Ordító egér márc. 02. 09:53:27 Előzmény guess.who
(1156/1236)
Végignéztem még egyszer a 45. részt, különös tekintettel a bp.-i kiruccanásra. A korábbiakat nem néztem vissza, így csak azt nyugtáztam, Bálintnándi hívta meg Tinát a bűnös fővárosba kirándulni. A BB úton tett autókázásukat csak futólag érintem - Gellért tértől kifele, majd a vasúti híd alatt áthaladva visszatértek a Kosztolányi D. térre, bár oda teleportálással kerülhettek . Ügyvédünk a kocsiból telefonált a kliensével, Tinának annyit mondott, hogy ebből nagy per lesz, amiből ő, Nándibálint kaszálni fog. Az utóbbi törzshelyén felbukkanó vén kecskét Tina Gábornak nevezte, akinek kérdését úgy is lehetett értelmezni, nincs kifogása a hármasban végzett pajzánkodás ellen. Tina az autóban valamilyen cukrászdába akart menni, miközben Gábor a "nosztalgiázást" emlegette, majd hogy itt az alkalom megpróbálni, ezt követte T. picsogása és az autóból való kitétele a sötétben. Megjegyzem, Illyés Barna (Farkas István, a rendőrök és apák gyöngye az OCs-ból) a stáblistán nem Gábort, hanem Sugardaddyt alapította. Ó, te harmatos szerelem!!!
offtopic
janderka márc. 01. 21:46:20 Előzmény zazee
(1155/1236)
Hát igen, ez nehéz feladat lehetett lóhalálában. Kell hozzá ugyanis valaki a stábból, aki ismeri annyira a musztert és a kész adásanyagot, hogy tudja, mit honnét és hova lehetne átvariálni. Plusz ott az idő- és kapacitás tényező is. Hogy ráérnek-e ezek a (volt) kollégák. Illetve van-e rá pótkeret hogy megfizessék érte őket. Vagy rámarad az egész egy olyan valakire, aki mentené ugyan a menthetőt, de kevés hozzá az információja.
1/10
zazee márc. 01. 21:25:06 1/10 Előzmény janderka
(1154/1236)
Ha már vagdigáltak, legalább úgy tették volna, hogy néhány szálat elfűztek volna, ehelyett még nagyobb kavarc lett a "vége", ami, mint tudjuk nem is az!:)
offtopic
janderka márc. 01. 20:54:30 Előzmény guess.who
(1153/1236)
Itt szerintem nem a resetelés a hirtelen jellemváltás oka, hanem - a másik heppem - az utólagos kapkodó nyiszabálás.
5/10
napraforgó márc. 01. 20:38:23 5/10 Előzmény guess.who
(1152/1236)
Tinácska nagyon tudja váltogatni az imidzsét, otthon Meggyesen csak egy hisztis kis p.csa, aki játsza a naivát, Budapesten meg megpróbálja előadni a hóditó démont - kevés sikerrel - aztán visszavált naiv kislány Cilikébe Bálint kedvéért.
Igazi kaméleon ez a nő.
offtopic
guess.who márc. 01. 20:22:01 Előzmény napraforgó
(1151/1236)
Igazából teljesen mindegy, hogy 3 vagy 350 nap. A lényeg, hogy Tinácska ISMERTE jól Budapestet és azt is tudta, hová vitte a vén kecske.

Gondolom, ott lehet a trükk, hogy a Jandi által annyira emlegetett kéthetes resetelés pont most jött el Tinánál, és ezért kreáltak belőle egy Anit(ot), aki pont az ellentéte az eddig látott Tinának. Csak nem sikerült simára a váltás...
5/10
napraforgó márc. 01. 20:13:04 5/10 Előzmény guess.who
(1150/1236)
Igen ám, de : A részvétel feltétele csupán az OKJ-s végzettség. Vagyis az a 350 órás tanfolyam!
offtopic
guess.who márc. 01. 20:01:14 Előzmény napraforgó
(1149/1236)
Körmös diploma. :) Azt ugyan nem tudom, hogy elfogadják-e jogi vagy orvosi diploma helyett, de itt van:

