Téma: Doc Martin

Mesterha 2008 márc. 29. - 17:36:16
(825/1405)
Tisztelt Hölgyeim, M kutatok és szakértõk !
Az a kérdésem hogy M mennyire konzekvens, tudja e a másokban meglátott problémákat, visszásságokat magában is felfedezni? Azt tudjuk hogy a taxiban a felhevült L-nak dentálhigiéniai eladást tartott. Ugye Holly megmentése közben kihányta magát, majd pár perc múlva nyelvescsókban fort össze L-val. Felvetõdött benne vajon a higiéniai hiányosság a nyálcsere közben? Tartott kiselõadást? Volt vajon a riadótáskában fogkefe vészhelyzet esetére , esetleg L elõre megfontoltan bekészített egy kékszínût a saját szekrényébe? Mi a véleményük, tudnak hasonló esetrõl ? Honnan került rá vasalt ing reggel, hisz az elõzõ napit gondolom leamortizálták?
ozsigmon 2008 márc. 29. - 17:07:34
(824/1405)
Mesterha 2008 márc. 29. - 16:03:05
(823/1405)
Püff neki! Eszembe jut a kisnyúl és az õ sapkája. Elõzõ megszólalások alkalmából finoman felhívták a figyelmemet a neten általánosan elfogadott tegezõdés itteni érvényességére(amúgy magam is tudtam hogy így szokás, de hát az a bolond neveltetés...). Most azzal szembesülök hogy adjunk-kapjunk egymásnak felhatalmazást. Tény hogy jelen esetben el lehet vitatkozni a szabályok elsõbbségét illetõen. Véleményem szerint egyszerûsítsük a helyzetet, kövessük a bevált szokásokat. Én nem felhatalmazom, hanem kérem DI-A -t, nyugodtan tegezzen. „Ez így már elég komoly volt?”
kérdezné a doki. Én amúgy mindenkitõl elfogadom a tegezést, aztán ha úgy látom hogy az illetõ visszaél vele akkor röviden lerendezem. Ez elég furi lett, javaslom kezdjünk tiszta lappal.
Szakmai kérdésekrõl pedig biztos nem fogok én sem beszélgetni, mert minek, csupán az irányúltságomról adtam némi támpontot.
Nem tudom coppélia milyen állapotban van hogy csak úgy felmerült, a keszonbetegség pedig elmaradt?
10/10
mitokondrium 2008 márc. 29. - 14:57:55 10/10
(822/1405)
Hali!
Mostanában nem nagyon jártam erre és így hirtelenjében visszaolvasni ennyi hsz-t ( alsó hangon is 400-at!), hát nem volt egyszerû!
Theine! Ne tûnj el végleg én is csak az tudom mondani! Mert hiába vagyok fanatikus M rajongó, a te meglátásaid sokszor más megvilágításba helyezték a dolgokat. Kell valaki, aki ellentmond! Mondjuk ebben Mesterha is jó õszinte elismerésem, hogy bemerészkedett ennyi nõ közé és õszintén vállalja a véleményét!
Egyébként még egy megjegyzés, tán DI-A mondta, hogy az a jó, hogy itt minden korosztály képviselve van! Ezzel azért talán vitatkoznék, nem nagyon láttam magamon kívül mást, a huszonévesek közül. Nem tudom ez annak tudható e be, hogy õk annyira nem nézik a sorozatot (ha így van csak sajnálni tudom a korosztályomat), vagy csak nem mernek írni (csak bátorság;-)! ), de szerintem a mi véleményünk hiányzik innen.
Egyébként meg csak így tovább csajok, nagyon sokat lehet abból tanulni, amit itt írtok! Bocs Mesterha a csajokért! :-)
Maradok továbbra is lelkes olvasótok!
10/10
DI-A 2008 márc. 29. - 11:15:20 10/10
(821/1405)
Ugye milyen sokféleképpen lehet értelmezni a dolgokat.Mert válaszom egyértelmüen(magam számára volt egyértelmü) helyeslés volt a hozzászólásaihoz,csak rá szerettem volna világitanni az én hozzáálásomra.Egyébként M-et én ugy szeretem ahogy van s annak drukkolok,hogy L is igy fogadja el.Szakmai kérdésekbe nem szivesen mennék bele a forumon,egyrészt mert ott ritkán engedek beleszolni,másrészt kevesen értékelnék az olykor unalmas témát.
