proklima 2015 ápr. 13. - 18:25:03
(1511/2291)
Paracelsus híres ember volt.
Te viszont nem vagy az.
""Roah: még mindig kívánlak. - amíg magadat sem tudod felizgatni két óra rejsz alatt, addig ne ácsingózz másokra."
Aki ilyen bunkó stílusban ír, az jogtalanul bitorolja a a Paracelsus nevet.
proklima 2015 ápr. 13. - 05:25:16
(1510/2291)
"Semmi sem állhat ellen az entrópiának.
Még a testünkben található sejtek sem.
Épp emiatt öregszünk, és ezért halunk meg.
De kiderült, hogy van egy kiskapu...."

Morgan Freeman: A féreglyukon át - A fénynél sebesebben (2. évad, 8. rész)
https://www.youtube.com/watch?v=aiFYHX_nRn0

"Olyan szörnyek vannak a kozmoszban, amik csillagokat nyelnek le..."

Morgan Freeman a féreglyukon át- A fekete lyukak rejtélye.
https://www.youtube.com/watch?v=9mRkLKf3B4Y

A legismertebb paradoxon feloldása:
Az ikerparadoxon.
A speciális relativitáselmélet sokszor okozhat látszólag paradox helyzeteket.
Tulajdonképpen az alapja mindegyiknek abban rejlik, hogy a paradoxon kiötlõje elfeledkezik az egyidejûség relativitásáról.

Van egy ikerpárunk.
Ültessük be az egyiket egy ûrhajóba, gyorsítsuk fel fénysebesség közelébe, majd hozzuk vissza. A nagy sebesség miatt a számára lelassul az idõ. Így a visszatérésekor fiatalabb lesz, mint a földön maradt társa.
Viszont a speciális relativitáselméletben az idõlassulás szimmetrikus.
Így nem csak az ûrhajóban ülõ ember számára lassul az idõ, hanem õ is úgy látja, mintha itt a Földön maradt társa számára is lelassulna az idõ, miközben az õ számára normális ütemben halad.
Tehát akkor most kinek is kellene öregebbnek lennie?

A paradoxon megoldása abban rejlik, hogy amíg a Földön maradó ikerrel nem történik semmi, addig az utazó társa induláskor, és félúton, és hazatéréskor mindenképp gyorsul, egyik fénysebesség-közeli állapotból a másikba. A Földön lévõ iker nem érez gyorsulási erõt, viszont az utazó párja már igen. A Földön lévõ iker végig azonos inerciarendszerben van, az utazó párja viszont gyorsításkor inerciarendszert vált. Így már nem is annyira szimmetrikus a helyzet, mint ahogy a kezdetben gondoltuk. Így már nem paradox a helyzet.

Az egyidejûség relativitása miatt a Földön lévõ és az ûrhajós közötti maradandó idõkülönbség akkor keletkezik, amikor az ûrhajó megfordul. A gyorsulás miatt az egy idõben történõ esetmények síkja megváltozik, ekkor történik az idõkülönbség.
gmanarts 2015 ápr. 13. - 03:18:46
(1509/2291)
Jobbat kérdezek, (talán - csak laikus kíváncsi vagyok, nézd el, ha ostobaság): tehát az idõ, elfogadva, hogy végtelen, akkor rekurzív?
gmanarts 2015 ápr. 13. - 02:36:54
(1508/2291)
És mikor beszélhetünk egyértelmû paradoxonról?
gmanarts 2015 ápr. 13. - 01:41:48
(1507/2291)
SPOILER

Ahogy már alább is írták azért nincs paradoxon, mert saját magának adta az infót. Ergo saját maga jött rá mindenre és csak rendezte a tényezõket, ugyanúgy mint, amikor valaki egy egyenlet komponenseit egyszerûsíti az eredmény nem változik és az egyenlõség továbbra is fennáll, vagyis paradoxon kizárva.
8/10
Irgum76 2015 ápr. 13. - 00:14:09 8/10
(1506/2291)
volt már szó errõl korábban is

