Téma: Doc Martin

szevia 2012 máj. 17. - 22:06:54 Előzmény ennyi baromságot...
(27/27)
Borzalmas volt ez a film. A sorozat nagyon tetszett, és kizárólag csak emiatt kínlódtam végig ezt a pocsékságot, különben biztosan én is kikapcsoltam volna az elsõ tíz perc után. A hasonlóságok, már ami egyáltalán van, csak külsõségek, halászfalu, stb. A lényeget illetõen közelébe sem jön a sorozatnak, ahol szerethetõ figurák, érdekes alakok, igazi jó humor meg stb. stb. van.
pozsizsuzsi 2012 máj. 16. - 22:30:20
(26/27)
Tessék, Martin doki fejlõdése.

Mindegyik sztori egy cornwalli halászfaluban játszódik, mimdegyikben Martin Clunes játssza a dokit, viszont csak a tv-sorozatban változott a neve Ellinghamre, a forgatókönyvíró Minghella nevének anagrammájaként. De vannak visszatérõ forgatókönyvírók, mint látszik. A rendezõ viszont a Fûbenjáró bûn kivételével Ben Bolt.
Szóval a sztori, és a figura folyamatosan átalakul kicsit.

-------

Fûbenjáró bûn

színes, magyarul beszélõ, angol vígjáték, 93 perc, 2000

rendezõ: Nigel Cole
író: Mark Crowdy
forgatókönyvíró: Craig Ferguson, Mark Crowdy
producer: Mark Crowdy

szereplõ:

Martin Clunes (Dr. Martin Bamford)

---

Doc Martin


színes, magyarul beszélõ, angol vígjáték, 86 perc, 2003 (12)
Stereo

rendezõ: Ben Bolt
forgatókönyvíró: Simon Mayle


szereplõ:
Martin Clunes (Doctor Martin Bamford)

--------

Doc Martin and the Legend of the Cloutie (2003)
TV Movie - 86 min


rendezõ: Ben Bolt
forgatókönyv: Mark Crowdy, Craig Ferguson
szereplõ:
Martin Clunes (Dr. Martin Bamford )

-------

Doc Martin

színes, magyarul beszélõ, angol filmsorozat, 50 perc, 2004 (12)

rendezõ: Ben Bolt, Minkie Spiro
író: Dominic Minghella
forgatókönyvíró: Dominic Minghella, Mark Crowdy, Craig Ferguson, Jack Lothian, Kirstie Falkous, John Regier, Richard Stoneman, Nick Vivian


szereplõ(k):
Martin Clunes (Dr. Martin Ellingham)
far vik 2012 máj. 16. - 21:24:04
(25/27)
A doki hangja "Pumukli" :)
ennyi baromságot... 2012 máj. 16. - 20:06:39
(24/27)
De, épp errõl beszélek: én is azt hittem, hogy ez a sorozat, azért említettem a két õsi kórházsorozatot. De említhettem volna a MASH-t is vagy... volt egy régi amcsi kórházsorozat is, de annak nem ugrik be a címe.
Petrapetrus 2012 máj. 16. - 19:22:30
(23/27)
OFF MacGyver is brit koppintás, de mindegy... :D ON
Petrapetrus 2012 máj. 16. - 19:21:16 Előzmény greghouse
(22/27)
Mondani sok mindent lehet... ;)
Amúgy meg nyilván az is benne van, de van benne jócskán más is... Sõt.
Petrapetrus 2012 máj. 16. - 19:20:29
(21/27)
aki = ami
Petrapetrus 2012 máj. 16. - 19:19:56 Előzmény zenyatta
(20/27)
Most néztem, hogy ez a film. Én a sorozatra gondoltam, aki viszont 2001-es...
Petrapetrus 2012 máj. 16. - 19:19:17 Előzmény greghouse
(19/27)
Annyi, hogy felháborodásom tárgya az amerikai "IQ 0". Mindenbõl remake, meg egy jó európai alapötletet lenyúlnak és kész. Saját agyat nem nagyon erõltetnek meg, tisztelet a kivételnek. És ezt nem az ujjamból szoptam. Van olyan európai ország, amely már direkt figyel erre és nem adnak át semminemû jogot, és igyekeznek a munkáik koppintását megakadályozni... Cikk is született errõl, magyarul is... Nem én találtam ki...
Petrapetrus 2012 máj. 16. - 19:16:25 Előzmény ennyi baromságot...
(18/27)
Nem írtam hülyeséget. Nem kell nagy agy ahhoz, hogy tudjuk, hogy az európaiak azért sokkal kreatívabbak, mint az amerikaiak. Õk elsõsorban lenyúlnak jó alapötleteket és azt dolgozzák fel újra. Ennyi. Nem írtam hülyeséget. Maximum annyi, hogy benéztem. Azt hittem, ez a sorozat és nem a film...
Alicante 2012 máj. 16. - 16:01:55
(17/27)
Szia!
Rég találkoztunk!:-)