Tegezõdésrõl annyit,hogy nagyon szivesen bárkivel,de vannak bizonyos szabályok,ebben az esetben például az,hogy Ön adjon rá felhatalmazást amit aztán a való életeben is szivesen felválalok.
Mesterha 2008 márc. 29. - 11:12:16
(820/1405)
Már a Netpiac is forgalmazza az 1. évadot. Megette a fene, már sikerélménye sem lesz az embernek ha rátalál egy lelõhelyre
Mesterha 2008 márc. 29. - 10:17:03
(819/1405)
Kedves DI-A !
Azt hiszem nagyon nem értjük egymást. Én arról írtam, hogy idõnként igaza van M-nak. Igaza van a képmutatás és az üres frázisok-elvárások terén (több más mellet). A halottak napja csak példa. Normális embereknél a megemlékezés természetes és becsülendõ. Akkor, ha nem a külsõségekben él, nem másoknak mutogatja magát. Én nem tartom magamat bûnösnek ha nem azon a napon megyek a temetõbe. Az elhunytaknak bennünk kell hogy továbbéljenek, novemberben is és az év többi napján is. Nem csak 1 napon. Tulajdonképpen szinte bárhol emlékezhetünk. Állítólag egy ember addig él amíg emlékeznek rá. Ugyanakkor valljuk be, rengetegen nem foglalkoznak az õsökkel egész évben (életükben), akkor miért mennek oda aznap? Mert mások elvárják, és megítélik õket! Végignéznek a csokrok során és kitárgyalják hogy az XY már megint nem volt itt vagy hogy már megint volt bõr a képén ilyen olcsó virágot hozni. Remélem ha egyszer a 12 bekezdésû trapézmenet gyártástechnológiájáról vékony falú optikai tubusok esetében, vagy egy nyílfogazású fogaskerékpár méretezésérõl beszélgetünk, jobban értjük egymást.
L „ vállalta fel a ráció hangját mivel M-nak nem tartozik a jelleméhez, hogy másokat is pátyolgasson” , de ha kedves együtt érzõ, ugye az sem jó.
A pároknál megfigyelhetõ hasonulás sem légbõl kapott. Amit én megfigyeltem, az idõsödõ férfiak mejjesednek, a nõk pedig ölni tudnának egy jó borotváért.
Látom a tegezõdés nálad sem egészen magától értetõdõ. Én csak azért vettem a bátorságot, mert finoman felhívták rá a figyelmemet. Különben ez az álarcban tegezõdünk, anélkül szigorúan csak magázódunk effektus vészesen hasonlít egy volt ismerõsöm esetére. Valamikor az 1970-es években járt a feleségével egy nudista strandon. Körülnéztek és szépen levetkõztek. Jól érezték magukat......
amíg.... nem találkoztak egy ismerõs házaspárral! Halálosan elszégyellték magukat és a legrövidebb idõn belül távoztak. Kívül voltak a páncéljukon!
Befejezem, túl hosszú vagyok. Régen míg kézzel kellet írni ilyet nem tettem volna. Ja, az ámítógép sok mindenre ráveszi az embert
10/10
DI-A 2008 márc. 29. - 06:16:48 10/10
(818/1405)
Szép jó reggelt.
Mindenkinek szeretnék irni egy kicsit,hiszen a tegnap rámzáródott az aknám ajtaja,tetõzztek a tennivalók.
Kedves Mesterha!
