Téma: Darvas Iván

Joan Fontaine 2022 jún. 01. - 20:13:13
(22/22)
Olyan érzékenyen szívbemarkoló ez a hang....
https://www.youtube.com/watch?v=LSbm4mhCWtU
LaraCroft99 2020 jún. 10. - 00:11:58 Előzmény Joan Fontaine
(21/22)
Pali?
Joan Fontaine 2019 aug. 20. - 22:00:43
(20/22)
Joan Fontaine 2019 aug. 20. - 20:17:52
(19/22)
Három dal.
Az elsőnél szegény Ruttkainak sosem volt megbízható hallása, meg hangja sem, na de sebaj, mert az Öreg viszont ezt is remekül csinálja, mint mindig. Tök jó fej volt a pali. Mindenhez értett. :D

https://www.youtube.com/watch?v=Kr_SQuQkGlc

https://www.youtube.com/watch?v=kcgkGTOdU-g

https://www.youtube.com/watch?v=82wN0e3W1ac
Joan Fontaine 2019 aug. 18. - 11:52:16
(18/22)
Mostmár a sokadik filmje megnézése után úgy gondolom, hogy megérettek a feltételek arra, hogy egy nagyon pozitív véleménnyel csatlakozzak az előttem szólókhoz. Minden jóval egyetértek, és ha lehet, még tetézem.
Hát ő is egy olyan színészóriás volt, akiről csak jót lehet mondani. Minden emberi és színészi erénynek birtokában volt. Csodálatos.
Fiatalon meg merem kockáztatni, hogy a legvonzóbb férfiszínészünk volt. Nekem most nem jut eszembe más, akinek ilyen kifinomult arcszerkezete és ilyen jó kiállása volt, és ezt mindenféle beképzeltség nélkül, nemes bölcsességgel és alázattal hordozta, ahogyan az a nagy könyvben meg vagyon írva.
A színészi kvalitásairól meg hát csak a legjobbakat lehet írni, én nem is tudtam, hogy ekkora színész volt, nem véletlen ám az a dupla Kossuth díj.

Hát igen, Gálfy Eduárd zászlós a tizedesből "Így hal meg egy magyar tiszt"-és elbőgi magát a tehén, isteni. :)
"Lilliomfi vagyok, hős szerelmes és karrakterszínész"-szintén zseniális, felejthetetlen, bele vagyok zúgva.
A Bakaruhában c. film jellemtelen és aljas főszereplőjének kiváló megformálása-remek
Az Özvegy és a századosban a link szerető bohókás, de annál profibb komikusi alakítása a szeretetreméltó Tolnay Klári oldalán.
A Könnyű kis gyilkosságban megmutatta, hogy a mai ember szemének is tetsző módon, némi break beütéssel tud táncolni, azaz állati modern, másrészt a mai ember fülének is imádnivaló hangon tud énekelni, amit nem sokan tudtak megcsinálni az akkor hangtechnikával. És olyan bohém, olyan felszabadult és profi komikusi vénával adja elő Nagyfülű Dzsekszon történetét, hogy szinte hihetetlen, hogy ebbe az emberbe ilyen sokféle szín és árnyalat szorult.

Az a nagy színész, aki minden karakterben és színészi tennivalóban otthon van, ez ritka, igen ritka, de Ő ilyen volt. Csodálatosan szép, kifinomult romantikus hős, kiégett, bizonytalan hazafi, és szédületes komikus-ez mind Darvas Iván volt. Jogos a taps.

Szóval pontozni? Oksi. Akkor 10-ből mondjuk legyen 12. :D :D

Tiszta szívből, gondolkodás nélkül. Még több ilyen színészt ennek a kis hazának, de jó lenne.
vino-et-veritas 2016 jan. 09. - 15:50:56 Előzmény s4nlara
(17/22)
Ja, van párhuzam. Talán ültek is együtt '56 után, de erre nem emlékszem pontosan.
ML tényleg az igazi értelemben vett "polgári" vonalat képviselte.
s4nlara 2016 jan. 08. - 20:41:07 Előzmény vino-et-veritas
(16/22)
Valóban, 90 után is játszott, de szerintem nem tévedtem azzal, hogy az azt megelõzõ évtizedek egyik legjobb színésze.

