Téma: Dr. Csont

10/10
memari 2010 okt. 24. - 23:53:43 10/10 Előzmény muveszno.gr
(7125/28805)
pont az ilyenekért hiányoltam a középsuliban a pályaválasztási tanácsadó, mint amit látni lehet több amerikai sulis filmben/sorozatban...

Lilla!
Az A tervre koncentrálj! Sikerülni fog. Mi is azért drukkolunk neked!
Bori te mit tervezel?

B terv: Debrecenben pl a fogorvosok is sok tárgyat együtt tanulnak az általános orvosokkal. Ha érdekel a biólogus szak, érdeklõdhetek, van ismi.

Sorozatok kapcsán bennem is felmerült pl. orvosi v jogi v. rendõri pálya.
Jog-érdekelt, de annyi elég volt, amit közgáton kötelezõ volt és szabadon választhatóan tanultunk. Magolni nem tudok, és oda az kell.
Pláne az orvosihoz, a bioszt annyira nem kedveltem, kémiát igen.
Rendõr-akkor nyomozó-az a sok fránya elõítélet, de az egyenruha vonzó. De ezt kiélem bûnüldözõs sorozatok nézésével.

Újrakezdeni: maradnék gazdaságinál max más szakon v más suliban.

az elõzõbõl kimarad: Gyilkos elmék - a nagyon jó idézetek miatt szeretem, de nem nézem minden részét, csak épp ha elkapom a tvben
10/10
memari 2010 okt. 24. - 23:40:16 10/10 Előzmény boreeester
(7124/28805)
Mentalista- magyarul háttérzajként "hallgattam" - ha nincs más elmegy, de van más:D
Grace Klinika- magyarul, amit épp ad a tv, és épp tv közelben vagyok és nem felejtem el, h van . a PP-bõl is csak annyit láttam, amit a tv adott-annyira nem jött be
Crossing Jordan - nagyon szerettem 2003-4 táján, amikor a Hallmark-ma Universal Channel -adta.
A CSIbõl inkább a New Yorkit favorizáltam, Vészhelyzet utolsó 3 évad.
Született Feleségek kb 2 évada vesztettem el a fonalat, majd 1x felveszem. Lost - kb 1,5 évad kimaradt, de a végét láttam. Damages-A hatalom hálójában - az is nézõs volt, de lemaradtam.

Anno Gilmore Girls, Alias is nagy kedvenc volt.

Most How i met your mother, Fringe-Rejtély, Glee-borrester miatt, és szintén új kedvenc, felüdülés: CASTLE (http://www.youtube.com/watch?v=RRwtu4HdyzQ) - 1 kis promó, ha megengeditek, és természetesen Bones. (ebben is benne van 1 kicsit Bori keze)

Huh, hosszúra sikeredett, de vmit biztos kihagytam
10/10
boreeester 2010 okt. 24. - 22:00:10 10/10
(7123/28805)
én elõször a Dr. Addison-t(vagy ahogy nekem jobban tetszik Private Practice-t) kezdtem el nézni, és nagyon bírtam/bírom Addisont. egyébként most adják a 4. évadot amerikában.
a Grey's Anatomy-t pedig emiatt kezdtem el nézni, és elõször csak addig akartam nézni, amíg Addison benne van, de akezdeti unszimpátia ellenére egészen hozzám nõtt a sorozat. mondanom sem kell, h kb másfél hónap alatt ledaráltam a 6 évadot.. xD

