Téma: Dr. Csont

10/10
follia 2010 máj. 15. - 22:32:20 10/10
(1445/28805)
egyébként a két taxi száma tényleg ugyanaz, 5260, viszont a rendszámuk különbözõ - na erre mondom én azt, hogy: "the X in the file"... xD


a mostani rész végén ez nagyon ütött!!: http://www.youtube.com/watch?v=Ute0FpOCREc
10/10
Tgirl 2010 máj. 15. - 22:17:29 10/10
(1444/28805)
Az elsõ 2,5 évadot nem is láttam angolul (csak az elsõ részt meg az Andy babásat), vajon lemaradok valamirõl?:D Azt hiszem nyáron pótolom:D

DB az egyik interjúban azt mondta, szeretné ha lenne majd olyan rész késõbb amiben egy száguldó vonat tetején kell harcolni. :)

Nekem azért (a sírásós részeken kívül) hiányoztak most a lövöldözõs- mozgalmas történetek...
10/10
follia 2010 máj. 15. - 22:03:05 10/10
(1443/28805)
hm, érdekes feltételezések. azon túl, hogy egyáltalán próbálom megérteni Brennan szupertudományos mondatait, még észre kéne vennem az alternatív utalásokat is? szeretem, ha valami elgondolkodtat, na de ennyire? :)
10/10
Tgirl 2010 máj. 15. - 21:51:24 10/10
(1442/28805)
Emily... :) Igen.

Talán ugyanaz lesz a vége ennek a résznek, mint ahogy a The End in the Beginning kezdõdött mert úgy még lenne is értelme a két címnek:D
STKAKTUSZ 2010 máj. 15. - 20:58:38
(1441/28805)
Aha, Emily hihetetlen jó színésznõ, igazából másban nem nagyon láttam még, de ezt a karaktert egyszerûen eszméletlenül jól hozza, minden dimenziójában hiteles és természetes tud lenni... a legjobb pillanata am sztem a sorozatban a 100. részben volt, amikor és ahogy elkezdett sírni, hát sztem nincs aki nem könnyezte meg... de sztem az összes színész kivételesen jó színész ebben a sorozatban. Hát ahogy TJ játssza a hõsszerelmest, ah...:D
10/10
Tgirl 2010 máj. 15. - 20:50:30 10/10
(1440/28805)
Igen.

SPOILER:

Olvasgatok fórumokat és az egyiken találtam ezt a hozzászólást, ami igazán érdekes:)

A lényege hogy: lehet hogy az órákon az idõ, meg a taxin a szám epizódokat jelent?

"I remember Forensic Mama saying how the dream sequence from last year was all done on purpose, the clock changing for example, and this set me thinking... always a dangerous past time. The first clock read 4:47 - the second time was in army time 05:43. Episode 4 in bones was man in bear; where both Booth and Brennan were dating or sleeping with other people, this has happened this season, episode 43, Stargazer in the puddle, Angela and Hodgins get married, also happened, Episode 47 - the possible severing of a partnership, but relationship remains coffee and lastly episode 5, boy in the bush, the family gets to stay together, even though booth and brennan walk away in different directions. Booth wants to stay for Parker because he doesn't want to walk out on him like his dad did on him - Brennan tells him Hanks secret,he is angry at her for with-holding the info - shoot the messenger? Also the cab number that Brennan drove away in is the same cab from 100th ep 5260, Ep 52 Santa in Slush - a big pash, Ep 60, second part of Yanks in London - coming home after solving case overseas "
10/10
follia 2010 máj. 15. - 20:39:35 10/10
(1439/28805)
ó, még annyi, hogy:
folyamatosan másik két sorozat jut eszembe mostanában a Bones kapcsán, az egyik a JAG, a másik az X-akták. egyik a fõszereplõk közti kapcsolat kérdésének, másik a karakterhasonlóság kapcsán. folyamatosan hasonlítgatok, és csak remélem, hogy jelen esetben minden jobban fog elsülni.
10/10
follia 2010 máj. 15. - 20:32:57 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(1438/28805)
tényleg jól összefoglaltad!
szerintem Sweets hozzánk képest macskafül pszichológiából (vagy pszichiátriából?). :)

megnéztem felirattal - azért volt még mit megérteni... :)
- SPOILER -
mennyire igaz, hogy most Booth viselkedik úgy, mint általában Brennan - próbálja nem észrevenni azt, ami ott van az orra elõtt... ebben a részben is legalább 3x elmondta, hogy "és még mindig partnerek vagyunk" - de ez kit érdekel? persze, örülünk, de most máson van a hangsúly...