Elõször szeretném az mondani,hogy tetszenek a hozzászólásai (naponta 10 férfikolegám szemével kell látnom a világot, valahogy kezdem értenni milyen lehet s talán már mondhatom, hogy õk is megszokták a miniszoknyát a fogaskrekek világában).De egy nagyon picit rávilágitannék a mi szemszögünkre is(ahogy nap nap után teszem nekik is).Mikor halottak napján a temetõbe megyek,nem azért teszem mert akkor jutnak eszembe szeretteim,vagy esetleg a józsibácsik, a jucinénik napi örömét megszerezzem vagy éppenséggel elrontsam.A célom csupán annyi,hogy ezen a napon rájuk gondojak,ami a szürke hétköznapok rohanásában nem mindig adatik meg.Közzelebb kerülnek,élesebbek lesznek az emlékek amit már már azt hittem elvesztek.Senki nem sürget,hogy siessek a határidõvel,az emberek elfelejtenek velem foglakozni,remek alkalom,hogy olyan dolgok jussanak eszembe amik a multamhoz kötnek és egy kicsit talán elnosztalgiázzak milyen szép is volt.Aztán hazaérek ismét cseng a telefonom a gyerek enni akar,a por sunyin visszatelepedett a szekrényemre,.....Aztán itt van L, no igen tényleg minden lében kanál de a filmben megismert falulakóknak ez esetben mégis õ válalta fel a ráció hangját mivel M-nek nem tartozik a jelleméhez,hogy másokat is pátyolgasson(nem is várjuk el tõle),de minden közzösségnek szüksége van valakire aki némi világosságot nyuthat ha leereszkedik a köd,akinek nincs az tisztelettel szemléli a dolgakat tisztes távolságból.Mit köt a spárga végére?....amit mindannyian legyen az férfi vagy nõ,humoros vagy ennyhén citromszagú,hallgatag vagy szószártyár,csinos vagy trampli...nos magát...aztán jön,hogy zsák a foltját....természetesen garancia nélkül!!!!!
Kedves Coppelia.
Akár tetszik akár nem humoros vagy,de a fonákja mögött látod a lényeget is(máskülönben nem is tudnád kiforditanni).Olyan ember mindig van és lessz aki nálad is humorosabb,vagy fogalma sincs mi fán terem az...Nos nekem pont igy jöttél be.A humornak ehez a fajtájához szükség van némi emberismeretre,némi alázatra,tudni kell saját magunkat többé-kevésbé helyesen értékelni(és persze nem árt ha néha az is eszedbe jut,hogy DI-A már igy szeretett meg).Azt irod Mesterha-nak,hogy a pasikról beszélünk,de azért lássuk be,hogy ennél azért akarva akaratlanul mégis többet tettünk,M és L-en keresztül probáljuk boncolgatni az embereket(ha nem is kifelyezetten tartanak rá igényt,inkább saját magunk kedvére),no meg egy kicsit magunkat is nagyitó alá helyezzük.
Kedves Pi.
Nekem errõl a kedves történetbõl a husvéti tojással minden szó hamarabb eszembe jut mintsem az az egy,hogy hatalom.Nem érzem,hogy hatalma lenne valamelyikõtöknek a másik felett(bár vannak emberek akiknél errõl szol a dolog,de ott már némi baj ütötte fel a fejét).Inkább ugy érzem,hogy van köztetek egy kapocs(na végre egyett megtaláltam)ami összetartja azt a burkot melyben ti ketten egyenranguak vagytok az önzetlen szeretet által.Ez csak a kettõtök magánszférája,ahova idegenek belépni tilos vagy tudnia kell a jelszót(bár e burkon belül nem igen lehet senki se egyenrangu veletek).Egymásra egyformán hatottatok ,hiszen nem irod de kiérezni,hogy neked is sirni lett volna kedved,s a probléma megoldása után eggyütt is nevettek.
Na jó,mostaztán igazán hosszú lére eresztettem.....
Mesterha 2008 márc. 28. - 14:15:54
(817/1405)
„ alapvetõen szeretem fonákjáról is nézni a dolgokat, de ahhoz, hogy a fonákját is megmutassuk, kellenek olyan emberek, akiket érdekel a fonákja.” Engem sokszor jobban érdekel mint a színe.
A megismerés akkor teljes ha a dolgoknak nem csak a színét, vagy csak a nekünk tetszõ részét ismerjük meg.
Az utolsó mondatom reménysugár akart lenni a boldog befejezésre váróknak, hisz a feltételezett hasonulás akkor lesz igazi ha sokat lesznek együtt. M is kezd hasonulni, hisz egyre több dologba üti bele az órát. A M pedig már ígysem csak szép, de egyszerûen gyönyörû, kivéve az anyjának. Pedig azt tudjuk hogy még a varacskos disznó is szép a saját anyjának. Nejem szerint én már nem lehetek se szebb, se tökéletesebb. Akkor miért piszkálhatna ?
