Téma: Dexter

2/10
Dudlicsek 2010 dec. 15. - 23:40:40 2/10
(987/1327)
"Hisz pl. tudom, hogy a 100 év magány jó, de én nem szeretem, ahogy Econak is csak három könyve fogott meg,vagy ahogy Hamvasnál a Karnevált tartom a fõmûvének amiért alapból kijárna 10 Nobel-díj, már ha ez mércének tekinthetõ..."

Ezzel csak mélyen egyetérteni tudok. Hamvastól még nagyon jók a Patmoszok is szerintem. És a Láthatatlan történet is.
offtopic
tanhu 2010 dec. 15. - 22:09:05 Előzmény Dudlicsek
(986/1327)
Off
Kinget érteni kell.És átélni akkor garantáltan megfog...)
Nála igazabb és remekíróbb mesemondó kevés akad.Az meg hogy szórakoztat is az miért baj?Viszont ebben sem nyitunk vitát.Hisz pl. tudom, hogy a 100 év magány jó, de én nem szeretem, ahogy Econak is csak három könyve fogott meg,vagy ahogy Hamvasnál a Karnevált tartom a fõmûvének amiért alapból kijárna 10 Nobel-díj, már ha ez mércének tekinthetõ...
offtopic
tanhu 2010 dec. 15. - 21:57:59 Előzmény Marcipáncica_
(985/1327)
Off
A helyzet a következõ.Martin nem a herry pottyer,vagy a takonylat vagy sz.v.sz más sületlenségek tömegízlés-TELENSÉG-ét, kívánta kiszolgálni valóban többezer oldalra rúgó westeros sagájával.Mitöbb nagyon is tisztában volt avval, hogy ezzel az egyedülálló sorozattal és függelékeivel, csak bizonyos olvasók lesznek képesek megbírkózni, ez így van megírva, és kitalálva, direkt, ha megfigyeled rohadt sokáig, és igen körültekintõen alapoz, aztán sorra kezdi berobbantani azokat a pokolgépeket, amik olyan sodrást, és fordulatokat adnak ennek az egyedülállóan páratlan történetnek, amihez fogható egyszerûen nincsen,-ebben a történésáradatban valóban nem tudod hogy mire számíts,olyan szinten teszi próbára az ítélõképességedet, hogy már emiatt is el kell olvasni,ugyanis aki belekezd és képes 200 oldalig eljutni, úgy, hogy leszögezi magában döntnöki ítélet pálcájának,bírás eltörését valaki felett, az bizonnyal megváltoztatja addigi elképzeléseit ha továbbhalad... talán ami megközelíti az a Druon féle Elátkozott királyok, vagy James Clavell bizonyos könyvei.És természetesen néhány Hazai történelmi regény pl. a Hunyadi sorozat, vagy Fonyódi könyvei.Másokat nem igazán tudok említeni,-(noha akad pár nagyon remek fentezi;de azok nem fenthistórikus mûvek, lévén, ha lehántod a mágiát(ami kezdetben pofátlanul mesterien érintõlegesen jelenik meg), akkor egy történelmi regény hitelességû torokszorítóan izgalmas legendáriumot kapsz,hús és vér szerethetõ és gyûlölhetõ, vagy ennek elegyes érzését kiváltó szereplõivel egyetemben, ahol még az öltözék és a fegyverzet is behelyettesíthetõ, pár kivételtõl eltekintve...) -mert vagy visszafogottak,vagy unalomba fulladnak mint pl. a megboldogult Merle Siorac sorozata, aminek elsõ három kötete még lekötötte az embert de aztán, már nem igazán fogta meg, legalábbis ezen sorok íróját nem.A filmsorozat egy picit el fog térni a könyvtõl lévén ezt lehetetlen egy az egybe megvalósítani már csak a hihetetlenül pergõ cselekmények helyszíni forgatagos váltakozása okán is...
Viszont ez a sorozat olyan magasra rúgja a lécet, amilyen magasra még nem igazán került ezen mûfajon belül.Amikor bemutatták a bevezetõ pilóta részt, a nézõközönség azonnal egyöntetûen, hevesen és viharosan ott helyben élvezett el tõle a gyönyörûségtõl;hozzáteszem azóta az H.B.O szívügyének is tekinti a dolgot, olyannyira, hogy a Danny-t alakító színésznõ elbúcsúzott az egésztõl,és az õ és más jeleneteit is újraforgattak.Az H.B.O-t nem kell félteni noha voltak állat alakulat meg túróbb ládd, meg hasonló vétkeik sz.v.sz.Hozzá teszem az e.a-ból egyetlen részt láttam ami meggyõzött arról, hogy az egész marhaság, ugyanis ha a németek ilyen hülyék lettek volna, -különösen az Alpenkorps elitje-mint ahogy azt a film bemutatta, akkor némi túlzással, pár fapuskás, meg parittyás suhanc egy hét alatt garantáltan ronggyá verhette volna õket.Mondjuk a röhej rámjön Rájön közlegény után, valami hasonlóra számítottam...
Viszont a Róma vagy a Deadwood, minden kritikát kibír annak ellenére, hogy a Rómában akadt pár csúsztatás, azért, hogy a történet pörgõsebb legyen, de ennyi még belefér...
A farkasok nem maradhatnak és nem is maradnak ki lévén lényegi szerepük van, majd azt is megérted miért.Havas figurája nekem is egy kicsit nyálas de a többi szereplõ telitalálat, beleértvén nagy kedvencemet a Tyrion Lannistert alakító színészt is, vagy például Vyserist akinek olyan tenyérbemászó képe van hogy az ember szíves örömest élvezettel eljárná az orcáján a kállai kettõst egy jancsiszöges bakancsban...
Aki egyébként a könyvet szeretné viszontlátni a képernyõn az csalatkozni fog, aki viszont egy vérprofi feldolgozást, annak örülhet a lelke.Nem csodálkoznék azon ha ez a könyvfolyam is divatba jönne a sorozat után, hiszen sokan képesek voltak átrágni magukat a Gyûrûk Urán, ami egyébként többszöri olvasásra is élvezhetõ.Ám ami a gyûrûk Urából hiányzik,- ami egyébként egy remekül megírt édíendí,- azaz a hiteles cselszövevényes, megabrutál harcokkal, tarkított, sûrû alkalmasint tabunak számító szerelmi jelenetek,és még annyi minden más, az a westerosi sorozatban mind mind megtalálgató és még attól több is,például olyan vámpírok amiktõl az embernek garantáltan rezes lesz a gatyája szára...)))
2/10
Dudlicsek 2010 dec. 15. - 12:55:52 2/10 Előzmény tanhu
(984/1327)
Egy pillanat. Én nem rühellem Kinget csak nem nyûgöz le.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2010 dec. 14. - 21:57:46 10/10
(983/1327)
off

