offtopic
Cressida Beau Pre 2010 ápr. 12. - 15:07:00 Előzmény ezso1
(33/53)
Egy jó filmnek pont annak a szituációnak az érzelmeit is közvetítenie kéne, melyeket a nézõ még nem élt át...
Laurinnyó 2010 ápr. 11. - 12:26:43
(32/53)
Jaj nagyon meg akarom nézni, de csak 33 percig engedte nekem. :'(
De eddig nagyon nagyon jó :)
wnnb 2010 ápr. 10. - 00:19:36
(31/53)
A téma nem volt rossz, de a megoldása nem sikerült.
Se romanntikusnak, sem pedig vígjátéknak nem kategorizálnám. Ez egy dráma. Azonban a görcsös, rá- és megmutatás miatt - hogy mit és hogy kellene érezni, feldolgozni, tenni - erõltetettnek éreztem.
A fõszereplõk alakítását pedig hiteltelennek.
3 pont a 10-bõl
7/10
ezso1 2010 ápr. 09. - 04:40:53 7/10 Előzmény ultio
(30/53)
Neked valószínûleg azért nem jött át, mert nem éltél meg soha hasonló helyzetett.
Szerintem egy érdekes és mindig aktuális témát boncolgat a film.
Csalódni az fog, aki egy könnyû szerelmes és/vagy humoros filmet vár. Ez a film (néhány jelenettõl eltekintve) nem az.

Nálam 10/7
10/10
Outblast 2010 ápr. 07. - 19:28:08 10/10
(29/53)
Épp a napokban néztem meg ezt a filmet és szerintem elég jó lett. amúgy is szeretem Jennifer Aniston filmjeit.
***SPOILER***
Elõször egy kicsit fura volt hogy Burke próbál segíteni az embereknek hogy hogyan tegyék túl magukat a gondjaikon és neki meg nemsikerül. de aztán a végére neki is sikerült leküzdenie a félelmét pl a lifttel kapcsolatban is. Engem is megérintett a film, fõleg a végefele amikor bevallja a csoportnak hogy neki nem sikerült még túllépnie a felesége halálán és kiderül hogy a lány apja nem is haragszik rá csak szerettek volna vele együtt gyászolni, ezen a részen bevallom én is elérzékenyültem pedig nemigen szoktam filmeken (csak ritkán):)
***SPOILER VÉGE***
szóval összegezve szerintem egy jó film volt, és ha valaki egy kicsit is beleképzeli magát Burke illetve a csoport helyébe (vagy éppen megtörtént vele valami hasonló) akkor átfogja érezni a film lényegét.
4/10
ultio 2010 márc. 22. - 16:01:35 4/10
(28/53)
nekem nem jött át
4
8/10
beo71 2010 febr. 10. - 11:49:11 8/10
(27/53)
Vigasztal persze,de te nõ vagy!Nekem elég gáz,már a családom is cikiz.A fiam csak úgy kérdezi:apa jó film volt?sírtál?vagy nem?és jól kiröhög.
Hála istenek az akciófilmeken nem sírok,bár egy-egy színvonalon vagy színészi alakításon lehetne.
Poohikan 2010 febr. 10. - 08:39:29 Előzmény beo71
(26/53)
vígasztal, hogy én néha vígjátékon is elbõgöm magam? ;-)
8/10
Boleyn 2010 febr. 03. - 23:02:57 8/10 Előzmény beo71
(25/53)
Igen, valahogy én is így vagyok ezzel, ha valamilyen heves érzelem eluralkodik rajtam filmnézés közben, (düh, félelem, szomorúság stb...) akkor rossz nem lehet.

Egyébként ez a "derült égbõl"-özés tényleg nagyon idegesítõ... Mondjuk én angolul néztem (Love happens), csak utólag tudtam meg,hogy ez is derült égbõl blablabla...
8/10
beo71 2010 febr. 03. - 16:23:26 8/10 Előzmény Boleyn
(24/53)
Köszi,akkor most már nem is szégyellem.Néha elég gáz,hogy elõbb sírva fakadok,mint sok nõ,de nem bánom,mert utána jókat gondolkodom vagy csak mosolygok egyet magamon.Ha egy egy film megsirat,akkor 8-asnál rosszabb nem lehet.
8/10
Boleyn 2010 jan. 28. - 23:18:05 8/10 Előzmény beo71
(23/53)
Nálam sem volt 10-es a film, ingadozott 7 és 9 között... Ennek ellenére tetszett. A cim alapján valami nyálas, romantikus vigjátékra számitottam. Csalódtam, de jó értelemben.
Egyetértek, tényleg inkább otthon nézendõ, mint moziban.

