Téma: District 9

10/10
Petrapetrus 2009 nov. 06. - 20:47:14 10/10
(360/700)
Ma láttam a filmet a moziban. Kicsit fanyalogva mentem be rá, de úgy jöttem ki, hogy hú, ez nagyon jó volt és érdemes volt megnézni!!!
A kivitelezés néhol tényleg elég gyengus, ellenben a sztori NAGYON ERÕS és NAGYON ÜTÕS. Én erõs fasiszta vonalat véltem benne felfedezni, meg hát nem véletlenül játszódott pont Afrikában...
Plusz tetszett, hogy láthattam egy fordított sztorit is. Eddig az ilyen ûrlényes filmekben mindig az volt, hogy Õk terrorizálnak minket. Most fordítva. Mi tartottuk õket a "markunkban". És ez - SAJNOS - igenis tipikus emberi vonás...
Lényeg a lényeg, ez a film tökéletesen bemutatja, milyen egy gusztustalan teremtmények az emberek. (tisztelet a kivételnek) Én már az elsõ 5 percben rájöttem, hogy én a rovar-kinézetû alieneknek drukkolok. :-P (inkább néztek ki valami rovarnak, mint ráknak - illetve kísértetiesen emlékeztettek a Dr Who beli Úúúúúdokra... :-P)
hoseman 2009 nov. 06. - 00:44:24 Előzmény ReignMan
(359/700)
"a District 9 próbál tudományos-dokumentarista módon prezentálni, pedig még egy 5 éves gyerek sem hinné el, hogy ez megtörténhet."

(...) Neked vagy a sci-fi mûfajjal vannak komoly problémáid,vagy nem szereted a dokumentarista stílust. Hozzászólásod tartalmi lényege ennyi.
hoseman 2009 nov. 06. - 00:25:59 Előzmény no comment
(358/700)
"Miután elolvastam az itteni véleményeket elment a kedvem a fimtõl"

"tele volt akkora hülyeségekkel, szarvashibákkal,hogy nekem ehhez kellett inteligencia, hogy ezek ne zavarjanak túlzottan."

"hát annyira nevetséges megközelítés volt, hogy nem tudok zsenialitást látni benne, akárhogy is próbálom."


..jajj....és Te mindezek tetejébe még egy alapvetõen pozitív kritikát is ajánlgatsz az embereknek(?)...
Egy kis zavart érzek odaát...Sportoljál,olvassál,meditálj sokat,s hidd el egyenesbe jössz.
ReignMan 2009 nov. 05. - 20:48:26 Előzmény no comment
(357/700)
Én is éreztem a film nézése közben párszor, hogy itt a készítõk a Függetlenség napjában látott "usb-s pen drive-on trójai vírust töltünk az alienek 486-os gépére, ami kompletten irányítja az egész flottájukat", vagy a Világok harcában lévõ idegeneket, akik szuperfejlettek, csak a mikroszkópot nem ismerik, hülyeségeket próbálják felülszárnyalni idióta módon.

