Téma: Dr. Csont

10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 21:30:33 10/10
(24185/28805)
Hú még nem. Úgy elfáradtam, már jojózott a szemem a betûktõl. Majd mindjárt megnézem. :)
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 21:29:40 10/10
(24184/28805)
Emlékeztek, mikor pár hónapja David tett be egy képet egy mû-babyrõl?
Na, a tegnapi US Weekly cikkbõl kiderült, hogy az a mûbaba csak gyakorlásnak kellett, mikor a szerepüket tanulták. A felvett jelenetben valódi baba van! <3

Ez poén:

“[The baby] did pee on both David and Emily. I think it was because David forgot a line.” - Stephen Nathan


ford.:

"A kisbaba Davidet és Emily-t is lepisilte. Szerintem azért, mert David elfelejtette a szöveget." - Stephen Nathan


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
bonesfan 2012 márc. 30. - 21:28:59
(24183/28805)
Elismerésem!!!

Nézted a linket amit betettem? Érdekes!
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 21:03:55 10/10
(24182/28805)
Ja és ez az egyik ajándékom e-battának a Bradford Creek-ért! :)
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 21:02:31 10/10
(24181/28805)
VÉGRE elkészültem!!
Ez az eddigi leghosszabb Bones-hoz köthetõ fordításom. Majdnem 3 órát szüttyögtem vele, mert még mindenfélét kellett csinálnom. De kész lett. Lehet hogy itt-ott összevissza, de a lényegét érteni fogjátok.
2 fejezetet kihagytam. Az egyik a Finder-rõl szól, engem baromira nem érdekel, ha valakit igen, a cikkben megtalálja, a másik meg az egyik segéd-író magánéletérõl, szintén nem találtam benn sok érdekességet.

Jó olvasást! :)



fordítás:

HART HANSON INTERJÚ JIM HALTERMAN-NAL
(2012-03-29, LA)



Jó dolog Hart Hansonnak lenni. Nem csak hogy ma jelentette be a FOX az igényét a 8. évadra, de a szünet után (Emily Deschanel színésznõ tavaly évi terhessége miatt) a sorozat új részekkel tér vissza jövõ héttõl, hétfõnként 8:00/700c-kor. Egy sûrû napon, a gratulációk és újságíróknak tett nyilatkozatok közepette Jim Halterman talált egy kis idõt hogy beszélgessenek a megújításról, a Bones spin-off Finder-rõl és hogy a kis-Bones hogy alakítja - vagy nem alakítja - át a népszerû sorozatot.


Jim Halterman: Gratulálok a megújításhoz!

Hart Hanson: Köszönöm. Nem ért teljesen váratlanul, de mindig öröm ha megtörténik.

JH: A dolgok üzleti oldalát nézve, vannak tárgyalások illetve be kell mutatnod egy cselekmény-tervezetet mikor megújítják sz évadot, vagy jelenleg a FOX tudja, mire számíthat?

HH: Tudják. Kötetlenül, az év közben mikor megosztod az évadzárót például, azt mondják: "Te ezt hogy látod? Hogy lépünk ezen tovább, mikor elkezdjük az új évadot?" Biztosak akarnak lenni abban, hogy nem vezeted saját magad zsákutcába. Ezt megbeszélitek, illetve arról is mindig kell beszélni, hogy a karakterek hogy mûködnek és milyen lesz a személyes és a szakmai egyensúly. A tárgyalás részét képezi az is, hogy hetente vagy valamilyen idõközönként küldenek megjegyzéseket, vagy leültök kávézni.

Régen... a második és azt hiszem a harmadik évadban még kötött beszámolót kellett tennem, hogy "Tessék itt a következõ évad, mondjuk 8 üggyel és tervünk szerint a személyes történeti szálak így és így folytatódnak.." Erre ma már nincs szükség. Tudják hogy az ügyek folytatódnak és folyamatosan begyûjtik az információkat ahogy haladunk elõre. Jelen esetben az üzleti része inkább a stúdió és a csatorna között zajlik.

JH: A délelõtt megjelent cikkekben nem szerepelt, hogy mennyi rész várható a 8. évadban. Mondták neked mennyit szeretnének?

