Téma: Döglött hal

3/10
gimbiikeeh 2015 jan. 05. - 20:07:55 3/10
(18/18)
Unalmas, semmitmondó film. Erõltetett "poénokkal" és gyenge szereplõkkel. Végig néztem ha már bele kezdtem, és pénzt adtam érte, de többet nem veszem elõ.

Jó indulattal: 3/10
1/10
Rahar 2013 máj. 23. - 15:58:49 1/10
(17/18)
Hát ez egy borzasztó film, a karakterek retardáltak és teljesen valószerûtlenek, a történet, a cselekményvezetés szintén hasonlóan jellemezhetõ, a film végi csavar az egyetlen amit pozitívumként tudok értékelni.
kompikotró 2011 febr. 18. - 17:16:14
(16/18)
Ez egy rossz film,jó színészekkel!
Egyszer nézhetõ! :)
10/10
nbzs 2010 júl. 24. - 21:02:52 10/10 Előzmény Ivy66
(15/18)
naggggggyon kirrrály !!!!!! jessssz!
7/10
Ivy66 2009 szept. 21. - 19:48:24 7/10 Előzmény norton15
(14/18)
Virgilnek és Dragannak is voltak jó pillanataik (pl.valóban vicces volt, mikor az ázsiai meghal), csak a beszélgetéseiket szerintem feleslegesen elnyújtották.
Az Olman által alakított bérgyilkos valóban "súlyos" egy figura, félelmetes és vicces egyszerre. :)
norton15 2009 szept. 19. - 13:52:53
(13/18)
Érzésem szerint a Virgiles szál nem csak a groteszk végük miatt került bele, hanem még ahogy Dragan véletlenül megölte az ázsiai emberkét is. Az viszont tetszett.:)

Még egy ideig gondolkoztam is, nem-e Gary karaktere ilyen degenerált, vagy nem tudom. Viszont Robert Carlyle-lal ki voltam békülve, õ is egész jó volt még. A beszívott haver meg ááh, mekkora figura.:)

Ha már hasonlóan morbid film, nekem a Nagy kaszálás jött be nagyon.
7/10
Ivy66 2009 szept. 19. - 13:43:01 7/10
(12/18)
Igen, a Billy Zane-féle szál, ahogy vergõdnek a másik bérgyilkossal, az tök felesleges volt, csak lelassították a mozit - egyedül a groteszk végük volt vicces kicsit.
Balkay Oldman szinkronja egy Dörmögõ Dömötörhöz ment volna. Ezért (is) néztem én legelõször inkább az eredeti hanggal.
Simán lehetett volna akár egy kis kultfilm is ebbõl, csak dolgozni kellett volna még a forgatókönyvön (mert valóban voltak jó ötletek és poénok benne), lecseréltem volna a fiatal szereplõket (kivéve a fõszereplõ srác barátját, õ kellõen elvarázsolt volt :) ), kicsit feszesebb tempóban csináltam volna meg, akkor talán...
Így néha az volt az érzésem, hogy Gary Oldman úgy került ebbe a történetbe, mint Pilátus a krédóba.
norton15 2009 szept. 19. - 13:28:22
(11/18)
Szerintem nem volt olyan vészes a film. Gary Oldman szinkronja tényleg borzasztó, viszont volt néhány jó beszólása, meg a filmben volt egy-két jó ötlet. A Billy Zane-féle szál totál értelmetlen volt, meg az egész film a se füle-se farka benyomást keltette. Azért Gary Oldmanért érdemes egyszer belenézni.
mushi 2009 szept. 19. - 13:22:50
(10/18)
Gary Oldman miatt nekiálltam nézni, aztán csak háttérvillogásként ment a tv olyan 15-20 perc után... Gyér film, Gary szinkronja is borzalmas volt...
7/10
Ivy66 2009 szept. 19. - 12:43:22 7/10
(9/18)
Tegnap éjjel újra megnéztem a tévében. Ebbõl a filmbõl lehetett volna valami jót is csinálni, de valahogy nem sikerült. A tõle megszokottan jó teljesítményt hozó Gary Oldman nélkül nézhetetlen lenne.
slacio 2009 júl. 20. - 22:13:24
(8/18)
10 perc elég lett volna belõle, de végigszenvedtem.
Nincs miért megnézni ezt a filmet, senkinek sem ajánlom.
susurrus 2007 máj. 29. - 22:11:05
(7/18)
Ja, értem, de azért 10 évvel ezelõtt még Gary is kölyökfejûbb volt szerintem :-))) Szóval bármit ki lehetett volna hozni belõle. Na de mindegy, csak azért hoztam fel, mert ez egy jelentõs fordulat lehetett volna a karrierje szempontjából, és egy esély, hogy ledobja magáról a badboy imázst.
Rosencrantz se éppen hétköznapi, valóban, de hát nem játszhat mindenki "átlagos" szerepeket :-))) Viszont akkor vegyük példának a skarlát betû papját, az minden különcségtõl mentes romantikus-drámai szerep, és abban is 100%-osan teljesített (számomra legalábbis maradéktalanul meggyõzõ volt)

