10/10
offtopic
convar 2013 febr. 20. - 22:49:34 10/10
(172/192)
Basszus, elfelejtettem kirakni a spoilert, kérem a moderátorokat hogy pótolják! Elõre is köszönöm.
10/10
convar 2013 febr. 20. - 22:48:34 10/10 Előzmény ColdLight
(171/192)
Oké, de azok a gyerekek nem olcsó kínai figurák voltak, mint amiket Grace gyûjtögetett... gondolom élted mire célzok.
10/10
ColdLight 2013 febr. 19. - 11:47:03 10/10 Előzmény convar
(170/192)
SPOILER


convar - igen, hogy a szüleiket büntesse ezáltal. egyébként, ahogy a narrátor mesélte, õk is cefetül bántak Grace-szel.
Kaktuszné 2013 febr. 09. - 20:06:30
(169/192)
Évekkel ezelõtt, amikor láttam a legunalmasabb és legrosszabb filmnek gondoltam, újra kéne néznem...
10/10
convar 2013 febr. 09. - 20:00:14 10/10 Előzmény Heisenberg
(168/192)
SPOILER!


De a gyerekeket is megölette, az isten szerelmére...
9/10
Heisenberg 2013 febr. 07. - 14:09:37 9/10
(167/192)
Remek film,
Spoiler
Az elején különös volt a krétákkal felrajzolt falu de, hála a remek mesélõnek egy idõ múlva teljesen természetessé vált. A történet jó volt és a színészi alakítások is éppen ezért belemerülhet a nézõ a filmbe az elejétõl a végéig. A befejezése a filmnek nem zavart, sõt ez volt a logikus befejezés ,hiszen elhangzott hogy Grace-nek talán az egyetlen negatív tulajdonsága a pökhendisége volt, hogy lenézi az embereket, magát túl magasra, emberfelettivé teszi ezért is olyan megbocsátó a falubéli emberekkel, hiszen úgy gondolja hogy õk alacsonyabb szinten állnak. A végén az apja hatására átértékeli a nézeteit és egy szintre hozza magát a többi emberrel, így már olyan büntetést adhat a bûnös embereknek mint amit adna saját magának, ilyen szintû bûnök után. Ennek a szemlélet válásnak köszönhetõen kibékülhetett az apjával is. A végén még gondolkodik rajta hogy a tömeges halálbüntetés nem e túl sok, mert lehet hogy mások is, õ is ugyanígy cselekedek volna hasonló helyzetben. Viszont belátja, amivel én is egyetértek hogy kétségkívül sok közösségben történhet meg hasonló, de sokban meg bizony nem. Ennek a két pozitív dolognak az elfogadása után (azaz hogy már nem az égbolt magasságából lenézõen kezeli az embereket és hogy belátja hogy más falvakban máshogy, helyesen cselekednek az emberek) egyértelmû következménynek kell lennie a büntetésnek.
Spoiler
összegezve, egy eredeti és remek film ami észrevétlenül igencsak igénybe veszi a képzelõerõt.
9 pont
delfinoraptor 2012 dec. 11. - 11:52:00
(166/192)
Ez a legdöbbenetesebb film amit valaha láttam.
k11zoltan 2012 szept. 21. - 10:12:05
(165/192)
A film nem tetszett túlságosan, de a befejezés jó volt!
10/10
convar 2012 szept. 06. - 10:24:37 10/10 Előzmény lampikari
(164/192)
De, ott élek.

"már egészen fiatal gyerekekben is sokszor hihetetlen gonoszság lakozik"

Tehát SOKSZOR. Komolyan mondom, úgy beszéltek Dogvillerõl mintha egy madárinfluenzás csirketeleprõl lenne szó, ahol minden szárnyast el kell égetni mert pár egyednél észlelték a betegséget...

Aki ezt nem látja, annak valószínûleg nincs élettapasztalata.

Am neked is gratulálok.
10/10
lampikari 2012 szept. 04. - 10:21:35 10/10 Előzmény Rahar
(163/192)
Ezt a vitát olvasva bizony neked kell igazat adnom,már egészen fiatal gyerekekben is sokszor hihetetlen gonoszság lakozik,aki ezt nem látja,annak valószínûleg nincs élettapasztalata,talán túl fiatal.A film végkifejlete sajnos teljesen reális,és életszerû,egy tiszta lelkû lány ilyen megalázására a legtöbb ember így válaszolna,én is!Aki ezen felháborodik,az valószínûleg nem a Földön él!A vizuális élmény hiányáról csak annyit,hogy ha ezt a filmet egy rendkívül profi,tökéletes színházi közvetítésként nézzük,akkor már nem fog hiányozni a megszokott filmes látvány,és elõtérbe kerül a mondanivaló,a színészi nagyság,(Nicole Kidman),ahogyan a színházban is.Számomra a legnagyobb film,a,legnagyobb színésznõvel!
10/10
convar 2012 aug. 25. - 19:20:03 10/10 Előzmény Rahar
(162/192)
"Ezért szerintem nem lehet baj az, ha én vagy bárki értelmezni akar dolgokat, de ha ez neked probléma"

De igen, ha vki ilyen végkövetkeztetésre jut akkor baj, és igen, nekem ez probléma. Gyermekek meggyilkolásának sehogy nem volna szabad értelmet nyernie.

