, és miért ne lehetne hinni benne? Valakinek már csak ez marad.

Szerintem a logikát csak a szeretet képes legyõzni, felülírni - és ez Nolannak sikerült.

Bárcsak tudnék kommunikálni így...Apuval. :(((
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 13:32:35 8/10
(937/2291)
"De akkor Te mond meg, szerinted mi lett volna a tökéletes üzenõeszköz és -környezet"
pl a NASA...
a szerelem ereje elméletet már elvetettétek tehát az érzelmi kötõdés nem fontos

de a film szerint a jövõbeni emberek építik a hiperkockát akkor mér pont Cooper és Mörf párosra szabják?
elvileg minden idõsíkon minden tér koordinátán látnia kellene de õ csak Mörf szobáját látja
és mér pont nekik kell átadni a képletet ilyen bonyolult módon?

ismétlem magam de egy olyan civilizáció amelyik képes egy mesterséges "fekete lyukat" 5 dimenzióstól, hiperkockástól megalkotni mért nem szerkeszt inkább egy 5D-s gravitációs kommunikációs eszközt
elmondom miért mert akkor nincs film nincs kaland, dráma, akció
a föld haldoklik dik kaptunk egy üzenetet a jövõbõl megmenekültünk VÉGE
proklima 2015 márc. 24. - 13:20:47
(936/2291)
Ezzel kapcsolatban már írtam egy hozzászólást.
Mellékelem:
"Szarkazmus" Úgy látom a hozzászólásokból, hogy elég érdekes egymás mellet-elbeszélünk-mindenki mondja a magáét jelenség, tünet (szindróma) tapasztalható (néha). Azért azt nem ártana tisztázni, hogy egy-egy adott szó mit is jelent. Itt van pl. az intelektualitás (ha már találkoztam ezzel a kifejezéssel..). Nagyon kevesen vannak tisztában azzal, hogy a szellemiség és az intellektualitás nem azonos értelmû fogalmak, nem egymás szinonimái, mert a valóságnak nem teljesen ugyanarra a szintjére irányulnak. Az általános intellektus (marxista kifejezés) a technológiai szakértelem és a társadalmi tudás kombinációja. Megint más tészta az intelligencia. Az intelligenciát úgy határozhatjuk meg, mint az egyénnek azt a globális képességét, amely lehetõvé teszi, hogy célszerûen cselekedjék, ésszerûen gondolkodjék, eredményesen tájékozódjék a környezetében, értse embertársait, és bánni tudjon velük (bár szerintem Alice Heim meghatározása frappánsabb..). S ott van a kreativitás...A kreativitás fogalmát az a hiányérzet hívta életre, hogy az intelligencia nem kielégítõen magyarázza az intellektus újat teremtõ, alkotó jellegét. Persze ez csak egy zanzásított változat, azonban (ha) a többség elgondolkodna azon, hogy mégis-ezeken a területeken- merre, hány méter számára az elérhetõ, akkor talán megvalósulna az, hogy egy fórum ne az össznépi anyázásban merüljön ki, hanem értelmes emberek értelmes párbeszédévé váljon...
Cinizmus: Egy cinikus megjegyzésben mindig van valami keserûség és lenézés és rosszhiszemû hozzáállás.
Irónia: Egyáltalán nem kell feltétlen gúnyosnak lennie, sõt gyakran inkább az a célja, hogy "elvegye az élét" bizonyos dolgoknak. Lényegében mást mondunk, mint amit igaziból gondolunk... ebben hasonlít(hat) a cinizmusra... de a cinizmus sokkal inkább látásmód/hozzállás/attitûd, míg az irónia legfeljebb fanyar humor.
Szarkazmus: Itt a cél egyértelmûen a gúnyolódás. Egy cinikus ember, inkább csak "csalódott" az egész világban, a szarkasztikus meg kifejezetten gúnyos, ellenséges.
10/10
offtopic
Roah 2015 márc. 24. - 13:02:32 10/10
(935/2291)
Azok, akik még nem látták a filmet, még véletlenül se kattintsanak az alábbi videóra!

