10/10
Ibcsi54 2008 máj. 01. - 21:26:46 10/10
(18/38)
Hát nagyon jókat nevettem a filmen! Igaz az is, hogy sajnos igaz valójában gyerekkorom köszönt vissza. Velünk mind ezt végig csinálták!így utólag, de csakis utólag jó mulatság!
eugénia22 2008 máj. 01. - 17:45:48
(17/38)
Végülis, az,hogy Máté Gábor egy párttitkár,és Gáspár Sanyival rendezniük kell, egy Május elejét... Koltai (Csocsó) nélkül, nem tudják,csak hogy Csocsó mindig keresztbe tesz nekik... Nem akarom nagyon elárulni,nézd meg,tetszenie kell. És bocs,hogy késûn válaszoltam.
K-Jencike 2008 máj. 01. - 11:43:19 Előzmény eugénia22
(16/38)
Én még nem láttam tulajdonkéoppen mi a lényeg
eugénia22 2008 ápr. 02. - 09:45:58
(15/38)
A Magyar Oscaron jelölték Legjobb férfi alakításnak Gáspár Sándort, a Csocsóért.Legjobb betétdalnak jelölték a"Ha lenne jövõ" címû dalt,Legnépszerübb magyar film jelölés,és Közönség díj az év kedvencének, Koltai Róbertnek.Ez mind a Magyar Oscaron.
eugénia22 2008 ápr. 02. - 07:45:12
(14/38)
Díjak,fesztiválok:

- 2003 Mladá Boleslav "Mosolygó Filmmek Fesztiválja"- külön díj

-Zlín Nemzetközi Gyermek-és Ifjúsági Filmfesztivál-a Zsûri külön díja a "Visegrádi országok filmjei" szekcióban

7 Filmfesztiválon volt, és 2-ben versenyben volt.
Sarolt 2008 márc. 06. - 12:08:13
(13/38)
Közepes film néhány jó poénnal és jelenettel. (Ha nem játszana benne ennyi elismert -és szerintem jó- magyar színmûvész, nem beszélne senki errõl a filmrõl. Mondjuk, így sem izzik a fórum.) :P
A fõcímzenéjõl pedig ennyit...: egyszerûen fantasztikus. (Dés: Ha lenne jövõ.)
eugénia22 2007 dec. 05. - 10:21:03
(12/38)
Na írok például ide is mert...mindegy hadjuk.Máté Gábor nagy színész, itt viszont lehetett volna jobb is,de nem mondanám,hogy ripacsként viselkedett volna.Gáspár Sándor soha nem játszik tökéletesen,de mindig olyan,hogy nem ront a film színvonalán,itt egész jó volt.Koltai az,hogy renezõként milyen engem nem érdekel,színészként tõrhetõ volt.Tóth Ildikó egész jó volt, másik filmjébõl ítélve nem túl jó színésznõ, de itt jó volt.Kovács Adél természetesen jól játszott.Sthol András volt már jobb is.A színészi játékokról ennyi elég lesz.A történet jó közepes.Az elõzetes jól sikerûlt,ami magyar filmeknél ritka szokott lenni,és a zene is,a Dés László félére gondolok. Lehet,hogy bizonyos színészek égeték magukat, az az õ dolguk.A színészekrõl még annyit,hogy jól lettek összeválogatva.A poénokról meg annyit,hogy aki nem érti õket, az nem is fog nevetni rajtuk.A jelmezek nem sikerûltek rosszul,vissza adja azt az idõt.A legjobb dolog az egész filmbe,hogy a tanárnõ kisasszony mindig sír.A címét szerintem jól eltalálták, mert arról szól amirõl a film is.Összeségében 10-bõl erõs 7-es.Asszem mindent elmondtam.Üdv.
Vinogradov 2007 aug. 17. - 22:38:12 Előzmény FEB1
(11/38)
Nem szeretem Koltayt, soha nem is szerettem, sõt, soha nem is értettem, hogy mit lehet szeretni rajta... .
Korunk legnagyobb magyar ripacsa...

De hogy Gáspár Sándor is képes ilyen alacsony színvonalú, rettenetesen szánalmas ripacskodásra, arra nem számítottam: én õt sokra tartottam...
Kb. eddig a filmig...


Máté Gábor egy korrekt szinész: itt is tûrhetõ az alakítása, bár kiemelkedõt nem találtam benne...
Tóth Ildikó hasonló módon korrekt: hozza a megszokott, jónak mondható alakítását, de túlzottan figyelemreméltót õ sem nyújt...

Stohl Buci szintén hozza a maga kis formáját, csakhogy az elõbbiekkel ellentétben mélyen a béka feneke alatt van: a tehetségtelen igen mértéktartó jelzõ arra, amit ebben a filmben mível, de hát ezt már megszokhattuk tõle és soha nem is vártunk többet.

S a többiek? Zenthe Ferenc és Básti Juli láthatóan végigszenvedték az egész filmet, és ez átüt az alakításukon (ez egyébként a színészek többségére is igaz)...

