yoz007 2011 júl. 05. - 22:33:54 Előzmény Ghanima
(40/60)
Elõször fura volt az egész megközelítése az emberi hülyeségnek...
Azután, már majd meghaltunk a röhögéstõl.
Ghanima 2011 júl. 03. - 22:33:04 Előzmény Ford Mustang
(39/60)
Ráadásul még a Meztelen Diplomatával is... :-((((((
Io 2011 júl. 03. - 14:06:24
(38/60)
És még az mekkora kár, hogy egy idõbe esik az én éjszakás mûszakommal. :((((( Ez az én formám. Amúgy nem is tudnám hirtelen, hogy melyiket nézzem. Máskor meg nincs semmi nézhetõ. Hát hogy van ez?! :(
Ford Mustang 2011 júl. 03. - 13:32:08
(37/60)
Kár, hogy egy idõben a Szenvedélyek viharában c. filmmel, Az Álmosvölgy legendájával és Az utolsó légióval.
5/10
stomachh 2011 jan. 20. - 20:30:40 5/10
(36/60)
Kissé csalódnom kellett a filmben. Jóval több eset, jó sztorival: erre számítottam. Igazából nem is a Darwin-díjasokról szólt, hanem egy esetlen nyomozóról, aki valójûban nem is igazán nyomozott. Mert a nyomozati cselekmény is igen vérszegény volt. Nem volt itt semmi sem igazán kidolgozva, a "nyomozásról" is alig szólt, a vilgá hülyéirõl is alig szólt, talán a két fõszereplõrõl szólt egy picit. Látszólag összefüggéstelen események, forgatókönyvírói és rendezõi ötletek halmazba rendezése történt.

Lehet olyat csinálni, hogy mindenbõl egy keveset, de ahhoz koncepció kell, mert szépen kerekegésszé illik összegyúrni. Ez ebben a filmben nem sikerült. De azért egy délutáni filmnek megteszi. 5/10.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 20. - 11:08:18 10/10
(35/60)
Legelõször véletlenül néztem meg még a tv-ben késõ este. És nagyon tettszett. Késõbb be is szereztem DVD-n. Szerintem nagyon jó. Valószínûleg azért mert nem úgy ültem oda, hogy húú Darwin díj, hanem csak mint egy film. Mert ha hülye halálokat akarnék nézni, akkor nem ezt a filmet választanám. De ez akkor is egy jó alkotás lett. Tettszenek a szereplõk. Elõszõr fel sem ismertem Wynona Rydert. :)
A fõszereplõ karaktere is nagyon tettszett.
A történet nekem nagyon bejött, a Darwini esetek is f*szák. Fõleg a "kiba**ott METALLICA!!!! XD
És a vendégszereplõ Jamie Hyneman és Adam Savage is nagyon nagy!!! XD

És nekem még nagyon tettszett a harmadik fõszereplõ akit végül is csak a film végén látunk, de egyébként végig ott van a film elejétõl kezdve. A kamerás csávó! Az nagyon nagy!!! Csodálom, hogy még senki sem említette!