5/10
napraforgó márc. 01. 19:38:46 5/10
(1148/1236)
A Nail&Beauty Academy Kft. szerint "Magas óraszámban tartjuk a gyakorlati órákat, egyénre szabottan, mindenkinek a saját igényét figyelembe véve. A vizsgára való felkészülést tapasztalt oktatógárda biztosítja."
Ez ugyan elég homályos, de 3 napnál biztos több.
janderka márc. 01. 19:35:57 Előzmény guess.who
(1147/1236)
Lehet hogy ez időkitöltő lett volna csak a le nem adott részek közt valahol.
5/10
napraforgó márc. 01. 19:29:38 5/10 Előzmény guess.who
(1146/1236)
Dec 31-ig volt OKJ-s képzés, az infók között volt:
"Képzés információk
Képzés időtartama: 350 óra (iskolarendszeren kívüli szakképzés)
A tanfolyamon való részvételen túl szükség van otthoni, egyéni felkészülésre is."
-----------
Lehet, hogy van 3 napos képzés is, bár kétlem, hogy bármit meg lehetne tanulni annyi idő alatt.
offtopic
guess.who márc. 01. 19:01:39 Előzmény zazee
(1145/1236)
No, azért gondold végig ezt az aranyásót, pontosabban azt, hogy mennyire önazonos: Leóval vélhetően évek óta együtt vannak, és ő egy csóró, folyamatosan kölcsönkért mindenkitől - egyszóval nem az a tipikus aranyásó-célpont.
Az egy másik dolog, hogy az anyja zsorvált állandóan Tina fülébe, hogy NEKI milyen pasi felelne meg inkább, de éppen Tina volt az, aki mindig kiállt a csóringer Leó mellett. Szóval nem tartanám aranyásónak. Éppen ezért hülyeség, amit az utolsó epizódokban eljátszattak vele, mert ez egy teljesen más figura. Persze lehet, hogy valójában aranyásó és ez az igazi személyisége - de akkor meg elég ügyesen titkolta eddig. :)
offtopic
guess.who márc. 01. 18:58:34 Előzmény napraforgó
(1144/1236)
Tegnap rákerestem: 3 (három) NAP. Szóval sánta az a sztori mindenhogy.
1/10
zazee márc. 01. 18:42:42 1/10 Előzmény napraforgó
(1143/1236)
Nekem úgy tűnt, Tina karakterét a készítők "aranyásónak" állították be, oda csapódott, ahol pénz volt, ezt engedték sejtetni az utsó epizódban is, hiszen nyilván egy tőle 20-30 évvel idősebb pasinak már van komoly egzisztenciája. Leót is amikor otthagyta, azért a kocsit, amit kihisztizett, vitte magával. Azután megpróbált rápattani Bálintra. Ő nagyon nem igazán akart dolgozni. És igen ilyen típusú fiatal nők a való életben is rendesen előfordulnak!
5/10
napraforgó márc. 01. 18:26:23 5/10 Előzmény guess.who
(1142/1236)
Nekem úgy rémlik, hogy Tina tán 2, vagy 4 éve költözött vissza Meggyesre, és mivel már 33 éves, hát nem volt már olyan hamvas ifjú leányka pár évvel ezelőtt sem.
Nem tudom, hogy mennyi ideig tart egy műkörmös tanfolyam, de ha 3-6 hónapig is, a nő sokkal tovább tartózkodhatott Pesten, mint amennyi feltétlen szükséges volt.
És hát nem annyira felháboritó, ha egy 30 éves nő összegabalyodik egy (vagy több) 60 éves férfival. Persze, lehet mondani, hogy apakomplexusa van, mindenesetre nem annyira ritka ez a felállás.
offtopic
guess.who márc. 01. 17:45:34 Előzmény napraforgó
(1141/1236)
Igen, ezt írtam lentebb: ha már volt korábban liezonjuk (márpedig volt, hiszen egyrészt az étterembeli viselkedésük is erre mutat, másrészt az, hogy Tina azonnal TUDTA, hogy a kecske lakásának parkolójába mentek, ergo járt már ott előtte is!).
Ez a "megerőszakolás" meg... Egyrészt nem történt semmi: a kecske megfogta a combját, de ezen túl egyáltalán nem erőszakoskodott (oké: azért, mert Tina ellenállt), másrészt meg azért Tina elég komoly szerepet vállalt abban, hogy ide jutott a helyzet, hiszen ő maga mondta a fickónak, hogy menjenek valahová.

