1/10
janderka 2019 márc. 25. - 19:00:27 1/10 Előzmény Lambada
(1550/18030)
"A lovaspóló egy Isten háta mögötti faluban valóban nagy baromság, az pedig, hogy a vérbeli üzletasszony Mónika ebbe hajlandó pénzt fektetni, még nagyobb!"

Azért valljuk be, hogy azon a nem kért ajándéklovon túl Mónika hetekkel ezelőtt beígért társulása nem lépett előre semmit. Hacsak nem Józsira értette a befektetést - a saját kihülőfélben lévő ágyacskájába... Szóval azon túl, hogy pár numerára összejöttek, nem történt lópóló ügyben (sajnos) semmi. Persze a mai részre azért kiváncsi vagyok szerencsétlen Kristófka miatt, de ma se gondolom, hogy mérföldekkel előrébb haladnánk a sztoriban.
5/10
Lambada 2019 márc. 25. - 18:17:13 5/10 Előzmény napraforgó
(1549/18030)
Számomra az, hogy Kata nem szép, egyáltalán nem probléma. Akár csúnyácska is lehetne, de nem az: átlagos külsejű fiatal nő. Ettől még lehetne nagyon jó a szerepében - de rossz, ebben mindnyájan egyetértünk. Igen, sótlan, vérszegény, hiteltelen, jelentéktelen. Az is nagyon durva, hogy engedte közönség előtt megalázni az apját azzal a hipnotizálással, meg sem próbálta őt megvédeni és leállítani azt az idióta pszichodokit.
Dani nekem is gáz, már az elején sem volt szimpatikus, amikor még Stefi vőlegénye volt. De azt nem gondolom, hogy " ha nekem, fontos egy nő, akkor leállítom, amikor az exéről kezd dumálni." Szerintem egy jó párkapcsolatba belefér, hogy az egyik fél az exéről, korábbi problémás kapcsolatáról beszél. Ha szeretik egymást, akkor ilyesmit is nyugodtan meg lehet beszélni. Az őszinteség, a másik megismerésének igénye alapja egy párkapcsolatnak. De itt ilyesmiről nincs szó, egyikük sem tudja, mit akar, nem egymást szeretik, csak ide-oda csapódnak - nincs koncepció a forgatókönyvben. Az a levél pedig, amit Stefinek írt és Kata megtalált, komplett hülyeség. Ilyet szentimentális lányregények szereplői szoktak írni, nem férfiak, pláne nem olyanok, akik szemmel láthatólag nem is szerették igazán a menyasszonyukat.
A lovaspóló egy Isten háta mögötti faluban valóban nagy baromság, az pedig, hogy a vérbeli üzletasszony Mónika ebbe hajlandó pénzt fektetni, még nagyobb!
4/10
napraforgó 2019 márc. 25. - 15:36:10 4/10
(1548/18030)
Kristóf a lánya miatt nem nyitotta ki aznap a boltot. Mónika is ezért ment a kocsmába.
1/10
janderka 2019 márc. 25. - 13:12:27 1/10
(1547/18030)
Balatonnál van lovardás ismerősöm nekem is, de amikor kezdték, nekik is csak 3 lovuk volt és főleg a kisgyerekes ismerőseikből verbuválták az első vendégeiket. Most már kicsivel nagyobbra nőttek, de fedett lófuttatójuk nincs, így télen csak alaphangon ketyeg az szolgáltatás.
Ökörborzadállyal az a baj, hogy a sztori szerint egy isten háta mögötti falu, távol a fővárostól, így valóban nehéz elképzelni, hogy épp lovaspózni akarna majd lejárni oda bárki is. Ha ugyanis az tudna működni, akkor tudna már rég más turistavonzó dolog is (pl a panzió sem kongana és nem csak egy hol zárva-hol nyitva lévő vegyesbolt adná a élelmiszerellátást). Apropó kisbolt. Már nem emlékszem a konkrét részre, de miért nem Kristóftól és Józsitól kért ivólevet Mónika? Zárva voltak?

