Téma: Dark City

9/10
Újvállalkozó 2013 aug. 20. - 18:17:58 9/10 Előzmény ULTIMATE
(62/82)
A rendezõi változatban tényleg nincs elején az a monológ és úgy sokkal jobb is.
2/10
Nyuffi_x 2012 dec. 30. - 01:04:33 2/10
(61/82)
Szerintem ez egy olyan sztori volt, amibõl nagyon sok mindent kilehetett volna hozni... de a megvalósítás már nem sikerült. Én halálra untam magam, és a színészi játék se volt nagyon értékelhetõ. Kár érte, lehet hogy én néztem éppen rossz hangulatban, de nekem nagyon tetszett, percenként néztem, hogy még meddig húzzák.
ULTIMATE 2012 dec. 16. - 01:49:15
(60/82)
Nekem tetszett, bár az fura volt, hogy a kezdõ monológban elmondott információkat késõbb nagy felfedezésként tálalták. Most, hogy tudom, hogy az elejét utólag rakták be értem miért. Valószínûleg anélkül jobb lenne, egyszer majd megnézem a rendezõi változatot, ha már nem emlékszem a részletekre.
SPOILER
Kedvenc részem a végén, amikor a doki beadja a pasinak az "emlék-koktélt", aztán mutatják, ahogy tanítja a gyerekkori énjét, miközben tudjuk, hogy sosem történt meg. Elképesztõen hangulatos, az volt az érzésem, hogy azt a részt jobban is elnyújthatták volna, de úgy talán nem ütött volna akkorát.
SPOILER END
Amúgy a zenérõl nekem is beugrott a Mátrix, elég nyilvánvaló az átfedés. Ettõl nekem még a Mátrix marad az örök kedvenc, egyrészt mert kiskoromban nagyon nagy hatással volt rám, másrészt mert többrétegû, mondanivaló, látvány, és akció terén is minõségi. Így pedig még jobban szeretem a Dark City-t, mert enélkül nem születhetett volna meg a film-ideálom :)
9/10
technokrata 2012 dec. 15. - 10:48:04 9/10
(59/82)
Ez egy baromi jó film. A hangulata, a jelenetek, egyszerûen briliáns.
Swarm1 2012 okt. 28. - 17:42:10
(58/82)
Emberek! Mi ez a Mátrixozás? Nem tûnt fel senkinek, hogy ez a film 1 évvel korábban készült?
user11 2012 júl. 06. - 22:34:44
(57/82)
Izgalmas, okos, látványos film, amit mintha a Mátrixból, Az Idõ Urai, a Harry Potter, a Mézga Aladár különös kalandjai és a Truman Showból gyúrtak volna össze. Bejött.
4/10
pencroft 2011 dec. 26. - 16:59:27 4/10 Előzmény kerouac
(56/82)
Egy szóval nem mondtam, hogy filmszakértõ lennék, pláne nem "nagyon okos". És nem is értek a filmekhez. Megnéztem, csalódtam és ezt az érzésemet megosztottam másokkal (erre való a fórum). Ne szeretném, ha bárki személyes sértésnek venné, ha nekem nem tetszik egy olyan film, ami neki igen. Fordított felállásnál nekem sem szokásom megsértõdni.
2/10
josef_k 2011 dec. 22. - 01:17:27 2/10
(55/82)
Én most néztem meg ezt a filmet, és nagyon nem tetszett. Elég hamar lehetett tudni, hogy mi lesz a vége, és a színészi alakítások sem voltak egetverõen magasak, talán csak a rendõrfelügyelõ és Emma alakítása volt szóra érdemes (ahogy ezt elõttem valaki megfogalmazta). Unalmas film volt, kiszámítható történésekkel, szerintem gyenge színészi játékkal. De olvasom, hogy a többségnek tetszett, az IMDB-n is magas pontszámot kapott, tehát biztos jó film lehet, de én most elpocsékoltam az életembõl jónéhány percet :-(
AvatáR Gil Maerth 2011 szept. 25. - 09:31:42
(54/82)
a "DARK-OS" fogalom névadója!
nevéhez méltóan gyomorszorító, végig kiélezett- éles.
A vége Mátrixos.
De attól még méltatlanul elfeledett klasszikus.
már-már kultusz !

10/8 -egyértelmûen.
9/10
pozsizsuzsi 2011 szept. 25. - 08:38:00 9/10
(53/82)
hopp. Most vettem észre ezt a bejegyzést. Ezek szerint én elõször a rendezõi változatot láttam. Pislogtam is nagyot, hogy tegnap az elsõ pár másodpercben gyakorlatilag elmesélik a filmet, holott én arra emlékeztem, hogy lassan derül ki, a fõszereplõvel együtt a nézõ számára az igazság. Meg azt is írta itt valaki, hogy a tesztvetítésen dõlt el, hogy szájba kell elõrágni a nézõnek a történetet.
Ez azért elég elkeserítõ, sokat elmond a mozinézõk csökkenõ szellemi színvonaláról, és hogy sajnálatosan a stúdiók ehhez próbálnak igazodni. Akik a tegnapi verziót látták elõször, megfoszttattak a felfedezés gyönyörûségétõl.
Antiochus Epiphanesz 2011 szept. 25. - 07:03:59
(52/82)
Szerintem ez az egyik legjobb film. A Mátrix agyasabb verziója.
Ford Mustang 2011 szept. 24. - 23:59:17
(51/82)
Most nézem csak, hogy pont ma 13 éve, hogy bemutatták itthon.
5/10
filmróka 2011 szept. 24. - 22:05:18 5/10
(50/82)
Én bírom az elvont filmeket, de ez most valahogy nem jött át. A pontszámok alapján sokkal jobbra számítottam.
kerouac 2011 szept. 24. - 18:45:47 Előzmény pencroft
(49/82)
Megszólalt a nagyokos film-noir szakértõ...Mert te aztán nagyon értesz a filmekhez. Ezek szerint Proyastól a Holló cimû filmet is egy vacak fércmûnek tartod? Köszönjük a mélyenszántó, bölcs hozzászólásodat!!!
Ford Mustang 2011 szept. 24. - 16:55:15
(48/82)
Ez is egy remek film, kár hogy egy idõben A szajréval.
Krájcsek 2011 szept. 23. - 18:47:50
(47/82)
Érdekes sci-fi,az "agyalós" fajtából.
Proyas remekmûvet alkotott.
4/10
pencroft 2011 máj. 15. - 21:36:09 4/10
(46/82)
Hát én nagyot csalódtam. Téma és stílus alapján azt hittem, szeretni fogom, de nagyon nem jött be...