Érdekes egyébként, hogy Nándi, a dörzsölt ügyvéd(!) nem ugrott rá azonnal erre a megerőszakolós témára. Pedig Panziós Tinácskától némi pénzt bezsebelhetett volna egy jó hosszan elnyújtott pereskedéssel.
offtopic
guess.who márc. 01. 17:37:45 Előzmény Ordító egér
(1140/1236)
Nem is azt mondtam, hogy véd a víz halál ellen, csak az volt, hogy minden betegségre jó, ihatta volna az öreg doki is, hiszen Bodrogi tatusnak is csak a hangja lett tőle reszelős.

Egyébként hajlamos vagyok én is Jandi elméletét osztani, ti. hogy amikor egyértelművé vált, hogy kurtán-furcsán befejezik a sorozatot, akkor a készítők elkezdtek ide-oda vagdosni, kidobáltak rengeteg mindent, és ennek aztán áldozatul esett sok olyan jelenet is, ami a lógva hagyott kérdésekre választ adhatott volna valamennyire.
Károly papi bosszúhadjárata egyébként is értelmetlen volt. Például már csak azért is, mert Adri és Károly is pénzéhes, mindkettejüknek az az érdeke, hogy Nándi fizesse mindkét gyereke után a gyerektartást - ehhez viszont az kell, hogy legyenek ügyfelei. Oké, hogy Karika is pénzes, de hát miért ő fizesse a gyerkőcök költségét, mikor semmi köze hozzájuk?

Azt sem állítottam, hogy "szerelemből" kecskézett volna Tina - és ezt ők sem mondták egymás között a kecskével. Azt állítottam -és ezt tartom is-, hogy fiatal volt és falusi lányként élvezte a pesti szabadságot, beleugrott mindenbe, amit az élet kínált neki. Tizenévesen vagy a huszonévei elején azért ez majdnem mindenkivel megesik - de ettől még egyáltalán nem szükségszerű, hogy pénzért csinálta volna. És vedd hozzá: ha ez mondjuk tizenöt évvel ezelőtt volt, akkor a vénkecske is 15 évvel fiatalabb volt akkoriban. :)
1/10
zazee márc. 01. 16:24:52 1/10
(1139/1236)
Azért kár, hogy a készítők homályba hagyták, hogy András meghallgatásán ki volt végül jelen és mi lett az ítélet, ill. miért tiltották le a bankszámláit, ami eléggé nem hihető, legalább ezt elárulhatták volna!
1/10
zazee márc. 01. 11:13:04 1/10 Előzmény luci87
(1138/1236)
Mintaapák ismétlés van a TV2-n és a SuperTV-2-n is, csak nem tudom mi értelme van az ismétlések ismétlésének. Miért nem az elmaradt részeket adják le?!
offtopic
Ordító egér márc. 01. 10:24:35 Előzmény guess.who
(1137/1236)
Itt ne keressünk logikát. Jól megfigyelhetően Adrinak + a 2 gyereknek kezd elege lenni az 1. vén kecskéből, aki pedig vsz. felhagyott Nándibálint elleni bosszúhadjáratával - akár azért, mert eleve eddig tervezte, de elképzelhető, hogy saját problémái miatt kellett leállítania a bosszú művét. Nándibálint eddig nála valamivel (kb. 5-8 évnél) fiatalabb nőket döntögetett, a meggyesi választékból Tina a mérhetetlen ostobasága, majd most nyomulása miatt nem kellett neki, Annával megpróbálkozhatott volna, Zsóka meg vsz. valamivel idősebb nála.
Tinácska merő szerelemből hetyegett Vén Kecske 2-vel, én meg a passzátszelet fújom, de van egy unokaöcsém is, aki optikus. Vicc nélkül: Ma du. visszanézem a "záróepizódot", egész hétvégén melóval kínlódtam.
A csodavíz halál ellen nem véd meg - ezt szerintem Leó sem állította. Ám jóllehet mostanra mindenről esik szó a sztoriban, csak a vízről nem, a helyi polgárháborús helyzetet a föld kincsének kiaknázására alapított cég helyzete idézte elő, nem az egykori művház összedőléssel fenyegető állapota.