Téma: Dr. Csont

10/10
csikrisz 2012 máj. 17. - 21:36:55 10/10
(26205/28805)
Baby. :)
cometzjeah 2012 máj. 17. - 18:35:07
(26204/28805)
10/10
follia 2012 máj. 17. - 16:03:59 10/10
(26203/28805)
csak egy kérdés: te is ilyesmivel foglalkozol? :)))
e-batta 2012 máj. 17. - 12:58:39
(26202/28805)
Zacktõl Hodgins kért segítséget, nem Brennan... aztán mikor Zack "szabadságolta magát" a diliházból, és jelentkezett a megoldással, akkor persze, hogy elfogadták a meglátásait (az egész csapat ott volt, és senkinek sem jutott eszébe, hogy szabályellenes)
e-batta 2012 máj. 17. - 12:57:09
(26201/28805)
az okostelefon meghekkelése tényleg nem nagy kunszt, az alkalmazásokat meg is lehet bolondítani vele, de a telefonbeállításokat akkor sem lehet távolról átállítani (bár, hogy egy vírus mire képes, azon még töröm a fejem, illetve megkérdezem a mûszakiakat :DDD)
e-batta 2012 máj. 17. - 12:55:39
(26200/28805)
az idõbélyegzõ esetében mondasz valamit: ha a rendszerdátumot piszkálta meg, lehet, hogy nem figyelték az õrök, hiszen miért ellenõriznének le olyasmit, ami nyilvánvaló? Viszont ez akkor mindenképpen ki fog derülni, ennek nyoma marad :D
10/10
R.ka 2012 máj. 17. - 12:41:15 10/10
(26199/28805)
Ja, még egy: annak idején Zack-tõl is kértek tanácsot, pedig õ is diliházban volt, emlékeztek? Nyilván Brennant egy ilyen "apróság" nem tart vissza, ha valaki képességeiben bízik.
10/10
R.ka 2012 máj. 17. - 12:39:27 10/10
(26198/28805)
Sziasztok!
Jó rég nem jártam erre, de nem bírtam megállni az évadzáró után :)
SPOILER
Sajnos nem bírtam ki, és beleolvastam a hozzászólásaitokba mielõtt megnéztem volna... de számomra pozitív csalódás volt. Amiket elõször olvastam, hogy ellene fordulnak a többiek, meg nem hisznek benne, szóval ezeket én nem így tapasztaltam. Fõleg akkor jött le, amikor Cam a hajszálat azonosította és utána sírt :( Valószínûleg Cam fog tudni a legtöbbet segíteni nekik azzal, hogy nem úgy viselkedett, ahogy Pellant számított rá...
Szerintem nagyon jól befejezték az évadot, most sokkal-sokkal jobban várom a szeptembert, mint tavaly ilyenkor.

Telefon: szerintem "meghekkelni" egy okostelefont nem nagy kunszt a mai világban, fõleg Pellant-nak, gondolom a mobilnet éjjel-nappal be van kapcsolva rajta (nem úgy mint nálam :))
Még egy kérdés, Ti biztos naprakészebbek vagytok: azt a hiányzó 4 részt, amirõl korábban szó volt, leadják a nyáron? Vagy hozzácsapják a szeptemberi kezdéshez?
10/10
follia 2012 máj. 17. - 10:37:26 10/10 Előzmény e-batta
(26197/28805)
a távolból való csengõhang-váltáson én is agyaltam, de szerintem ez a valótlan része a történetnek. :) vagy valahogyan mûholdon keresztül, de 1) nem értek hozzá, 2) szerintem telefonbeállításokat nem, csak rendszerbeállításokat lehet onnan vezérelni.

szerintem az, hogy Bren Ethan-t kereste meg, abban nincs semmi különös. attól, mert diliházban volt, még ugyanannyira zseni, mint elõtte volt - gondolom én, és Brennan-nek ez számít. hogy ez mennyire volt szabályellenes, nem tudom, szerintem csak annyira, hogy külsõ emberrel nem osztjuk meg aktuális nyomozás részleteit, de ebbõl sem ez lenne az elsõ eset.

