weinole 2008 dec. 28. - 17:21:01 Előzmény Moldávia bánata
(9/49)
Nagyon jó zene, csak Dustin Hoffman nem kellett volna bele. Borzasztó alakítás! Nem értem hogy lehet ez a film az imdb-n a top250-ben.
Moldávia bánata 2008 aug. 07. - 06:38:08
(8/49)
Ezen a Simon & Garfunkel dob igazán nagyot, s amiatt felejthetetlen.
Langfelder 2008 aug. 07. - 02:03:57
(7/49)
szerintem rettenetesen jó film, igaz hogy simon&garfunkel dob rajta egy jónagyot de kihagyhatatlan.
8/10
Semprini 2007 aug. 19. - 14:19:06 8/10
(6/49)
Ezt a filmet is gyakran leadják a tévében mint igazi nagy klasszikust. Talán kissé túl is van értékelve, mint film, de a zenéje annyira tetszik, hogy sosem tudok ellenállni neki, hogy megnézzem, amikor a tévében adják. De maga a film nekem sem tartozik a kedvenceim közé, az Anne Bancroft által alakított Mrs. Robinson pedig minden idõk egyik legellenszenvesebb filmes nõi karaktere -legalábbis számomra-, és ebben nagy szerepe van a szinkronhangjának is, pedig én általában fenntartás nélkül szinkron-párti vagyok. Dustin Hoffmann játéka viszont már itt is nagyon jó, és ha az összhatást nézzük, egy átlagosan jó film lett a végeredmény.
Na de a zenéje! Simon és Garfunkel örökbecsû dalai rengeteget "dobnak" a filmen, már csak azokért is érdemes újra meg újra megnézni!
zszoltan 2007 aug. 07. - 15:25:25
(5/49)
:D Ez a magyarázat egész jó. Lehet, hogy tényleg erre utaltak, de nekem nemigen jutott volna épp ez eszembe a címrõl.

Talán felnõtt fejjel ismét meg kellene néznem, mert gyakorlatilag semmire nem emlékszem belõle. Igaz, elég régen láttam. Még diploma elõtt.
DRusza 2007 aug. 05. - 17:14:20
(4/49)
A világ 10 legjobb klasszikus filmjének egyike, persze csak szvsz. Úgy 20 és 23 év között mindenkinek kötelezõ darab. Egyébként a magyar címadónak nagyon nagy gátlásai lehettek annak idején (valószínûleg nem volt diplomája :D) ezért adta a diploma elõtt címet egy olyan filmnek, aminek a címe A lediplomázott, vagy Az egyetemet végzett lehetett volna...hacsak nem arra gondolt, hogy valaki áll az asztalon heverõ diplomája elõtt és fingja nincs, hogy most akkor mi a büdös nagy franchoz is kezdjen a nagybetûs életben.
mollo888 2006 nov. 26. - 08:40:13
(3/49)
õ tényleg nagyon jó volt, de (nálam) nem tudta megmenteni a filmet.
perry 2006 nov. 25. - 21:38:15 Előzmény mollo888
(2/49)
Azért Mrs.Robinsonrol se feledkezzünk meg , Anne Bancroft nagyszerû szinésznõ, bár róla nem lett annyi marketing hír mint Hoffman-ról.
Az idõ kissé túlhaladta a filmet, de érdekes látni egy "letünt" világot.
mollo888 2006 szept. 01. - 16:04:15
(1/49)
bár valamilyen szinten kasszikusnak számít, ha másért nem, hát mert elindította Dustin Hoffman-t a pályáján, de be kell vallanom, asszem 13-14 évesen nem tudtam végignézni... szóval nekem nem tetszett...