Téma: Dexter

10/10
Ayrton Corvus 2010 dec. 04. - 19:50:03 10/10
(907/1327)
Kép.
10/10
Ayrton Corvus 2010 dec. 04. - 19:45:33 10/10
(906/1327)
Idézet a wikipédiából.
On January 13, 2010, his agent and spokesman confirmed that he was undergoing treatment for a treatable form of Hodgkin's lymphoma.[16] The cancer is in remission and he is continuing treatment.[17] Many castmates and friends made their concerns known to the media, some even admitting they had no idea Hall was battling Hodgkin's lymphoma because he never showed any signs of the disease. He expressed anxiety, mostly because he had avoided doctors since a childhood hernia operation.

Hall accepted his Golden Globe and Screen Actors Guild Award in 2010 while wearing a knitted cap over his bald head, having lost his hair to chemotherapy.[18] On April 25, 2010, his wife, Jennifer Carpenter, announced that Hall was fully cured[19] and was set to get back to work for a new season of Dexter.[20]

A negyedik évad premierje 2009 szeptember, akkor valószínûleg 2009 elején forgatták. Szerintem még akkor nem kapott kemoterápiás kezelést, sõt a betegsége se derült ki. Persze ez csak felvetés.
Itt egy kép:
Actor Michael C. Hall – Comic-Con 2009 - Dexter press room - San Diego, Calif. - July 23, 2009.
Nem tûnik parókának, sõt Michael itt még nagyon is jó formában van.
10/10
Marcipáncica_ 2010 dec. 04. - 18:38:29 10/10 Előzmény pmams
(905/1327)
Nálam a Lila-s részek voltak a Dexter sorozat mélypontja...
10/10
Ayrton Corvus 2010 dec. 04. - 14:37:48 10/10
(904/1327)
A nagyedik évadba nem hordott parókát, ha jól tudom a szezon leforgatása után diagnosztizálták nála rákot. Valószínûleg az ötödik évad elsõ részét a negyedik évad befejezõ részével együtt forgatták. Túlzottan nagy a kontraszt. Az arcán is látni, hogy valahogy más lett.

Michael C. Hall - Dexter *Interview (Sept.28,2010)
http://www.youtube.com/watch?v=UP3KRJ0Gu_I
10/10
Ayrton Corvus 2010 dec. 04. - 14:27:41 10/10 Előzmény MiaLarge
(903/1327)
Simán Dexter.

DEXTER - Michael C. Hall & John Lithgow Sitdown
http://www.youtube.com/watch?v=Mi7hpA70tIM&feature=youtube_gdata
10/10
pmams 2010 dec. 04. - 12:37:59 10/10
(902/1327)
Szerintem az sem az elsõre, a másodikra meg különösen nem igaz, hogy Dexter irányított volna. Én ezt inkább a negyedikben éreztem (leszámítva az utolsó részt). Ha a másodikban nem szerepelt volna a Lila, az lett volna nálam az abszolút nyerõ.
10/10
Marcipáncica_ 2010 dec. 03. - 13:00:44 10/10
(901/1327)
:))))))
Apám, ezt a leírást nevezem! :)
Sok mindenre rápacsáltál szerintem hogy mi hogyan és merre fog haladni a következõ részekben.