Nemrég írtál a kávéfõzéssel kapcsolatban, hadd ne keressem vissza mikor és pontosan mit.
Egy apró észrevétel: a tévhit ellenére nem akkor lesz a kávé erõs ha megtömjük a fõzõt. Képzeljük el: a megtömött kávén keresztül csak nagyon nehezen tud átmenni a víz, a hõfok emelkedésével egyre emelkedik a víz hõfoka, emelkedik a gõz nyomása, és ha nem tud egy ilyen tömött anyagon keresztül hatolni az történik hogy egy bizonyos nyomás felett megkeresi a leggyengébb pontot, és ott egy igen kis keresztmetszeten keresztül, mint egy tûzhányó kitör.... vagy felrobban. Nincs ideje kilúgozni a kávét. Ezzel szemben egy viszonylag lazább tölteten keresztül, lassú melegítéssel a nyomás lassan nõ, van ideje a gõznek teljes felületen szinte átdiffundálni , így szinte teljesen átlúgozza, és kioldja a drága koffeint, nem kerül a szemétbe. Nem magam találtam ki, a volt munkahelyemen neutronnyalábba helyezték a fõzõt és ott nyomon lehetett követni a gõz útját. Ha tudtad elnézést hogy untatlak, ha nem próbáld ki
Mesterha 2008 márc. 27. - 19:43:29
(816/1405)
Kedves Coppelia !
Elkeserítettél, ha csak ürügy hogy a pasikról beszéljetek, akkor tényleg nem itt a helyem, én ugyanis a másik nemet szeretem, még ha manapság mást is trendi hangoztatni . Ami Bert-et illeti, szerintem csak nem gondoltad át, hisz írásaidat olvasva kemény és határozott nõnek képzellek el, aki azért megnézné hogy milyen munkát kap. Pi Téged jelölt ki viccelõdésre. Állítólag az egymáshoz tartozó emberek hasonulnak egymáshoz. Nem tûnt fel mintha L fülei kezdenének jobban szétállni ?
Mesterha 2008 márc. 27. - 18:13:36
(815/1405)
Kedves Pi!
Végül is lehet hogy megtiszteltetés ha valakit a cselõpókhoz hasonlítanak, pláne ha az tegezéssel
történik. Ráadásul ha az még 2000 Ft-nál is többet ér. „ A férfiak között jobban elmegy a viccelõdés, hiszen ez számukra a verbális verekedés az elsõségért. Én sajnos ebbe nem tudok belemenni.”. Kár, pedig én annak vettem. Az értéket pedig a nettrõl vettem, a valóságban még soha nem adtam pókért pénzt. Van elég bogaram anélkül is. A magázódás vagy tegezõdés kérdésében pedig ne csináljunk problémát, mindenki azt használja ami neki fekszik. A valamikori munkahelyemen alapszabály volt, hogy a férfiak az igazgatótól a portásig mindenki tegezõdõt, a hölgyek tekintetében pedig ahogy kialakult. Ha Te elmélyülésre vagy hajlamos, tedd azt, én attól még viccelõdhetek. Ettõl még olvashatjuk, és tisztelhetjük egymást, egymás véleményét.


Hát nem aranyos ?
Nem !!!
Mesterha 2008 márc. 27. - 15:55:37
(814/1405)
Kedves Pi, tisztelt Hölgyeim !