A többi no comment, egy "gyerekgyilkossal" nem látom értelmét belekezdeni egy komolyabb eszmecserébe. Jól is néznénk ki...
7/10
offtopic
Rahar 2012 aug. 22. - 11:20:45 7/10 Előzmény convar
(161/192)
***SPOILER***
"...eleve az a baj hogy értelmezni akartad, mivel neked még az sem tiszta hogy olyan nincs hogy gonosz hely. Gonosz emberek vannak. (mármint felnõtt emberek, nem gyerekek... :S)"
1. Én máshogy gondolkodok mint te, sõt én legalább gondolkodok, mivel értelmezni, megérteni akarok dolgokat. Ezért szerintem nem lehet baj az, ha én vagy bárki értelmezni akar dolgokat, de ha ez neked probléma akkor nem értelmezzél semmit, ne gondolkodj, a te dolgod.
2. Az embernek az ex cathedra kijelentéseit bizonyítani is kell, már nem a középkorban élünk, legalábbis én nem. Tehát bizonyítsd be nekem, hogy nincs olyan, hogy gonosz hely, nem erre a filmre vonatkozólag hanem általánosan, mivel úgy tetted eme szerény kijelentést.
3. A gonosz hely és gonosz emberek nem zárják ki egymást.
4. Szerintem meg nemcsak a felnõtt, hanem a gyerek is lehet gonosz, a filmben szerepelt is egy ilyen ivadék, tehát példát nem is szükséges hoznom az életbõl.
5. Ha nem értesz egyet az én gondolkodásommal nem probléma, de akkor az úgy fogalmazd meg. Én is leírhatom neked vulgáris kifejezések használatával, kioktató hangnemben, hogy a meglátásod hibás ezért meg ezért.
***SPOILER VÉGE***
10/10
convar 2012 aug. 07. - 12:02:37 10/10 Előzmény Rahar
(160/192)
SPOILER


"A film végi mészárlásban a gyerekek megölését nem tartom durvának, az egész fertõ falut le kellett rombolni. Sõt még valahol talán korrekt megoldás is volt."

Ezek után...


"Ha nem így van, akkor én rosszul értelmeztem a film végét,..."

...eleve az a baj hogy értelmezni akartad, mivel neked még az sem tiszta hogy olyan nincs hogy gonosz hely. Gonosz emberek vannak. (mármint felnõtt emberek, nem gyerekek... :S)


SPOILER VÉGE
7/10
Rahar 2012 júl. 31. - 01:08:54 7/10
(159/192)
Amikor elkezdõdött a film elõször igencsak néztem, hogy ez meg mi. Negatív gondolataim jelentek meg, mint például alacsony költségvetésû, igénytelen, idióta mûvészfilm. De ezektõl függetlenül végignéztem a fimet és egy felületes elgondolás nem hagytam, hogy azonnal végleges véleménnyé váljon, az elõítélet nagyon sokszor hibás eredményre vezet.
Nekem a díszlet nélküli, minimalista háttér nem tetszik, mert szerintem így kevésbé hatásosan adja vissza a film mondanivalóját. A filmnek az a lényege, hogy képi és hanghatásokkal bemutat valamit, eme mûvészfilm megoldásnál, a képi hatás megszüntetése számomra nem ad nagyobb nyomatékot a mondanivalónak.
A narrátoros szövegû filmeket szeretem, ez az elsõ eset, hogy nem, mivel a film hátralévõ részére elõzetes információkat közöl. A mondanivaló tetszik, bár egy kicsit sarkítottnak érzem. Lehetséges, hogy a vidéki, primitív amerikai emberek ilyenek (voltak), én ezt nem vitatom. Ám mindenféle vallásosság nélkül bízok benne, hogy az utolsó jó embert nem valamivel kevesebb, mint 2000 éve ölték meg :)
***SPOILER***
A film végi mészárlásban a gyerekek megölését nem tartom durvának, az egész fertõ falut le kellett rombolni. Sõt még valahol talán korrekt megoldás is volt. Mert ahogy a fõszereplõnõ megfogalmazta eme gonosz helynek pusztulnia kell, hogy másokkal ezt ne tudják megtenni. Tehát nem a bosszúvágy, hanem a megelõzés ami motiválja. Rájött arra, hogy a hatalommal nemcsak visszaélni lehet, hanem akár jóra is használni. Ha nem így van, akkor én rosszul értelmeztem a film végét, ergo számomra így van vagy én ezt látom bele.
***SPOILER VÉGE***
10/10
convar 2012 júl. 21. - 22:38:26 10/10 Előzmény od.gszal
(158/192)
Remek írás.
10/10
starline 2012 júl. 17. - 16:53:10 10/10
(157/192)
Hatalmas film. Nagyon régen éltem bele magam ennyire egy filmbe, és váltott ki belõlem ilyen élményeket. Az elsõ pillanatban megijedtem a helyszíntõl, mert nem szokványos, de valóban a történet a lényeg. Nagyon jó színészi alakítások, kidolgozott történet, van mondanivaló és katarzis a film végén. Nálam 10 pont.
9/10
od.gszal 2012 júl. 14. - 00:00:32 9/10
(156/192)
SPOILER!!!

