Téma: Díva

wrossi 2012 szept. 23. - 02:06:38
(45/65)
Nincs annál nagyobb elismerés mint amikor Cher-nek könny csillog a szemében egy énekhang hallatán.

Nem tudnám hihetõen tagadni,Ali Rose levett a lábamról,csak azért nem írom,hogy Christina mert õ változik,de ha ezt a filmet húsz év múlva elõveszem Ali hangja,látványa,humora marad amilyen volt.Kívül-belül gyönyörû.
6/10
M.Zs.F 2012 aug. 20. - 18:13:04 6/10
(44/65)
Nekem tiszta Sakáltanya, csak itt Christina amikor énekel akkor söpör. A sztori sajnos nem egy újkeletû valami, de egész rendesen összerakták ezt a filmet. Aki szereti Christina hangját és Cher-ét annak mindenképpen ajánlani lehet, és aki szereti a szirupos kis amerikai sztorikat annak is. Komoly filmkedvelõk ne nézzék! :)

10/6
dreamer1 2012 júl. 09. - 20:11:24
(43/65)
Volt már pár hasonló sztori, ez is beállt a sorba...Egyszer meg lehet nézni.Cher még mindig jó és illik hozzá a Détár Enikõ szinkronja sokadszorra.
10/10
somersby 2012 jún. 08. - 00:13:17 10/10 Előzmény doktormacko
(42/65)
Ha láttad volna, akkor tudnád.
9/10
doktormacko 2012 máj. 19. - 22:24:59 9/10
(41/65)
9 / 10 Csak azt tudnám , hogy hol volt itt a dráma .
TSkull 2012 ápr. 07. - 16:29:00
(40/65)
Nagyon utálatosak az ilyen filmek, ehol szándékosan azért tesznek számkivetett fõszereplõnek ilyen "mûhírességeket", hogy aki esetleg megnézné, az érezze úgy, hogy nem is különböznek az átlagemberektõl, nekik is pont olyan nehéz sokszor a sorsuk meg ilyenek. Ez úgy ahogy van, egy nagy képmutatás.
9/10
Elena* 2012 jan. 26. - 13:17:48 9/10
(39/65)
Nagyon lehúzták ezt a filmet, és való igaz Christina nem színésznõ, kicsit ripacs, de szerintem mindent megtett ebben a szerepben, amit tudott, és maga a film is nagyon tetszett. Ez a film nem akar többet mutatni, mint ami; egy egyszerû szórakoztató alkotás, jó zenékkel, látványos tánccal, egy olyan világot felszínesen bemutatva, mint a táncos bároké. És Christina hangját imádom!:)
9/10
tvp 2012 jan. 21. - 09:18:02 9/10
(38/65)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Nagyon jó a zenéje, kerítettek melléje egy történetecskét, Cher kiváló. Jól átjött a Moulin Rouge hangulat.
7/10
Ford Mustang 2011 dec. 30. - 22:09:27 7/10 Előzmény angoltanar
(37/65)
Vagy a Kilencre. Az is feltûnõen hasonló (vagyis ez hasonlít arra). Nem írják a hosszát; 114'
9/10
NADALFAN 2011 dec. 29. - 17:28:09 9/10 Előzmény sztereo
(36/65)
egyetértek!
10/10
angoltanar 2011 dec. 11. - 19:22:49 10/10 Előzmény Zedka
(35/65)
Egyetértek, bár ez a film szerintem vészesen a Chicago nyakába liheg a versenyben. Viszont az igaz, hogy nem veri! Mindenesetre többször megnézem majd ezt is!
7/10
Zedka 2011 dec. 01. - 15:19:31 7/10
(34/65)
Ez a film zeneileg egyáltalán nem burleszk. Amit azért nem értek, mert Christina hangja tökéletesen ebbe a mûfajba illik, szóval nem hinném, hogy miatta nem sikerült volna eltalálni a hangokat és összehangolni a zenével. Egyébként helyes film, de a mûfajában gyengének találom, a Chicago talán mindig is verhetetlen lesz, a Nine pedig a leggyengébb. A két film közé sorolom mindenképpen.
10/10
sztereo 2011 nov. 27. - 12:01:34 10/10
(33/65)
31 éves férfi létemre 10 pontra értékeltem,nagyon aranyos kedves kis film.Nem túl nyálas a zenék a látvány nagyon jól el van találva.
mt92 2011 aug. 12. - 20:47:35
(32/65)
Az, hogy Chernek felvarrták az arcát nem befolyásolja a játékát, sem a hangját. Nemtudom, hogy minek lovagoltok ezen. amúgy meg nem néz ki rosszul 65 évesen.
10/10
mermaid girl 2011 júl. 12. - 12:07:11 10/10
(31/65)
Nekem nagyon tetszett. A sztori a szokásos, de nem is számítottam valami mélyre, a látvány és a zene mindenért kárpótolt. Nem gondoltam volna, hogy Christina ennyire szép, jó lehet 30 évesen így kinézni (vagy akárhány évesen), ráadásul még õrülten tehetséges is. Szerintem nem volt semmi baj a hajával (ami egyébként szerintem a sajátja volt), mert illett a szerephez, meg nyilván az volt a cél, hogy a színpadon dögösebben fessen, mint egyébként. De amúgy minden más is szép volt a filmben (Cher arcát leszámítva), úgyhogy tényleg élmény volt nézni. A dalok is tetszettek, pedig nem hallgatok ilyesmit, mondjuk Christina hangja elképesztõ, bele se merek gondolni milyen lehet élõben. És szerintem aranyos, hogy egyébként ilyen kislányos a beszédhangja meg a nevetése, mikor énekel meg egészen más:) Ez a jó benne, hogy egy ilyen 155 centis törékeny lányból ki nem néznéd ezt a hangot:)