Ha nem is írok, de azért rendszeresen elolvasom írásaikat. Kitûnik belõle hogy Önök tanult, értelmes és érzelmes nõk. Mint írtam én nem tudok és nem is akarok csak a mélylélektan setét bugyraiban kotorászni, huszonötször megrágni minden szót, minden mondatot, legfõképpen nem úgy hogy még egy jót ne is nevessek. Ez természetesen nem von le semmit az Önök meglátásainak értékébõl. Nem vagyunk egyformák. Ez a film szerintem nem kimondottan a lélekbúvárok tankönyve akart lenni, még ha vannak is ilyen külsõleges nyomai. Én azt hiszem Önök sokkal többet hoztak ki belõle mint ami az alkotók szándéka volt. Vajon mit szólnának a fejtegetésekhez ha tudnák olvasni ? Ez a film szerintem jó jellemábrázolással, némi lelki felhanggal igazi angol film. Szórakoztatni nem harsány humorral akar, inkább a speciálisan groteszk élethelyzetekkel, fura emberek fura viselkedésével. Megfigyelték, a tizenvalahány rész folyamán szinte soha nem mondanak viccet(L is csak 2x mondja hogy ez csak vicc volt), nem nevetnek felszabadultan, és nem röhögnek négy lábukat az égnek rúgva (még a kocsmában sem). Nem tudom mi ez a film: két ember érzelmi kergetõzése egymással és a boldogság keresésével – fûszerezve bolondfalva történetével, vagy sok kissé bugyuta történet összefûzve egy nem hagyományos szerelmi szállal.
Ha egy ilyen filmet ennyit lehet elemezni, vajon mi lenne a sorsa mondjuk a „Nem félünk a farkastól”, a „Legyek ura” , vagy a „ Bolondok hajója” stb, stb...címû alkotásoknak? Igaz a fõhõs itt se semmi figura, mégis igenis sokszor lehet azonosulni a véleményével. Mikor valami olyat mond a tántinak, hogy miért kellene mindig, mindenkivel jópofizni, üres frázisokat pufogtatni csak hogy tessünk másoknak. Önök gondolom sokszor hallották már az összes jó(?) kívánságot gépiesen elmondva, elhadarva. Ér ez valamit ? Csak mert elvárják!? Miért van a halottak napján tömeg a temetõkben? Azért mert akkor jutnak az eszünkbe az elhunytak ? Frászt! Azért mert illik megjelenni, hogy lássák a józsibácsik, a jucinénik stb hogy mi milyen rendesek vagyunk . Ilyenek vagyunk, és M-nak van igaza.
Pár gondolat (férfiszemmel)és már abba is hagyom.
Hölgyeim, nem lenne kedvük egy kicsit L-t is kicsontozni? Ott is lenne mit. Kezdetnek hogy minden lében kanál(2 is), hogy milyen okos(kodo), még ha tele is van jóindulattal és küldetéstudattal is. Miért van, hogy ha helyreteszik (pl. „azt olyanoknak írták, akik meg is értik” stb..), mindjárt õ van sértve és õ támad. Amúgy kedvelhetõ figura, ha esetleg jól tud fõzni, még szerethetõ is. Bár, öt év múlva ehhez a minõsítéshez már kell tudnia sütni is. Ja, és nagyon jól mutat a bordó párnán.
Mostanság kedvelt téma a kedves mama. Ugye sokszor mondják a férfiakkal kapcsolatban hogy csak „az” jár az eszükben, hogy csak az a bizonyos után mennek. Ez nõben is van, csak itt egy kicsit nagyobb a hallgatás. Én azt hiszem itt is ez van, megtoldva nagyadag érzéketlenséggel és önzéssel.
Az hogy jó apa lesz e M? Minden bizonnyal, õ tudja milyen így felnõni, õ ezt nem fogja megtenni. Azt hiszem mindenki gyerekkorában voltak olyan dolgok amik akkor nagyon rosszul estek, és megfogadta hogy ezeket õ nem fogja elkövetni, ...és nem is követi el. Elkövet másokat. Különben már rég tökéletesek lennénk.
Mibõl gondolják a hölgyek (coppelia), hogy Bert jó szakember ? Mert lát a kezében egy fogót ?
Az ilyen „ jó szakembernek „ tõbõl kellene letörni a kezeit. Amihez nyúl ott csak romhalmaz marad. Nem véletlenül akar mindig mással próbálkozni . Amúgy egy tuskó. Ö egy angol Mekk-mester (vagy magyar vállalkozó). Ezt csak a ténylegesen jó szakemberek védelmében írom le, nem coppeliát akarom bántani. Felháborítónak tartom ugyanis a ma trendi megítélést ami pl. mûvésznek meg sztárnak nevezett senkiket futtat, az igazi értékeket teremtõ mérnököket, orvosokat, iparosokat pedig semmibe veszi. A szakmáját felsõfokon ûzõ asztalos, esztergályos vagy harangöntõ bizony sokszor nagyobb mûvész mint az aki nem tud két mondatot artikulálva érthetõen elmondani, vagy aki hülyeségeket föst össze.