Egyébként érdekes lehet magyarítani egy már megírt sorozatot. És szerintem könnyebb is, mint a semmiből új mesét kreálni. De ahogy amira_daa leírta nekünk az eredetit (amiért ismét nagy köszönet), nekem úgy tűnik, hogy Szláven jugós karakterén kívül igazából nem is kellett volna változtatni semmin. Csak hitelesebb színészeket felkérni a már meglévő sztorihoz.
4/10
napraforgó 2019 márc. 25. - 12:25:56 4/10
(1546/18030)
Hát ki a fene megy le Ökörfalvára lovagolni ?Ez annyira szürreális.....
Ez az egész lovaspóló ötlet annyira hülyeség.
amira_daa 2019 márc. 25. - 12:13:31 Előzmény napraforgó
(1545/18030)
Lovaspolóban én otthon vagyok van biznisz

1. tudsz lovaspolot vagy lovaglást nyitni, és az jol tud menni is és igen van vele munka de aki lovagol annak ez szerelem tehát a lo letisztitása az fontos mind a ló mind a lovasa szempontjábol

2. léteznek terápiás lovak gyerekeknek, beteg gyerekeknek meg egyébként is.

3. léteznek terápiás lovak drogosoknak, például vannak országok ahol a drogosokat nevelik le azzal hogy lovagolnak.

Aki lovagol ha talál egy jó helyet bármennyit képes lemenni értük.
Amugy mivel nem lovagol a forgatokönyv iroja - szerintem nem látja azt a lehetőséget benne hogyha több karám lenne tudnának bértartani jo pénzért 10-20 lonál az jo pénz. És hozza a többi lovat is. Szoval nem rossz cucc ez amugy Németben is nagy pénz van benne itthon is aki szereti a lovakat. azaz ez 7/24-es meló
amira_daa 2019 márc. 25. - 11:58:32 Előzmény janderka
(1544/18030)
szerintem az ötlet marha jo de mint minden remake film vagy sorinál az átirás fontos. Ha meghagyod a teljesen eredeti sztorit akkor is tud bukta lenni a szinészek nem tudna azonusolni, nem megy a kémia, ami ott ment az itt nem megy. ezért szokták átirni vagy karakterre irni. nem ciki átirni a karaktert. De szerintem a legnehezebb magyaritani valamit, ezért szokták átirni a sztorit vagy végkicsengést vagy az egészet és hagynak meg csak -egy-két dolgot. De átirni nagyon nehéz. Ilyen szempontbol nem irigylem az irokat. De hát ha ők irják a sorit és ők kapnak pénzt érte tehát nekik kéne tudni nem nekem teljesen anonim, hozzá nem értő fanlánynak. :)

Szoktak a szereplők pl beszélgetni orvosokkal ha orvost játszik , taxissal ha taxist játszik, és satöbbi. ez tud segiteni. Van több taxis ismerősőm, azért amit Tibi mutat képet annál azért egy Pesti taxis lehet hogy rafkosabb de nem ennyire taho.

Mondok egy példát, mindenki nézi a Mi kis falunkat legjobb sori imádják, ott ha a Teca karakterenem a Bata Évi lenne hanem pl Sisa azaz a " mi " Katánk, kb Matyi karaktere az első felesnél átverné.
Egy poént nem lehetne elsütni semmit.

Ha nem nem lenne egy ki nem kacsingato pap ( SZoli) hanem Istent hüen szolgálo akkor nem lenne egy csomo helyzet és helyzetkomikum oké.

VAgy ha Barátok köztben ( ennyit tudok én is ) hogy Berényi Miki felesége Nóri megkérdezné félénken hogy Zolikám ennél valamit vacsorára és elnézést hogy én kérdezem de megengednéd, Zoli egyrész után elvált volna tőle. kb. második percben vagy megette volna első veszekedésnél.

Kellenek a jo szereplők és senki nem mondja azt hogy a Drága Örökösöket ezzel cseszik el, hogy akarakterleirás nem volt meg. van sok jo magyar szinész, tuti találtak volna egy temperamentumosabb Katát. Viszont nyilván a napi sorozathoz nem ér rá mindenki.

4/10
napraforgó 2019 márc. 25. - 11:53:10 4/10 Előzmény amira_daa
(1543/18030)
Igazad van, Erdélyi Timi szebb is lett volna, jobb is lett volna, ez a Sisa baromira nem jó, szerintem semmire se jó. Valamit kezdeni kellene vele, vagy kiírni, mert nagyon szar.
4/10
napraforgó 2019 márc. 25. - 11:43:47 4/10 Előzmény amira_daa
(1542/18030)
No igen, Kata sótlam, vérszegény, én nagyon meglennék nélküle. És az sem érdekelne, ha Dani nem jönne vissza.
Habár kicsit fura, hogy egy fiatalember hazajön külföldről, vélhetően pénzesen, és lovardát nyit, és aztán hülye dolgokat talál ki. Itt a lovardában még ember nem lovagolt, csak egy egyszer hétvégén 3 lány. Most mire föl akarnak lóvaspólót vagy valami lóizét? Ez olyan szerencsétlen ötlet. Ember nincs, aki érdeklődne a lóizéjük iránt. A lovak meg azért pénzbe kerülne, esznek, meg ganézni is kell és vakargatni őket.... ÁHHH..
1/10
janderka 2019 márc. 25. - 11:27:13 1/10 Előzmény amira_daa
(1541/18030)
Hát akkor ezt a magyarok saját hatáskörben rontják el... A marhák!
amira_daa 2019 márc. 25. - 11:21:11 Előzmény janderka
(1540/18030)
Ha ezt én irtam volna kikapok de igen Erdélyi Timi lett volna a tuti Kata karakter tuti fogják majd nyilatkozni hogy ő is volt rá jelölt.