Sajnálom, hogy nem adták itthon moziban.
epjesmaffinka 2011 jún. 17. - 21:05:05
(30/65)
egész jó film volt így elsõ nézésre...
kicsit olyan érzésem volt, mintha videoklipet néznék, ez fõképp a klisékkel teletûzdelt párbeszédekbõl látszott
viszont a zene, a ruhák és a koreográfia nagyon ott volt
a párbeszédek mellett volt még pár negatívum pl. Christinára adhattak volna valami jobb parókát(hosszú hajú, frufrus)...vagy nem tudom lehet az az eredeti haja volt, akkor meg egy jobb fodrász kellett volna (azért az elég nevetséges, hogy amilyen parókákat ráadnak a fellépésekkor, jobban áll neki, mint az "eredeti" haja)
emellett Cher felvarratott, telebotoxolt arca szörnyen idegesített, nem tudom hogy lehet ilyen kifeszített arccal élni...
összességében ajánlott azoknak, akik szeretik ezt az elõadómûvészi stílust
perry 2011 máj. 18. - 09:08:37
(29/65)
Csak DVD forgalmazásban jött ki, azt viszont nem tudom, hogy van-e mozi aki esetleg kivetítõvel vetíti-e?
mt92 2011 máj. 18. - 00:34:58
(28/65)
Létezik az országban olyan mozi, ahol vetítik? Ugyanis láttam már párszor a filmet dvd-n, de végül mindig arra juttam, hogy mozi- élményt igényel. Ja, amúgy Cher ismét nagyot alakított, nemcsak énekesnõnek fantasztikus, de színészként is megállja a helyét, elég megnézni a Tea Mussolinivel, A maszkot, vagy az Eastwicki boszorkányokat..
Mancsi22 2011 máj. 07. - 13:41:15
(27/65)
Én ma láttam a filmet és sztem egyáltalán nem rossz...Nekem sokkal jobban tetszett, mint a Moulin Rouge, itt legalább a fsz-nek tényleg jó hangja van....
A történettõl nem vártam mély mondanivalót, ezért nem is csalódtam....
A szinkron tényleg csapnivalóan rossz, de ennek ellenére nekem tetszett a film.....
1O-bõl 9-et mindenképp megérdemel, véleményem szerint....
perry 2011 ápr. 30. - 01:53:36 Előzmény borovnica
(26/65)
Halkan megjegyezném távolabbra mennék és méltatnám John Kander és Fred Ebb urakat akik a Cabaret felett "bábáskodtak".
Persze, ami izgalmas és korfestés azt Christopher Isherwood adja és tény az elég erõs irodalmi anyag, természetesen a zenék is a mûfaj klasszikusai.
Talán a Burlesque tényleg nem több mint egy kiveszõfélben levõ mûfaj a lokálok és mulatók "hattyúdala".
Ez a mûfaj klasszikus értelemben már nem is is létezik
Európában és azt is mondhatom Amerikában sem, ha igen akkor pedig csak kuriózumként.
Nincs már a budapesti Arizona, igaz már 1944.december 16. óta. Mint ahogy eltûnt egy fagyos éjszakában Miss.Arizona is a fekete autóban, úgy az utolsó fõvárosi mulató a Moulin Rouge dacol az idõvel és a mûfaj mulandóságával.
Már pedig ezeknek a helyeknek kulcsfigurája a DÍVA õ az akitõl izzik a színpad és tódulnak az emberek.
Tény, hogy Christina Aguilera át is "jön" a vásznon a dalbetéteiben a színészi játék még nem az erõssége viszont jó úton jár, hogy ezt az "oroszlánt" is megkaparintsa.
Amit viszont az amerikaiak eszelõsen jól tudnak az a színészválasztás, fények, koreográfia, fényképezés és
vágás.
Steven Antin sem tett többet mint ismerve ezt a világot alázattal képekre álmodta a Dívát, meg nem tagadva videoklip rendezõi múltját.
A számok vágása a lokál hangulat, az arcok és a zene egysége teszi ezt a filmet gördülékennyé és fogyaszthatóvá.
Az is igaz nem lehet szó nélkül elmenni a mellett sem , hogy az utolsó a vászon megjelenõ szereplõ 100% teszi azt amit tennie kell.
Stanley Tucci kiválóan megformált karakter szerepétõl
egészen Alan Cumming nyúlfarknyi szerepéig.
A végén de nem utoljára Cher, aki nem tesz mást mint eljátssza önmágát, az öregedõ dívát akinek fanyar humora és tüskés szavai mögött hatalmas érzõ szív dobog.
Ilyenkor pedig az sem gond , hogy esetleg nem igaz, hiszen ez egy szerep és én elhiszem erre a 2 órára,hogy õ ilyen.
Mint azt is, hogy a stáblista alatt a színpad betûi játékosan világítanak, bár ez engem megint csak arra emlékezetet, hogy eltûntek az emberek, eltûnik a mûfaj is?