de ezek mellett még ezer másik sorozatot nézek. most a fõ új felfedezett a Castle, amit bátran ajánlok minden kedves fórumozónak! nem fogtok csalódni, és még Bones pótléknak is tökéletes, hiszen itt a kezdetektõl ott van az a bizonyos szikra, amit most nagyon hiányolok a Bones-ból.
szóval hajrá! :D
10/10
follia 2010 okt. 24. - 21:47:39 10/10
(7122/28805)
kicsit OFF
a Dr. Addison-t én is néztem, nem tudom, hány évadot élt meg, azt sem, hogy ebbõl én mennyit láttam, de alapvetõen bírtam. Addison-t a GA-ban nem, mert utáltam, hogy vissza akarja szerezni Derek-et, de a karaktere ettõl függetlenül tetszett, és a saját sorozatában jobban érvényesült is. persze ízlés kérdése. :) a Grace klinikát elkezdtem nézni, sõt, hébe-hóba most is látok pár részt, de mivel nagyjából leszoktam a tv nézésrõl, ezért inkább majd ezt is letöltöm, és egyben megnézem, mert így követhetetlen.
The Good Wife is bejött (fú, nálunk valami hülye címe van....... "A férjem védelmében"...), bár abból még csak kevés részt láttam, de Julianna Margulies-t szeretem, és az 1. évad meg is van, idõ kéne, hogy megnézzem...
a Született feleségeket imádom (fõleg magyarul, mert jó a szinkron), de sajna arra sincs idõm. majd egyszer!
még a CSI: Miami-t nézem, ami tudom, hogy egyre nagyobb szutyok, de kíváncsi vagyok, mi lesz a D-D románccal, szóval még kitartok. :D egyébként meg Bones. :) részemrõl ennyi.

ON
OK, hogy HH abból él, hogy sorozatokat ír és kreál, de én azt gondolnám, hogy a Bones már a szívéhez nõtt annyira, hogy nem hagyná veszni egy másik miatt. mert még ha nem is vezetne egyenesen a Bones végéhez az új sorozat, akkor is konkurencia lenne. az meg kinek jó? :S
10/10
boreeester 2010 okt. 24. - 21:35:43 10/10
(7121/28805)
én ma reggel fejeztem be. a vége... áá. kiakadtam.. xD
10/10
boreeester 2010 okt. 24. - 21:34:47 10/10
(7120/28805)
na, látod, én pont ezért mentem el Andi nénihez. :D
10/10
muveszno.gr 2010 okt. 24. - 20:11:23 10/10
(7119/28805)
Memari!

Most jutottam el addig, hogy elkezdjem Reichs könyvét, a Minden napra egy halottat. Imádom!

OFF

Jaj meg gondolkodom esetleges B meg C és D terveken is a jövõmet illetõleg.
a C az hogy külföldre megyek egy évre, ha nem vesznek fel, és 1 év múlva újra próbálom. A D az az, hogy választok egy szakot vegyész pl vagy biológus és 1 év után megpróbálok átjelentkezni orvosira és elfogadtatni 1-2 tárgyamat szerves/szervetlen kémiát vagy sejtbiológiát/biokémiát. Éééés nekem most arra lenne szükségem, hogy tippeket adjatok az esetleges B tervekre, aminek köze van a:
bioszhoz, (esetleg, de nagyon esetleg a kémiához), a törihez (és nem emelt szinten kell, de egy erõs "középszintû" érettségi birtokában pl) az angolhoz (szintén nem emelt érettségivel viszont felsõfokú nyelvvizsgával) és itt asszem ki is fújt :D Max, de nagyon max egy kis matek, de csak nagyon kicsi, mert pl közgazdasági pályán integrálhatnék azt meg nem akarok :D. Nehéz ügy, de sajnos eddig sosem fordult meg a fejemben, hogy mi ha nem "reál"? Nem utolsó tényezõ az sem, hogy a jövõben el tudjak helyezkedni. Pl a kultúrantropológia érdekel, de magyarországon aligha lenne rám kereslet, meg külföldön se garantált a siker+állandóan utazhatnál meg oltathatnád magad...Szóval ez kilõve. A törvényszéki orvoslás/antropológia megint csak érdekelne, de Mo-n szintén nem jó, meg oda megint csak orvosi kell (és ha sima orvosira nem vettek fel, nem tudok szakosodni törvényszéki orvoslásra..:S:D)
A klasszikus jogi pálya már csak azért sem merül fel, mert nem emelteznék töribõl (ez már késõ ha most jut eszembe). Anglisztika megint nem jó, mert nem emeltezek angolból (érettségi), oda pedig kell, hiába a felsõfokú nyelvvizsga.
Szóval ezért nehéz, ezért kérek most egy kis segítséget, Ti mit csináltok, szeretitek-e, mik lennétek ha újra lehetne választani? Esetleg valami jól keresõ és "jó munkájú" ismerõs a közelben?
Remélem tudtok valami tanáccsal szolgálni, mert õszintén megmondom, nem gondolkodtam B terveken. Még. Már csak azért sem, mert az orvosi pálya "multifunkcionalitása" miatt nem jutott eszembe "jobb" pálya. (orvosra mindenhol szükség van, falun, városban, világvárosban, USA-ban, Németországban, Svédországban, Magyarországon, Afrikában, mindenhol..)

