Téma: Csillagpor

magyar krokodil 2011 júl. 09. - 23:19:51
(366/406)
De Niro karakterén sírva röhögtem, fõleg mikor táncolt...eszméletlen volt. Meg persze a Csillag beszólásain. Ezt a filmet mindenképpen kiemeli kategóriájából a tény, hogy összeszedett és kidolgozott karaktereket vonultat fel. Nem csak üres jók és rosszak. Kevéssel árul és sokat a szereplõkrõl, a maga módján mindenki szerethetõ. KIssé belefásultam ezekbe a mesékbe, de ez fantasztikus élmény volt. Csak ajánlani tudom.
borovnica 2011 máj. 18. - 21:17:03 Előzmény Inferno
(365/406)
Igen, már értem. Meg is néztem a végét újra, és lehet, hogy csak én nem figyeltem eléggé. De rögtön kaptam magyarázatot a fórumtársaktól is. Hát, erre is jó ez az oldal. :-)
10/10
Inferno 2011 máj. 12. - 14:22:24 10/10 Előzmény borovnica
(364/406)
Hát ezt nem tudom, hogy lehetett félre érteni, hiszen egyértelmû mi történik.

Egyébként lehetséges, hogy a kapitány fia a Viktória kérõje/férje?
10/10
Tyncly 2011 márc. 06. - 01:01:22 10/10 Előzmény Bertie Wooster
(363/406)
Igen, a kapitányról tudjuk, hogy langyi:) De Humphrey is visszakacsintott:)
10/10
szabera76 2011 febr. 19. - 14:06:55 10/10 Előzmény Bertie Wooster
(362/406)
szerintem is!! nem is tudnék most hirtelen más olyan könyv-film párost mondani,ahol szintén a film a jobb!!! Imádom! aki szereti az ilyen jellegû filmeket,ajánlom a "Holdhercegnõt,Aranyiránytût".Jó filmnézést Mindenkinek! :))
10/10
Bertie Wooster 2011 febr. 17. - 13:46:29 10/10
(361/406)
Nekem is az egyik kedvenc filmem. Elolvastam a könyvet is, és ritka az ilyen, de a film sokkal jobb. Néhány dologban eltér a két cselekmény, és minden esetben a filmé a jobb, és nem azért, mert azt láttam elõbb. Arról nem is beszélve, hogy egy Robert De Niro, vagy egy Michelle Pfeiffer alakítást nem tud visszaadni egy könyv.
A film végén a kacsintás pedig annak tudható be, hogy a kapitány langyi egy kicsit:D
10/10
Tyncly 2011 jan. 22. - 22:19:28 10/10
(360/406)
Nekem nagyon tetszett ez a film, már rengetegszer megnéztem, szerintem remek kikapcsolódás.:)
Véletlenül nem tudja valaki, hogy mi az a kacsingatás a kapitány és Humphrey között a film végén? :D
Io 2011 jan. 16. - 13:45:12 Előzmény borovnica
(359/406)
Nem Angliában uralkodott, hanem a falon túl, ahová leesett, mivel a királyság is ott van. Csak az angliaiak mentek át az ünnepségre.
10/10
fredi60 2011 jan. 16. - 08:33:08 10/10 Előzmény borovnica
(358/406)
Csillag akkor változott volna kõvé, ha átmegy a falon Angliába. De erre nem kerül sor, hiszen Tristan, miután a kezében porrá válik a hajtincs, ismét visszarohan a falon túlra.
borovnica 2011 jan. 15. - 23:18:23
(357/406)
Igaza van annak, aki azt mondja, hogy csak mesefilmként kell nézni. Mert csak így nem bosszankodik az ember a logikátlanságokon
(egy kis SPOILER-gyanú: pl. én nem értettem, hogy a Csillag miért is nem változott kõvé. Nem mintha ezt akartam volna. Dehogy! Csak nem azt mondták, hogy ha a falon belül lép, akkor kõvé változik? És végül mégis uralkodott ott épen, egészségesen 80 évig)SPOILER VÉGE
Meseként kell hát nézni, gyönyörködni a tájak szépségében, utálni benne a boszikat, nevetni a kapitány szoknyás táncán, szurkolni a szerelmeseknek. Ahogy azt egy mesénél szokás. S bármennyire is kiszámítható a vége, mégis jó volt izgulni a fordulatokon. Ja, és nekem például szép volt ez a fiú akár még csacska legényként is. Délceg legényként meg pláne! :-) Claire pedig valóban ragyogó volt.
Szóval egy gyönyörû mesefilm. Nem is akar több lenni. És nem is kell. Ez így tökéletes.
10/10
sissi88 2011 jan. 05. - 09:17:55 10/10
(356/406)
Szerintem nagyon jó film!A könyvet is elolvastam a héten,amiben egy kicsit csalódtam.A filmen sokkal jobban átjönnek az érzelmek,bár azt hittem ez a könyvben is így lesz.Fantasztikusan megcsinálták a filmet.A szinészek,a tájak,a látvány és a story is jó voltak.
9/10
Simpson's 2010 dec. 30. - 16:00:44 9/10 Előzmény fredi60
(355/406)
Én is így voltam vele, éjfélkor kidõltem...De ez az egyik legjobban sikerült "mesefilm". Jó a történet, végig izgalmas, jók a karakterek, na meg ott van Robert De Niro! Én kilencesre értékeltem a filmet, nem értem azokat, akiknek nem tetszett...