"bár egy paranoid skizofrént megérteni csak egy másik paranoid skizofrén tud...! :)))))))))

szerintem az idõbélyegzõs dologgal kapcsolatban (amit megint csak laikusan közelítek meg) Pelant egy idõre átállíthatta a rendszeridõt (Brennan egy korábbi látogatásakor), és amiatt tûnik valóságosnak a videó. az is lehet, hogy úgy csinálta, hogy akik a biztonsági kamerát figyelik, azoknak ne is tûnjön fel, õk lássák az aktuális idõt aktuális képpel, õ viszont valamit megbabrált közben.
nagyon durva, hogy ilyen szinten figyel mindent és mindenkit ez a pasi!! ijesztõ. azt melyik részben mondta, hogy volt ideje elolvasni az összes aktát, amin 2B dolgozott? ez nekem valahol kimaradt, de bevallom, a 13-ból kb. 5 részt láttam magyar felirattal, a többit nem ismerem elég alaposan. dehát erre való a nyár, nem? :D

engem a legjobban a falon talált háromszög izgat, ami valószínûleg egyezik a könyv matricájában lévõ kóddal, hogy mit jelenthet, és hogy fog ez segíteni Brennan-nek?

annak a rengeteg könyvnek és filmnek a nagy része szerintem csak figyelemelterelõ szerepet tölt be. fõleg, hogy olyan kommersz filmek is voltak a listán, amik nem hinném, hogy lekötik Pelant-ot.

én nem értékelem olyan nagyra Brennan visszatérõ bizalmát az apja iránt, bár egyetértek azzal, amit írsz errõl, de még mindig úgy gondolom, hogy kizárólag az vezérelte, hogy ne kelljen különválnia a kislányától, és ha ehhez épp Max tanácsát kellett követnie, hát azt követte. azelõtt senki nem állt elõ jobb ötlettel, mindenki csendben kivárt, aminek a következménye egyértelmûen a börtön lett volna. Max viszont elõállt egy valamivel vonzóbb tervvel, amire Brennan lecsapott, mert õ is tudta, hogy vagy most, vagy soha.

még a csapat Brennan-be vetett bizalmára visszatérve: Bren nem az a lelkizõs típus, hogy minden pillanatban bizonygatni kelljen neki, hogy hisznek benne. vissza is utasította volna az ilyen közeledéseket. szerintem nem az kötötte le a gondolatait, hogy mit gondolnak a többiek, hanem az, hogy mikor találnak már végre valamit, ami nem rá utaló nyom.
Cam és Hodgins helyébe beleképzeltem magam, és rémes lehetett nekik vizsgálni ezt az egészet, én még mindig úgy gondolom, hogy az abszurditás miatt érezték magukat kényelmetlenül, nem azért, mert megingott volna a bizalmuk Brennan-ben. tudják, hogy egy sírt ásnak, és azzal is tisztában vannak, hogy az igazságszolgáltatás objektivitása miatt ez Brennan sírja is lehet. nem csodálom, hogy kiakadtak.
10/10
follia 2012 máj. 17. - 09:56:15 10/10 Előzmény csikrisz
(26196/28805)
ezek idióták! :D mondjuk Jaime hozzászólásában nincs is semmi extra, de David...
10/10
csikrisz 2012 máj. 17. - 01:58:04 10/10
(26195/28805)
Wow, David nem szórakozik! :OO :))))))))))))))))))))))
Épp csak több mint negyedmillió emberrel osztotta meg, semmi gáz. XDXDXDXDXDXD
Nézzétek a hsz-eket, könnyesre röhögtem magam!! :'DDDDDDD
e-batta 2012 máj. 17. - 01:57:40
(26194/28805)
No, megnéztem felirattal, az elsõ benyomásaim:

SPOILER


Furcsállottam, hogy tanársegédi állást kínálnak valakinek, aki leállítja a védelmi minisztérium számítógépeit... ilyet lehet?... csodálkozom...
Pellant zseniális volt ebben a jelenetben, a kis ártatlan, hûûû
Caroline meg hozta a szokásos formáját, kevesebbet nem tudnék elfogadni tõle (az a büszke fejtartás, amikor szabályosan megsértõdött, hogy kidobhatják a terembõl :DD)

Brennan elég hamar azonosította az áldozatot, talán túlságosan is hamar (még akkor is, ha egy jellegzetes törésrõl van szó, õ nem szokott soha semmit azonnal határozottan kijelenteni... emlékeztek? a késszúrást sem akarta kimondani, mert túl kevés volt az egyértelmû nyom...)
A farkasüvöltéstõl felállt a hátamon a szõr... egyszerûen mesés ötlet... és töröm a fejem, hogyan lehet valakinek lecserélni a csengõhangját? (kibújt belõlem a szakbarbár, tudjátok... mobil-ágban dolgozom)

Nem hiszem el, hogy az országban nincs egy másik zseni (aki nem õrült), akit Brennan megkereshetett volna a Pellant-üggyel... ez sem vall rá... soha nem tér le a szabályos útról, Booth elõbb kerüli meg a zárt ajtókat, Brennan megvárja, amíg kinyílik, vagy addig dolgozik rajta, amíg ki nem nyitják, de kettõjük közül õ a szabálykövetõbb.
Pont egy diliház lakójával kell megbeszélnie, hogyan lehetne Pellant-t elkapni? Fura.