SPOILER

Szerintem is azt a gusztustalan hekust elõbb vagy utóbb Quinn fogja eltakarítani. Érdekes, mert eleinte amennyire tenyérbemászó volt a srác próbababa profilja na most legalább annyira megkedveltem. Egye fene, engedélyezem neki hogy helyrehozza azt az általad említett elrontott renomét kedvenc mocskosszájú fõhõsnõnknél :) Deb karaktere továbbra is változatlan liebling számomra, meg az egész örs úgy jó ahogy van. A kis japó menetrend szerûen szállítja a poénokat, viszont én nem nézek ki belõle túl sokat veled ellentétben. Túl sokszor és túl durván vezette már meg Dex... Laguerta-t remélem kiírják az évad végére, mondjuk valami eltévedt kóbor golyó vagy ilyesmi befigyelhetne nála. Lumen a legnagyobb kérdés számomra. Nem hiszem hogy megengedik maguknak az írók azt hogy újabb nõt iktassanak ki Dexter mellõl. Valami más megoldás lesz szerintem, de csak tippelgetni lehet... persze esélyes hogy kiírják, de érdekes eljátszani a gondolattal hogy mi van ha nem. Társak maradnak továbbra is? És milyen felállásban? Együtt folytatják tovább a vadászatot? Vagy Lumen leáll? És ha leáll ez mit okoz vajon a kapcsolatukban? Bár szerintem nem maradnak együtt akkor sem ha Lumen nem hal meg, valószínûnek tartom hogy Deb rájön ki õ, és nem kapja el...hagyja futni. és ujabb kérdés: vajon a bátyja dolgaira is rájön? És mi lesz Quinn-nel? Debra miatt meddig tartja vajon a száját?... Szóval egy csomó kérdés felmerül az emberben tényleg... :)
Jó hogy lesz 6. évad, mert ebbõl a felállásból sok érdekességet ki lehet még hozni a végsõ lezárásig. (Na és majd gondolom az sem ey szokványos értelemben vett happy-end lesz... )
tanhu 2010 dec. 02. - 22:11:58
(900/1327)
SPOILERGyanús feltételezés: Debnek más is le fog esni,és emellett,érzésem szerint rá fog jönni ki kicsoda és miért,és úgy lép közbe mint aki nem tudja merre hánylépés, hogy fedezze azt akit akiket kell,és alítom, hogy Quinn is hasonló topánban fog járni.Deben nem fogunk annyira meglepõdni, mert már volt egy-két erre utaló beszólása,és ugye a vér nem válik vízzé(Dex az életét is megmentette ugyebár) még akkor sem, ha ez a vér nem azonos fáról ered, de az élet egybecsavarintotta mégis.Deb okos, nagyon is az, emellett remek szimata van (elvégre az apja vére), eddig Dexnek megvolt a lehetõsége, hogy elvarrja a szálakat, megvolt az álcája, megvolt mindenre a lehetõsége,hogy a fonalakat úgy terelje, bogozza, hogy a nyomok ne vezethessenek hozzá...Most azonban kicsit más a helyzet.Emellett ne feledkezzünk meg a talplenyomatról(ahogy Masuka-ról sem, akinek egyre erõsebbé válik a karaktere, õ se egy agyatlan perverz nyiszei, azaz usajapcsi kevercs korcs hülyegyerek macskajancsi sõt;Angel most kiesik mert leköti az érzelmi és értelmi "házi feladat" Laguerta módra) és más egyéb bizonyítékokról.Amik a patkány szimatnál vannak, akit szerintem Quinn fog eltakarítani, valószínûleg hirtelen felindulásból.Mert bizony Qinnek döntenie kell,ugyanis stílusosan szórva nagyon kibebaszottul elkúrta a renoméját Debnél,aki nem éppen egy kedvesnõvér, de nagy a szíve.