HH: Feltehetõen 22-t, és majd valamikor Halloween és Hálaadás között megint elkezdünk arról beszélni, hogy "Most akkor 24-et akarnak? Akarunk mi 24-et csinálni?" Az évad-berendelés most 22, de 24-ig felmehet. Viszont itt van még nekünk ez a 4 plusz-rész függõben, amiket már berendeltek. Vagyis 26 rész is lehetne a következõ évben, hacsak el nem "égetik" õket még a nyáron, ezt még senki sem tudja.

JH: Te mit szeretnél?

HH: Azzal kapcsolatban, hogy mikor menjenek le a plusz részek?

JH: Igen. Te nyáron szeretnéd látni õket? Vagy õsszel?

HH: Én jobban szeretném ha mindet bent hagynák és nem kellene újratárgyalnunk a következõ évadot. Ez csak még erõsebbé tenné az új évadot, mindenképpen azt szeretném ha akkor vetítenénk le õket. Nagyon bízom az (a következõ évadra való) átvitelben mert nagyon jó részek, legalább annyira mint a korábbi epizódok így azt szeretném ha a rajongók a legnagyobb számban néznék (gondolom a nyár miatti nézõszám-pangásra gondol). De ebbe nagyon kicsi a beleszólásom.

JH: Mielõtt elmerülnénk a Bones részleteiben, beszéljünk arról milyen volt a tavalyi éved? Sokat ügyeskedtél a munkában, volt egy baleseted is...?

HH: Rendkívül kaotikus év volt. Volt ez a motorbaleseten (januárban) és feküdtem a balesetin, várva hogy kitalálják mennyire nagy a baj, eltompítottak a fájdalomcsillapítók, mesélte a feleségem hogy behívtam és mondtam neki: "Oké, itt tartunk most a Bones-ban, itt tartunk a Finder-ben, ha ez történik, akkor ennek kell történnie, és ha nem tudok visszamenni, feltételezhetik hogy legalább egy hétig nem leszek majd, vagy ha meghalok, akkor ez és ez történjen..." Arra gondoltam: most komolyan? Fontos ez ennyire a kultúrának? [nevet] Szóval ilyen év volt. Különösen zsúfolt és kaotikus, és hálás vagyok hogy a két fiam már kirepült, mert sosem látnám õket és borzalmas apa lennék. Szerencsére egy nagyon megértõ feleségem van, aki tudja, hogy most ezt kell tennünk. De elképesztõ sûrû év volt, rettegek a gondolattól, mi van ha a Finder-t és a Bones-t is 22 részre rendelik be (vigyázat, itt trollkodik :D) Te jó ég, bár lennék rugalmasabb. Én egy korosodó gentleman vagyok. Ezek elsõrendû problémák!

JH: Beszéltünk korábban a vicces és a drámai elemek egyensúlyáról egy epizódban. Szoktatok-e ezen gondolkodni az epizódok folyamatában is? Mint például "Csináljunk pár könnyedebb részt, mert most sötétebbek jönnek"? Szoktatok ezen gondolkodni?

HH: Igen. És -már amennyire én tudom - széles körben elterjedt a Bones és az epizód berendeléseink egy része így zajlik "Oké, ez nagyon vicces, ez a másik nagyon szomorú, ez a következõ olyan eltöprengõ stílusú, a következõ akció és itt az idõ hogy David fusson és lõjön is megint..." Leülünk, ötletelünk és kitaláljuk hogy a dolgoknak hogy kellene illeszkedniük egymásba a krimi és a magánélet tekintetében. Amit tényleg nem tenne meg az ember, az például az, hogy adott egy gyerek-gyilkos, miközben a másik cselekményszál pedig szörnyen vicces. Ez nem mûködne a mi esetünkben, és általában kerüljük a gyerek-gyilkosságokat mert nem éppen viccesek, de elõfordul egy-egy.
És igen, nagy erõkkel ügyeskedünk az évadon keresztül és felbosszant ha a csatorna túl sokszor akar változtatást dolgokban, amit bár általában nem csinálnak, kellemetlen tud lenni.

JH: Amikor megvan, hogy például lesz egy sorozatgyilkos, a színészeid nem sorakoznak fel sütikkel nálad, hogy jó színben tüntesd fel õket a sorozatban?