vanilyenis 2010 dec. 30. - 07:57:18
(354/406)
Én sem hiszem el, hogy ilyet írok le, de köszönöm a TV2-nek, hogy vetítette a filmet! Azóta már láttam újra ; ilyen filmélményt számomra eddig csak a Black Hawk Dawn és az Õrület határán nyújtott. Szuper forgatókönyv, szuper színészek - kivétel nélkül mindegyik, még a legapróbb szerepekben is - és szuper rendezés.
Igaz, hogy kell hozzá némi fantázia, ellazulás és könnyedség, de mindenképpen kiszakít a hétköznapok gondjaiból, és ez a szép benne. Amikor nézed, szinte beránt a saját világába. Egyetértek a pozitív hozzászólókkal!
feketevipera 2010 dec. 28. - 21:37:36
(353/406)
A Csillagpor tkp. a szokásos hollywoodi blõdli, ám mégsem teljesen az. Fantasy, de inkább talán felnõtteknek szóló mese. Jobbára õk érthetik pl. azt, mi az a reménytelen szerelem, mit jelent férfias férfivá válni, ugyanakkor habár visszaköszönnek tipikus népmesei motívumok is, mégsem ajánlanám gyerekeknek (párszor meg is lepõdtem, hogy miért csak 12-es karikát kapott a film). A sztori kicsit sablonos, az egész film hangulata, cselekményszövése tipikusan hollywoodi. Amiért mégis jó volt megnézni, az a sajátos humor. Ha ez nem lett volna, akkor szegényebb lenne a film. És pár szót az alakításokról. Charlie Cox elég jól játszott, fiatal kora ellenére is, ráadásul talán az õ karaktere volt a legbonyolultabb. Michelle Pfeiffer és Claire Danes is jó volt, Sienna Miller talán inkább csak a külsejével domborított. Robert De Niro pedig lubickolhatott a szerepében, nyugodtan túl is játszhatta a figurát, itt még ezt is megbocsátjuk neki. Egyszóval a Csillagpor sosem lesz filmtörténeti klasszikus, ahhoz túlságosan sablonos, ám mégis van benne valami egyediség, ami miatt még én is végignéztem, jóllehet sejtettem, mi lesz a vége, még a nyilvánvalóan giccses és szájbarágós mondanivaló (a szerelem legyõz mindent, a jó gyõz, a szerelmet pedig nem szabad méltatlanra pazarolni, aki úgysem értékel téged) sem tudta elvenni a kedvem. Összességében azt mondhatom, a hibái és gyengeségei ellenére is jó filmet láttam, nem bántam meg, hogy megnéztem.
10/10
Jozefa 2010 dec. 28. - 00:13:43 10/10 Előzmény Voldemort
(352/406)
Már hogy a fenébe ne lenne az õ világukban bármi...? Pont az a jó ebben a filmben, hogy tele van ötletekkel, nem olyan sablonos, mint pl. a Holdhercegnõ, ami õrült nagy csalódás volt nekem a minap... SZerintem tök nagy poén, hogy a feldobott ékkõvel eltalálták a csillagot és le K.O.-zták az égbõl :-)
Persze, hogy felturbózták a végére a fiút, hiszen errõl szólt a történet, hogy hogy lesz a málészájból, akit egy hülye liba csicskáztat, felnõtt férfi. A narrátor utalt is erre az elején...
10/10
fredi60 2010 dec. 27. - 23:22:31 10/10
(351/406)
Ha nem olyan késõn adják, szívesen végignéztem volna. Így fél egykor feladtam...
Majd holnap megnézem a végét, mert furdal a kíváncsiság! :)
10/10
Matt Vampire 2010 dec. 27. - 22:50:43 10/10 Előzmény Voldemort
(350/406)
Nézd meseként. Máshogy nem lehet (:
Am sztem a végén Tristan azért nem halt meg, mert nála volt a hóvirág, a boszi meg azért pusztult meg, mert hát a "sötétséget elûzi a fény" (: Szerintem legalábbis XD
10/10
szekfuandras 2010 dec. 27. - 21:23:51 10/10
(349/406)
Fantasztikus film volt! A kalózos poénok különösen tetszettek, és Claire tényleg egy gyönyörû csillag!
Még több ilyet!

10/10
6/10
Dudlicsek 2010 dec. 27. - 15:33:22 6/10
(348/406)
"Érdekes ez a film. Gyenge is, meg nem is, elcsépelt is, meg nem is, én meg kikapcsolom a TV-t meg nem is:D "
Ezzel csak maximálisan egyetérteni tudok. :-)
Beks 2010 dec. 27. - 15:28:23
(347/406)
Érdekes ez a film. Gyenge is, meg nem is, elcsépelt is, meg nem is, én meg kikapcsolom a TV-t meg nem is:D
De aztán nem kapcsoltam ki, végignéztem. Nem bántam meg, jópofa film:) Pedig ezer éve nem nézek ilyen kaliberû meséket, de ez most mégis tetszett. A gyûrûk urával tényleg nem lehet összehasonlítani, de a maga nemében jó kis film, szerintem meg fogom még nézni:))