10/10
Teddy Daniels 2015 márc. 01. - 20:39:10 10/10
(851/2291)
Moziban láttam, nem egyszerû film. Nagyon tetszett, Nolan újabb gyöngyszeme, várom a DVD-t.
10/10
Front3r 2015 márc. 01. - 14:24:24 10/10
(850/2291)
Én is pont ugyan így éltem át a filmet. :)
Március 31-én én is meg akarom venni, elõ is rendeltem.
230e 2015 febr. 27. - 10:07:36
(849/2291)
Nagyon szeretem Nolan filmjeit, nagyon vártam ezt is, de csak tegnap tudtam megnézni. Azóta gondolkodom rajta, hogy hova is soroljam be. Nem keresek fizikai, ténybeli hibákat, ez egy mese, nem érdekelnek csillagászati kérdések, mert ez nem egy ismeretterjesztõ mûsor, vagy egy dokumentumfilm, de már a Felemelkedésben is érezhetõ volt egyfajta korrajz, ami ide is érvényes lehet. Tetszett hogy nem veszett el a részletekben az elején, az hogy gyarló embereket ábrázolt, remek látványt teremtett, jók voltak a robotok, na meg Anne Hathaway :-). Viszont a lelkizés, a gyötrõdés talán sok volt, és voltak elnagyolt részek. Valamelyik kritika hõseposznak írja, ezzel is részben egyetértek, szerencsére azért nem annyira nyálasan mint az Armageddon. Egy nap után úgy érzem, hogy a Memento, Batman trilógia, Eredet mögött kullog egy egész kicsivel. Lehet hogy ez változni fog egy másodszori megnézéssel, de ezért a filmjéért nem fogok úgy rajongani, mint a Sötét Lovagért.
10/10
nellyvagyok 2015 febr. 26. - 21:30:10 10/10
(848/2291)
Ha leülsz egy asztalhoz és nem veszel levegõt, akkor egy idõ után elájulsz, és utána már automatikusan lélegeznél :) csak mondom :)
10/10
Findzs 2015 febr. 21. - 16:53:45 10/10
(847/2291)
még bõ 1 hónap a blu ray megjelenésig
akkor fogom újranézni, már alig várom :)

vajon mikor lesz újra egy ilyen jó film a mozikban? (gyanítom idén nem sajna)
spekimen 2015 febr. 08. - 11:14:38
(846/2291)
Egyénközpontún nem a saját önzõ érdekeket kell érteni, hanem ahogy te is említed: "hatásosabban ébred öntudatra mindenki, és hozza magával mindenki a saját igényeit"
Itt arról van szó, hogy egyre kevésbé tudnak befolyással lenni rá a különbözõ hatalmi-hierarchiai és ideológiai rendszerek, mert ez a múltból tapasztalva folyamatosan csak megnyomorít(ották)ják az emberiséget. Ez egyre jobban kizárná, a különbözõ politikai,diktátori és vallási irányzatokat. Az elõzõek is közösségeket alkotnak, na de milyeket és milyen áron? Folyamatosan tapasztaljuk, hogy mindig csak ismétlõdnek a rossz történelmi folyamatok, mivel ezek a rendszerek örökké ütköznek, és konfliktusokat szítanak. Megtehetik, hisz az emberek vakon követik õket, mivel már „megfertõzték” a saját ideológiájukkal és ezt már szinte képtelenség „kiverni” belõlük.

A fentebb említett befolyásoló tényezõket kizárva tegyük fel, hogy egy olyan rendszer jön létre, ahol csak mindenki a legjobb tudása szerint járul hozzá, és az alá fölé rendeltségi viszony is csak legfeljebb ez alapján érvényesül. Ennél persze sokkal összetettebb minden,és ezért errõl még bõven lehetne folytatni, de ez nem idevaló, úgyhogy részemrõl a témát lezártnak tekintem, és ezért nem várom el, hogy válaszolj legfeljebb privátban.

Jóóó ez az átkötés a Csillagok között-béli filmre, így legalább mégis lesz köze hozzá :)
"Magunkat mentsük, vagy a közösség érdekét?"
Kérdésre kérdéssel felelek, aztán mindenki eldönti, ha egyáltalán el lehet dönteni, mert nem egyszerû ez.
Mi van akkor, ha te az adott pillanatban megmenekülsz, de a közösség miattad nem? Vajon hosszútávon túl tudsz élni nélkülük? És tudsz ezzel a tudattal együtt élni?
Fordítva viszont, ha te beáldozod magad a közösség túléléséért, attól még a közösség mûködni fog (ha csak nem valami agytröszt voltál) :) De, meg mered vajon tenni ?
Vagy a közösség áldoz be téged, hogy õk túléljenek, nekik viszont sokkal könnyebb, mert nem egyedül vállalták a felelõsséget, hogy a halálba küldtek.
És még van néhány kombinációs lehetõség.

