Akosh 2010 szept. 09. - 21:20:38
(55/75)
Rendkívül színvonaltalan ez a sorozat, egyedül a fõcím ami ütõs, profi módon készítették el, a fõcímdal is nagyon tetszett. A többi már nem.
2/10
stunder 2010 szept. 09. - 15:26:46 2/10
(54/75)
Szerintem sincs mit ragozni rajta, egyszerûen gáz és kész.
Azt nem értem:
1. hogy jöhetett egyáltalán létre (anyagi dolgok, mert én nem pénzelnék ilyen színvonalat)
2. "normálisabb" színésznek (nem a fõszereplõkre gondolok) nem lángoló ebben játszani, vagy ennyire kell a pénz?
3. hogy-hogy pont a Duna tv tette a mûsorára? Eddig nekem ez volt az egyik a normális csatornák közül, de hát most elgondolkozom ezen.
gbl 2010 szept. 08. - 23:22:34
(53/75)
Ez a sorozat issszonyat gáz!!!! Szûcs Kinga különösen...Hogyan jutott idáig ez a nõ??? Ja, tudom...Ez még gázabb...Mennnyen haza!!! Monnnnyon le!
Csengõ-zoli 2010 szept. 06. - 12:59:12 Előzmény Eztnemértem
(52/75)
" 5,5-es a 10-bõl" és 10-et adtál rá a neved melletti csillagokból látva! :)
Szõke vagy? :)
Pünkösdi Kató 2010 szept. 06. - 12:46:09
(51/75)
http://www.dunatv.hu/musor/musorok/diplomatavadasz.html
itt azt írják, hogy a sorozat olyan technikával készült, amit itthon még nem láttunk. Igaz, én csak az 1-2. részt láttam, de nem vettem észre külön technikát. Ha vki tudja, mi is volt, mirõl maradtam le, ossza meg legyenszíves. Köszi!
Tkp. nem is tudom, miért vagyok még itt, ha nem is nézem a sorozatot, talán azért, mert bosszant, hogy készülem egy jó magyar sorozatra, de ez nem lett jó, legf. magyar sorozat. :(
Pünkösdi Kató 2010 szept. 06. - 12:43:53 Előzmény mandamanda
(50/75)
Nem vettem elõ a helyesírásit, igazad van, elõbb el kellett volna olvasnom az idevágó passzust... Számomra akkor is udvariatlannak tünni az én nagybetûvel, mint az úr is nagybetûvel, amikor Kovácsról vagy az igazgatóról beszélünk.
Pünkösdi Kató 2010 szept. 06. - 12:38:49 Előzmény síva72
(49/75)
Tényleg, lesz vmi iskolás. Ha az olyan lesz, mint az Apám beájulna, ahol a fiataloknak csak a kisebb része viselkedik úgy, mint a filmben...
síva72 2010 szept. 03. - 14:32:58 Előzmény vitkovits
(48/75)
Nagyjából sejtem, mi lett volna a cél:)
Úgy tûnik, mindenkit meglepett a Duna Tv szerepvállalása. Úgy tudom, az õsszel indítanak még egy sorozatot - vmi Gimi, a pontos cím most nem jut eszembe -,reméljük az nívósabb, komolyabb munka lesz, mivel tényleg sokan szeretnénk, ha ismét jó magyar filmeket, sorozatokat láthatnánk.

Nézzük a pozitív oldalt: a sok színvonaltalan, nézhetetlen gagyi elárasztja az összes csatornát, így egyre többen nyúlnak távkapcsoló helyett könyvekhez, járnak színházba, koncertre, kiállításra. Halleluja.
mandamanda 2010 szept. 02. - 14:21:13 Előzmény Pünkösdi Kató
(47/75)
Kizárólag akkor javíts ki valakit helyesírási szabályokban, ha Te is biztos vagy abban, amit írsz!
Ugyanis ez ilyen formában nem igaz, 3 okból is.

1. Az általános helyesírási szabályok szerint minden ilyen szavunkat (mondat közben) kisbetûvel írjuk, amennyiben nem fejezünk ki tiszteletet a másik ember iránt. Akkor írjuk a Téged, Neked szavakat nagybetûvel, ha nyomatékosítani szeretnénk a mondandónkat és hangsúlyozunk vagy kifejezett tiszteletünket mutatjuk (pl Önök). Egyébként, alapesetben minden ilyen szó kisbetûvel helyes... ám...

2. A helyesírási szabályzat szerint megengedett a nagybetûvel való kezdés mondat közben is, így mindkettõ helyesnek mondható.

3. A szabályzat egyes szám elsõ személy és egyes szám második személy között nem tesz különbséget, így az "én" szavunk nem kivétel a többi között.
kambekk 2010 szept. 01. - 23:15:47
(46/75)
Nincs jobb szó erre mint hogy gagyi, nulla, szar.