HH: [Nevet.] A színészek tudják ha veszélyben vannak, például megölik õket vagy sem. Ez olyasvalami amit tudnak. Van érzékük hozzá, így David sem jön oda azzal, hogy "Légyszi ne ölj meg" és Emily sem. Elég jól meg tudom nyugtatni az embereket, akik biztonságban vannak, hogy abban vannak. A gyakornokok már sokkal inkább idegeskednek, de én egy tipikus tyúkanyó vagyok, mert mikor arról döntöttünk, kit öljünk meg hogy Brennan és Booth egy ágyba kerüljön, elhalasztottam a döntést addig, míg valamelyiküknek nem lesz külön sorozata.
Vincent Nigel-Murray - [a színész] Ryan Cartwright - rendszeres szerepet kapott a SyFy-on futó Alphas c. sorozatban. Azt mondtam "Ez remek, mert õt mindenki szereti" és megcsinálta minden idõk legjobb haldokló jelenetét és nem kell úgy éreznem hogy éhen hal miattam, mert egy színész élete nem túl egyszerû. De ez a fickó [Chris Pelant, akit Andrwe Leeds játszik] félelmetes és mindenkit idegessé tesz.

JH: Az hogy Brennan-nek gyereke van, mennyire lesz a show része? Látni fogjuk majd az ügyeknél, ahogy Booth vagy Brennan magával viszi a baba-hámban?

HH: A szabály, amihez tartjuk magunkat, az a továbbiakban is ugyanaz marad a magánélet és az ügyek közti egyensúly esetében. A tartalom az, ami egy kicsit változni fog. A beteljesületlen szexuális feszültség-dolog helyettesítõdik a 'Hogy éljünk együtt?'-tel, a 'Hogy neveljünk gyereket együtt?'-tel. Nem azt mondom, hogy sosem mutatjuk a gyereket egy hordozóban a gyilkosság helyszínén, de nem nem ilyen módon válnak szülõkké. Minden megbeszélés kérdése. Ezzel a két, felfogásban radikálisan különbözõ karakterrel semmit sem lehet megjósolni. Ez továbbra is egy gyilkossági sorozat és õk továbbra is ügyeket oldanak meg, a személyes életüket belevonják a munkába, mi néha hazamegyünk velük és ez mindig is így fog történni.

JH: Úgy vélem okos dolog hogy nem hagyod meg tökéletesnek az életüket a baba érkeztét követõen. Talán amiatt is hagytad meg õket ilyennek, mert ez rengeteg sztorit ihlet, igazam van?

HH: Teljes mértékben. Egyikük házasodni szeretne, a másikat nem érdekli a házasság. Együtt vannak, de ahogy te is mondtad, nem tökéletesek. Semmi sem patyolat-tiszta az esetükben. Õk két mindenben radikálisan ellentétes ember, akik sosem lesznek tökéletesek...legalábbis a 12. évadig biztosan.

JH: Normális esetben nem zavarnak túlságosan az undorító dolgok a show-ban, de a szemgolyó a hétfõi részben tényleg ott volt..

HH: Ha megismered Stephen Nathant, õ nagyon kedves. Családapa, egy nagyon szerethetõ valaki. Viszont diplomázhatna a legvisszataszítóbb dolgokból, ami nagyon jó a sorozatnak és azt gondolom, hogy valami nagyon-nagyon mélyen gyökerezõ probléma lehet ezzel az emberrel. Majdnem mindig õ áll az undorító dolgok mögött. Benn van a forgatókönyvben, majd mi ráerõsítünk számítógépes grafikával utólag, elhiszed hogy szemgolyó volt. Vagy dolgokat szednek ki a szemgödörbõl, kígyók jönnek ki a belek közül. A legdurvább dolgok... Stephen megteszi ezt az extra lépést, ami hányásra késztet mindenkit.Mindig azt mondjuk, hogy ha 8-kor kezdünk, 8 és 8:10 között ne egyél, 8:10-kor kezdd a kínait. Ha 8 és 8:10 között fogsz hozzá, elmegy az étvágyad.