Most nem az isten fia jött el Jeruzsálembe, hanem a sátán lánya jött el Dogville-be. A sátán lányának, Grace-nek a lelke tiszta volt, ezért is hagyta el az apját. Itt az apa kiálthatna fel: Ó lányom, miért hagytál el engemet?!
De az emberek az igazakat, a tiszta lelkûeket megalázzák, megkorbácsolják, megerõszakolják, keresztre feszítik... Nem változott ez 2000 év óta sem. Csak a sátán lányával ezt csinálni... Áh, ez hiba volt. A lány visszatért az apja kebelére, megtanulta a leckét, és megakadályozta, hogy az emberek még több szörnyûséget követhessenek el. Mert minden tettnek megvan a maga következménye!!! Csak a kutya maradt meg. Az az egy lény tényleg nem tehetett mást, mint hogy morgós kutya volt. De az emberek... hát... lenne választásuk, de MINDIG el...packázzák.
Jó éjszakát... Jó Utolsó Ítéletet... Jó fel nem támadást, testvéreim a bûnben.
10/10
convar 2012 máj. 09. - 02:20:24 10/10 Előzmény lampikari
(155/192)
Elszomorít hogy tényleg ilyenek az emberek :S
10/10
lampikari 2012 máj. 03. - 08:19:52 10/10
(154/192)
Sokszor megkérdezték már tõlem,mi volt a legnagyobb filmélményem,és mindig bajban voltam,hiszen annyi csodálatos film van!Most már határozottan tudom,hogy ez!Biztosan sokan ismerik azt az érzést,mikor a film közben azon kapjuk magunkat,hogy a fotelbõl elõredõlve meredünk a képernyõre az átéléstõl,amikor a vége fõcím után még hosszan nézzük a sötét képet,és azon töprengünk,hogyan lehetséges ilyen csodát létrehozni?A három óra úgy repült el,hogy észre sem vettem,annyira lekötött minden perce!Ilyen brutálisan még nem ütött film,ami ráadásul nem is sorolható filmek közé igazán.Éppen a látvány hiánya miatt ilyen tökéletes,mert csak a tartalomra,és az elképesztõ színészi játékra tudunk figyelni,mert szerintem az egészen egyedülálló!Érdemes elgondolkodni azon,hogy Nicole Kidman nélkül is ilyen hatalmas lett volna-e ez az alkotás,hát valószínûleg nem,hiszen a második rész hiába jó film,a közelében sincs ennek,hiányzik az a szuggesztív varázslat,amit Kidman szinte minden szerepéhez hozzá tud tenni.Érthetetlen,hogy miért nem ragaszkodott hozzá itt is a rendezõ.
Örök értékû,halhatatlan alkotás az emberi természetrõl,a gonoszságról,a hatalomról.Visszaadta a hitemet a mûvészetekben,de úgy felkavart,hogy soha nem fogom elfelejteni ezt a három órát,és a végén a szégyenteljes,döbbent felismerés:én is ugyanígy döntöttem volna!
10/10
convar 2012 ápr. 12. - 00:05:13 10/10 Előzmény offcore
(153/192)
"Így kap értelmet a gyerekek lemészárlása is, azért nem számít kegyetlennek ebben a narrációban, mert már a gyerek sem ártatlan, bennük is ott vannak az alantas emberi ösztönök. "

Ennyi erõvel mindenki vegyen egy pisztolyt és lõje fejbe magát.

Egy gyerekgyilkosságnak sehogy nem lehet értelme.