És itt még jelentkezik még egy dolog, vajon kinek dolgozik a magánhekus,hiszen ezekkel a bizonyítékokkal, visítva rohanhatna bármelyik rendõrséghez, a szövetségiektõl, a lokális pandúrokon át,a D.E.A.-ig mert egyértelmû hogy az a helyes kis kihajózó párocska nem a házukban összegyûlt szemetétõl akart megszabadulni illegálisan az éji holdfény karéjának leple alatt;mert azokon a képeken bizony valami van, amire ha más nem is a narkós ügyosztály oly felsikkantó gyönyörrel bukna rá akár gyöngytyúk a meleg takonyra.Vagyis nem felettébb légbõl elõerõszakolt feltételezés: a patkány pofájút Chase bízta meg, mivel a tömeges parasztfakító teraamputa))) hirtelen nagyon biztos lett a dolgában.Gondoljunk csak a Lumeenes telefonra,ott nem véletlenül szólt be a csajnak, hanem,nagyon is tudatosan és okkal, ami pusztán elõjátéka volt valaminek(aminek egyik nyuszikát a bokorból kiriasztó kulcsfigurája Chase babája és annak beetetõ mesketéje, aminek természetesen van valóságalapja, de az a baba még korántsem sincs leírva sõt)...Sajnos érzésem szerint Lumen nem fogja túlélni ezt az évadot, annak ellenére,hogy a legideálisabb társa Dexnek,(és a butuska elviselhetetlen tini vígjátékait kellõképpen rühelltem, itt viszont hûvös érzéki láthatatlan erotikával,és kellemesen forgó hiteles szereppel hódított meg, vagyis roppantul kedvelem)viszont, mindennek ára van,ahogy ebben a sorozatban semmi sem ment oly simán, vagyis szerintem Lumen megy és Deb marad aki segíteni fog a tesójának...)))
Vagy valami olyasmi történhetik amire senki se számít,pl. Quinn és Lumen is meghal,és a testvérek maradnak életben, mert a vége nem lesz egy sétagalopp az egyszer szent...Persze számtalan lehetõség akad még a tarsolyban, de a Dextertõl el is várja az ember, hogy megmozgassa,olykor az emberek pókhálósodó avagy begyepesedett szürkeállományát))))Mert mint mondottam volt, a Drót óta nem akadt egyetlen véteksori sem ami ilyen kivételes intelligenciával tisztelte volna meg a nézõit.Ezen persze bárki vitatkozhat, aki nem szereti, azt nem fogom gyõzködni, aki meg szereti az meg valószínûleg ezért,és különleges hangulatú emberi játszmáiért, egyedi légköréért vagy szénfekete egyedülálló humoráért szereti, és korántsem holmi trancsírosan szépen csomagolt és kivitelezett hentelésért, mert ez nem agyatlan sorozat, de õrülten jóóóóóóó!!!)))
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2010 dec. 02. - 20:10:42 10/10
(899/1327)
szegénykém... de rossz így látni. :(
nagyon remélem hogy most már véglegesen meggyógyult!
10/10
pmams 2010 dec. 02. - 19:40:54 10/10
(898/1327)
örülök az újabb törléseknek:S megint hiába írtam
Michael C. Hall ezen úgy néz ki, mint a six feet under végén:)
10/10
MiaLarge 2010 dec. 02. - 19:09:39 10/10
(897/1327)
A facebook-on pontosan melyik Dexter-es adatlaphoz csatlakoztál,mert rengeteg van.