A cselõpók azt hiszem a hétköznapi megfogalmazásban mezei pókként szerepel. Eszmei értéke mai árfolyamon 2000 Ft. Klottnadrágos gácsó koromban sokat szórtuk a pénzt. Vajon az ember eszmei értéke mennyi? Van 2000 Ft ? Ha L a horgász , mit köt a spárga végére, hogy M ráharapjon?
Elnézést, túl hosszú voltam, csak sok minden felgyûlt, rostálnom kell idõnként.
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 11:58:42 10/10
(813/1405)
Egyébként mindig érzem,hogy a hiányosságaim túlnõnek rajtam,folytonos kereséssel töltöm a napjaimat,hogy megkeressem a hiányzó kapcsot(mert mikor már azt hiszem rátaláltam akkor rá kell jönnöm már megint hiányzik egy láncszem),de mivel az élet tul rövid az idõm pedig véges,a tennivalók pedig mintha végnélkülinek tünnének az igazság az,hogy egyszerüen nem engedhetem meg magamnak,hogy ezek a dolgok túllépjenek rajtm,vagy elhatalmasodjanak felettem.
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 11:35:07 10/10
(812/1405)
Szükségszerü nem a válaszom.Már réggeben is irtam,hogy szerintem M csodálatos apa lenne.De véleményemet nem légvárra épitettem,hanem a kegyetlen életre.Fiam is lányom is van.De van egy férjem is akit ha nem is M-nek hivják,mégis a saját falán belül olyan tökéletes apa,hogy néha irigylem a kapcsolatát a lányával.Ha egyszer valamilyen okbol el kellene válnom komoly dilemám lenne,hogy vajon melyikõnk megfelelõbb a nevelésükre.Nem állitom,hogy sok változást vezetett be a külvilággal való kapcsolatába(nem mintha komolyan elvártam volna töle),de azt kivánom bár minden apa ilyen meglátással rendelkezzen.
M-en is sokat lenditenne egy saját gyerek,hiszen teljesértékü ember lett belõle,nem roppant össze,nem menekült Antony-ik társaságába.Megérett rá.
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 11:10:47 10/10
(811/1405)
ez is segithet
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 11:07:57 10/10
(810/1405)
ez is bejöhet
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 11:06:16 10/10
(809/1405)
vagy erre
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 11:05:50 10/10
(808/1405)
Ha kétség van az ember szivében elég ha erre gondol..
Mesterha 2008 márc. 27. - 10:11:27
(807/1405)
Akit érdekel :
Doc. Martin
A magyar változat
szinkron: igen
felirat: igen
A film hossza :300 perc
Megjelenés dátuma :2008. március 20.
Nyelv :magyar,angol
Doc Martin - 1. évad
Doc Martin (Anglia - 2004)
Mûfaj: vígjáték, TV-sorozat
Rendezte: Ben Bolt
Szereplõk: Martin Clunes , Caroline Catz, Stewart Wright, Ian McNeice
Bolti ár: 2990 Ft
Xpress ár: 2790 Ft
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 10:02:59 10/10
(806/1405)
"Tudom-e mitõl kell megvédenem a gyerekemet? És tudom-e mitõl fél? Meg tudom-e védeni attól, amitõl Õ FÉL?"
NEM!A válaszom NEM,de minden porcikámmal azon vagyok,hogy a probálkozásom válasz legyen minden kérdésére,a pillantásom bátoritás legyen minden félelmében,a karom támasz legyen minden botlásánál.S majd õ elhivatott lessz,hogy cselekedeteimet megitélje.
Minden ANYÁNAK vannak félelmei:vajon jó példát mutatok..,vajon nem folytom meg a szeretetemmel..,vajon engedtem elég teret a szárnyai kibontásához..,vajon ez a jó neki..,????
Akela ösztönösen tudta mi kell az emberkölyöknek.Reméljük mi is rendelkezünk ezzel az ösztönnel s az emberkölyök nem vesz észre semmit saját vivódásunkból.