7/10
Rojita 2019 máj. 13. - 12:40:14 7/10
(3444/18024)
OORI = Mi az?
7/10
Rojita 2019 máj. 13. - 12:38:45 7/10
(3443/18024)
Mert az napjainkra éppen jellemző, h egy roma fiatal válogathat az igényesnél igényesebb munkák között?

Hozzák össze Katával, úgy is kinézte már feleségnek.
Kata talán magához térne egy hátrányos helyzetű körzet orvosi ellátásában.
7/10
Rojita 2019 máj. 13. - 12:33:15 7/10 Előzmény napraforgó
(3442/18024)
Egy technikai kérdésem van.
Mostanában tanultam meg, h hogyan kell 1-10-ig értékelni a kommentelés mellett. De nem akarok mindig értékelni. A felajánlott csillagok közül pedig az utolsó sosem sötétül el. Akarom-nem akarom min. 1/10-t mutat a program. Ha meg egyik csillagra se kattanok, akkor mutatja az utolsó hsz-om szavazatát.
Tudjátok, hogyan lehetne elaltatni a csillagokat?
7/10
Rojita 2019 máj. 13. - 12:24:30 7/10
(3441/18024)
Danit meg eteti az anyja.
7/10
Rojita 2019 máj. 13. - 11:21:57 7/10 Előzmény guess.who
(3440/18024)
De kicsoda Etelka?
(vagy csak teszteled az olvasói figyelmet?)
guess.who 2019 máj. 13. - 08:11:04 Előzmény Rojita
(3439/18024)
Egy testesebb embert elég nehéz lenne véznává maszkolni, ennyire szerintem nem ügyesek az RTL maszkmesterei és sminkesei. :D Fogadjuk el, hogy VIP cellában lakik Etelka és nagyon odafigyelnek az megfelelő mennyiségű étkeztetésére, ráadásul a mozgáshiány miatt ez mind látszik is rajta... :)

Józsi nemigen főz (tényleg: egyáltalán mit eszik például Dani vagy Józsi? Utóbbi gondolom, a panzió konyháján eszik, előbbi meg fényevő, bár talán 1-2 alkalommal mintha "főzött" volna Stefánnak és Katának is. Talán kávét. :)
7/10
Rojita 2019 máj. 12. - 20:31:36 7/10 Előzmény guess.who
(3438/18024)
Hát, biztos, h egyik kerületi rendőrség se adhatta bérbe a fogdájukat 1 napra se, - de tanulmányi kirándulásra biztos, h beengedték volna őket.
Attila pocakján szoktam nevetni. Pár hónapos fogdaélet után se fogyott le. (Persze lehet, h Józsi 3 naponta viszi az otthoni pluszt, - csak akkor ezt is bele kellene írni).
guess.who 2019 máj. 12. - 19:52:14 Előzmény Rojita
(3437/18024)
Azon a fogdán én mindig hangosan felröhögtem, annyira szánalmas volt úgy megoldva, hogy egy szoba vagy terem egyik sarkába beállítottak pár vasrudat függőlegesen... A középkort imitáló filmekben szokott lenni ilyen sületlenség, de hogy ilyen jellegű "cella" Magyarországon nincs, az biztos. :)
7/10
Rojita 2019 máj. 11. - 14:06:05 7/10
(3436/18024)
Azt olvastam még a kezdetekor, h nem lesz semmi műtermi felvétel, mindent ott a faluban vesznek fel. De hát, gondolom, azért minden belső felvételt még se tudnak ott felvenni. A kórházbelső, a budai villabelső, - ezek olyan magas terek, vagy Kristófék lakása, - bár a szobákat lehet bárhol berendezni, ahogy a rendőrségi fogdát is. Biztos, h itt-ott kibéreltek épületrészt, lépcsőházat, vagy cukrászdát- éttermet forgatásra. Egy magánkórházrészt már nem hiszem, h bérbe adtak bárhol is, az túl macerás lenne. Azt vmi más épületben vehettek fel. Gondolom.
4/10
napraforgó 2019 máj. 11. - 13:09:43 4/10 Előzmény svejci
(3435/18024)
Megnéztem, úgy van, ahogy mondod. Már induláskor is láttam a taxi oldalán a kockázást, és később Kristóf a Városligeti hídon hajtott át a Hősök tere felé, ott jól látszott a sárga szín is.