-Valamiért nem jeleníti meg a képet amit meg szeretnék,hogy jelenítsen- :) :(

(talán most)
10/10
Ayrton Corvus 2010 dec. 02. - 17:18:24 10/10
(896/1327)
Nézem az ötödik évad képeit a facebookon, a különbözõ részek beharangozóit, és azt vettem észre, hogy Michael parókát hord. Egy ilyen kemoterápiás kezelés után nem is csodálom. Itt egy év elejei kép, ami állítólag az ötödik évad forgatása elõtt készült valamikor. Azóta már biztosan kinõtt a haja, de nekem akkor is nagyon furcsának tûnt.
10/10
Marcipáncica_ 2010 dec. 02. - 10:40:39 10/10
(895/1327)
SPOILER

Amilyen döcögõsen indult ez az évad, annyira felpörgött.
Meg merem kockáztatni, hogy nálam ez az 5. évad eddig mindent visz!!
És mik lesznek még itt a végére?? :) Debnek hamarosan le fog szerintem esni a tantusz hogy kicsoda Lumen... várós!!!!
I-Am-Weasel 2010 dec. 01. - 23:28:47
(894/1327)
Hát nem érdekes, egy gyilkost szeretnek. Én is szeretem.(annyira várom a következõ részt)
2/10
Dudlicsek 2010 dec. 01. - 22:51:50 2/10 Előzmény tanhu
(893/1327)
Soha nem bírtam rászánni magam, hogy végignézzem a Forrest Gumpot. Untam rettenetesen. Nem tudok róla nyilatkozni. De ezek nem is lopások. Ezek amolyan bevált klisék, sztereotípiák, filmes frázisok szerintem. Lehet, hogy a Dexterben olajozottabban és spontánabbul mûködnek már, mint a Forrest Gumpban.
tanhu 2010 dec. 01. - 22:11:26
(892/1327)
Dex esetében ezt nem érzem,a Forrest Gumpnál viszont nem csak éreztem,hanem az egyenesen bûzlött a hatásvadász,izzadságszagú általad említett lopkodásoktól,azt rendesen beszopta a nagyérdemû.Dexter viszont eredeti, legalább olyannyira mint a Harcosok klubja vagy az Amerikai Szépség volt,és hasonlóképpen kellõen egymásbacsikorította a kontrasztokat,ami alaposan bemutatott korántsem igazán hízelgõ középsõ ujjas fuck off-fal az önimádatban tobzódva fürdõ álszent usának.Amit pl. a F.G és társai csak megerõsítenek, és ezeknek az álszent émelyítõen cukros cuccoknak dexter alaposan beint.Már ezért is elegendõ lenne, hogy szeressük.
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 01. - 18:55:56
(891/1327)
Beraktam a kedvencekbe:) Köszi!
2/10
Dudlicsek 2010 dec. 01. - 17:51:04 2/10
(890/1327)
Nagyon örülök, hogy megemlítetted a Született gyilkosokat. Azt a filmet mégannyira sem kedvelem. :-)
Amúgy érdekes, hogy Nusrat Fateh Ali Khan, a kiváló szufi énekes-aki Pakisztánban gyakorlatilag Szent embernek számít-énekli a film egyik betétdalát, Peter Gabriellel közös produkcióban.
http://www.bollywoodbux.com/wp-content/uploads/2010/11/Nusrat-Fateh-Ali-Khan.jpg
És õ maga nyilatkozta a késõbbiekben, hogy rettenetesen sajnálja, hogy egy ilyen filmhez használták fel a hangját és a közös számukat, mert az ilyen szellemiségû alkotások teljesen elfogadhatatlanok számára és teljesen ellenkeznek azzal a hittétellel amelyet vall.
http://www.youtube.com/watch?v=EGHNsguTsos

És igazad van. Ott a fõszereplõk még gázabb figurák mint Dexter.
tinodialfred 2010 dec. 01. - 17:42:53
(889/1327)
Ebben is igazad van, de hogy a másik nézõponthoz hozzak példát: a Született gyilkosokat is sokan komolyan vették,, ami számomra még érthetetlenebb, hiszen abban egyértelmûen egy társadalomkritikával találkozunk, és a két fõhõs, akik ész nélkül gyilkolnak (sokkal következetlenebbül, mint Dexter), nemzeti hõssé válnak, és emberek "engem is öljetek meg!" táblával tüntetnek értük. Az én olvasatomban annak a filmnek ez a megvezethetõség a durva mondanivalója, érezteti, hogy a fõhõsök nagyon gáz figurák, még akkor is, ha a film nagy része az õ szemszögükbõl van dramatizálva, és ettõl indokolttá válik sok cselekedetük.
De hagyjuk! Folyton csak ismétlem magamat, és a legtöbb dologban egyet értünk, úgyhogy ezt a "vitát" én befejezem, mert szerintem semmi újat nem tudok már hozzáírni. Ettõl függetlenül figyelmesen követem a fórumot, úgyhogy ha valamit még hozzáírsz, érdeklõdve fogom elolvasni.
2/10
Dudlicsek 2010 dec. 01. - 17:28:56 2/10
(888/1327)
Nyilván, hogy nem maga a sorozat ártalmas önmagában. Dexter persze, hogy esendõ, egy kisfiús sármmal megáldott autista vonásokat mutató kis aranyos-"ártatlan gyilkos".
Én sem veled vitázom de nekem pont ez benne a visszataszító, hogy egy csaknem esõemberi tulajdonságokkal felruházott, figurának van õ megkreálva, aki legbelül rettenetesen vágyik a szeretetre csak ugye nem tudja ezt kellõképp kimutatni és ettõl valamelyest õ is szenved és stb., stb.
De szerinte sem lesz ettõl a sorozattól magától senki gyilkosság.
"Zavarodott emberekbõl bármi kiválthat zavarodott reakciót!"
Ugyanakkor megértem a 16-os karikát, de aki elmeháborodott, az elmeháborodott 40 évesen is... stb.
A sorozat nekem a szociáldarwinizmus egyik remek megtestesítõje, ötvözve a hollywoodi sikerek (Esõember, Ébredések, Virágot Algernonnak, Elefántember)sérült, más létmódban lévõ, meg nem értett esendõ szertetreméltó fõhõskarakterinek vonásaival. Egy hibrid valami. Kicsit (?) korcs.