Összességében nekem a film 10/10!!!
PainDemon 2010 máj. 06. - 22:05:13
(34/60)
a koncertes esetet mintha láttam volna az HBO kis sorozatában ahol lúzer halálokat mutattak be.
rajongólány 2010 jan. 03. - 00:27:46 Előzmény apuska
(33/60)
Igen, szatíra, és nem nem is rossz.
3/10
envagyokavilag 2010 jan. 02. - 14:43:07 3/10
(32/60)
Szerintem csak Winona miatt nézhetõ a film. Az a nõ gyönyörû.
apuska 2010 jan. 02. - 03:42:54
(31/60)
Szerintem, ezzel a filmmel nincs semmi baj.
A baj, a rossz ismertetõvel, és a nem pontos mûfaji besorolással van, ami hiú reményeket kelthet. Aki az ismertetõ alapján azt várta, hogy itt majd dokumentarista módon, hegyekben mutatják be a Darwin-díjas konkrét eseteket (merthogy, erre épül a film), az nyilván csalódott. Aki a "vígjáték" meghatározás alapján egyszerû, vérbõ, zsigeri nevettetést várt az ünnepi környezetben, az nyilván megint csak csalódott. Ez nem egyszerûen "vígjáték", hanem szatíra, a groteszk mûfaji elemeivel vegyítve. Szatíra = görbetükröt tartani a nézõ elé, bizonyos jelenségekrõl, és elgondolkodtatni, nem mindig teljesen egyértelmû jelzésekkel. Kellenek konkrét esetek, de nem csak az, hanem kell kerettörténet is, ami általában nem igazán (és miért is lenne?) értelmesebb, mint a kifigurázandó jelenségek. Sokszor konkrét ismereteket (vagy tapasztalatokat) kíván az adott témában. Szatíra esetén, bárhol, bármikor felbukkanhat egy-egy aljasul odanyomott poén, amit a felületes szemlélõ akár nem is vesz észre. (Unalmas, fantáziátlan rész.) Mindezekért sokan szeretik, és még többeket fáraszt... Inkább rétegigényeket elégít ki (mint a mûfaj jeles képviselõi: Woody Allen, Monty Python),
bírálni is csak ezen a síkon érdemes (és azért, lehet is). Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy számtalan filmet láttam, és kevés olyan vígjáték-mûfaj van, amit ne néznék meg érdeklõdéssel, vs. szívesen, legyen az esetenként alpári, vagy csak vérbõ amerikai vígjáték, kifinomultabb európai, vagy akár klasszikus angol humor, szatíra, vagy (már-már mûvészfilmi) groteszk.
Tehát, nincs ezzel a filmmel semmi baj, de azzal sem akinek tetszett, meg azzal sem, akinek nem tetszett. Mert, hát: izlések és pofonok, mint tudjuk...
8/10
Easy 2010 jan. 02. - 02:04:36 8/10
(30/60)
Egyszer meglehet nézni. Jó volt látni megfilmesítve a rég olvasott történeteket :)
4/10
toshiba321 2010 jan. 01. - 21:03:58 4/10
(29/60)
egyszer meglehet nézni
Petye 2009 ápr. 23. - 16:36:50
(28/60)
A CSI-ben Nick csak feltételezte, hogy ez történt a búvárral. Valójában az erdõtûztõl felrobbant az oxigénpalackja, és az mint egy rakéta, felrepítette a fára. De mindegy, mert ez nem CSI-topic. A Darwin-díjat sajnos nem láttam, de kíváncsi vagyok rá, fõleg mert ennyire ellentétes vélemények vannak róla.
leopard26 2009 jan. 14. - 22:12:15
(27/60)
ez a golyóálló az üveg,nagyon kemény:)
offtopic
norton15 2008 szept. 28. - 09:45:08
(26/60)
Áááá! Mondom a búvár a lényeg!!!:D
norton15 2008 szept. 28. - 01:56:13
(25/60)
Akkor CSI.:D Nem mindegy?:D A lényeg hogy a búvár megszívta. Méghozzá ilyen hülye módon...:S
norton15 2008 szept. 28. - 01:05:32
(24/60)
Nem volt ez olyan rossz film. A darwinos esetek nagyon jók voltak, egy az NCIS-ben volt, amikor a búvárt felszippantotta egy tûzoltóhelikopter, de mire az erdõtûzhöz értek, megfulladt a szerencsétlen a levegõhiánytól, és egy fán fennakadt.

Egy másik esetben emberünk repülni akart, ezért vett 10 metereológiai lufit (kb 1 m átmérõjû), hozzászerelte a napágyához, majd azt a dzsipjéhez. Késõbb elhatározta, hogy ténylegesen repülni akar, ezért eloldozta a dzsiptõl, de a mûvelet elõtt magával hozott kaját, meg egy puskát, hogy ha majd le akar menni, majd kilövi valamelyik lufit. Nos, nem kevesebb, mint 3800 méterre repült fel, így már veszélyes lett volna kilõni az egyik lufit, nem is próbálta meg, viszont így 14 órát töltött a levegõben. Eközben besodródott a los angelesi repülõfolyosóra, ahol egy pilóta vette észre a repülõ tárgyat. Próbálták lehozni, de csak helikopterrel sikerült az óceán felett úgy, hogy egy kötelet lógattak neki le. Késõbb feljelentették a légtér megsértése miatt.:D
2/10
Nooo! 2008 szept. 27. - 15:28:28 2/10
(23/60)
El sem hiszem, hogy valaki képes volt ilyen filmet készíteni! Sose láttam még ennél unalmasabbat!! pfejj
10/10
Lighter 2008 szept. 22. - 18:28:02 10/10
(22/60)
Nagyon tetszett a film. Humorosak az szerencsétlen halálesetek, bemutatja, hogy mennyi idióta van, és még arra is jó, hogy mi is jobban odafigyeljünk, hogy ne szenvedjünk hasonló baleseteket.
Kellõképpen idétlen és szerethetõ a fõszereplõ karaktere. Winona Ryder-t soká ismertem csak fel. Lélegzetelállóan szép és nagyon jól áll neki a hosszú haj.
Elsõ perctõl az utolsóig tetszett a film.

Így kell filmet csinálni!!!
1/10
karesz76 2008 szept. 22. - 09:21:16 1/10
(21/60)
A pontositás kedvéért: a film kb: 40% a jó (amikor a darwin dijasokat mutatják be) A maradék kb: 60% az a sz*r.

** SPOILER **
Ja nem igazán értem hogy az autos eset hogy került be a filmbe, semmi köze a darwin dijasokhoz. Itt senki nem halt meg! (igaz jó poén volt)