Nem értem, Ethan miért tartotta veszélyesnek a babát... bár egy paranoid skizofrént megérteni csak egy másik paranoid skizofrén tud... (bocsi :D)

Töröm a fejem, hogyha idõbélyegzett videófelvételrõl van szó, akkor azt hogyan lehet meghamisítani? Hiszen ha rámásolta Brennan régi látogatását a dátum alá, akkor az pixel-szinten feltûnt volna, nem? És abban Angela igazán ász... szóval újabb kérdés...

Hodgins párbeszéde Wendellel énnálam úgy tûnik arra vonatkozik, hogy mindenképpen találjanak bizonyítékot Pellant ellen. És ehhez Brennan racionalitását hozzák fel érvként. Szerintem ez így helyes. Mindkettõjüknek Brennan a mérce, ezt szûrtem le belõle.

Angela ál-alibije egyszerûen zabálni-való, annyira meg tudnám ölelgetni ezért :DDD Neki nem kellenek az észérvek, racionalitás, õ azonnal, hevesen cselekszik, és rögtön közli a legjobb barátnõjével, hogy aznap mit csináltak, mirõl beszélgettek (azon szintén nagyon törtem a fejem, hogy egy ennyire elfoglalt nõnek hogyhogy van 4 üres órája, amikor senki sem látta, senki sem tudja mit csinált, éééés.... ezekrõl az üres órákról Pellant is tud!)

Zseniálisan van felépítve a fokozatosság, ahogy egyre gyûlnek a bizonyítékok Brennan ellen, és Booth egyre hevesebben reagál ezekre... a csapat pedig fokozatosan felmorzsolódik... (alibi, indíték, méreg, és a legvégén a hajszál Brennan kocsijában).

Caroline szerint Cam a nap hõse, és szerintem is. Sorra mindenki feladja az állásait, elsõként Booth, aki túl hevesen reagál, és szabályosan "kiöklözi" magát az ügybõl, Brennan-t ugye a bizonyítékok miatt, Sweets nem elég távolságtartó, szóval õ is hamar kiesik. Cam tartja magát, hisz a rendszerben, és fõleg; benn van még a rendszerben! A többiek a partvonalról figyelhetnek már csak (még Caroline is, aki szerintem a rossz házszámra kiadott paranccsal "bukott le", ezért õ sem tudta tovább tartani a hadállásait... tudom, erõs szavak, de ez valójában már harc, hidegháború; egy zseniális elme, és egy csapat között, de a csapat egyre fogy, és egyre több a kívülálló benne: FBI-ügynök, külsõ profil-alkotó, új ügyész stb.) Úgyhogy szerintem is Cam a nap hõse, mert még tartja magát, és tartja benn a többieket is (Hodgins, Angela, Wendell), hogy szépen, apránként felgöngyölítsék, ahogy tudják... hiszen Brennan szólt Camnek, menjenek Ethan szobájába, és keressenek valamit, ami háromszögre utal, és meg is találták Ethan kódolt üzenetét, amit a nyálával festett a falra.

Úgyhogy törhetjük egész nyáron a fejünket. És én nem a kicserélt órán agyalok, ez tuti. Mert az vagy bomba, vagy valami megfigyelõ szerkezet, más nem lehet.
Én azon fogom törni a buksimat, amiket találtak, és aminek nem tudjuk a jelentését, az értelmét, és hogy ez segít-e Brennanen, vagy sem. Azaz: Ethan üzenete a falon, a könyvtári könyvek digitális kódjai, Pellant videófilmjei (ezekrõl csak említés van, hogy annyi filmet kölcsönzött ki, amit ha egyfolytában a tévét bámulja, se lett volna ideje végignézni), a matematikai könyvben lévõ idézet, és ne feledjük Pellant elõzõ gyilkosságait sem, azok is jelentenek valamit, hiszen már akkor ismerte a csapatot, a rejtjelet direkt Hodginsnak szánta, a gerincet meg Brennan-nek. És mi lett az újságíróval? Aki szerintem nem is halt meg, különben miért volt szükség a teljes elhamvasztására? Szóval még az elõzõ ügyben felvetõdött kérdésekre se kaptunk választ most, csak újabb kérdéseket.