tyûûûûû :)
az elsõ kettõt még nem láttam, jó sok részlet van benne.
a filmbéli karakterekrõl mi a véleményed? nagyon tetszik nekem a lovas Khal Drogo és csapata, és Danny figurája is. a Starkok közül a gyerekek egyenlõre még kicsik, remélem jól vissza tudják majd adni a történteket, viszont a Havas Jont játszó színész nem igazán szimpi. ami feltûnt hogy hiányzik: a farkasok. azokkal mi van? lehet kihagyják õket?

egy nagyon nagy gond van ezzel az egésszel, tudod mi?
hogy sorozat lesz, mert legyünk õszinték: egy sorozat sosem lesz akkora dobás, annyira ismert, népszerû sajnos mint egy (akár több részes) mozifilm :(
...viszont a történet bonyolultsága és hossza révén nyilván nem lehet ez utóbbi.
tanhu 2010 dec. 14. - 20:41:04 Előzmény Marcipáncica_
(982/1327)
OFF
akkor idesüss a Gy.U, elbújdokolhat, van miért)))

http://www.youtube.com/watch?v=zjY6QnOPcoI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=XAYtinilywM&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=J7JYw5kQg_Y&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=FAZzCFPcLoo&feature=related

Ez kõkeményen felnõtteknek lesz, vérrel, béllel, agyvelõvel és egyéb testnedvekkel.Aki ettõl jöbb fentezit tud ajánlani vagy legalábbis olyat ami megközelíti azt megköszönöm, mert ez többszöri olvasásra is üt rendesen,én már csak tudom)))
tanhu 2010 dec. 14. - 20:17:30
(981/1327)
OFF
akkor idesüss a Gy.U, elbújdokolhat, van miért)))

http://www.youtube.com/watch?v=zjY6QnOPcoI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=XAYtinilywM&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=J7JYw5kQg_Y&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=FAZzCFPcLoo&feature=related