Bár arra azért kíváncsi lennék, hogy szerezte meg a taxi kulcsát.
4/10
napraforgó 2019 máj. 11. - 12:04:33 4/10 Előzmény svejci
(3434/18024)
Jó, akkor azt is megkeresem. Köszi.
svejci 2019 máj. 11. - 12:03:53
(3433/18024)
Na! Ketten maradtunk :)
svejci 2019 máj. 11. - 12:02:07 Előzmény napraforgó
(3432/18024)
az nem igazán látszik..
De, Pesten, amikor hívja Katát, előtte van egy távoli képbevágást, ott látni lehet a sárga autót....
4/10
napraforgó 2019 máj. 11. - 11:57:54 4/10 Előzmény svejci
(3431/18024)
Értem. Majd megkeresem, hogy látni-e rajta valami taxis jelzést.
svejci 2019 máj. 11. - 07:53:39 Előzmény napraforgó
(3430/18024)
A Tibi taxijával ment fel Pestre..... az sárga, csak a kamera képe fekete-fehér, azért emlékszel fehérre....
Később fogja a taxisoknak felvitetni a taxit, és akkor kap egy kék autót Tibi.....
4/10
napraforgó 2019 máj. 10. - 20:16:57 4/10
(3429/18024)
Kristóf vajon kinek az autójával ment fel Pestre? Én úgy emlékszem, hogy Tibinek valami sötét színű autója van, Katának fehér, Mónikának kék. A tipusokhoz nem értek. De itt Kristóf egy világos, fehér színű autóba szállt be és ment Pestre. Ez kié volt? Mert Tibitől mindig nagyon nehéz kikunyerálni a kocsikulcsot, most meg csak úgy hirtelen, ad hoc vitte el Kristóf.
4/10
napraforgó 2019 máj. 10. - 19:57:15 4/10
(3428/18024)
8. rész
Stefi másnap is Anikót ápolja, és kíváncsian kérdi, mit keresett az ablakában Sándor. Anikó a katasztrófavédelmi ellenőrzéssel magyarázza, de Stefi nevet rajta - éjszaka? Amúgy nincs kifogása az ellen, ha a nővérének is van valakije.
A lovászfiúk a lovakat vakarásszák, Lali szerint ez a lovasbemutató el van kapkodva. De Dani erölteti, így meglesz a bemutató. Lali meg kell hozzá, mert ő tud kunsztokat csinálni a lovakkal.
Attila Sándort és Mihályt instruálja, hogyan nézzék a kamerák felvételeit a monitoron és jegyezzék le, melyik Szappanos mikor távozik autóval , vagy busszal és mikor jön meg. Közben elvitatkozgatnak, mert Attila még nem állította át a gépét a nyári időszámításról télire. Belezavarodnak, hogy most le kell vonni egy órát, vagy hozzáadni.
Kata meglátogatja Anikót, szorgalmazná a röntgent, de Anikó elárulja, semmi baja, csak a húgát akarta hazahozni. Majd Tibi is szóba kerül, hogy régen milyen udvarias, figyelmes ember volt. Kata szerint összetéveszti valakivel, az ő apját a meleg vacsorán kívül semmi sem érdekli.
Stefi Diával is megosztja a gyanúját, a nővére és Dia apja között van valami. Dia szörnyülködik, az ő apja már túl öreg ilyesmihez.... meg fúj....
Kristóf jelzi Pannának, hogy másnap fölmegy Pestre, majd mindent megbeszélnek. Panna közli, hogy fizetnie kell, már a bank is fel akarja mondani a hitelszerődésüket, mert nem fizették a részleteket.
(rejtély, milyen hitelről van szó, elvégre a lakás Panna öröksége a szüleitől, tehát nem lakásvásárlási hitelük van. Talán felújításra vettek fel, de erről sincs szó).
Sándor szorgalmasan nézi a monitort és észreveszi, hogy Anikó kinn áll a buszmegállóban. Misi arra hajt, rákérdez, hová megy és minek. Anikó elintézi azzal, hogy van pár elintéznivalója Pesten.
Sándor meg rátelefonál, de Anikó hazudik neki, azt mondja, épp a kocsmában dolgozik, nagy a forgalom. Sándor Misit hívja és Anikó hazugságairól regél neki, de Misit nem érdekli, ne kukkolja a barátaikat. Észreveszik, hogy Kristóf autóba száll ezt feljegyzik.