/Ja és beo71! Ameddig vannak ilyen 'naiv p***ök', addig nagy baj nem lehet./
10/10
h.tibi91 2010 jan. 25. - 19:28:06 10/10
(22/53)
Szerintem nagyon jó film.
Elgondolkodtató történetek és életek jelennek meg a vásznon, amelyekbe kicsit is beleképzelve magunkat, levonhatjuk a következtetéseket, és feltehetjük magunknak a kérdést mi vajon hogy csinálnánk? mit tennénk?
A férfi aki mindenkinek segít megoldani a problémáját, és elhozni a lelki békéjét, de a sajátját nem képes megteremteni, mert nem tud továbblépni egy szörnyû tragédián
* * S P O I L E R * *
(hogy meghal a felesége s, mindezért magát okolja )
* * S P O I L E R V É G E * *
Az ironia véglte nyilvánul meg itt a filmben. Itt üzenném Hanula Zsoltnak, (aki a Port.hu egyik kritikusa) egyrészt, hogy õ és az egész csapat keressen valami más munkát magának, mert minden filmet a fórumozók és értékelõk teljes ellentétében látja (ami jó azt lehúzzák, ami meg annyira nem (Brüno) az náluk mindig elviszi a pálmát), [hogy az IMDB-rõl már ne is beszéljünk]
kérdésére válaszolva:
- Aki utána megírja a kommentek közé, mi a funkciója a filmben annak, hogy Eckhart nem hajlandó lifttel közlekedni.
Itt is az ironia nyúlvánul meg, mert Eckhart mindenkinek azt mondja, hogy gyõzzék le félelmüket és az csak az agyuk szüleménye, ezzel ellentétben õ sem hajlandó félelmével a liftel szembenézni (igen vannak akik nem mertnek liftbe szállni)
Végezetül csak annyit, hogy az operatõri munka szerintem az elmúlt idõkhöz képest kimagaslóan magas, és egy oscar jelölésre gondolnék Eric Alan Edwards részére
nálam egyértelmû.
10/10
8/10
beo71 2010 jan. 25. - 16:23:50 8/10
(21/53)
Én is elõszeretettel szoktam beállni a Jennifer Anistont fikázók sorába,hiszen egyértelmû,hogy színészi tehetségnek igencsak híján van a kisasszony,Brad bácsi elpancserkodása miatt már szánalmas is lett,de ebben a szomorú vígjátékban(?)ahogy betoppan a fõhõs életébe,akár egy angyal,megédesíti a filmet.8/10.
Gondolom minden nõ szívesen cserélne vele külsõt és mi férfiak bevallhatjuk nagyon jó lenne egy kicsit összebújni vele.Az,hogy valaki vígjáték helyett kicsit mást kap és kiborul,ez számomra érthetetlen.Engem megérintett ez a film,de biztos azért,mert egy naiv pöcs vagyok.
kriszta933 2010 jan. 22. - 15:50:01 Előzmény 02Lara20
(20/53)
Better Days-The Goo Goo Dolls a háttérzene címe
5/10
Rahar 2010 jan. 20. - 01:31:44 5/10
(19/53)
Nekem nem tetszik a film, gyenge alaptörténet, unalmas cselekményvezetés, jó színészi munka és nagyon jó képi megvalósítás jellemzi. Tudtommal a pszichológia tudományág képviselõbõl az Amerikai Egyesült Államok területén van a legtöbb, jó problémamegoldás lenne a fõszereplõ és az õ könyvét olvasó embereknek, de valamilyen oknál fogva nem lett az :) Számomra így nincs sok értelme a film történetének. Ez mellett nekem nagyon vontatott és unalmas. Nem mozifilmként, hanem tv filmként tudom ajánlani egy hétköznapi estére, számomra ennél több nincs benne, többször nem is akarom megnézni, 10 pontból 5 pontra értékeltem.
02Lara20 2010 jan. 18. - 19:43:44
(18/53)
Zseni0620 Te zseni vagy!! Hát, tudjátok, azt hiszem legközelebb elolvasom a többi kommentet, azután kérdezek. Na, akkor asszem go a youtube-ra...
02Lara20 2010 jan. 18. - 19:39:05 Előzmény szilva35
(17/53)
Valaki mondja már meg nekem, hogy mi annak a dalnak a címe, illetve elõadója, ami a háttérben szól az elõzetesben... Nagyon tetszik. Egyéként még nem láttam a filmet, de... annyira nem is szimpi. Na mindegy, Jen-t bírom:)
Páá
U.I.:Elõre is kösz annak, aki majd megmondja... Vagy nem...:D
szilva35 2010 jan. 17. - 21:46:33
(16/53)
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a trailer után egy sokkal vidámabb filmet vártam. Talán ez volt a baj és hogy egy ütõs vígjáték után néztem meg - az Egyszerûen bonyolult után.
Kicsit vontatott-nak találtam és a dráma - komikum egyensúly nekem hiányzott a történetbõl, túlságosan a dráma felé billent ki a mérleg.Pedig mindkét színészt bírom. Szóval a várt katarzis elmaradt. Ez van:)
10/10
nellielte 2010 jan. 14. - 02:12:26 10/10 Előzmény Andy Dufrane
(15/53)
Sziasztok!
Nekem tetszett a film, és mélyen megérintett.
Már eleve az szörnyû, ha elveszítesz egy embert, akit nagyon szerettél, és nagyon fontos volt a számodra.
Nagyon sajnáltam Burke-t. Hazugságban élt, jókedvet mutatott a többiek elõtt, pénzt keresett, ismert lett. A neje halálából gyakorlatilag üzletet csinált.
Belül mégis marcangolta magát, nem lépett túl a gyászán és a bûntudatán.
Hogyan lehet elviselni ezt a kettõsséget, a belülrõl rágó bûntudatot?
És akkor váratlanul felbukkant Eloise. Megjelenése olyan volt, mint ha egy sivatagban barangoló fáradt utazónak adnánk egy pohár vizet. Enyhíti a fáradalmakat, és kitisztítja az elmét, segít a továbblépésben.
A végén pedig a két megtört szív egy egésszé forr össze. A gyász megmarad ott belül, de nem mar többé olyan erõsen.

Kicsit lírai lett, de jó érzés volt leírni. Mindkét színészt szeretem.
Nálam: 10/10
Andy Dufrane 2010 jan. 12. - 00:41:20
(14/53)
Szánalmas kiégett amerikaiak...