Szóval ez nagyon egyén függõ, ki hogyan viselkedne adott szituációban és ezt a film is jól bemutatta. Valószínûbb, amire a késõbbi írásodban te is utalsz, hogy éles helyzetben az ész helyett az ösztön fog irányítani, a mindenképp és minden áron túlélni akarás.
esernyo 2015 febr. 08. - 01:51:22
(845/2291)
Én viszont az idõgépet találtam fel, amirõl nem tudsz, pedig a te múltadat is megváltoztattam. :)
7/10
Enci83 2015 febr. 07. - 00:01:39 7/10
(844/2291)
Nem rossz az elképzelés, a kivitelezés már hagy kívánnivalót maga után. Sajnálom de többet vártam ettõl a filmtõl. Valahogy olyan kusza az egész és rettentõ hosszú. Voltak részek ahol úgy éreztem ez az egész nem vezet sehova sem. Aztán olyan hirtelenséggel fordult az egész mintha nem is ezt a filmet nézném. Egy szó mint száz, számomra nem volt olyan ütõs mint azt az elõzetesek sejtették.
esernyo 2015 febr. 06. - 12:57:17
(843/2291)
Nem kell tudnunk valaminek a létezésérõl hogy hasson ránk. A gravitácio említése elég magas labda lenne (stílusos fogalmazás pacsi nekem :), de hiába zárja el Da Vinci a mona lizát, rá akkor is hatott volna valamennyire, és rajta vagy a mûvészetén keresztül ránk is. :)
offtopic
spekimen 2015 febr. 05. - 19:29:46
(842/2291)
Elismerem, rossz szó a tanulni, hogy utálom én is. :D Szóval akkor nem ismerted.
Errõl mi a véleményed: "a civilizáció fejlõdés az egyénközpontú társadalom felé" ? Szerintem ez egy hatalmas megállapítás, és soha nem volt még ennyire nyilvánvaló, mint most, bár még messze nem teljesült be.

"Mikor ér és tud az ember többet? Ha tudja, miként kell a célját elérnie, azaz amikor a cél a legfontosabb? Vagy, amikor kalandozunk, felfedezünk (de egészen mást, mint a cél)?"
Nagyon jó kérdés: de szerintem a kettõ nem üti egymást. Kolumbusz Indiát akarta felfedezni, helyette Amerikát sikerült. Volt egy célja, de máshova lyukadt ki. Cél nélkül azt se tudod mit keress, hogyan, merre fogjál neki, indulj el. De, ha van egy célod az még nem zárja ki, hogy közben ne jöjjön be egy másik tényezõ is.
Mi a jobb? vaktában lövöldözni és egyszer majd csak célba találok, vagy irányba tartva? Ha az életed múlik rajta, akkor szerintem egyértelmû, hogy melyik. Márpedig örökkön-örökké minden a túlélésért küzd ezen a Földön.

Ha van egy objektív célod amit elakarsz érni, odáig lehet, hogy alá vagy rendelve(de ez sem feltétlenül igaz, mert nem biztos, hogy érzékeled vagy annak érzed, mivel pl.:örömet ad már maga az elérése is),de ha elérted már, és kiteljesedtél benne akkor felszabadulsz nem? (ezt csak így hirtelen gondoltam, de nem értek hozzá mélyebben)

Jó, hogy említesz neveket utána fogok nézni.
offtopic
spekimen 2015 febr. 05. - 17:23:37
(841/2291)
Tanultál filozófiát? Húúú, de irigyellek. Most már érthetõ, hogy miért irkálsz ilyen komplikált véleményeket :)
AYN RAND-dal foglalkoztatok vagy felmerült a neve az órákon? Egyáltalán neked mi a foglalkozásod, ha szabad megkérdeznem?
10/10
Bensid 2015 febr. 05. - 12:56:47 10/10
(840/2291)
Mėg egy dolog, amit itt azzal a pár emberrel meg akarok osztani, akik folyamatosan visszatėrnek ide, valamint azokkal akiknek a film ėrzelmes rėszeivel nincs semmi baja, sõt mėg tetszett is nekik:

Nemtudom ki mennyire szereti a játėkokat, de pont azėrt merem ezt ideirni mert egyáltalán nem vagyok ėn sem az a nagy játėkos lėlek, de van egy játėk amit mindenkinek ajánlanėk. Igazából pont azėrt nyerte el az ėn tetszėsemet is mert szinte csak egy törtėnet ės nėha kattintgatni kell párat kb ennyi.
A cime: "To The Moon"
A törtėnet már a cimbõl is árulkodó lehet.
A zenėi csillagos 5-öst ėrdemelnek, a törtėnet szintúgy, magyaritást is lehet letölteni hozzá.
Akinek van egy kicsi ideje is próbálja ki. 3-4 óra alatt vėgig lehet vinni, ės garantálom nektek, hogy olyan ėlmėnyben lesz rėszetek amit soha nem fogtok elfelejteni.
Bevallom nem egyszer elsirtam magam a törtėnet alatt. A játėk utolsó egy perce pedig.. leirhatatlan.. na ott jött az igazi sirás! :D
A törtėnet talán rádöbbenti az embereket kicsit, hogy a mai rohanó világban mennyire eltûntek az ėrzelmek, pedig ez egy nagyon fontos ės meghatározó dolog.
Ha esetleg ezek után sem akar valaki játszani vele, vannak youtube-on videók, melyekben játėkosok vėgigviszik. Szerencsėre nem ėn vagyok nagyon ėrzėkeny, mert akiket megnėztem, ahogy játszanak vele szinte mindenki zokogott a vėgėn, fiú, lány egyaránt! :)
10/10
Bensid 2015 febr. 05. - 12:40:40 10/10
(839/2291)
A-S-B:
Köszönöm válaszodat, ėrdekes dolgokat irsz :) Az utolsó mondatod pedig nagyon tetszik:
"Ne izgulj, nem kell félni, nem vagy egyedül, mindenki egyedül van!"

Mulholland Drive +:
Köszi az infót, remėlem gyorsan elmegy ez a hónap! :D

Paul Deak:
Köszönöm a te válaszodat is. Elėg kemėnyen belementėl a rėszletekbe, de azėrt tudtam követni! :D

spekimen:
Ezen ėn is gondolkoztam már, nekem is tetszik az ötlet. Nagyon jó lenne ezt valahogy összehozni! :)

glotah: Te beteg vagy (ne vedd sėrtėsnek), de azėrt jót nevettem ezen! :D
glotah 2015 febr. 05. - 12:23:13 Előzmény esernyo
(838/2291)
Egy szó mint száz, én kb. 10 évet öregedtem a film alatt!

Tudtátok, hogy az interspár megfilmesítése? Amikor a stuart lidl-t néztem, megfogadtam, hogy bolt-adaptációt soha többé bár az auchan’s eleven még elment, úgy-ahogy. Meg a Csodálatos Coop-ember. Esetlek az álmodozások Cora.
spekimen 2015 febr. 05. - 11:57:39
(837/2291)
Itt az összes film megjelenése rajta van, egyébként ja, márc. 10-e
http://dvdbluray.hu/dvd-webaruhaz/dvd-blu-ray-ujdonsagok/varhato-dvd-blu-ray-megjelenesek.html

Skacok, vagyunk itt a fórumon kb. 5-en, akik intenzíven követik az itt zajló eseményeket. Mi lenne, ha amikor megjelenik dvd-n a film, utána valakinél összejönnénk - lehetõleg annál, akinek a legnagyobb képátmérõjû tv-je van :D -és együtt megnéznénk? Vagy van-e köztetek valaki aki tudna ajánlani valami bérelhetõ termet, ahol nagy vászon van? Természetesen lehet hozni barátnõt, barátokat, akik még szintén szívesen megnéznék. Meg készülni kéne sok sörrel és ropogtatni valóval is. :D
Tudom, nehéz összehozni egy ilyet, de mit szóltok hozzá?
Paul Deak 2015 febr. 05. - 09:06:58
(836/2291)
Hmmm, nem rossz teória, ezen én is agyaltam évekig, de éreztem hogy valahol sántít, de nem jöttem rá. Aztán egyszer csak lelesett.

Ha én én vagyok egyedül az univerzumomban, és a többiek, a többiekkel való kommunikáció is csak egy vetítés, amit én képzelek el, akkor az a valaki, akit odaképzelek, az nem valóság, rgo saját univerzuma sem lehet.