Teljesen más film csak a név és a helyszín azonos..meg persze DM szinkronja...még a haja is más volt...
Alicante 2012 máj. 16. - 15:59:14
(16/27)
Nekem abszolút nem tetszett, pedig sokat vártam a filmttõl.
Szerintem a Doc Martin sorozat teljesen más volt még ha a fõszereplõnek ugyanaz a neve a filmben és a valóságban. A többi színész ismeretlen volt. Én sok humort sem fedeztem fel benne. Ha ezt szánták elõzménynek D. Martin jelleme akkor sem változhatott meg ennyire, hisz itt egy lezser, akár nyílt házasságban élõ, cigarettázó-szeszes italt fogyasztó személyrõl volt szó, aki a három haverját is megbocsájtja a nejének!

Egyedül a helyszín számított a film színvonalában, az ott volt, de a történet és jellemrajzolás nagyon messze volt a jól ismert és kedvelt sorozattól.

Sajnálom azt a másfél órát amit rászántam!
Cordelia 2012 máj. 16. - 14:42:31
(15/27)
most akkor ez a film nem az a film? és mi történt a hangjával? és mitõl ilyen kedves? és miért hasonlít a felesége a tanárnõre, Miss nem tudommire, Luissa-ra?
pozsizsuzsi 2012 máj. 16. - 10:13:44
(14/27)
Annyira nagyon nem volt más, min a Minghella fémjelezte késõbbi sorozat, bár a doki még nem volt annyira összeférhetelenül tahó. :) Még a cornwalliak sem (annyira), de azért már alakult. (zseléfõzõ, hehe). :)
Kár, hogy elkapcsoltál, összességében kellemes film volt, bár a doki hangja engem is zavart.
Sokkal kellemesebb volt, mint a nálunk utoljára adásba került nem is tudom hányadik évada a sorozatnak, ami már meglehetõsen melodramatikusba ment át szvsz.
ennyi baromságot... 2012 máj. 16. - 09:00:16
(13/27)
:-)
Egyébként belenéztem, de mintha a doki hangja sem a sorozatban megszokott lett volna (kiütést kapok a magyar nyelvtõl, közben még angolul sem tudtam rendesen megtanulni :) ) és hát... biztosan én voltam rossz hangulatban, de nagyon hamar elkapcsoltam róla.
Tényleg annyira más volt, mint a sorozat?
zenyatta 2012 máj. 15. - 23:34:16 Előzmény Petrapetrus
(12/27)
Nagyon nem koppinthatták mert mindegyik 2004-ben debütált.
Alaptörténet is más.
far vik 2012 máj. 15. - 22:29:26
(11/27)
Sajátos humorú film, le se tagadhatná angol voltát.
greghouse 2012 máj. 15. - 19:57:33
(10/27)
Annyit el kell ismerni, hogy az alapkonfliktusok száma véges, tehát vehetnek alapul valamit és egész mást csinálni belõle. Ha már House említésre került, House bevallottan Sir Arthur Conan Doyle Sherlock Holmesáról lett mintázva, csak orvosi környezetben. Viszont Doyle Sherlock Holmest a saját különc orvosáról, dr. Bell-rõl mintázta, tehát a kélgyó ennen farkába beléharapott.
greghouse 2012 máj. 15. - 19:43:00 Előzmény ennyi baromságot...
(9/27)
Bocs, nem neked szólt az alábbi, most látom, hogy te is így reagáltál egy korábbira.
greghouse 2012 máj. 15. - 19:42:07 Előzmény ennyi baromságot...
(8/27)
Ugyan már, hogy mi minek az elõdje...mindannyian Gogol köpönyegébõl bújtunk ki, mondá Dosztojevszkij, mindent vissza lehet vezetni valamilyen vallási történetre, legendára, mondjuk akkor minden krimi alapja az, hogy Káin megöli Ábelt. Mért lenne koppintás valami, aminek hasonló a koncepciója, akkor minden film a Lumiere fivérek locsolócsöves gegjének koppintása, nem? Brrrrr....