WARNING!

EXTRA SPOILER!

https://www.youtube.com/watch?v=GtTkcM9BfXM

EXTRA SPOILER OFF!

Áj hop, ju szpík inglis. Áj hop szou...

Vel, itt a válasz. Nolané.
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 13:00:12 8/10
(934/2291)
és lõn csend...
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 12:35:44 8/10
(933/2291)
na végre haladunk eljutottunk az elsõ kérdésemig:
"Egyetlen egy idõpont, hely és tárgy volt arra képes, hogy Cooper üzenni tudjon a lányának és ez pedig a kislány szobája"
mért?
8/10
Irgum76 2015 márc. 24. - 12:30:03 8/10
(932/2291)
"Olyan felhasználóval, aki minõsít, hogy-úgy-mondjam, stílusban nem a világom, nem szívesen beszélek. Õ így kezdte. (kisjani? fejbõl írom, úgyhogy nem biztos, hogy pontosan jegyeztem meg a nevét. Válaszolt a felhasználóknak, és simán "hülyeség" degradálást kapott.)"

esetleg lapozz vissza párat mielõtt beírsz valamit nem túl nehéz ráadásul nekem is ezt javasoljátok

a történelmi hûség kedvéért:

márc. 23. 14:12 | 1175/1224
oké jó film fõleg a drámai oldala miatt
de ezt az ajnározást ami itt megy nem tudom szó nélkül hagyni

***Spoiler***


mért pont a kislány és az apuka a kiválasztott???
mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???
bármilyen egyszerûbb módszert is választhattak volna a jövõbeliek a képlet átadására pl elküldik e-mailben :)
szóval az egész 3 órás katyvasz kavarás értelmetlen

az elõzõhöz képest apró baki de a végén ugye elmegy megkeresni a csajt (aki nem mellesleg nagyon jól néz ki ilyen rövid hajjal) sáz huszon akárhány évesen köztük lévõ korkülönbség kb 15-20 év akkor is elmúlt már a csaj 100 éves nem kolóniát épít hanem csendesen oszladozik valamelyik völgy aljában


elemes| Válasz | Elõzmény (Irgum76)
márc. 23. 14:38 | 1177/1224
na ez a hátránya, ha nem nézed meg a filmet, és úgy akarod értékelni


Irgum76| Válasz | Elõzmény (elemes)
márc. 23. 14:44 | 1178/1224
esetleg válaszolnál a kérdésre és nem cseszegeni?


elemes

| Válasz | Elõzmény (Irgum76)
márc. 23. 15:22 | 1179/1224
SPOILER

"mért pont a kislány és az apuka a kiválasztott???"
- nincsen "kiválasztott" az apuka korábban ûrhajós,
aki késõbb farmerkedni kezdett. a fekete lyukban õ
maga üzent a saját lányának, mert õ volt az, akiben
volt motiváció az üzenet fogadására, és értette is
az üzenet tartalmát.

"mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???"
a filmben többször is elhangzott: a gravitáció lehet
az az erõ, amely az "idõsíkokat" össze tudja kötni (az
elektromágneses erõk nem) *

"akkor is elmúlt már a csaj 100 éves nem kolóniát épít"
- a filmben szerepel, hogy az elsõ bolygó (amiben térdig
ért az óceán de százméteres cunami söpört végig rajta
és doyle meghalt), szóval az volt annyira közel az
eseményhorizonthoz, hogy Cooper és Brand húsz évet
"átugrott" (míg Romlly várt rájuk). Tehát itt a csaj
nem elõzte meg.

Ezután volt még egy közös utazásuk az eseményhorizont
közvetlen közelében, ahol Cooper kb az utolsó percben
vált le a nagy ûrhajóról, amin Brand ottmaradt, tehát
eddig a pillanatig megint nem elõzte meg a csaj. Hogy
a szétválásuk után történt-e idõeltolódás, nem tudjuk,
ahogy azt sem, hogy hol tart a csaj az építkezéssel.