Kétségtelen hogy a filmnek jó volt a forgatási píárja, és néhány pikánsnak tûnõ képpel ügyesen bevonzották a képernyõk elé a férfinézõket is, de ez nem elég a boldogsághoz. Pláne, ha a végtermék nulla. És itt üzenném az itt sertepertélõ kedves készítõknek, hogy szakmai kritikát ne várjanak az egyszeri nézõktõl. Mert ha valamit az egyszeri nézõ gyengének tart, akkor nem kezd el doktorit írni a mikéntekrõl hanem csak kijelenti hogy "szar". Ahogy pl én is kijelentem.
Kinõheti magát a széria persze - ha van rá kellõ pénz. Lecserélhetik a stábot - a kamera mindkét oldalán akár - s rátalálhat a fõcím a valódi tartalomra (mint annó a Tûzvonalnál), de hogy ez ma még igen irreálisnak tûnik, az is biztos.
Pünkösdi Kató 2010 aug. 31. - 19:27:51
(45/75)
kimaradt,hogy a káromkodós hsz-ok tényleg nem ide valók, töröljék nyugodtan. Az ilyenek mehetnek a blikk, borsonline stb. oldalakra.
Pünkösdi Kató 2010 aug. 31. - 19:27:17 Előzmény mandamanda
(44/75)
A fórumnak tényleg az a célja, hogy kibeszéljünk egy filmet, pont azért, hogy a közönség, a készítõk lemérjék, van-e igény rá. Éppen ezért unalmas számomra az olyan hsz, ahol annyit olvasok, hogy "szuper volt", "nem tetszett", "hû de... volt", stb. stb. Amikor nem írnak példát, hogy mégis miért tetszett, nem tetszett. A kritikákból lehet tanulni, építkezni. Egye fene, igyekszem megnézni a következõ 2 részt, aztán meglátjuk, nézem-e tovább.
Pünkösdi Kató 2010 aug. 31. - 19:21:13 Előzmény Agatha
(43/75)
Vígjáték? Itt fogalmi tévedés van, a vígjátékon nevetni lehet, itt nem nevettem.
Pünkösdi Kató 2010 aug. 31. - 19:15:26 Előzmény mandamanda
(42/75)
én, hozzám - ha magadról van szó, nem mondatkezdõként, akkor kisbetû, ha másról, akkor nagybetû.

Eddig az 1-2. részt láttam, a köv. a héten felveszem, de amit eddig láttam, sajnos nem tetszett. Pedig én is örülök, ha készül magyar sorozat, mindig megnézem, de ez... Unalmas volt LL nagyjelenetet, annyira lehetett tudni, hogy nem egy napig fog ott lakni. Én kidobtam volna már az elsõ találkozáskor.
Rebeka tényleg egy HHP, az elsõ rész végén a doki - ki õ egyáltalán? - elhajtja, a 2. részben nem tudunk meg errõl semmit, aztán jelenetet rendez az étteremben, barátnõ az ilyen? Ki látott már ilyet, hogy az étterem vendége csakúgy bemegy és még egy, még egy barátnõ a konyhára? Élettelen... Semmi bajom a luxus sorozattal, még kíváncsi is vagyok, hogy milyen is, de legalább életteli lenne.
Chloé_69 2010 aug. 30. - 14:10:15
(41/75)
Kb. 300 milliót kaszáltak ezen közpénzbõl, minimális büdzsével készült.
1/10
Reqlorincz 2010 aug. 30. - 00:51:27 1/10
(40/75)
Egyébként Sallai Nóra játéka a minõsíthetetlenül tehetségtelen kategóriát súrolja.
1/10
Reqlorincz 2010 aug. 30. - 00:50:05 1/10
(39/75)
Most csütörtökön lesz az anyák lányaikkal címû rész, na azt érdemes lesz megnéznetek, fõleg Incze Ildikó miatt!
vitkovits 2010 aug. 29. - 22:19:27 Előzmény síva72
(38/75)
Minthogy a társadalomtudományok a szakterülete, nyilván tudja azt is, mi lett volna a cél ezzel a sorozatal - ha egy gagyi kereskedelmi csatorna megbízásából készül. De könyörgöm, ezt egy közszolgálati csatorna forgatta, ill. forgattatta!

Annyit kisasoltam az elsõ részbõl, hogy Gubik Ágnes személyében rábukkantak a magyar Erica Durance-ra - eddig ez az egy a pozitívum benne, persze csak esztétikailag.
10/10
Eztnemértem 2010 aug. 29. - 11:57:01 10/10
(37/75)
Na miután ennyi hideget-meleget kapott megnéztem ...
A szerdai rész rettenetes volt, nem is értem mit keres a tv-ben. Aztán erõt vettem magamon és belenéztem a másnapiba is, tudom bátor vagyok :-)
És komolyan mondom meglepett!!! Mintha egy másik sorozatot néztem volna... nem tudom mi történt, de bármi is, az jót tett a sorozatnak.
Nincs sok köze a valósághoz, de miért is kellene? Még néhányszor nevettem is a poénokon. Van még mit tanulnia a hangnak, a focus pullernek, és a mellékszereplõnek, na meg egy kicsit a dramaturgnak, de újszerû, friss és meglepõen jól fényképezett.
Szóval nálam egy 5,5-es a 10-bõl. Remélem nem sértettem meg senkit és a kritikám a hasznukra válik. Minden esetre én szorítok nekik, mert a magyar filmgyártásnak igen is kell a vérfrissítõ, újszerû látásmód. A sorozatnak meg egy kis idõ, hogy a karaktereket jobban megismerjük, megszeressük :-)
Minden jót!
offtopic
Marcipáncica_ 2010 aug. 28. - 00:43:43
(36/75)
Ha már sorozat (és regény)írók, akkor mindenek elõtt Fonyódi Tibor!