Ez kõkeményen felnõtteknek lesz, vérrel, béllel, agyvelõvel és egyéb testnedvekkel.Aki ettõl jöbb fentezit tud ajánlani vagy legalábbis olyat ami megközelíti azt megköszönöm, mert ez többszöri olvasásra is üt rendesen,én már csak tudom)))
tanhu 2010 dec. 14. - 19:11:19
(980/1327)
off:Olvasd el pl a Halálsoront, ez még a legfanatikusabb King rühellõket is meggyõzte, de szerintem a Dolores is mestermû, mármint krimiben.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2010 dec. 14. - 16:35:13 10/10
(978/1327)
pontosan. csak mint érdekesség, azért tettem be.
és mivel nekem speciell 2 kedvencem is rajta van a listáján, gondoltam esetleg a többi is bepróbálós lehet.

ja, és ez tanhu-nak is válasz természetesen! :)
2/10
Dudlicsek 2010 dec. 14. - 14:42:23 2/10
(977/1327)
A Keselyû három napja nagyszerû film. A Volt egyszer egy vadnyugat igazi klasszikus, a Ronin-t nem láttam, de azt tudom, hogy ugyanaz a John Frankenheimer rendezte, aki a Francia kapcsolat-nem kevésbé nagyszerû-második részét.
Stephen King nem igazán vett le a lábamról. Számomra egy jó bestseller író-a maga mûfajában tényleg õ a King-de ennyi. Nekem.
tanhu 2010 dec. 14. - 13:10:54
(976/1327)
Off.Errõl a Kinges cuccról mondanál valamit?hol lelhetõ fel vagy ki a gyártó vagy mi is ez,mert noha kevés King filmadaptáció van ami üt azért ha akad akkor az nagyot hasít.Lásd.Állj ki mellettem, A remény Rabjai, Vagy Halálsoron, ez itt nem rangsor.Ha szereted a Vámpírosat ami igényes azaz nem túróbb ládd vagy takonylat...akkor most jött ki Justin Cronin remeke A Szabadulás.Noha tudom, hogy most elvagy a másokkal)))ám emellé még ajánlok egy másikat George R R Martin utánozhatatlanul eredeti és izgalmas tollából ami noha 1983-ban jött ki, ennek ellenére, gyakorlatilag azóta is verhetetlen a címe pedig lázálom.Mondjuk Martintól én még rosszat nem olvastam.Na befogomDDDDDDDDDDDDD
tanhu 2010 dec. 14. - 12:58:36
(975/1327)
Off:
Nagyon köszönöm de ezeket még gyermekként olvastam vagy láttam.Kivéve a Blockot.Noha a Bérgyilkosos sorozat nekem jobban bejön, ahogy egy pl Lehanet is nagyon szeretem kivéve a Vihar-szigetet,mert az szerintem nagyon gyenge muzsika Tõle...No és ki ne hagyjuk Ed McBaint, a Mestertõl még ami gyengébb az is jó,vagy Nelson Demillet.Ám hogy a hölgyek se maradjanak ki a sorból, ajánlom Laura Joh Rowland mesteri krimijeit.És egy másik nagy kedvencet Natsuo Kirinot:Noha Neki csak egyetlen könyve jelent meg magyarul, de a regényei roppant izgalmasak, érdekesek, és megabrutálok.Szóval nem egy aludjunk csak rajta úgyse történik semmi típusú A.Christie.)))És végére hagytam a legjobbakat.Munkácsi Miklósnak,Gasparovich Lászlónak bármelyik krimijét a kezedbe veszed attól garantáltan lehidalsz, valamint Stephen King:Dolores c. gyöngyszeme az egyik legjobb vétekregény amit valaha írtak, és emellett a fordítása is mestermunka.Aztán ott vannak még Trevanian Sibumi c. regénye,Gyilkos ösztön címmel is megjelent,Scott Smith:Egyszerû Terve, de mondhatnám még a Vörös Sárkányt, A ki nevet a végént,Morrell:Testõrjét,Vagy Simmel:Kaviárját,illetve Sidney Sheldon könyveit,valamint Donald James: Vadim trilógiáját is amik nem kifejezetten vétekregények, de azok is.Ha óhajtod filmeket is küldök elsõ nekifutásra kettõt máris lejegyzek a Keselyû Három Napja.illetve a Ronin c. csúcsfilmek,no meg a volt egyszer egy vadnyugat...)))
Most így ennyi mert rohannom kell.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2010 dec. 14. - 10:09:26 10/10 Előzmény tanhu
(973/1327)
OFF

