Téma: District 9

10/10
Marcipáncica_ 2009 okt. 23. - 21:30:33 10/10
(340/700)
jav: P.J. most eszméltem hogy "csak" producer... sorry. :S
10/10
Marcipáncica_ 2009 okt. 23. - 21:29:16 10/10
(339/700)
na végre megnéztem én is!!
nagyon vártam már a filmet, és természetesen utána olvastam mielõtt beültem a moziba. (eleve ha már egy film ennyire megosztja itt a közvéleményt, az olyat már csak azért is muszáj megnézni!:D)
eleinte kicsit furcsálltam a dokumentum-film jelleget, de aztán egészen megszoktam, sõt, így utólag azt mondom tökéletes választás volt. egyedivé, hihetõbbé tette a történetet, az ember a végén azon filózik hogy mennyire baromira élethû és "emberi" :( az egész...
a film nem való azoknak akik pusztán akcióra vágynak, és azoknak sem akik megrettennek egy kis lövöldözõs-szétfreccsenõs látványtól. viszont az ember egy nagyon jó, a vége felé egyre jobban felpörgõ, elgondolkodtató történetet kap.
sajnos minden plusz mondat már erõsen spoileres lenne, így be is fejezem.
Peter Jackson azt mondom nagyot alkotott, nekem bekerült a kedvencek közé, és a polcomon is meglesz a helye!
10/10
offtopic
no comment 2009 okt. 23. - 16:39:39
(338/700)
Nagyon eltérõek itt a vélemények, kíváncsivá tett a film és az is hogy én milyennek fogom érezni.
Ma este megnézem...és mindenképp véleményezem!
10/10
BLACK DYNAMITE 2009 okt. 21. - 20:56:21 10/10 Előzmény Koztom
(337/700)
Koztom, ehhez a robot(ruhához)hoz mit szólsz?!
http://www.youtube.com/watch?v=w-og4sQ4VOM&feature=related

Titan the Robot
http://www.cyberstein.co.uk
10/10
BLACK DYNAMITE 2009 okt. 21. - 20:08:11 10/10 Előzmény ma'gus
(336/700)
" ma'gus " hozzászólásával teljes mértékben 1et értek !
Koztom 2009 okt. 20. - 11:51:01 Előzmény ma'gus
(335/700)
Idén a legjobb film amit láttam, a robot mozgását leszámítva még a Cgi is teljesen rendben van, hihetetlen hangulata volt. Azért gyerekes családoknak nem ajánlanám... :)
10/10
ma'gus 2009 okt. 20. - 11:19:52 10/10
(334/700)
...ja, nem rossz írás... "mert mi azzá tesszük" ...idõnként olyan szintû hányingert érzek, ha ember közé megyek, hogy legszívesebben átváltoznék valami madárrá, és felrepülnék a hegyekbe...
10/10
ma'gus 2009 okt. 18. - 22:14:56 10/10 Előzmény jololo
(333/700)
...ha valaki úgy megy be erre a filmre, hogy fingja nincs arról, hogy mit fog kapni, az lehet, hogy kiakad... viszont ha kicsit utánanéztél elõtte, akkor látni fogod, hogy ez a film egy teljesen új mûfajt teremtett, és ebben a mûfajban remekmû. A színészi játék teljesen rendben van, az akció jelenetek és az animációk is tökéletesen ki vannak dolgozva... és teljes képet ad a mai, rothadt emberi társadalmunkról... a dokumentum film jelleg sokkal valószerûbbé teszi az egészet, az az érzésed a végén, hogy ez tulajdonképpen bármikor megtörténhet akár velünk is. Sok év óta ez az elsõ amerikai film, amire nem tudom azt mondani: szar hollywoodi sablonfilm. Akinek van gyomra és kíváncsi valami tartalmas újdonságra, annak csak ajánlani tudom.
krisz-1990 2009 okt. 18. - 20:36:31
(332/700)
Szerintem ez a film olyan, mint az új Honda Civic. Aki meglátja vagy rögtön beleszeret, vagy hányingert kap tõle.
RixosWalerius 2009 okt. 18. - 19:52:46
(331/700)
Hogy lenne már trancsírfilm? Szerintem zseniális, izgalmas, látványos, egyszóval kitûnõ!
10/9.5 Na ez tipikusan az a film, amit moziban kell látni, nem a törpe képernyõnkön...
3/10
jololo 2009 okt. 18. - 19:03:42 3/10
(330/700)
Szinte kibírhatatlan...
én is néztem az órámat, és a kisebb csoport után néztem akik 40 perc után a kijárat felé vették útjukat... :D
Jobb is lehetett volna, értelmesebb történettel, jobb szereplõvel, ez a dokumentum tv-s felvétel is iszonyat.
Viszont tényleg jól meg van csinálva, de közel sem hatott meg.
Még egyszer megnézni? KIZÁRT
5/10
mikehodges 2009 okt. 18. - 13:10:22 5/10 Előzmény godlike
(329/700)
Én nem nevezném trancsírfilmnek,ha ezt mondod rá,akkor még sosem láttál igazi "trancsírfilmet",mellesleg azok is lehetnek baromi jók...nos,ez a film viszont ROSSZ,ha trancsír,ha nem,ebben tökéletesen egyetértek.Az elsõ felében a dokumentarista stílus eleinte jó volt,de a film közepe felé már nagyon unatkozni kezdtem,s néztem az órámat.Egyszerûen rám nem hatott ez a film...az egyik kritikában a végére grandiózus akciót ígértek.Na pont ezt vártam,mert mondom,ha az elsõ fele ennyire untatott,akkor talán majd kárpótol a második,de nem...az minden volt,csak nem grandiózus...egy ilyen 21.-ik századi filmnél az eredetiség,és a jó történet igénye mellett(mivel manapság a sztori elhanyagolása mellett inkább a látványra hajtanak a filmesek,tisztelet a csekély számú kivételnek),azért némi vizuálisan magával ragadó látványra is számítanék..minimum valami lélegzetelállító légicsatát vártam volna a végére,hamár maga az egész film rém kidolgozatlannak és amatõrnek hatott...egyedül az operatõrnek adnék egy piros pontot,mert lehetett látni azért pár meglehetõsen szép beállítást és képsort,fõleg,amelyek a természetben készültek,illetve Johannesburgról.
Egy fórumban azt olvastam,hogy sokan ezt korunk Robotzsarujának tartják.Hát a Robotzsarut inkább megnézném még 200-szor,még a második részét is!minthogy ezen mégegyszer elaludjak.Ékes bizonyíték ismételten nálam ez a film arra,hogy a mai filmek közül nálam borzasztóan kevés tud labdába rúgni,a csodálatos és lenyûgözõ,s tökéletes jó öreg 80-as,90-es évekbeli klasszikusok mellett.
Végezetül,megértem,hogy a sok 21.-ik századi szemét mellett ez a film némileg magával tudja ragadni a mai közízlést,mert azért van benne valami,ami miatt még véletlenül sem mondanám "szar"-nak,mert nem az...csak szimplán NEM JÓ semmilyen szempontból,az olyan kényesebb ízlés számára,mint amilyen mondjuk az enyém,ami fõként klasszikus-kultuszfilmekre szakosodott.Szóval a hozzám hasonlók inkább kerüljék el ezt a filmet is!
1/10
godlike 2009 okt. 17. - 22:40:49 1/10 Előzmény romulusz
(328/700)
megnéztük. bár ne tettük volna.
ez nem sci-fi, ez egy gusztustalan amerikai trancsír film, hányással és beszarással.:S
a karakterek borzasztóak, annyira kiszámítható az egész cselekmény, semmi rejtély nincs benne, semmi sincs kidolgozva.

