filoszemitabélus 2016 okt. 12. - 19:08:09
(10/10)
természetesen Eddie Murphy-re gondoltam.
filoszemitabélus 2016 okt. 12. - 19:05:51 Előzmény Anditos
(9/10)
Nem beszélve róla (ha valaki olvasta a könyvet) hogy elég érthetetlen a szereposztás. A középkorú, kövérkés angol úriemberbõl, hogyan lett szikár, túlmozgásos és nagypofájú feka? Bár szinte természetes, hogy abból az európai alapanyagból, amibe az amerikaiak beletenyerelnek, általában jó alkotás nem származik. Õk nem ismerik és nem alkalmazzák azt a szabályt, hogy "a kevesebb több lett volna!" Ha nem elég akciódús a film, akkor nem fogynak eléggé a jegyek és nem dõl a lé.
Anditos 2016 okt. 12. - 17:50:25 Előzmény JuChan
(8/10)
Én ugyan már 44 vagyok, de nem csak hogy sokkal jobban szeretem és ismerem a régi filmeket és színészeket a maiaknál, de be kell valljam, nekem Anthony Newley is nagyon megtetszett ebben a filmben, amikor kb 20 éve leadta a tévé. Kevesen tudják róla, hogy zeneszerzõként sem volt utolsó, neki köszönhetjük a híres Feelin' good vagy Goldfinger címû dalokat. Istenem, de jó lenne visszamenni az idõben vagy 40 évet...:-))
10/10
laaszlo46 2011 márc. 24. - 19:48:05 10/10
(7/10)
Tegnapelõtt kedvet kaptam erre a mesefilmre, tegnap letöltöttem, ma délután megnéztem.
Tudom, hogy a célcsoport átlagéletkora 10 év, mégis jól szórakoztam vén fejjel is.
Dr. Dolittle: " ... addig meg kell tanulnom ó-kagylóul"
Polinézia: " ... tudok egyszarvúul is"
¤ phillippa ¤ 2010 szept. 29. - 20:08:05
(6/10)
Én sokszor láttam ezt a filmet.(az Eddie Murphy félét nem láttam,de nem is vágyom rá)Nagyon-nagyon jó film.Kislánykoromban hetente megtudtam nézni,úgy imádtam,mindenkinek csak ajánlani tudom.Kár hogy DVD-n nem tudom megszerezni.:(
10/10
Novalis 2009 aug. 08. - 00:18:14 10/10 Előzmény lemezek01
(5/10)
Senki se látta??? Te nagyon el vagy tévedve... Ez a film igazi klasszikus, nézd meg, milyen színészlegendák a fõszereplõi - bár ha ilyeneket írsz, kétlem, hogy egyáltalán ismerõsek lennének ezek a nevek. Ez egyfelõl szomorú, másfelõl már meg sem lep, olyan sokan érik be a vacak B kategóriás filmekkel.
Több, mint 40 éves film, de a dalai és a mondanivalója nem évültek el. Amit nem lehet a Murphy féle változatról elmondani. Az csak egy erõltetett utánzat ehhez képes. Ha pedig ez a film nem lenne, akkor az sem lenne, amit te annyira keresel...

Arra nem gondoltál, hogy pl. Eddie Murphy nevét beírod itt a port-on a keresõbe, és csodák-csodája, ott lesz az összes filmje, és akkor talán már azt is megtalálod, amit keresel?

(Amúgy meg aki képes olyat leírni, hogy "felulyított", azt az összes fórumról ki kellene zárni.)
Gertev 2009 febr. 20. - 17:47:55 Előzmény lemezek01
(4/10)
De igen, láttam még a nyolcvanas években, azóta is hiába keresem....
lemezek01 2008 szept. 05. - 21:41:26 Előzmény JuChan
(3/10)
Nemkétlem hogy ez egy jópofa film
JuChan 2008 aug. 30. - 20:43:29 Előzmény lemezek01
(2/10)
Nem akarlak megbántani, de csak egy kicsit kellett volna jobban odafigyelned, hogy melyik fórumban szólj hozzá.
És ez a film, bár régi (és ez úgy tünik egyeseknek hátrány) nekem nagyon tetszett.
Más, mint Eddy Murphy-é. Az állatok nem szólalnak meg, mégis elhiszed, hogy a doki érti õket, nincs szükség szinkronhangokra. Néha dalra fakadnak benne, igy inkább az nézze meg, aki példának okáért My Fair Lady rajongó :)
Nekem gyerekkorom kedvenc filmje, és igazság szerint mostanság érkezik meg dvd-n angliából, mert sajnos senki nem adta le, mintegy 15 éve, és nem lehet hol megszerezni...
És ha valakit az tartana vissza, hogy biztos vén, buggyant liba vagyok, közölném, hogy 25 éves vagyok (bár talán van akinek ez is vén, buggyant, libát jelent) :)))
lemezek01 2008 júl. 22. - 20:51:15
(1/10)
Nem tudom hol van ennek a filmnek,a felulyított változatának a topikja,de nagyon kéne,mert ezt a filmet még sztem senki sem látta,ezért egyetlen hozzászólásra sem számíthat