Persze lehet nézni a filmet, beülni rá egy csomag popcornnal, és csodálkozni a sok robbanáson, meg füstön, meg óriáslangusztán, de míg az elõbbi két film nem titkoltan vígjáték-szórakoztató mûfaj, a District 9 próbál tudományos-dokumentarista módon prezentálni, pedig még egy 5 éves gyerek sem hinné el, hogy ez megtörténhet.
MollFlanders 2009 nov. 05. - 10:24:53
(356/700)
Szerintem az egyik legjobb film, ami az UFO-s legendákat illeti. Úgy ültem le nézni, hogy az elsõ 2 perc után azt gondoltam, halálra fogom unni magam, ráadásul még ez a "házivideó" stílus sem az igazi...aztán, 10 perc után megváltozott a véleményem!! Tényleg jó!! Érdemes megnézni!
no comment 2009 nov. 05. - 09:41:54
(355/700)
Tényleg jó ez a kritika, aki meg akarja nézni olvassa el ezt elõtte!
no comment 2009 nov. 04. - 21:33:41
(354/700)
Miután elolvastam az itteni véleményeket elment a kedvem a fimtõl, de megvolt a jegy, elmentem, megnéztem. Aki ugyanígy van vele,azért nem beszélném le. Számomra nem volt unalmas, ettõl féltem a legjobban, bele tudtam élni magam annak ellenére, hogy tele volt akkora hülyeségekkel, szarvashibákkal,hogy nekem ehhez kellett inteligencia, hogy ezek ne zavarjanak túlzottan. Összességében kidolgozatlan volt az egész, az alapgondolat, hogy ilyen lények jönnek a földre- egyedül ez ért valamit az egészben.
SPOILER
Az hogy az emberek és a "fõhõs" gyakorlatilag ki be járkálhatott a rákok között, de õk nem hagyták el a területet,hogy szuperfegyvereik voltak, de õk nem hsználták, csak eladták azokat, hogy a szinte páncélszerû testtel kapcsolatban egyáltalán szóba jött a szex.-
SPOILER VÉGE
hát annyira nevetséges megközelítés volt, hogy nem tudok zsenialitást látni benne, akárhogy is próbálom.
Szerintem egy dologra mégis jó a film, megnézni,megvitatni, gondolkodni, ki hogy csinálná másképp.
Beyonce 7 2009 nov. 02. - 18:23:00
(353/700)
Akkora hülyeség ez a film! :D
Már eleve az,hogy az emberek a lényekkel aláíratnak egy papírt és így már ki is vannak telepítve. (De persze a lények úgysem "írják alá". XD )
Nem egyszerûbb az,ha csak egyszerûen lelövik õket???
1/10
tamast2 2009 nov. 01. - 20:33:29 1/10
(352/700)
Neztem en, de nem hittem el amit latok.
En imadom a sci-fit. Vegtelen hatarok 4 evadat, X-aktak 9 evadat, alkonyzona 2 evadat elvezettel neztem vegig es a tobbit is megneznem. Elmondhatom magamrol, hogy hozzaszoktam a furcsasagokhoz, de garnelarakot mankoval meg sehol nem lattam eddig, foleg ugy hogy kozben alairast kernek tole a kilakoltatasa ugyeben, de eszembe nem jutott volna, hogy ilyet kitalalhat valaki.
Allatok intelligenciajaval vetekedo lenyek sokkal fejlettebb fegyvert keszitettek mint az emberek. Kb. olyan, mintha egy nemet juhasz kutya (ami joval intelligensebb meg az ilyen nagyobb fajta garnelarakoknal is) epitene egy fuzios reaktort. Na jo nem egy kutya, hanem mondjuk nehany.
5/10
Babapopó 2009 nov. 01. - 14:33:08 5/10
(351/700)
Igazából nekem se tetszett, a magas pontszám miatt azt hittem h hú de jó film lesz.De csalódtam sajnos inkább nevetséges mint jó, pár részt kivételével
1/10
tamast2 2009 nov. 01. - 12:54:53 1/10
(350/700)
A film jo esellyel versenghet az ev legrosszabb filmje dijaert.
20 percig meg voltam gyozodve rola, hogy ez valami sci-fi parodia, de lassan rajottem, hogy komolyan gondoljak. Az, hogy az idegenek perfekt ertik es beszelik az angolt ez majdnem hogy normalissa valik a film vegere, hiszen mindenki ismeri ezt a nyelvet, foleg ha egy masik galaxisbol erkezett. Ezen en nem akadtam fenn egy percig sem, mert eleg nyitottnak vallom magam, de a prostitucio az idegenekkel, meg a mankot hasznalo idegen mar sok volt. Alairast gyujteni az idegenektol a kilakoltatasuk miatt? :-) Az emberi lenyek kozott sem volt egy epeszu az egesz filmben.
Ebbol nem lehet parodiat kesziteni, ez a film maga a parodia. Talan ez az egyetlen film aminek hamarabb keszult el a parodiaja, mint az eredeti :-)
10/10
Marcipáncica_ 2009 okt. 29. - 11:51:24 10/10
(349/700)
20 éve. de amúgy tök igazad van.