Tetszett a hálószobai jelenet. Annyira hétköznapi volt, annyira átlagos, annyira valósághû. Este van, leszedik magukról a göncöt, és közben beszélgetnek. Nagyon nyomasztó dolgokról, de Brennan annyira szeretnivaló, amikor kijelenti, hogy nem hajlandó változtatni az életén Pellant miatt.

Max nagyon szeretnivaló volt... fõleg, mert visszafogta magát. Szerintem Pellant-nak inkább tõle kéne félnie. Hiszen Max bármire képes a családjáért, és Pellant egyszer már elmondta nekik, rengeteg ideje volt, elolvasta az összes ügyük aktáját, tehát tudnia kellett Maxról, és arról, hogy mire képes, ha a szeretteit fenyegetik. Szerintem látunk majd még tõle meglepõ dolgokat, és van egy olyan érzésem, hogy nem Brennan, vagy Booth fogja kicsinálni Pellant-t, hanem Max. (ebben reménykedem, mert ha õk csinálnak valamit, akkor azzal kigolyózhatják magukat a rendszerbõl).

Az ötlet, hogy Max menekülési képességeit vessék be, szóval ez elég egyértelmû volt. De az, hogy Brennan fenntartások nélkül megbízik az apjában, rábizza magát az õ kétes (és törvényt nem tisztelõ) hozzáállására, az szintén nagyon-nagyon jó húzás volt a stáb részérõl. Ezzel lezárult egy már régóta érlelõdõ folyamat; Brennan újra bízik... és ez nagyon sokat számít.

A búcsú jelenetet már olyan sokan leírták elõttem, én nem térnék ki erre, hasonlóan gondolkodom róla.

No, remélem engedi az egész hosszú hozzászólásomat beírni, és nem akad ki a port :DDD
e-batta 2012 máj. 16. - 23:28:14
(26193/28805)
nem, nem volt fenn, ilyenkor én beérem gyengébb változattal is, aztán ha kijön a jó, akkor úgyis lecserélem, köszi!
Gréti18 2012 máj. 16. - 23:22:04
(26192/28805)
Köszi a feliratot!!!

Kb. 3x néztem meg nélküle de, és bizony maradtak fekete foltok.Amúgy is kikészültem tõle, de így, hogy értettem... egyszerûen nem tudom megfogalmazni. Fogalmam sincs hanyadik ez az epizód az összesbõl(szerintem közelebb van a 150hez mint a 100hoz), de számomra egyértelmûen ez a legjobb. A legizgalmasabb, legszomorúbb, a leghátborzongatóbb, a legkülönlegesebb. A 6. évadzárója volt az elsõ amit élõben láttam, akkor is végigizgultam a nyarat. Az csak kellemes izgalom, kíváncsiság volt a baba és persze a BB kapcsolata miatt, ám ez a nyár...ez a nyár más lesz. Agyalni fogunk végig, az tuti biztos! Olyan mértékben kavarognak bennem az érzelmek hogy nem tudom érthetõen megfogalmazni azt amit szeretnék. Elõttem már leírtátok a véleményeteket, amivel 100%ig egyetértek, sõt, olyanokat is észrevettetek ami felett én átsiklottam. Jobbak vagytok Ti ebben nálam, így én inkább nem is írom le. Titeket ismételnélek, csak zavarosabban.
cometzjeah 2012 máj. 16. - 21:52:09
(26191/28805)
10/10
csikrisz 2012 máj. 16. - 21:45:57 10/10
(26190/28805)
A kritikus pontok, ehh...:DDDD
bonesfan 2012 máj. 16. - 21:29:26
(26189/28805)
David twitteren: Thank you all for the Bday wishes! Nice to turn 30!
:DDDDDD
10/10
follia 2012 máj. 16. - 21:23:44 10/10
(26188/28805)
nagyon örülnék, ha jelölnék, annak még jobban, ha nyerne is!
csak jól válasszon ruhát... :D
bonesfan 2012 máj. 16. - 21:23:22
(26187/28805)
Ez tisztára olyan, mintha Brennan visszaemlékezne a legfontosabb pillanatokra, miközben egyre jobban távolodik Booth-tól! :(
Szomorú, de szép!
Lementettem! :)
10/10
follia 2012 máj. 16. - 21:21:55 10/10
(26186/28805)
igen, most izgatott vagyok évadkezdést illetõen! :) csak az idõugrással nem vagyok kibékülve - de azzal sose. vagyis az 5. évad után jó volt, hogy nem kellett kivárnunk, míg a világvégén ástak/harcoltak/párizsoztak, de a 6. és 7. évad végén erre szerintem semmi szükség. :(