remélem, azért az utolsó részben láthatjuk majd õket egy csöppet vidámabbnak is. btw, Emily totál hitelesen játszotta a fáradt és kimerült Bones-t!
Tia. 2010 máj. 15. - 18:08:29
(1437/28805)
Ezek nagyon jók, fõleg az utolsó tetszik, köszi érte!
Tia. 2010 máj. 15. - 18:00:44
(1436/28805)
De jól megfogalmaztat és összefoglaltad!
Pont így gondolom én is, de mire sikerülne így összeszednem a gondolataimat.....!
Úgyhogy köszi!
STKAKTUSZ 2010 máj. 15. - 16:45:46
(1435/28805)
---spoiler---

Brennan már tudja, hogy nem lesz képes sokáig együtt dologzni Booth-al, mert túlságosan szereti és fontos neki, és nem lesz olyan ez a partner-dolog, mint eddig! Én ebben száz százalékig biztos vagyok! Biztos, hogy már nem tagadja önmaga elõtt az érzelmeit és azt sem, hogy többé nem tettethetik, hogy semmi sem történik közöttük. Az utóbbi részekben mindig volt 1-2 kis utalás, hogy Brennan-ben valami nagyon fontos dolog játszódik le, de mi ebbõl nagyon keveset láttunk csak (Booth-nál ezt elég egyértelmûen láttuk, mert õ a nonverbális kommunikációban jó, Bones viszont a szavak embere, és mivel nem beszél érzelmekrõl, annyira nem volt eddig feltûnõ a változás). Mostanra viszont szerintem egyértelmû, mert kimondta! Kimondta, hogy ezt az egészet nem bírja tovább csinálni (Booth is inkább csak nem akarta érteni, hogy nem a gyilkosságokra gondol ezalatt), hogy változásra van szüksége. És szerintem már csak azon filózik, hogy elmeneküljön, ahogy eddig mindig tette, vagy pedig merjen kockáztatni. Ebbe a folyamatba Booth igazából szerintem már nem tud beleszólni, mintha õ ott sem lett volna az utolsó jeleneteknél, Bones teljesen kizárta õt és csak a saját gondolataival volt elfoglalva, látszott, hogy folyamatosan jár az agya (mert persze még mindig a logikus megoldást keresi). És felismerte és kimondta azt is, hogy a józan logikus ítélõképességére van hatással Booth (mert ezt mondta!) és hogy nem tudja már maradéktalanul és tökéletesen elvégezni a munkáját. Aztán amit a legvégén mondott (ami nagyon is reflektált az álmára a rész elejérõl), hogy fél, hogy Booth a munkájuk során megsérül (neadjisten meghal) és ezt neki végig kell néznie, sõt továbbmegyek, az õ hibájából történik mindez, mert elvesztette a racionalitását és józan ítélõképességét az érzelmei miatt és elnézett valamit. Brennan eszméletlenül fontos dolgokat mondott ki ebben a részben, és furcsa módon mintha felcserélõdtek volna a szerepek: õ volt az, aki mostanra lelkileg teljesen összetört ettõl a játéktól (nem is tudom mikor láttuk ennyire kikészülve vagy láttuk-e egyáltalán) és felkészült a kilépésre, és Booth az, aki inkább tettet és hárít, nehogy szembe kelljen néznie a valósággal. A finálé promójában ugyanez, Booth az, aki mondja, hogy nem nagyon bírkózik meg a változással, pedig ez Bones-ra jellemzõ. Huh, hogy mi lesz itt a következõ részben, találgatni sem merek. (Egyébként, csak úgy zárójelben, a rész elsõ felében még nagyon is 'klikkeltek', mmint Booth és Brennan, amilyen természetesen viselkedtek egymással, senki meg nem mondta volna, hogy nincsenek teljesen egymásra hangolódva, mintha együtt lettek volna:))

