Téma: Drága Elza!

1/10
Kumpirka 2014 dec. 09. - 09:49:26 1/10 Előzmény DarkGirl
(12/32)
Te egy komment alapján döntöd el, hogy egy film jó-e? Szánlak.
DarkGirl 2014 nov. 30. - 20:59:08
(11/32)
Köszönöm az információt! :)
Az olvasottak alapján megerõsített a kommented abban,hogy ez igenis jó film! :)
Dömötör Gergely 2014 nov. 30. - 20:29:31
(10/32)
Pedig, a készítõk nem kicsit baloldalon állnak a politikában. Úgy hogy zsidózással kár megfogni õket.
Elég gáz, hogy nem a történelmi szempontból (a kor negatív szereplõje a zsidó és most ne merüljünk el az odavissza vitákba.) közelítik meg azok akik emiatt lehúzzák. A filmnek van bõven hibája ezt kár fel róni.
10/10
Skorzy 2014 nov. 30. - 16:42:18 10/10
(9/32)
Ma néztem meg és nagyon tetszett.A csatajelenetek nagyon látványosak bármelyik mai háborús filmmel felveszi a versenyt.Jó hogy mi is tudunk ilyen színvonalú filmeket készíteni.
luci60 2014 nov. 29. - 16:04:03 Előzmény DarkGirl
(8/32)
Láttam a filmet, és mondhatom, hogy régen készítettek ilyen jó magyar filmet. Elgondolkodhatnának a hivatalos "filmcsinálók" -akik a pénzt osztják-, hogy õk mit rontanak el, ha félig amatõr módon, 200 millióból ilyen színvonalú alkotást lehet készíteni. Bár lehet, hogy kissé csalódást fog okozni egyeseknek, mert nálam inkább a "mûvészfilm" kategóriába esik. Ha esetleg valaki mást várna, csalódni fog. Külön jó volt, hogy nem a kötelezõ kliséket láttuk, pl. mindig kötelezõ megemlíteni, hogy milyen rosszul felszereltek voltak a magyar bakák. Persze látszódott a pénzhiány és a szereplõk lehettek volna profibbak, a fõszereplõ egy kicsit sután beszélt. Azonban még ez is elõny, mert azt vettem észre, hogy a magyar filmekben a "profi" szereplõk a leggyengébb láncszem (a forgatókönyv mellett), mert színháziasan túljátsszák a szerepeiket. Tisztelet az alkotóknak!


Egy nagy hibát azonban elkövettek az alkotók: a szimbolikus ördög a filmben egy szökött, zsidó munkaszolgálatos. Így már érthetõ volt, hogy a kritikákban miért húzták le annyira. Én pl. az Origón olvastam róla, még jó, hogy nem az alapján döntöttem. Ilyen hibát nem követhettek volna el az alkotók, ezt már sosem fogják lemosni magukról, várhatják, hogy felfigyeljenek rájuk. Kár, mert a magyar film kb. a magyar foci színvonalán mozog, és sok tehetséges, jó alkotóra van szükségünk, de egy kicsit több politikai érzékkel.
DarkGirl 2014 nov. 28. - 13:08:44
(7/32)
Erre nagyon kíváncsi vagyok!!
2/10
dasilva64 2014 nov. 27. - 21:15:54 2/10 Előzmény filoszemitabélus
(6/32)
Egyszerûen szörnyû. Mindegy mennyire hiteles, a fõszereplõ rettenetes, a dialógusok iskolás színvonalúak, zavaros az egész történet. Tele van közhelyekkel (pl. a karakán szovjet parancsnok, aki lelövi saját erõszaktevõ katonáit), hiteltelen szövegekkel (egy baka sosem oktatta ki feljebbvalóját arról, mit is kerestünk mi Szovjet-Oroszország területén?!), túl tiszta harckocsikkal, ruhákkal. Felesleges és értelmetlen harctéri románccal, és olyan orosz katonalányokkal, akiknek a sminkje megállná a helyét a Szex és New York-ban is....
De ami a legrosszabb, nem értem!!!! Hogy mi a túrót akar üzenni?!
filoszemitabélus 2014 okt. 18. - 11:18:13
(5/32)
A film már a bemutató utáni beszélgetésen megkapta az elsõ antiszemitázó kritikát egy hozzászóló nézõtõl.
SPOILER
A filmben a Sátán egy vén munkaszolgálatos képében jelenik meg és ezt a valószínûleg érintett úr felháborodottan szóvá tette.
Ilyenkor aztán jön a film agyonhallgatása és eltüntetése. Persze lehet ez ellen tenni. Minél több embernek el kell menni és megnézni. 27.-én kezdik el vetíteni mozikban.

