Téma: Darkman

frenchbullie 2016 ápr. 03. - 09:32:26 Előzmény breeder
(19/19)
Én is csak ezt a változatot láttam. "Régi" filmekkel kapcsolatban témafüggõ vagyok. Tehát egy ódon drámát vagy klasszikus vígjátékot szívesen nézek fekete-fehérben, idõnként recsegõ hanggal, mert hozzátartozik a feeling-hez, vagy kellõképpen nosztalgikus hangulatba ringatnak, vagy a történetvezetésre koncentrálok. Pl. mostanában találtam rá a Színes fátyol Garbo-féle eredetijére, ami éppolyan jó, mint az új verzió.
Viszont képregény adaptációknál, fantasy filmeknél, akciómeséknél ragaszkodom a hangsúlyozottan modern látványvilághoz, és pergõ eseményekhez, mert itt nem igazán lehet (és kell) nagy történéseket és katarzist várni, a kimondottan szórakoztatásra épülõ jellegük miatt.
breeder 2016 márc. 28. - 22:48:43 Előzmény frenchbullie
(18/19)
Elvileg a fantomból van egy 1925-ös verzió, az tartják sokan az igazi klasszikusnak, de én is csak a 89-eset láttam, és ha emlékeim nem csalnak, az is jól sikerült rendezés.
breeder 2016 márc. 28. - 22:46:13 Előzmény lotto
(17/19)
Anno rám is nagy hatással volt ez a film.

Imádtam régebben az ilyen képregénybe illõ történeteket. :)

A Batman-t is pont emiatt szerettem meg.

Persze a Darkman-t nem néztem meg annyiszor, de a film tartalma szerintem ma is hatásos.
frenchbullie 2015 szept. 17. - 05:11:44
(16/19)
Üdv! Szeretem a képregény-feldolgozásokat, és szeretem, ahogy Liam Neeson színészkedik. De a Darkman mégsem tetszett. A Neeson alakította karakterrõl - ha gézbe bugyolálták -, egy szerencsétlen sorsú múmia, - ha fekete lebernyeget, és kalpagot adtak rá -, az operaházi fantom jutott eszembe. A gengszterekrõl pedig a Maszk vagy a Dick Tracy rosszfiúi. S talán ezért nem tetszett a film, mert olyan volt, mintha innen is, meg onnan is loptak volna bele egy picurkát.

1990-es film a Darkman. Ha - mivel hangulatát tekintve beugrott -, összevetem mondjuk a Robert Englund fõszereplésével készült Operaház fantomjával, ami 1989-ben készült... Nos, a fantom viszi a prímet, azt hiszem, mind látvány, mind fordulatok tekintetében. Igaz, Englund behozhatatlan elõnyre tett szert a rémpofák megformálásában, amikor életre keltette Freddy-t.

A Darkman számomra csalódás volt:-(
cellasto 2014 jún. 07. - 18:54:39
(15/19)
hidd el,megértelek :)
sok film van,amit az ember gyerekként csodál és ez végig kíséri a késõbbiekben is :)
egyszer még nekifutok,ígérem :)
9/10
lotto 2014 jún. 07. - 16:27:50 9/10 Előzmény cellasto
(14/19)
Ma már lehet hogy nemigazán úgy jön le ez a movie, kicsit talán gagyinak tûnik, a 2. 3.részrõl nem beszélek,DE gyerekkoromban ne tudd meg mennyire izgalmasnak ütött mikor tesómmal néztük.!!:)_ Akkor mikor még keri csatornák sem vtak fõleg nagy durr volt!
cellasto 2014 márc. 18. - 20:31:55
(13/19)
én elkezdtem nézni,de nagyon nem jött be.
majd egyszer még nekifutok valamikor :)
8/10
kazama90 2014 márc. 18. - 20:20:38 8/10
(12/19)
mai szemmel nézve elég gagyi,régebben(kb.12 éve)bejött.
offtopic
adamnagysweetmovie 2012 nov. 17. - 22:37:06 Előzmény Kozutas
(11/19)
Hát, sajnos "Sötétember" van elég a Ká-Medencében...
(Ne vedd magadra, inkább az eredeti hsz-re írtam)
algi 2012 szept. 17. - 22:24:46 Előzmény Vinyó
(10/19)
Ez a The Shadow (Árnyék) képregény filmváltozata lett volna (amibõl készült film Alec Baldwinnal), de Raimi nem kapta meg a jogát, úgyhogy megcsinálta a saját verzióját.
Kozutas 2012 szept. 17. - 20:33:05
(9/19)
Ne legyen igazam de lehet, hogy mi még megérjük, hogy lesz ilyen.
Tibag05 2012 szept. 17. - 13:05:13 Előzmény Vinyó
(8/19)
"A titokzatos átváltozó-mûvész minden esetben brutálisan végez kiszemelt áldozataival. De vajon ki lehet ez a titokzatos sorozatgyilkos, akitõl okkal retteghet mindenki, akinek nem tiszták a szándékai."