SPOILER

ha a hiperkockából küldi el magának a NASA koordinátáit, hogy jut el a hiperkockáig, hiszen ha nem tudja a koordinátákat nem indul el és nem jut be a kockába és nem tud üzenetet küldeni magának
paradoxon
gmanarts 2015 ápr. 13. - 00:01:50
(1505/2291)
Pedig a filmben minden van csak paradoxon nincs. Meg is említik az alkotók, hogy a legfontosabb számukra az volt, hogy elkerüljék a paradoxonokat. Ezért a film különös figyelmet is szentel annak, hogy ne essen a klasszikus idõutazós sci-fi hibájába.
Mind Kip Thorne, mind Stephen Hawking, mind Neil deGrasse a tudomány irányából szinte teljesen kifogásolhatatlannak tartja a filmet.
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 23:13:50 8/10
(1504/2291)
hát nem biztos, hogy segítettem tufa vagyok én már ehhez
lehet csak jobban összekevertem a dolgokat
de biztos lesz valaki aki ért hozzá
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 23:04:33 8/10
(1503/2291)
Spekimennek címezte nem neked
10/10
offtopic
eIemes 2015 ápr. 12. - 22:51:41 10/10
(1502/2291)
nagy kérés lenne távollétében nem analizálni valakit egy filmrõl szóló fórumon?
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 22:43:08 8/10
(1501/2291)
moderator2| Válasz
ma 22:02 | 2161/2163
Kedves Fórumozók!

Kérünk Benneteket, tartsátok tiszteletben egymás véleményét és ne személyeskedjetek, különben kénytelenek leszünk a továbbiakban is törölni hozzászólásokat! Amennyiben pedig nem a konkrét filmrõl van véleményetek, azt privát üzenetben küldjétek el! Elõre is köszönjük a megértéseteket!

Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum

úgyhogy csendben csak annyit mondanák én nem változtam max a megítélésem
offtopic
spekimen 2015 ápr. 12. - 22:20:35
(1500/2291)
Tyûúúha, mi történt itt, amíg én tavaszi nyaraláson voltam.(lesz majd nyári-õszi-téli, mert nekem ez jár :D )

Szuperérzékeny:(alias- törölt felhasználó) az igazságot odaát mindannyian tudják, itt a Földön csak egyedül te. Tehát mi következik ebbõl???? :D (nehogy komolyan vegyél, de ezt nem bírtam kihagyni)

Roah: még mindig kívánlak.

A-S-B: te semmit sem változtál mint mindig, és mindig kihagysz, amikor fórum neveket említesz, pedig én is aktív részese vagyok ennek a filmnek, ezt zokon vettem. Megtudhatom minek köszönhetem ezt?

Irgum76: te viszont sokat változtál a filmmel kapcsolatosan és úgy általában is óriási pozitív csalódás vagy számomra


A filmrõl pedig már csak galaktikus-gigantikus mértékben tudok beszélni és gondolkodni, tehát ez a topic már túl kicsi, hogy a kommentjeimet kifejtsem, ezért már nem is próbálkozok :D
8/10
Irgum76 2015 ápr. 12. - 22:10:39 8/10
(1499/2291)
SPOILER

fura mód annak ellenére, hogy még mindig nem vagyok elájulva a filmtõl mégis a pozitív kritika áll hozzám közelebb
pont azok a részek tetszenek benne ahogy a apa-lánya viszonyt bemutatja ebben az abszurd idõeltolódásos szituációban
a negatív meg olyan dolgokat hoz fel, hogy mért nincs növényzet a bolygókon ha esetleg figyelt volna mindkettõrõl kiderült, hogy lakhatatlan
meg hiányolta a látványt hát ez nem a star wars bazz
ami nekem nem tetszik a filmben pl a paradoxon a fekete lyukba bejutás illetve a hiperkocka kérdése azt épphogy csak megemlíti
azt meg, hogy minek volt szükség az egész hercehurcára fel sem veti
offtopic
moderator2 2015 ápr. 12. - 22:02:00
(1498/2291)
Kedves Fórumozók!