fõleg az "ufó-kutató" részlegnek nem lehet probléma! gondolom az volt az egyik elsõ dolguk az ûrhajó érkezése után, hogy megoldották a kommunikációs szakadék áthidalását.
10/10
Black Adam 2009 okt. 29. - 10:55:40 10/10
(348/700)
Én még nm láttam, és most fogom MOZI-ban megnézni és néhány elõttem lévõ hozzászólásra válaszolnék, én aki nem is látta a filmet, csak a bemutatóját:
- 30 nyavajás éve itt vannak azok a szerencsétlenek és nem volt idõ megtanulni a nyervüket? Nekem ez így lejött. :) Mi a bonyolult ebben.
- egyébként már nagyon várom :)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 okt. 27. - 18:36:59 10/10
(347/700)
szerintem teljesen korrekten tálalt vélemény.
az ilyenért senki nem támad le, ne aggódj. ;)
1/10
QWERTASDF 2009 okt. 27. - 18:15:20 1/10
(346/700)
Elõre elnézést kérek minden rajnogójától, de sztem. ez a film egy katasztrófa. Nem, nem a mûfaja az, hanem önmagában az egész. Hosszú, vontatott, UNALMAS... Az ismerõseim dicsõítették, így, nem ilyesmire számítottam... Nem nevezhetõ elgondolkodtató filmnek, mert ahhoz túl sok (amúgy érdekes) témát figyelmen kívül hagytak, de akciófilm sem, az egyszer biztos, különben nem szenvedtem volna rajta ennyire. A legkevésbé sem tudtam beleélni magam, teljesen irreális volt az egész (még mielõtt valaki rámugrana, nem, nem a sci-fi miatt). Egy sci-fi-ben számomra az egyik legnehezebb dolog, hogy a nézõk bele tudják élni magukat. Mûfajából adódóan, ez nem egyszerû. Ebben a filmben egy pillanatra sem jutott eszembe, hogy mi van, ha ez egyszer tényleg így történik.? A színészek értékelését egy arra hajlamosabb emberre bízom, ami mellett azonban nem mehetek el, az a fõszereplõ karaktere... Lehet, hogy én néztem túl sok Van Damme filmet, de egy "akciófilm" fõszereplõje ne egy szerencsétlen, már-már szánalmas alak legyen... A film feléig (kb., amíg össze nem haverkodott a piros ruhás R2D2-val, biztos voltam benne, hogy õ a negatív figura... Azt vártam, mikor csesz el valamit annyira, hogy abból végre egy történet jöjjön ki...
Tömören ez a véleményem a filmrõl, számomra nagy csalódás volt...
Még mielõtt letámadnátok, annyit hadd mondjak el magamról, hogy összességében a sci-fi mûfaj áll tõlem a legtávolabb... Nem is számítottam rá, hogy ez lesz számomra az év filmje, de azért ezt nem hagyhatom szó nélkül...
10/10
Marcipáncica_ 2009 okt. 25. - 18:55:05 10/10 Előzmény krisz-1990
(345/700)
csúnya lenne az az angol! :DDD
krisz-1990 2009 okt. 24. - 22:38:30 Előzmény bolast
(344/700)
Valószínûleg én is mérges lennék, ha moziban, pénzért láttam volna. De ingyen egész nézhetõ volt. :)
1. Már rég láttam, és le is töröltem, de nekem úgy rémlik hogy az idegenek, bár elég érdekes akcentussal, de angolul beszéltek.
2. Amitõl megfertõzõdött, azt nem földi, hanem idegen alkatrészekbõl gyûjtötték. És hogy egy ilyen anyag hogyan hat az emberi szervezetre? Szerintem ezt az alkotók, a nézõk fantáziájára bízták. Ezért is hívják úgy ezt a mûfajt, hogy Sci-Fi.
1/10
bolast 2009 okt. 24. - 20:02:22 1/10
(343/700)
Tegnap megnéztük, borzalmas volt...
Négyen kezdtük nézni, de csak én bírtam végig! Rengeteg hiba volt benne, és iszonyat gagyin néztek ki az ûrlények! Amúgy néhány kérdés: 1. Hogy értették egymást meg az emberek és az ûrlények? 2. Hogyan fertõzõdött meg a tag a földi anyagokból összegyûjtött, amúgy üzemanyagként funkcionáló cucctól, és mért változott át tõle ûrlénnyé?
10/10
emii. 2009 okt. 24. - 18:15:34 10/10
(342/700)
hihetetlenül káprázatos film és szenzációs színészi alakítás! A film nagyon magával ragadott, és bár megmutatta az emberi természet nagyon negatív és visszataszító oldalát, ugyanúgy megmutatta az ûrlényekét is, valamint, nem csak a negatív dolgokra világított rá, ugyanúgy megmutatta, hogy az emberi természet milyen szeszélyes, és néha mennyire önzetlen tud lenni, és a kitalált ûrlények pozitív tulajdonságait is bemutatta... Egyszerre megható, sejtetõ és zseniális film!!!
10/10
Marcipáncica_ 2009 okt. 23. - 21:34:50 10/10
(341/700)
most olvasgatom a hivatalos kritikákat. az indexes "Ráknépség a világûrbõl" címût ajánlom mindenkinek!