De a lényeg (mmint az én rendszeremben) most jön: ha külsõ szemlélõként nézünk mindent, akkor látunk engem a saját univerzumomban, ahogy kivetítéseimmel kommunikálok és csak én létezek ebben a rendszerben és látunk másokat is, akik a saját kivetítéseikkel kommunikálnak és csak õk léteznek a saját kis zárt rendszereikben... NA ÉS AKKOR HOGY LEHET AZ, AMIKOR EGYMÁSTÓL FÜGGETLENÜL EGY HARMADIK DOLOGRÓL BESZÉLÜNK? :) Az nem létezhet mind a kettõnk univerzumában, két külön zárt rendszer nem tudhat egymás részleteirõl :)

Na de ez csak ilyen agymenés :)
10/10
Bensid 2015 febr. 04. - 23:06:49 10/10
(835/2291)
Persze nyilván nem lesz akkora klasszikus mint Spencerėk vagy hasonlók, de az ėn szememben örökkė a legnagyobb klasszikus marad! :)

Igen ezen ėn is agyaltam, lehet, hogy aztán elrontaná az egėszet egy második rėsz ės igy jó ahogy van.

Egyėbkėnt nem feltėtlenül csak neked szól, de persze neked is:
Nekem ezzel a világmindensėggel kapcsolatban már nagyon rėgóta van egy elgondolásom. Mint ahogy a filmben, nekem is kipattant egy lehetsėges változata a mindensėgnek. Lehet, hogy sokan ezen most nevetni fognak, vagy nagy baromságot irok.
Szóval ez a bizonyos dolog az lenne, hogy vėlemėnyem szerint minden ėlõlėnynek van egy saját világa. Tehát máshogy fogalmazva minden ėlõlėny egy külön világegyetem. Pėldául nėzzük a te esetedet ASB. Ezt most ėppen olvasod, tudod, hogy ėn egy másik ember vagyok, de közben kiderülne, hogy ezt csak te alakitottad ki, te vonzottad be magadhoz, hogy most ezt olvasd. Forditott esetben ugyanez törtėnik velem is. Te nem itt lėtezel. Hanem egy másik világban ės nekem csak úgy ide vagy "vetitve" nem tudom szebb szoval mondani. Lėnyegėben tehát az ėn "elmėletem", hogy minden ėrzelem, pontosabban ėrzelmekkel rendelkezõ ėlõlėny nem csak egy ėlõlėny, hanem maga az egėsz világegyetem.. :) Most lehet röhögni, ha szerintetek nagy baromság! :D
10/10
Bensid 2015 febr. 04. - 20:16:49 10/10
(834/2291)
Eszmėletlen, hogy ezt a filmet mekkora rajongótábor veszi körül.. :) Ennek csak ėn örülök a legjobban, hiszen azóta is a világ legjobb filmjėnek tartom ės a három mozi után várom, hogy meg lehessen rendelni DVD-n! (Esetleg valaki tudja mikortól lesz elėrhetõ?)

A nagy rajongóknak pedig azt üzenem (úgyis tudják kikrõl van szó), hogy a film "szar"-ozóival felesleges veszekedni, hiszen akármilyen ėp magyarázatot adsz akkor is kitart az a bizonyos ember a saját "igaza" mellett. Bár amikor ėn is elkezdtem ide kommentelni ėn is beleestem ebbe a hibába, de ma már egyszerüen átnėzek a negativ emberek negativ hozzászólásain.

Amirõl beszėltetek azt pedig ėn sem ėrtem. Miėrt nem elėg az ilyen embereknek olyan filmekhez kommentelni amit szeretnek? Egyszerüen jöjjenek ide pontozzák le ės álljanak tovább. Bár a lepontozással is baj van, hisz kėpes valaki 1 (???????) pontot adni. Szerintem a legkritikusabb ember is, aki igėnyesebb, legalább 6 pontot biztosan adna rá akkor is, ha úgy jönne ki a moziból, hogy nem volt jó.

Páran elkezdtetek arról is beszėlni, hogy lehetett volna hosszabb a film. Errrõl az jutott eszembe, milyen jó lenne ebbõl egy második rėsz is! :)
Pėldául el tudnám kėpzelni, hogy mėg magasabb szintekre emelik a tudományos rėszleteket.
Kilėpnėnek a többszászezer galaxis világába, esetleg más univerzumokba eljutnának( ėrdekes lenne, ha ez tėnyleg igaz lenne) :) stb.. Törtėnetet nem tudnėk mėg hozzá társitani, hogy ezt miėrt tennėk, de Nolan biztosan megoldaná!
10/10
Front3r 2015 febr. 04. - 20:06:39 10/10
(833/2291)
Én értem, nem is én kérdeztem. :)
spekimen 2015 febr. 04. - 18:48:41
(832/2291)
Üdv a film rajongói között, továbbra is várjuk értékes észrevételeid :DD