bocsánat a hosszú OFFért, csak jár az agyam.
1/10
martino 2010 okt. 24. - 19:54:04 1/10
(7118/28805)
Good memari, good memory!
Csak hiteles forrásból comparálunk. Proof of pudding. Elõbb megnézem a kedvencek mellett, véleményt csak azután tudok alkotni. Hogy HH miért csinálja, azért mert ez a feladata, producer és, -mivel sok az ideje- creator is. Ebbõl él.
A Mentalista itt nagyon megy, nekem nem nagyon jön be, (pl.: rendkívül jót fõzök, amíg a párom tátott szájjal nézi, utána meg felfalja a fõztömet)lehet, hogy Mr.Baker miatt.
Volt egy spin-off sorozatom, a Grace Clinic spin-off dr Addison. Megbántam. Mindkettõt.
Én megmaradok a klasszikusoknál, Bones, 24, The Wire (Drót, ennél döbbentem rá, hogy nem szabad Baltimore-ba elmennem), The West Wing (A nyugati szárny - Az elnök emberei), ja és az egyik gyengém, Crossing Jordan (na ezt, hogy fordítanád, A nyughatatlan Jordan - Bostoni halottkémek, nem elfogadható, na meg plágium is). Még nagyon tetszik a The Good Wife (A jó feleség, csak segítettem...), ennek nem tudom a magyar címét, ha megy ez otthon is.
martino
Ui.: 2 hét terepmunka, úgyhogy ritkábban leszek, sajnos.M
10/10
memari 2010 okt. 24. - 11:29:27 10/10 Előzmény martino
(7117/28805)
és drága martino, mi a véleményed errõl a új szálról-leendõ új sorozatról.
téged érdekelne?