De akit legjobban sajnálok, az szegény Kováts Adél. Õ jóval többre lett volna hivatott: fantasztikus színésznõ, hihetetlen adottságokkal, de ebben a fullasztó mocsárban nem tud kibontakozni... Sõt, kénytelen élete legrosszabb alakítását nyújtani, mely száz százalékig a film számlájára írható...

Ezek után mit mondjak magáról a filmrõl?

Nos: nem a legrosszabb magyar film, ez kétségtelen. Vannak benne remek helyzetek, szituációk, korhû megnyilvánulások, sõt, Koltay filmjeinek hetven százalékától eltérõen több helyen poénos, sõt intelligens módon szellemes is, ami azért nem semmi egy magyar filmtõl.

Mindezek ellenére ott vannak a hibák: a bunkóság, az életidengség, a trehányság, a szerkezet teljes hiánya, az érzéketlenség (azért most nagyon finoman fogalmaztam!) a világ apróságai, finomságai iránt...
És mindenekfelett az, hogy azt a hamis érzetet akarja kelteni az emberekben: hogy jó, volt ÁVH, meg elnyomás, meg minden, de azért nem volt annyira rossz az a szociálizmus...

Korrajzot akartok?
Ajánlom például Gáll István Ménesgazdájából készült 1977-es András Ferenc filmet...
A diktatúra alatt készült, mégis több köze van az akkori valósághoz, mint ennek a...

Ha értékelnem kéne, azt mondanám, hogy nagy jóindulattal:

10/3
kobold 2007 aug. 03. - 03:01:42 Előzmény buhera
(10/38)
sztem nem felesleges az a káromkodás, hanem része a korrajznak, mint pl a csinibabában meg minden fiatal folyton cigarettázik
FEB1 2007 júl. 03. - 17:15:36
(9/38)
Most jut csak eszembe, hogy Csocso bacsi alakja egy az egyben Svejk, nyilvan nem veletlen
FEB1 2007 júl. 01. - 01:11:21
(8/38)
Ha jol sejtem a film kerettortenete pont ugyanaz, mint a sosem halunk megben. Az mar onmagaban zavaro.
Stohl Andras verciki a filmben, ugyancsak a sokszor belogo kamera, es a kedvesen bepasszintott reklamok.
Engem Zente Ferenc sem nyugozott le, bar valszeg a szerepe nem tett lehetove tobbet. A Globusz koncervet azert szepen eszi
1/10
buhera 2007 máj. 03. - 07:13:47 1/10
(7/38)
Amikor a proliságot úgy igyekszik Koltay visszaadni, hogy minden 10. mondatban jól artikulált káromkodás van, az nem elég meggyõzõ. Fõleg, hogy a párt fõmuftik, a helyi titkár, sõt szegény Zenthe is kapott belõle a szövegébe. Utóbbit egyébként nem értem, hogy vállalhatott olyan szerepet, amiben a film során elhagzott 2 tõmondatából az egyik az, hogy "hülye f***..." .
kisGabi 2007 máj. 02. - 20:53:43
(6/38)
"Számomra érthetetlen, hogy miért van 5 percenként egy teljesen felesleges 'k**** anyád' a filmben"...
Szerintem itt kivételesen elfogadható, mert hiteles. Az '50-es évek öntudatos proli prototípusa ilyen volt. Végtelenül egyszerû. Ez teljesen elfogadott volt.
A legtöbb magyar filmben egyébként tényleg teljesen fölösleges, öncélú és értelmetlen a káromkodás. Itt viszont nagyon élethû.
1/10
buhera 2007 máj. 01. - 22:04:39 1/10
(5/38)
Számomra érthetetlen, hogy miért van 5 percenként egy teljesen felesleges 'k**** anyád' a filmben, miközben könnyed vígjátéknak ígérkezik. Nálam tuti 1-est kap, sajnálom.
Ronaldo 2007 máj. 01. - 15:35:28
(4/38)
Amíg világ a világ ezt a filmet minden évben május 1-jén le fogják adni valamelyik csatornán.Mondjuk elég összecsapott történet, és úgy látszik Koltai a Sose halunk meg óta csak a csetlõ-botló kisember szerepben érzi jól magát.Maga a film felejthetõ, de vannak jó pillanatai.Pl. mindig szétröhögöm magam Gáspár Sándor üvöltözõs jelenetén, vagy amikor Koltai egy ünnepségen a szovjet elvtársaknak tolmácsol:)
Annie92 2007 máj. 01. - 09:59:14
(3/38)
a kedvenc jelentem a legvége,amikor mutatják az egész várost:):):)
Annie92 2007 máj. 01. - 09:58:31 Előzmény graniti
(2/38)
én úgy alapjában véve szeretem,de zenthe szerintem is nagyon jó volt:)...azért is teccik a film mert én is annak a városnak a közelében élek,amirõl szól:)(tehát Dunaújváros) és naggyon szeretem
8/10
graniti 2006 nov. 14. - 21:21:09 8/10
(1/38)
Na ebben a filmben nagyon jót alakított Gáspár Sándor, Zenthe Ferenc és Básti Juli. Pedig nem is õk voltak a fõszereplõk. Nekem mégis õk maradtak meg.