AKÁRKI IS LEGYEN, IMÁDOM HOGY ÍRTJA A FÉRGESÉT!!!
JÓ LENNE EGY ILYEN "TISZTOGATÓ" AZ ÉLETBEN IS!
The Man Who Laughs 2010 nov. 13. - 00:52:59
(7/19)
A Batmanen felbuzdulva Raimi is elkészítette saját (elsõ) szuperhõsös filmjét. A végeredmény nem olyan kifinomult, mint Burton alkotása, de szórakoztató darab. A legnagyobb hiba a filmmel a felületes forgatókönyv. Sok helyen nincsen a történet eléggé részletesen kidolgozva, így helyenként elkerülhetetlenek a logikai bukfencek és néhány jelenet is eléggé esetlenre sikerült (fõleg a dialógus miatt). A rendezõ azonban olyan jól megteremtette a képregényes hangulatot, hogy az bõven kárpótol engem a forgatókönyvbeli hiányosságokért. Nagyban hozzájárul ehhez Danny Elfman (ismét) remek gótikus kísérõ zenéje, ami nagyon illik a Fantom (meg a Batman) által ihletett karakterhez. Darkman izgalmas és érdekes karakterét, Liam Neeson (többnyire) jól kelti életre, a többi szereplõ sem rossz, de jellegtelené vállnak mellette. A robbanások látványosak, az akció szekvenciák pedig izgalmasak.
Vinyó 2010 jún. 15. - 03:27:59
(6/19)
Na, ez az a film, amit nem tudok hova tenni. Thrillernek van eladva, de ha megnézzük, az alapsztorija teljesen képregényszerû (vagy volt ilyen képregény, csak én nem tudok róla?).
A fõhõs átalakulását tényleg komolyan és hatásosan körbejárja a film, de szinte minden más mintha túl komikusra sikerült volna... a negatív szereplõk elég sablonosak és groteszkek, egy-két szitu pedig a régi burleszk-vígjátétkokat juttatja eszembe :)
offtopic
jeffero 2010 jún. 15. - 02:16:35
(5/19)
Milyen érdekes, 1 nap különbséggel Frances McDormand megint a TV2-n. Vasárnap este a Legbelsõ félelem-ben láthattuk.
offtopic
Kettocska 2008 jún. 14. - 19:48:10
(4/19)
Érdekes film. Izgalmas, kicsit szomorkás, nem a tipikus Batman és társai. Itt a fõhõs nem az a gyõztes mint a többi ilyen és hasonló filmekben. Minden perce érdekfeszítõ. Érdemes megnézni. Már nagyon vártam, hogy mikor tûzik újból mûsorra.
7/10
Cougar 2008 jún. 14. - 14:13:02 7/10
(3/19)
A film nem egészen arról szól, mint ami az ajánlóban le van írva.

Egyébként ez egy közepesen jó film, amit legalább egyszer illik megnézni.
leopard26 2008 jún. 12. - 12:10:03
(2/19)
Már nem láttam legalább 15 éve,de ha jól emlékszem igen érdekes volt
algi 2008 jún. 12. - 09:50:00
(1/19)
Én imádom. Ez a szomorú sorsú "szuperhõsök" (Batman + Operaház fantomja) önironikus változata. A film utóhatásai Raimi Pókember filmjeiben is még észlelhetõ. Én imádtam, mert számomra olyan ez, mint a különbözõ horrorfilmek vagy akár a komolyabban vett szuperhõstörténetek paródiája, remekül szórakoztam rajta. De akinek nem jönnek be a stílusparódiák (mint a Coen-filmek vagy akár az új Pókember-filmek) humora, és/vagy nem szeretik az ilyen típusú filmeket, lehet, hogy nem fog bejönni.