borzalmas volt, nem ajánlom senkinek.
10/10
romulusz 2009 okt. 17. - 02:19:16 10/10 Előzmény Ngelina
(327/700)
Szerintem is döbbenetesen jó a film!!
Amirõl szól, és ahogy "átjön", az egészen egyedi a mûfajban.
A Johannesburg, mint helyszínválasztás, tökéletes.
Valóban nem egy Világok Harca, és persze nem is Függetlenség napja; azokhoz a bárgyúságokhoz képest telitalálat!
És még valami: amikor az idegeneket ilyen szerepben mutatták be, bizony 19-re lapot húztak az alkotók... BÁTOR LÉPÉS VOLT!!! Fantasztikus!!! 10/10
10/10
Ngelina 2009 okt. 16. - 15:19:53 10/10
(326/700)
SPOILER!

:))) de azért amikor feketét hány a fehér tortára, az undorító :)
10/10
Ngelina 2009 okt. 16. - 15:15:57 10/10 Előzmény Babygirl--18
(325/700)
...én nem remélem...sokat gondolkodtam rajta, és szerintem ez így kerek ahogy van.
Mivel is lehetne folytatni...? Minden folytatást "megcsináltak már", és ez a film nem is a sztorirõl szólt...
SPOILER
Nekem ezek jutottak eszembe:
Az idegenek visszajönnek és megbosszulják a dolgot? --> Világok Harca.
Az idegenek visszajönnek és segítenek nekünk jobbá lenni? --> nincs konfliktus, nincs film.
Az idegenek visszajönnek, elviszik az összes Rákot és tojnak ránk? --> nincs konfliktus, nincs film.
Az idegenek nem jönnek vissza és Wickusból lassan kinevelõdik a lázadók vezére aki bosszút áll az embereken? --> Mad Max és még sorolhatnám, olcsó lenne.
Az idegenek nem jönnek vissza és az emberek és a Rákok lassan összeszoknak és valami más konfliktust találnak ki ahol egyõtt állunk helyt? --> a film nem az emberek és az alienek közti egyet nem értesrõl, hanem az emberi természetrõl szól. Ha ezt a verziót csinálják meg, annak már nem lesz köze az elsõ részhez, az már egy más film lesz. Persze, ha Jacksonéknak kell a pénz, eladják a jogokat és akkor akárni felhasználhatja akármihez az egészet.

Szóval szerintem ne legyen második rész, ez a film önmagában is nagy film.
10/10
fraktál 2009 okt. 15. - 21:49:58 10/10
(324/700)
Végre egy komolyan elgondolkodtató sci-fi! Igazán jó film!
Babygirl--18 2009 okt. 13. - 21:10:17
(323/700)
Nekem nagyon tetszett a film! :D Remélem lesz 2. része is :)
2008 2009 okt. 13. - 20:46:26
(322/700)
Jolvan azért ne legyél öngyilkos...

Nézd meg a Fûrész 3-at és utána látni fogod, hogy ez a film egy esti mese.. igazából az se durva, mert már annyira elvont, hogy nem lehet komolyan venni.
10/10
Fenderblues 2009 okt. 11. - 22:37:52 10/10
(321/700)
Nekem tetszett, hogy kitörtek a klasszikus sci-fi sémából és nem is ragadtak bele ebbe a "legyen az egész fil dokumentumszerû" felállásba. Szerintem érdemes megnézni a filmet.