Ha már börtönviselt színészeknél tartunk, Mensáros László is ült, többször is. Az õ színpadi játéka jobban hasonlít Darvaséhoz.
vino-et-veritas 2016 jan. 03. - 12:07:55
(15/22)
Persze, nagy szerepeit (színpad, film, stb.) jobbára '90 elõtt játszotta el.
Az 1/3-ot csak a "kommunista éra" miatt jegyeztem meg, mert az életmûve akkor is átnyúlik a "rendszereken". S jópár év ki is esett nála '56 után.
Viszont, emlékeim szerint, általában nemigen játszott nagyon "vonalas" mûvekben...
Edmond Dantes 2016 jan. 02. - 22:45:53
(14/22)
"Amúgy DI színészi pályájának utolsó kb. 1/3-a már nem a "kommunista éra" volt..."
Ebben ki kell h igazítsalak. Gyakorlatilag teljes mûvészi életmûve 1990 elõtt épült fel, már csak életkora miatt is.
vino-et-veritas 2016 jan. 02. - 18:19:09 Előzmény s4nlara
(13/22)
Életútja olyan, mint a koré, amiben élt.
Bizonyos tekintetben Nagy Attila vagy Sinkovits is bejárta ezt ('56 miatt tiltás, börtön, vidék, stb.).
Viszont a 60-as években már fõszerepeket kapnak, sõt, az akkori elvárásoknak megfelelõ figurákat játszanak.

Mi a titkuk? Hogy egyszerûen jó színészek voltak.

Amúgy DI színészi pályájának utolsó kb. 1/3-a már nem a "kommunista éra" volt...
s4nlara 2016 jan. 02. - 02:06:11
(12/22)
Érdekes elhelyezni õt a kommunista éra nagy magyar színészei között. Mert hála a jó égnek elég sok volt, akik késõbb Nemzet Színésze címet kaptak, az elsõ kiosztásban, bizony, megérdemelték. Mégsem tudom megfogni, mi tette olyan jó színésszé. Emberileg elismerem a nagyságát, amit a Lábjegyzetekre, interjúkra egyéb civil megnyilvánulásaira alapozok.
Színpadon áradt belõle valami szuggesztió. A többiek közt elhelyezni... laikusként a legnagyobbakban éppen az a jó, hogy nem hasonlítanak senkire. Ebben az esetben is ez van. Fõként orosz irodalom rapszodikus szereplõi megformálásában ért el nagy sikereket. De szerettem Liliomfiként, õrültként, Socinoként, Moliéreként, zászlósként, Jánosként a Szerelemben, Versinyinként. Szinte mindenben tetszett, sok filmet csak miatta néztem meg. Ez tényleg azt jelentheti, hogy valamit nagyon tudott. :)
ilali 2011 febr. 12. - 13:44:57
(11/22)
kép
mulao 2010 ápr. 21. - 03:53:50
(10/22)
Szerintem is nagy színész volt. Az Egy hét Pesten és Budánban nagyon tetszett, természetesen játszott, kellemes hangsúllyal, és az érzelmes jelenetekben érzelmesen, vagy épp hitelesen alakított.Fiatalon még jóképû is volt.
A Török Illyés Orsi-féle filmben (nem jut eszembe a címe) is nagyon tetszett például. Bennem kicsit az úriember benyomását keltette. Nyugodjon békében!:(
10/10
ryanara 2009 aug. 13. - 14:19:36 10/10
(9/22)
Nekem még mindig olyan, mintha ittlenne közöttünk.Felfoghatattlan, hogy elment egy magasabb helyre játszani,oly nagy oriás volt,
hogy az istennek maguk mellett akarták tudni öt.Sajnos nemtudtam a halálárol, hisz külföldön élek,s most klikkeltem az oldalra.
Nagyon sajnálom, tényleg egy nagyság volt.
offtopic
Miki1900 2008 nov. 01. - 19:47:23
(8/22)
csak ezért szavaztak az szdsz-re olyan sokan 1990-ben
offtopic
Miki1900 2008 nov. 01. - 19:46:57
(7/22)
http://www.youtube.com/watch?v=gfPFpVEkwqU&feature=related

és most nézzük meg a mai szdsz reklámot.
azért van különbség a 15 milliós jószándékú magyaros Darvas között, akit kihasználtak; meg a prostituált között, akit szintán kihasználnak.
csak - a különbség: - a kurtizánnak ez jó.
offtopic
Miki1900 2008 nov. 01. - 19:43:38 Előzmény Miki1900
(6/22)
milyen jól mondja. õ, de nem az szdsz. 1991 volt antikommunista a párt, aztán már kiderült h kik is az szdsz tagok: kommunisták.
Miki1900 2008 aug. 18. - 20:23:15
(5/22)
Miki1900 2008 aug. 18. - 19:56:48
(4/22)
azért ez is ide tartozik
http://www.youtube.com/watch?v=KWGUZ5nBQm8
Miki1900 2008 júl. 25. - 18:22:13 Előzmény Axel1
(3/22)
kitûnõ színész.
úgy nézett ki fiatal korában, mint a Kamarás Iván most. szerintem nagyon hasonlít.