A filmben egyébként a háborús jelenetek meglepõen profi módon készültek el.
hagyományõrzõ csoportok, eredeti ruhákkal és fegyverekkel vettek részt a forgatáson (ingyen, lelkesedésbõl) és ettõl nagyon hiteles lett minden. Jók a karakterek is. Talán egy kicsit
a szimbolikája és az összefüggések zavarosak, nem elég egyértelmûek. Bár ezt lehet elõnyének is tekinteni, hogy mindenki azt lát bele, amit akar.
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 17. - 15:32:56
(4/32)
Én is. Jó szórakozást!
10/10
Hellas 1903 2014 okt. 17. - 15:27:07 10/10
(3/32)
Az igazság ez a film és témája nagy hiánypotló nemhiába nincsen agyon reklámozva, ma délután én is megnézem !
filoszemitabélus 2014 okt. 17. - 15:17:40
(2/32)
Bemutató ma 18.30 MOM Park!
filoszemitabélus 2014 okt. 17. - 15:02:52
(1/32)
Drága Elza! -

Egy magyar háborús film. Hogy ki az az Elza? Azt nem tudjuk meg úgy igazán, de a film ügyesen csepegteti az apró jellemvonásokat róla a film során. A Drága Elzát 2008 környékén kezdték el forgatni, a premier 2014 õszéig váratott magára. A filmet magyar stáb készítette, minimális költségvetésbõl. A készítõk nem engedtek az "Andy" Vajna-féle világnak, és így megteremtettek valami újat a magyar filmiparban. Minõség, mûvészet, látvány, történet - én ezzel jellemezném a Drága Elzát. Zoom A hollywoodi filmhatás ugyan nem volt meg, amikor kijöttem a moziterembõl, de ezt tudjuk be annak, hogy ez Füle Zoltán elsõ ilyen kategóriájú filmje. A történet in medias res kezdõdik a keleti fronton, ahonnan Lombos honvéd hazatérõben van, de valamiért a szabadságolást mégsem engedélyezik, így újra a front véres valóságába kerül, ahol egy ütközet után magára marad. Társává válik egy munkaszolgálatból megszökött férfi, aki az alkotás mûvészfilmes szálát hozza be. Ez az a szál, ami miatt az ember azt mondja, hogy újra meg kell néznem ezt a filmet. Olyan finoman van beszõve a film fakószínes szövetébe, hogy az ember rájön: már nagyon unja Amerika hõsködõ fiainak meséit. Zoom A film nem hõsökrõl, nem ellenségekrõl és nem nagy történelmi eseményekrõl szól. Hétköznapi magyar, német és orosz emberek mindennapjait mutatja be a fronton, akiket a háború viharos tengere hol feldob, hol a mélybe ránt. Lombos honvéd célja, hogy hazajusson Elzához. A történet egészét sajnos nem kaptam meg a film végére, de talán nem is kell keresni, hiszen a film Lombos honvéd személyiség változásáról szól. A hazafi életét végigkövetik apró történetek, amikhez hasonlót mindenki hallhatott már a családban élõ, háborút járt öregapjától, ezek fûszerezik a fõ cselekmény alakulását. Zoom A film látványvilága megadja azt, amit elvárunk egy háborús filmtõl, talán csak a mûfaj rajongóinak tûnik fel, hogy a kellékek és a díszletek nagyon le vannak spórolva, hol egy tank tûnik fel, hol egy géppuska, de teljes tankszázadot vagy óriási hadszínteret nem fogunk találni. A hiányát viszont egy másodpercig sem érezzük. A vágások enyhén hajlanak mûvészfilm-stílusba, ami ismét különlegessé teszi a Drága Elzát. A hang az az összetevõ egy filmben, amit csak akkor veszünk észre, ha rossz. A Drága Elza! viszont iszonyatosan kihasználja azokat lehetõségeket, amik egy jó hangmérnök tarsolyában vannak. Zoom Egy filmet Magyarországon és sokszor Hollywoodban is egy vagy több ismert - szándékosan nem a 'nagy' szót használom - színész visz el a hátán. Füle Zoltán és Grátz Márk viszont Csányi Sándorok helyett fogott pár hivatásos és amatõr színészt, belerakta õket a varázskalapba, és letette a minõséget az asztalra. Így tudjuk elhinni Lombos honvédrõl, akit Makray Gábor alakít, hogy igazi katona, és nem a Coming out stúdiójából kiszaladó színész. A filmet egyelõre a magyar média nem vette észre, a bemutatása is csak a magyar filmhéten történt meg. Remélem, hogy sok-sok emberhez eljut a híre, és nem lesz kérészéletû, mint a Kereszthegy, ami két hónap alatt már a Youtube-on volt a készítõk által feltöltve, és alacsonyította le a munkát egyszerû spektrumos dokumentumfilmmé. Zoom A stábtól folytatást várok, hiszen a siker megtörtént, az igény pedig megvan a magyar történelmet a mi szemszögünkbõl megmutató filmekre, ahol a saját felmenõink története elevenedik meg a vásznon.

Domonkos Gábor