Egyedül Emma két éneklõs jelenete (talán összesen van egy perc) meg a rendõrfelügyelõt alakító színész játéka tetszett. A többi résznek számomra nem nagyon volt hangulata (a sötét város önmagában nem nyomasztó, csak unalmas), a többi színész meg kissé nevetségesnek tûnt a szerepében (pl. az orvos a teszetosza karakterével és a fõszereplõ a rémült szemeivel...).

Meglep, hogy sok helyen nagyon dicsérik ezt a filmet. Szerintem attól, hogy sötét van, meg gépek, meg régi autók, meg falak, még nem lesz valami film-noir.

SPOILER (lehet, bár az én filmélményemet nehéz lett volna "rontani" bármilyen infóval)

És az, hogy keménygalléros kopasz emberek tátogva kattognak, és ettõl épületek nõnek ki a földbõl, az nekem nem sci-fi, hanem egyszerûen nevetséges; ahogyan az is, hogy homlokból indított lökéshullámokkal verekednek meg vigyázzba állva (!) repülnek...

Értem én, hogy mi akart lenni a mondanivaló (nem a valóságban élünk, életünk csak illúzió, érzelmeinktõl vagyunk emberek, stb.), de számomra nem sikerült átadnia ezekbõl szinte semmit. A vége meg nem katarzis, hanem egy giccsparádé.

És lehet, hogy többet "loptak" ebbõl más filmek, mint amennyit ez "lopott" másokból, de önmagában az eredetiség nem elég. Ha mások máshogyan jobban át tudják adni a hasonló ötleteket és hangulatokat, akkor inkább azt fogom szeretni, függetlenül az eredetiségtõl.
agarik 2011 máj. 11. - 10:54:48
(45/82)
És a rendezõi változat a tesztvetítésen olyan érthetetlenre sikeredett, hogy új jelenetet kellett miatta forgatni.

Koncepciójában nekem jobban tetszi ka moziváltozat, de ez persze végül ízlés kérdése.
10/10
Optimus Prime 2006 2011 máj. 11. - 01:33:32 10/10
(44/82)
A tavalyi DC DVD megszerzése óta jó párszor újra néztem, nemrég újra néztem a Mátrixot is. És hát a hasonlóság félelmetes. Sajnos utóbbi film nincs olyan hanglattal és sztorival megáldva, mint ez a film. Ez szinte a tökéletes filmkészítés iskolapéldája. A részletekbe biztos van, aki beleköt, de mint film hibátlan. Maga a film képi világa, a '40-50-es évekbeli design, megspékelve egy kis film-noir stílussal. A zene rendkívül fülbemászó, valamint a Sway és a The Night Has a Thounsand Eyes dalok érdekes választások voltak, mert amikor elõször meghallottam "hát, ez a dal abszolút nem passzol a film stílusház, hangulatához". A színészek is jól lettek összeválogatva William Hurt zseniális, mint mindig. Kiefer Sutherland nem a kedvencem, az elsõ film amiben látom, de nagyot alakít. Jennifer Connely... van film, amiben nem elragadó? Valamint Rufus Sewell is remek választás volt a fõszerepre, annak ellenére hogy nem ismerõs színész, de ez külön jót tett a filmnek (igaz, anno a Connely se volt ismert). A fényképezés is mesteri, a díszlet, minden beállítás... Szóval ritka az ilyen film. Sokan panaszkodtak az idegenek vámpír jegyeirõl. Szerintem véletlen, vagy szándékos. De a lényeg még mindig jobb és talán reálisabb vámpírok - de nem azok! - mint a Twilight borzalom rémei.
Ez a film szerintem közelebb áll a Blade Runner vagy a Ghost in the Shell filmekhez. Meg egy kicsit a Truman Show, 13. emelet és Pleasentville filmekhez. Bár utóbbiakhoz talán csak annyi a hasonlóság, hogy a városból kijut nem lehet, mert azon túl nincs semmi.

Pár érdekesség, amit a DVDs extrákból tudok. A forgatókönyvet a Fox visszadobta. Eredetileg '97-re volt tervezve a bemutató, de a nagy blockbusterek miatt '98 elejére csúsztatták. A forgatás 60. napján elfogyott a foragtásra kapott pénz. William Hurt javasolt pár mondatott a filmbe, ami végül bele is került. Eredetileg ismertebb színésznõt akartak Emma szerepére, de végül jó választásnak tûnt Connely és manapság ismertebb színésznõ lett, mint akiket anno akartak a szerepére. Proyas sok dolgot megbánt a '97-es mozi vágásával, amit örült hogy helyrehozott a director's cut-tal.
offtopic
twillight 2011 febr. 23. - 14:05:05 Előzmény calibos
(43/82)
Hm, nyolc részes trilógia?