A sorozat többször irtam a főszereplőkön mulik. Kata sótlan ( és finom voltam ) Tomi tultolja, Tibi is, Vali is, Kristof még oké, Moni szerintem jo de kéne egy Kata ellenpolus egy temperamentumos Kata aki kiáll Mónikával szemben is. Anikó azért kocsmáros de lehetne picit temperamentumosabb.
Ezen áll vagy bukik egy sorozat. most éppen léket kapott a drága örökösök hajója, és egy helyben áll és telik az idő helyzetkomikumokkal. ezt a nézők meg fogják unni. vagy már unják.

én személy szerint nem hiszem el hogy egy évig leülik a falusi dolgot, aztán megkapják a milliokat. Igy meg ahogy van pláne nem.
amira_daa 2019 márc. 25. - 11:11:35 Előzmény Lambada
(1539/18030)
FAzekas karaktere beleillik ebbe a káoszba, nincsen se rend , se koncepcio semmi, a sztori sem megy előre, ilyenkor jön egy nagyon kirivó karakter ennyi.

Pasiként nem jön be Iván, amugy szinészként jól hozza a figurát. Remélem, hogy Katát elkapja egy menetre ennyi öröme legyen. Amugy mire lenne valami jön vissza Danika azt irta itt fentebb az előrejelző.

Joli néni elég fura dolog számomra, egyrészt van benne valami gonosz és félelmetes, és titok. elképzelhető hogy ő végül az anyja ennek a három nagyra nőtt gyereknek. (Tibi Monyika meg Kris) vagy nevelte őket, de amig az nem világos, hogy egy anyátol vannak e vagy egy apátol addig...

Jolira visszatérve mindenbe belepo.... mindig ott van tudja, amit kellene vagy kéne. Nem egy joságos nagymama hanem valahol egy szarkeverő rendezgető. vannak jo dolgai, például amikor Kristofot lecseszte az a párbeszéd nagyon tetszett. MErt rávilágitott Krisnél hogy van kiut.

Bár várjuk meg hogy fog viselkedni Kristoffal ha most ugye ( ajánlo szerint ) kiszáll a játékbol

Amugy pl a horvátban Jolika nénit egy igazi boszorka játszik igazi vasorru bába tipus.


a horvát verzioban is kristof karaktere kiesik


amira_daa 2019 márc. 25. - 11:03:57 Előzmény szürkekabát
(1538/18030)
igen nem történik semmi mint ahogy a spoileres részbe az imént irtam a horvát verzioba kb 10 résznél már itt tartottak ahol a magyar, az itthonit elhuzták.

Eredetibe van pap, tanár minden ami azért izgalmat hozhat. itthoni helyzetkomikum
amira_daa 2019 márc. 25. - 10:58:45 Előzmény napraforgó
(1537/18030)
A pszichodoki Fazekas ebbe a káoszba teljesen beleillik - szerintem.

Az amit irtok hogy pszicho jogok stb a beteg felé teljesen oké de az egész sorozatban miért kéne hogy ő viselkedjen normálisan?
amira_daa 2019 márc. 25. - 10:57:37 Előzmény janderka
(1536/18030)
Kud puklo da puklo vs Drága Örökösök, az eredeti sorit közel 6 országban bemutatták, és azért volt sikeres mert a karakterek tevékenykedtek elég sokat. Kertészkednek épitkeznek szépitgetnek. Teljesen más egy sorozat hogy zajlanak az események vagy hogy ott ülnek mint a való világban


Igaz ott nem télen hanem tavasszal kezdődőtt a sorozat ugy nyilván könnyebb volt már az első részekben Kata horvát karakterének kapát fogni .Abban a sorozatban a helyiek között volt egy polgi akit ott is leváltanak. meg volt a csapatban még a kocsmáros csajon kivül egy tanárnő ( DIa anyukája, aki ugye a magyar verzioban meghlt ) aki ugyanugy kavarta a szálaakt, illetve tevékenykedett ( virágot ültetett átvariálta a kerteket a 9 és ő ott tett keresztbe ésszel ahol tudott. Polgármester is lesz egy kis időre. A választások hamarabb vannak és Móni és Dia anyuka karakterek között dől el.