köszönöm az ajánlást, emlékezetembe vésem.
én ha elfogynak a jó sorozatok (és most pont ilyesmi helyzet állt elõ) akkor a sorozatjunkie-ról szemezgetek. ott mindenféle mûfajban, témában vannak, mindegyiknek van ajánlója, pontozása...stb.
Itt hallottam elõször a TWD-rõl is, pontosabban egy elõzetest láttam, de már akkor elkapott a gépszíj :)) most hogy Dexter is pihen egy szûk évet már tényleg nincs sok minden a tarsolyomban. én a Supernaturalt tervezem (k évek óta) ledarálni, szeretem a fiúk humorát, de eddig még nem jött össze. Amit még néztem de sztem tõled távol áll: a Glee (a Kés/alatt alkotóitól), amit itthon sikerült egy elcseszett szinkronnal kvázi tinihülyeséggé elferdíteni. Ez eredetiben nézve egy nagyon humoros és rettentõ kedves sorozat, igazi tehetséges énekesekkel, jópofa jellemekkel fõleg olyanoknak akik szeretik a zenét, meg a TrueBlood volt, de itt egyre süllyed a szinvonal. Az elsõ évad még tetszett, a 2. nagyon nem, a 3. hozott kicsit felfelé. Na ennél a sorozatnál a könyv az kb egy szinten van a filmmel. Összességében mindenevõ vagyok, néha a Two and a half men-re vágyom és vihogásra, néha drámára, néha meg simán baromkodásra pl.TVD.
Viszont a napvilágot látott Stephen King féle sorozat-toplistát ajánlom Neked (nem meglepõ hogy mind dráma), hátha találsz itt még jófélét:
"10. Morning Joe
9. Boardwalk Empire
8. SpongeBob SquarePants
7. Sons of Anarchy
6. Dexter
5. Damages
4. The Event
3. Breaking Bad
2. The Walking Dead
1. Friday Night Lights
A Walkingról azt írta, hogy igazi különlegesség korunkban. Az FNL-rõl pedig azt, hogy látszik rajta a szeretet."

Most az ünnepek alatt tervezek egy Katedrális darát. Már nagyon fenem rá a fogam! És természetesen olvasok tovább. Kicsit lassan haladok most (400. oldal környéke) mert 3 hete mûtötték a szemeimet... remélem nem cseszem el õket az olvasással... :S
tanhu 2010 dec. 14. - 01:03:31 Előzmény Dudlicsek
(972/1327)
Gondolom a "finom modora" fõleg említésre méltóan elbûvölõ.Az egyik tortás csajnak volt hasonló stílusa, vagy stílustalansága.Rá is jött, hogy ezen a pályán nem neki terem a fû, és itt semmiféle tudatmódosító szemétre nem céloztam.Egyébként ha mondasz, vagy ajánlasz valami igazán jó krimi keretbe foglalt sorit, megköszönöm és ha jó is nem fogom azt mondani, hogy rossz, dafke csak azért mert te ajánlottad.Csak az a baj szerintem, hogy nem fogsz találni, ha mégis akkor roppant ügyes vagy...
tanhu 2010 dec. 14. - 00:50:32
(971/1327)
Igen arról van szó.Szerintem meg remek, de ezen SEM kapunk hajba)))
tanhu 2010 dec. 13. - 22:13:20
(970/1327)
OFF
Lezúztam a WTD.-t is, kár hogy vége, valóban kellemes darab.Ajánlom szíves figyelmedbe ha még nem tettem; az AMC. Prisoner c. sorozatát.A mûfaját nem igazán tudom meghatározni, mivel az egész nagyon mély és elgondolkodtató sorskérdéseket boncolgat,-olyanokat amikkel szembesülünk akarva-akaratlan -végig egy kémesdi sci-fi keretein belül,és fõleg azon is túl....
Ha akad valami hasonlóan remek ajánlatod azt köszönettel veszem, mert a W.T.D-vel tisztességesen megleptél..
A westerosi könyvekkel kapcsolatban, vigyázz mert majd valamikor elérkezik az a pillanat, hogy nem akarsz majd mást csak olvasni,olvasni, na meg olvasni...én szóltam...
2/10
Dudlicsek 2010 dec. 13. - 22:11:58 2/10
(969/1327)
Nem úgy értem, hogy a figurák hasonlítanak közvetlenül.
2/10
Dudlicsek 2010 dec. 13. - 22:10:16 2/10
(968/1327)
Teljes egyetértés Zampano úr! :-)
De mi az Országút perifériájára sodródtunk a véleményünkkel.