* ugyan még nem született meg a nagy egyesített elmélet,
amely egy fedél alá hozná einstein két szellemi gyermekét,
a kvantummechanikát és az általános relativitáselméletet,
de úgy néz ki, hogy a gravitáció sem kap ilyen felmentést.
a drámaiság kedvéért elnézzük ezt.


Irgum76

| Válasz | Elõzmény (elemes)
márc. 23. 16:21 | 1181/1226
SPOILER

ha nem volt kiválasztott akkor mért építettek a jövõbeni emberek direkt az õ számára egy komplett ûrszerkezetet a fekete lyuk közepén ami csak és kizárólag a lánya szobáját kapcsolja össze vele?

"mért egy könyvespolccal és karórával kommunikálnak???"
a filmben többször is elhangzott: a gravitáció lehet
az az erõ, amely az "idõsíkokat" össze tudja kötni

ha egy fekete lyuk generátort képesek készíteni egy gravitáció alapú kommunikációs eszközt nem?
nem "építsünk egy 5 dimenziós szerkezetet egy fekete lyuk közepébe hátha valaki belepottyan és elkezd a kislánnyal morzézni"

és ha már itt tartunk és feltételezzük ami a filmben elhangzik, hogy ez nem idegen eredetû hanem az jövõ emberisége építette, hogy jutnak el olyan fejeltségi szintre ha nincs meg a képlet a múltban hiszen ahhoz kell a szerkezet, hogy visszajuttassák szóval paradoxon

Hogy a szétválásuk után történt-e idõeltolódás, nem tudjuk,

azt viszont tudjuk, hogy kb 40 éves + 27 év együtt és amikor fölkel 127 évesnek mondják tehát 60 földi évet töltött a fekete lyuk belsejében míg a csaj csak a közelében volt pár percig a fekete lyuknak
(de ez csak részletkérdés nem ez a film nagy hibája)

számomra a vége olyan volt mikor a big bang theory-ban Amy tönkretette az Indiana Jones


ElFary| Válasz | Elõzmény (borkasztik)
márc. 23. 18:51 | 1183/1226
Spoler!
A robot adatokat rögzített a 5.dimenziós térben, csak nem tudta kiküldeni. Átformáztatta morzéra a robottal és azt küldte az órával. Amit én nem értek, hogy ki építette a feketelyukat?


kissjani| Válasz | Elõzmény (ElFary)
márc. 23. 19:08 | 1184/1226
###SPOILER###
a Feket lyukat senki a féregjáratot talán az emberek rakták oda ezt is taglalták Cooperék
###spoiler###


Irgum76| Válasz | Elõzmény (kissjani)
márc. 23. 19:55 | 1185/1226
Hülyeség

SPOILER

ha igazi, természetes fekete lyuk lett volna Cooper elõször atomjaira hullik szét aztán az atomjai belecsapódnak a fekete lyuk magjába nem pedig úszkál benne
a robot mondja is, hogy az 5 dimenziós teret kivetítették neki 3 dimenzióssá
tehát egy mesterséges szerkezet volt ami fekete lyuknak tûnt

azt meg, hogy ki tette oda
eleinte ugye idegenekre gyanakodtak de a "fekete lyuk"-ban rájön Cooper, hogy ezek is emberek csak ép a jövõbõl
aztán, hogy melyik igaz az konkrétan nem derül ki de Cooper felismerése olyan drámai, hogy biztos igaza van

viszont mint alább írtam:
ha feltételezzük ami a filmben elhangzik, hogy ez nem idegen eredetû hanem a jövõ emberisége építette, hogy jutnak el olyan fejeltségi szintre ha nincs meg a képlet a múltban hiszen ahhoz kell a szerkezet, hogy visszajuttassák szóval paradoxon

szóval hülyeség amit írtál