Kristóf családja már a 6. részben leköltözött vidékre. Halnak meg karakterek igy vannak temetések is. Ja a nagypapit amugy normálisan temették el és nem a két fa alá valahol jelöletlenül. ( no comment arrra is vihetnének virágot gondozhatnák stb.

Siremlék is lehetett volna.
Az erdőben Tomi karaktere tévedt el mindig és nem Kata pasija ( amugy ebben a horvát verzioban is van egy orvos pasija Katának akivel szétmennek)
Elég sok büncselekmény van, ellopják egymás tehenét, stb, ezért állandoan nyomozás folyik feljelentgetik egymást.

De Kata például annyira el van foglalva a helyi dolgokkal hogy csak a 68. rész táján szakit Robi karakterével.


4/10
napraforgó 2019 márc. 25. - 10:06:28 4/10
(1535/18030)
Nekem Danika is gáz. Összejött Katával, párszor le is feküdtek egymással. Úgy tűnt, hogy neki fontos Kata, szerelmes belé, vagy ilyesmi. No, ha nekem, fontos egy nő, akkor leállítom, amikor az exéről kezd dumálni. Nyugodtan rászólhatott volna, hogy őt ez nem érdekli, ne vele ossza meg. De az, hogy másnap elrohan külföldre... na hát az... Ráadásul Lalinak azt mondja, hogy 3 hónapra megy Németországba, közben másnap már azt mondja az anyjának, hogy Dániába megy 2 évre egy olajfúrótoronyba, hát, hát, hát. Jó nekem nem jött be Dani karaktere, de hogy ekkora nagy marha legyen! Pedig amúgy egy jóképű fickó, szerintem ővele is kezdhetnének valamit.

A pszichodoki nekem is gáz, Csernust is utáltam, orvos nem beszélhet úgy a betegeivel, ahogy ő. És Igen hogy mer hipnotizálni valakit, aki nem járult ehhez hozzá? És megalázni egy nagy nézőközönség előtt? Szerintem ezért rendesen följelenthetnék az orvosi etikai bizottság előtt.

Kata viszont baromi gáz, sótlan, nagy semmi, valamit már kezdhetnének vele.
svejci 2019 márc. 25. - 09:38:21
(1534/18030)
Most egyben írom, nem külön válaszolnék....

Nekem zömmel bejön minden karakter...., Szláven a kedvencem...
Aki nem tetszett, az Atilla volt...., nem tudom miért, de valahogy nem jött be...
Jolika néni...., ha gyerek lennék, én félnék tőle..... vannak azok a sejtelmes beszólásai...., így is kiráz a hideg....
Viszont a szpihodoki...., az igen is irritál... el nem tudom képzelni, hogy ilyen a valóságban létezhet... (a Csernust is ki nem állhattam....)
Viszont, írtátok, hogy Katával összejöhetnének....
Az szerintem meg is lesz, mert amikor Kristóf felhívta, hogy van az unokahúga, és ez meg az, akkor a doki egyből rá akart repülni....., szerintem ilyen a fazon, minden nőt meg akar .....ni
1/10
janderka 2019 márc. 25. - 08:24:52 1/10 Előzmény amira_daa
(1533/18030)
Összevetésként arra lennék még kíváncsi, hogy az eredetiben a 65. részig ugyanennyire nem jutottak még előre a történetben, mint itt, vsgy az pörgősebb volt?
6/10
szürkekabát 2019 márc. 25. - 08:10:41 6/10
(1532/18030)
Ja, még Mihályon "röhögtem" nagyon: ártatlan a falopási ügyben, a vádak meg hamisak, ám miközben épp tisztára mossa a becsületét azt kéri a zsarolóitól, hogy korrumpálják valami egzotikus úttal. :DDD
6/10
szürkekabát 2019 márc. 25. - 07:55:00 6/10 Előzmény Rojita
(1531/18030)
Sándornak az állandó, minden ok nélküli, felnőtt fiának nyakon legyintése szerintem már a 60-as években se volt elfogadott, de mai szemmel nézve engem kimondhatatlanul irritál. Komolyan azt akarja sugallni, hogy egy apa-fiú viszonyban ez normális vagy neadjisten vicces?

És hogy egy pszichológus nem csinálhat a páciens beleegyezése nélkül hipnózist, az is biztos. A páciens nagy nyilvánosság előtt történő megalázásáról már ne is beszéljünk.