Amúgy én csak a legutóbbi HH-megjegyzés miatt nem izgulok a folytatás miatt. De pl a taxis jelenetnél itt Brennan józan volt, ez fontos sztem. És nem integetett a végén, ergó ez a dolog még nagyon nincs lezárva. "The definition of insanity is to do the same thing over and over again and expecting a different outcome" - talán ezúttal Bones is megpróbálja megérteni ezt a mondást... Szerintem nem lesz annyira szomorú a köv rész, hiába a promó, szerintem inkább csak sokkoló lesz, tényleg:D am tényleg elég gáz volt az az ölelõs vágás...:S én nem is értem. Mondjuk annyit nem vont le a pillanat élvezeti értékébõl, de akkor is bosszantó:D és TÉNYLEG nem ugyanaz a váll:D

Caroline mekkora volt azzal a girlfriend-beszólással:D mindig feldobja a részt, Max-el az oldalán meg pláne:D Max... nem is õ lenne, ha nem próbálta volna meg:D:D:D és megint verekedtek Booth-al:P:D

El sem tudom hinni hogy már csak egy rész van hátra az évadból... hogy fogok én a vizsgákra koncentrálni?:D A hétvégén újranézem gyorsan az "5 ajánlott rész"-t...:) am mindegyik kedvencem, egyedül talán a nem ugrott be elsõre, hogy melyik (The Soldier On The Grave).
10/10
Tgirl 2010 máj. 15. - 13:07:07 10/10
(1434/28805)
SPOILER:

Megint vannak pici részek az 5x22-bõl:

http://bonesspoilers.blogspot.com/2010/05/5-sneak-peeks.html#comments

A másodikban szerepel egy óra ami 4:47-et mutat :D

Izgi:)
10/10
follia 2010 máj. 15. - 10:08:35 10/10
(1433/28805)
szerintem Brennan már rájött, hogy szereti Booth-t, csak ahogy írtad: felvállalni nem meri, vagyis inkább bevallani még saját magának sem... talán ezért is fél ennyire a további közös munkától, mert amíg nem vallja be, addig mindenkinek kényelmetlen, ha pedig bevallaná... nos, akkor szerintem mindenki boldog lenne, csak ez további kérdéseket vetne fel a partnerségükkel kapcsolatban. (úgy már több forogna kockán... ezért is találták ki a "munkahelyi barátkozási" szabályokat, amiket a legtöbb amerikai filmben/sorozatban emlegetnek...)
10/10
pluhildi 2010 máj. 15. - 01:34:07 10/10
(1432/28805)
pont most fejeztem be a részt teljes egészében

***spoiler (féleség)***

sajnos Booth is érzi már hogy nincs minden rendben, sõt semmi sincs rendben, és inkább mindig belefojtotta a szót Bones-ba mintsem, hogy hallja azt ami neki is nagyon fájna
tudja, hogy minél késõbb hallja meg azt amit legrosszabb álmaiban sem szeretne (pl. hogy Bones elutazik hosszabb idõre vagy hogy véget vet a partnerségüknek) talán mégsem fog megtörténni, mert történik valami jó amitõl meggondolja magát, és persze megpróbálja meggyõzni õt, hogy ne döntsön elhamarkodottan és próbálja meg elvonatkoztatni az ügytõl az érzéseit
ez nagyon nehéz egy olyan határozott és erõs jellemû embernél mint Bones, nem is tudom lehet-e egyáltalán, illetve lehet, de csak akkor ha idõközben rájönne arra, hogy mégsem csak baráti szeretetet érez Booth iránt hanem sokkal sokkal többet és ha ezt már legalább magának fel meri vállalni akkor meggondolhatja magát.
persze szegény Booth errõl mit sem tud õ szerintem úgy gondolja, hogy Bones egy picit sem szereti õt (na jó egy icipiciben biztos bízik) és valóban elválnak útjaik amibe õ bele fog rokkanni