JH: Hamarosan szünet lesz, vagy egybõl beleugratok és kezditek forgatni a 8. évadot?

HH: Elkezdjük írni a 8. évadot. Ami a korai berendelés miatt ajándék nekünk, mert az összes író itt van. Ha késõn rendelik be az évadot (mint pl tavaly..), mindenki nyaralna már, korábban kell kezdeni. Így június végén össze tudunk már ülni, most kezdõdik a szünet. Az hogy nekem lesz-e szünetem teljes mértékben attól függ, mi lesz a 'Finder'-rel. Nehezebb egy 2. évados sorozattal, mint egy 8. évadban lévõvel.

A Bones új adásidõben jelentkezik a következõ hétfõn 8/7c-kor a FOX-on, míg a Finder április 6-tól pénteken 8/7c-tõl lesz látható.
--
forrás:http://www.thefutoncritic.com/interviews/2012/03/29/interview-bones-creator-hart-hanson-452013/20120329_bones/
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 20:27:59 10/10
(24180/28805)
Na már tényleg alig van hátra idõ, csak most meg tv-t néztem (közérdekût........ itt be is fejeztem)
Mindjárt jön aminek jönnie kell.. :-)
bonesfan 2012 márc. 30. - 20:19:31
(24179/28805)
Na másodszorra már a linket sem felejtem el! (Nagyon péntek van:D)
http://foxallaccess.blogs.fox.com/2012/03/30/bones-after-8th-season-how-long-can-it-last/
bonesfan 2012 márc. 30. - 20:16:25
(24178/28805)
csikrisz!
Ezt olvasd el/hallgasd meg!!! :))
bonesfan 2012 márc. 30. - 20:04:40
(24177/28805)
A fordításról: nagy munka volt, igazán köszönet illet érte!
bonesfan 2012 márc. 30. - 19:59:46
(24176/28805)
7x1-, 7x6-ból sokat, a többibõl a kedvenc jeleneteket. Pl. a kanapés jelenet 7x3-ból, vagy a 7x2-bõl 1-1 jelenet. :))
SPOILER!
7x3:
Booth: You don't wanna go down that road, buddy!
Sweets: No, you really don't. That little girl, she is carrying is his daughter.
:DDD
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 19:53:22 10/10
(24175/28805)
A 7-bõl? Az elsõ részbõl én is. :D

*mindjárt kész a fordítás!! Már csak 10-15 perc! :)
bonesfan 2012 márc. 30. - 19:35:12
(24174/28805)
Jó ötlet, bár én némelyik jelentet már tudom kívülrõl! :DD
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 19:32:30 10/10
(24173/28805)
Jó választás!

Én 2. évadot nézek, lefekvés elõtt szoktam 1-1 részt. Jó kicsit nosztalgiázni. Vasárnap tervezem a 7. évadot még 1x megnézni hogy képbe legyek frissen.
bonesfan 2012 márc. 30. - 19:23:14
(24172/28805)
OK! Mikor fordítok, mindig megy a TV a háttérben, és általában Bones megy (hála az usb-s TV-nek :DDD)!
Eszembe jutott ez a jelenet (vízvezetékes), gondoltam ma legyen ez! :))
bonesfan 2012 márc. 30. - 19:15:47
(24171/28805)
Na, kész vagyok!!! Igazad van! :DD
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 19:15:31 10/10
(24170/28805)
Köszi. Akkor fordításra fel! Most belejöttem, mert az utolsó bekezdésekben Emilyékrõl beszél. :))
bonesfan 2012 márc. 30. - 19:14:42
(24169/28805)
Köszi! Ezért nem találtam, a 4. évadban kerestem. :)
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 19:14:14 10/10
(24168/28805)
Persze hogy nem, mert a 7x07 forgatása elõtt vágatta le rövidre a haját. Ez még nem volt adásban. :)
bonesfan 2012 márc. 30. - 19:13:57
(24167/28805)
Át tudom érezni, amit írsz! Én is fordítok, határidõs munka. :(( Vigasztaljon, hogy az amit Te fordítasz, sokkal érdekesebb, mint az enyém! :)
10/10
csikrisz 2012 márc. 30. - 19:13:24 10/10
(24166/28805)
5x02. :)