Kérünk Benneteket, tartsátok tiszteletben egymás véleményét és ne személyeskedjetek, különben kénytelenek leszünk a továbbiakban is törölni hozzászólásokat! Amennyiben pedig nem a konkrét filmrõl van véleményetek, azt privát üzenetben küldjétek el! Elõre is köszönjük a megértéseteket!

Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 12. - 21:59:23 10/10
(1497/2291)
Viszont tök jó a cikk! Nem megérte? ;)
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 12. - 21:58:43 10/10
(1496/2291)
Pont ezt írtam én is: hogy mind emberek. Mindenki az.
Nem csak egy, és nincsen "csak". Ok nélkül pedig, ha lehet, senkit nem szabad bántani. (Ettõl az "ok"tól is futkos a hátamon a hideg, jobb szeretem a leckéztetést, csúzlival.) Nyugodt szívvel néha azoknak is kijár egy kis védelem, akiket minden elõzmény, vagy indok nélkül becsmérelnek - csak mert más. Hát mindenki más! :))) Nem vagyunk olyanok, mint a nyúlbogyó - ezt kell ragozni? :D Mindenki sajátosan gondolkodik, hiszen egy darab agya van, nem a szomszédét használjuk, optimális esetben, a degradálás, mint olyan, pont azért van, pont azért ilyen agresszív, és indulatos - mint amikor valaki üvölt, és azt hiszi, ettõl lesz igaza -, hogy a saját gyengeségét álcázza. Ez az önmagát kajáló kígyó, farkába harapó, aki belerongyol kettõ-nyolcvannal a falba, aztán sír, hogy bibis lett a nyelve.
Bekötöm, sõt, saját fék híján, nyomtam én annak pedálját, aki becsukta a szemét, nem akarta a pedált látni sem: csak ha nem az a cél, hanem más, az ámokfutás, akkor mire mész vele? Semmire. De minden változik! Változhat. :))) És szerintem fog is. :)))
Tolerancia? Ezt elemessel egyszer egy másik film kapcsán már írtuk.

(Nézd! Két féle világ van bennem, kettõ - elég hamar megtanultam, mi az a tolerancia. Ismered a mondást? Nem az a legény, aki a pofont adja, hanem az, aki állja.)

Az egy nagyon jó cikk! Onnan pottyant a fórumba a "megérett a világ a pusztulásra" gondolat is. Ej.

Tetszik a két aspektus, humorral és egyebekkel való tálalása. És azért a film kapcsán ne felejtsük el, hogy civileknek szól, civilül - látod, így sok a fizika :D -, és hát ebbõl, ilyenformán, szerintem nem lehetett volna mást kihozni.
10/10
offtopic
giggs985 2015 ápr. 12. - 21:51:57 10/10 Előzmény Meklód fia
(1495/2291)
"Az elõzõekhez még annyit, hogy nem olvastam el a Hawkingos cikket. " :D :D :D

Szóval belinkeltél egy olyan cikket állításaid bizonyítására, amit el sem olvastál, csak a címe alapján azt hitted, hogy a te álláspontodat támasztja alá. Gratulálok! :D
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 21:27:39 8/10
(1494/2291)
kösz
10/10
offtopic
Roah 2015 ápr. 12. - 21:26:36 10/10
(1493/2291)
Ez az:

http://wethetentacles.blog.hu/2014/11/14/interstellar_christopher_nolan_emberbol_van

És a cikkben ott egy másik is, az alján, linkkel együtt. :)))
8/10
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 12. - 21:24:07 8/10
(1492/2291)
nekem kimaradt linket légyszi