A döglött hal meg most már tényleg megdöglött :-)))
susurrus 2007 máj. 29. - 15:25:27
(6/18)
Szerintem tökéletes lett volna neki a szerep még 39 évesen is, Ed Harris helyett pedig Dennis Hopper lett volna eredetileg. De utána lehet nézni bárhol, imdb-n, wikipedián stb, ez tényleg így volt. Az író végül nem kapott zöld utat a rendezéshez, aztán valahogy a színészek is lecserélõdtek...
Ez egy örök elõítélet Gary irányába, hogy csak a pszichopata, vagy különc szerepek mennek neki, egyszerûen ezek az ismertebbek, persze az tény, hogy vonzzák a különc, vagy bonyolult, ellentmondásos karakterek. Viszont én láttam minden filmjét (kivéve 2-3 régi brit soriepizódot), még azokat is, amiket nálunk nem lehet beszerezni (még netrõl se...), úgyhogy nyugodtan kijelenthetem, hogy bármit el tud játszani! De nálunk is ment pl A skarlát betû, a Hegyezd a füled, a Rosencrantz, vagy éppen az Úttalan út, szóval ezekbõl azért látszik, hogy igencsak széles skálán tud mozogni, ha hagyják, aztán nem is merem említeni pl a Heading home c. romantikus brit tévéfilmet, vagy a Nobody's baby vígjátékot (eszméletlen, mit összekomédiázik benne), amik nálunk még a tévében se mentek... hanyagolt, és kiaknázatlan tehetség, ehhez nem fér kétség....
Ja, és amúgy Amerikában él, szóval pont,hogy örült, hogy újra brit kollégákkal forgathat :-)))

Uhhh... bocsi, most teljesen szétoffoltam a döglött halat :-D na mindegy...
4/10
Newcastle United 2007 máj. 29. - 13:07:04 4/10
(5/18)
Londonban él és gondolom lusta Amerikába utazgatni filmezni.:)
susurrus 2007 máj. 28. - 23:15:10
(4/18)
Gary Oldman mentségére szóljon, hogy többek között azért vállalta, mert HP és Batman ide vagy oda, továbbra se hajlandóak olyan normális szerepet felajánlani neki, amiben a romantikus és/vagy a komikusi és/vagy drámai vénáját csillogtathatja (lsd, anno a Truman-show fõszerepét is neki szánta az író, de...), és ebben legalább nem csak egy szimpla gyilkológépet/pszichopatát kellett játszania. Másrészt az angliai forgatás miatt. Valamit meg csinálni kell... :-/
Mellesleg nekem is vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, én fõleg Gary miatt néztem meg. És a szinkron valóban rettentõ pocsék volt...
Tibci 2007 febr. 17. - 21:14:15
(3/18)
A film csapnivaló, Oldman akármit csinál zseniális, viszont a szinkronja borzasztó, halottam már gyenge szinkront de ez túltesz mindenen...
4/10
Newcastle United 2007 febr. 17. - 16:29:56 4/10
(2/18)
Igen, akkor megvágták. Nekem megvan DVD-n és ott benne van minden, na nem mintha ettõl jobb lenne...
4/10
Newcastle United 2007 febr. 17. - 13:17:55 4/10
(1/18)
Nagyon gyér film, Gary Oldman mellett Robert Carlyle is szégyellheti magát.