(nekem kicsit a mentalistát juttatja az eszembe)
1/10
martino 2010 okt. 23. - 20:48:55 1/10
(7116/28805)
Ja és még a spin-off, spinoff lenne a feladat. Itt a laborban a spinoff, mellékterméket (ami nem hulladék, mert lehet hasznosítani) jelent, ám ha kötõjeles (amit nem tudom hogyan lehet kimondani), akkor a spin-off továbbgyûrûzést, továbbhatást, mellékszál pl.történetben, kihatást, átterjedést, és még a fene se tudja, hogy még mit jelent. A szövegkörnyezet ad csak segítséget.
martino
1/10
martino 2010 okt. 23. - 20:31:05 1/10 Előzmény follia
(7115/28805)
Az alábbi fordításra az angol tanárom azt mondaná, lehet, hogy a liverpúli dokkokban így mondják, de az egy másik fordítandó feladat lesz.
" akinek az a különleges képessége van, hogy ha nagyon keres valamit vagy valakit, akkor mindenképpen megtalálja. Ráadásul nem egy szupermenrõl van szó (hát kirõl, te elmebeteg, ha egyszer különleges képessége van -martino megj.), hanem egy 20-as évei végén járó, visszahúzódó, excentrikus és introvertált fiatalemberrõl. Booth az elsõ perctõl rühelli (együtt szolgáltak Irakban, ahonnan a fazon egy fejlövés következmélnyeként szerelt le) Brennan meg persze érdekesnek találja, kell itt is a konfliktus.
Egyetértek veled, martino.
1/10
martino 2010 okt. 23. - 20:19:48 1/10 Előzmény muveszno.gr
(7114/28805)
Én már ezen túl vagyok, Magyarországon, Angliában és az USÁ-ban is. Nagyon szomorú ami veled történt. Én kérek elnézést. Very sorry, so sorry!
martino
kabala 2010 okt. 23. - 20:18:40
(7113/28805)
Köszi:)
1/10
martino 2010 okt. 23. - 20:15:52 1/10 Előzmény kabala
(7112/28805)
Csak röviden. a 3x15 végén Caroline-nak a gyilkosságot beismerte. A 4x04 végén az "édes" Sweets-nek szintén azt mondja, hogy beismerte a gyilkosságot a bíróságon, de nem õ gyilkolt, hanem más, akit a Mester megölt. Azért vállalta be a gyilkosság vádját, hogy elmegyógyiba vigyék és ne börtönbe (mert azt Hodgins szerint nem bírná ki). Az USA-ban a beismerés perdöntõ és csak minden más eshetõséget kizáró bizonyíték esetén nem veszi figyelembe a bíróság. Ebben az esetben nem volt más bizonyíték, így a bíróság elõtti bûnösnek vallása alapján (a fenébe ez is magyartalan) elítélték. Mégis hosszú lett!
martino
1/10
martino 2010 okt. 23. - 19:53:07 1/10 Előzmény pluhildi
(7111/28805)
Sziasztok!
Ha már meg lettem szólítva (inkább így, ha már megszólítottatok), akkor essünk neki:
Ez a fordítás tárgya: "with highly sought after abilities to find anything."
Keresett, mert nem található mindig és mindenhol, ezáltal, ha "elfogyott" - utána hiánycikk lesz. Highly - itt a "felfelé irányuló, magasabb szintet, fontosságot, rendkívüliséget, az átlagtól felfelé eltérõ" jelölik. Képesség, ügyesség, rátermettség bármi megtalálására megoldására. És most szép magyar mondatot találunk ki a fentiekbõl:
(aki olyan) rendkívüli tulajdonságokkal rendelkezik, hogy képes megtalálni bármit.
Lazábban: egy olyan szupermen, aki képes megtalálni bármit.- mivel agyas (hiszen mi már tudjuk, mert elolvastuk, hogy paranoiás).Kezdek én is paranoiássá válni, brrrrrrrrrr.Kicsit tanítósra sikerült. Agyasak ezek az ámerikaiak ám...
martino
10/10
follia 2010 okt. 23. - 14:00:26 10/10
(7110/28805)
:)
tényleg, ezekrõl a százalékokról én is olvastam valahol... :) akkor még kicsit türelmes leszek.
10/10
boreeester 2010 okt. 23. - 13:07:29 10/10
(7109/28805)
én azt olvastam, hogy HH szerint majd decemberben derül ki, hogy lesz-e új évad... és még azt is mondta, hogy ha lesz hetedik, akkor kb 60% esély van arra, hogy legyen 8. is!! ;)
10/10
follia 2010 okt. 23. - 10:25:42 10/10
(7108/28805)
http://4.bp.blogspot.com/_RrObyQ3XzcY/TMGpwDackgI/AAAAAAAA1Qg/5-X6J74S5og/s1600/predictortable.jpg.png

a Bones még mindig jó helyen van, nem is értem, miért nem lépnek, és rendelik az új évadot... még meddig akarnak váni, márciusig? :@
10/10
memari 2010 okt. 22. - 23:38:51 10/10
(7107/28805)
új spin-off, hát csinálják, de a cikk szerint nem sok köze lesz a Boneshoz, csak Booth ismeri, Brent érdekli, de nem csontokból fog bûntüldözni, nekem kicsit mentalistás beütése van a dolognak - így már kevésbé tetszik


nade HH csinálja, az már nem jó, nem 1 sorozat kezdett akkor hanyatlani, amikor a fõatyja mással is aktívan/aktívabban kezdett foglalkozni

szval én meglennék az új sorozat nélkül is, van helyette más:D és legyen még több Bones
kabala 2010 okt. 22. - 22:25:41 Előzmény martino
(7106/28805)
Gyilkosnak vallotta magát? És tényleg õ volt a gyilkos? Hú pont nem láttam.