hát ez egy kicsit hosszúra sikerült de így frissen ez kidõlt belõlem
ettõl függetlenül nagyon jó rész volt bár egy két lényeges részt nem értettem 100%-ig, majd felirattal újra....
és az érzésem arról, hogy õ vagy nem õ volt az elkövetõ egy kicsit sem csökkent
10/10
follia 2010 máj. 15. - 00:23:11 10/10
(1431/28805)
JAH, ezt én is akartam írni, hogy elég gáz másnap ugyanazt a ruhát ráadni Brennan-re, mint amiben elõzõ reggel a kávét kortyolgatta... de most, hogy mondod, VALÓBAN, Caroline-on is ugyanaz a póló+blúz... :O fura... mondjuk Max sem volt semmi, amikor elõször megjelent, kb. fentrõl a 3. gombtól kezdve volt begombolva az inge - mit mondjak, elég lezser volt... xD

én megnéztem nemrég a két taxis jelenetet, de annyira nem elemeztem ki. :) az 5x16-ban integetett Brennan, ebben nem... viszont Booth szerintem most tényleg fél, hogy elveszíti. a kedvenc jelenetem az a mostani részbõl, amikor elõször ültek abban a bárban, és nem hagyta, hogy Brennan végigmondja, amit akar, (vagy jobban kifejtse), inkább nem is akarta hallani, hogy mit tervez, pedig szegény csaj már majdnem sírt a feszültségtõl... aranyosak voltak.

óóóó, és ami még tetszett, az Parker&Booth közös fotója, nagyon cuki! :) látszik, hogy photoshop, de azért mégis!

hú, Sírásó-ügyben asszem, kicsit le vagyok maradva, szerintem a 4. évadban még nem jutottam még el odáig - talán az az, amikor B kimenti B-t egy helikopterrel valahonnan? na, majd egyszer ez is meglesz...
10/10
pluhildi 2010 máj. 14. - 23:57:32 10/10
(1430/28805)
jaj azt még nem is írtam le, a legnagyobb érzésem, hogy szerintem nem az igazi sírásó lett elítélve
nem tudom miért érzem ezt, semmi magyarázatot nem tudok adni rá, de valahogy már azóta bennem van, hogy elkapták a 4. évadban
nem vagyok egy ilyen megérzõs típus, tehát valószínûleg nem így van, de ettõl függetlenül el tudnék képzelni egy ilyesmi folytatást a 6. évadban
10/10
zora 2010 máj. 14. - 16:20:42 10/10
(1429/28805)
Pont ez jutott nekem is eszembe, hogy össze kellene hasonlitanom a két jelenetet, csak még nem jutottam el odäig.

Nem mondjätok, hogy a ruhäja ugyanaz??!! Pedig annak pont hat és fél éve... Ritkän lätom ugyanazt a ruhät rajta.
Ja, szerintem az 5x21-ben ez egy ujabb baki, hogy eltelt egy vagy két nap, de Caroline és Tempe - csak kettöjükre figyeltem fel -, ugyanazt a ruhät viselték.
Lehet, azert keresem a hibäkat, hogy legyen valami, amire hivatkozhatok a 4 honapi elvonäsi kényszer alatt...?
4 honap!!! Leirva egy örökkévalosäg... :-(((
10/10
pluhildi 2010 máj. 14. - 15:27:15 10/10 Előzmény follia
(1428/28805)
én még valamit észrevettem a tegnapi rész végén: a taxi olyan mintha ugyanaz lenne mint a 100. részben. autótípus stimmel, a szám a hátulján stimmel, a rendszám az mondjuk nem egyezik, de nagyon úgy néz ki, hogy erre is odafigyeltek
nem ismerem mondjuk a helyi taxis sajátosságokat, lehet hogy mindegyiknek ugyanaz a szám van a hátulján....
10/10
Tgirl 2010 máj. 14. - 14:08:52 10/10
(1427/28805)
De igen.
10/10
follia 2010 máj. 14. - 13:44:20 10/10
(1426/28805)
hát ez nem tudom, hogy SPOILER-e, :), de az új promoban 0:18-nál Brennnan ruhája nem ugyanolyan, mint a 100. részben, amikor elõadást tartott az egyetemen, és elõször találkoztak Booth-szal?