Andrea Robit ugráltatja, bár már 24 órája talpon van, még rásóz egy sérültet. Kávézás közben viszont a férfi combját simogatja, mondván ráfér egy kis lazítás...
Mónika zuhanyozás után mosni készül, de elmegy az áram. Tibi káromkodik, de aztán megtalpalja a biztosítékot, újra van áram.
Anikó megérkezik Marosi ügyvédnőhöz. A nő közli, az óradíja 100 euró, azaz 32000 ft + ÁFA. Anikó közli, hogy Kálmán Bácsinak van még egy örököse.
Kristóf megérkezik pannához, aki csak másnap délelőttre várta. Közli az asszonnyal, hogy szereti és kell neki ő és a kislány, mindent rende fog hozni. Kis szex után beszámol Pannának az örökségről.
Csaba és Robi beszélgetnek, Csaba gyanítja, hogy Robi és a főorvosnő között van valami. Aztán Katáról érdeklődik, ő Robi "hivatalos" csaja. Robi elmondja, ogy Kata családi okok miatt egy évig vidéken fog élni.
Kata is elindul Pestre, Sanyi és Misi huzakodnak a megfigyelésen. Sanyi őrlődik, őt csak az érdekli, miért ment Anikó Petre és miért hazudott neki.
Kata a kórházban összefut Csabával és megkérdi tőle, tud-e valakit, aki kölcsönözne neki 6 millió forintot. Csaba szerint itt csak a főorvosnőnek van pénze, próbáljon meg tőle kérni. kata be is megy hozzá, de olyan bonyolultan vezeti föl a kérését, hogy Andrea félreérti, azt hiszi, hogy a kirúgása miatt jött. Közli vele, hogy Róbert kérésére rúgta ki és azt is az ő kérésére intézte el, hogy a megyeibe se vegyék föl. Kata döbbenten fordul ki a főorvosnő irodájából.
Anikó Stefinek is hazudik, azt állítja, hogy felment Pestre megröntgeneztetni a derekát... Sándor is kíváncsiskodik, hol volt Anikó, neki azt hazudja, hogy nőgyógyásznál volt. Sándor megnyugszik.
Kristóf rátelefonál Katára, sikerült-e pénzhez jutnia, de Kata nagyon zaklatott. Kristóf odamegy és kiszedi belőle, hogy Robi miatt utasította el mindkét kórház. Kristóf ráveszi, hogy menjenek el most Robihoz és kérdezzék meg, miért tette.
Robi fürdés után nagyon tollászkodik a tükör előtt, láthatóan vár valakit. A csengetésre egy pohár borral nyit ajtót, de lehervad az arcáról a mosoly meglátván Katát és Kristófot. Kristóf adja elő a témát, aki előbb tagadni próbál, majd arra hivatkozik, hogy a főorvosnő föltette neki a kérdést, vagy ő, vagy Kata megy. állítólag a kapcsolatuk miatt, amit a kórház nem tolerál. (mondjuk ez nem indok arra, hogy a megyeibe miért ne vehették volna fel...) Kata "szánalmas vagy" felkiáltással távozik.
4/10
napraforgó 2019 máj. 10. - 16:34:43 4/10 Előzmény guess.who
(3427/18024)
Szerintem a legegyszerűbb megoldást választják, egyáltalán nem adnak rá semmilyen magyarázatot.
És marad még jó pár elvarratlan szál a végére, mert miért is magyaráznának meg mindent? úgy kell nekünk, minek néztük.....
guess.who 2019 máj. 10. - 16:17:06 Előzmény napraforgó
(3426/18024)
"egyszóval az a pénz akkor sem volt tiszta, ha nem a kábítószer ügyletekből származott."
És tegyük hozzá: ha ez ilyen jellegű pénz volt, akkor az nem Attila saját, lenyúlt lóvéja volt, hanem az önkormányzaté, ha pedig így van, még hatalmasabb őrültség volt elégetni.

De szerintem sem lesz rá értelmes magyarázat, legfeljebb valami nyakatekert hülyeség, amiben semmi realitás nincs, csak jól hangzik. :)
guess.who 2019 máj. 10. - 16:15:07 Előzmény Rojita
(3425/18024)
Eddig sem jeleskedtek az elvarratlan szálak és értelmetlen, előzmények és "utózmányok" nélküli történésekkel való foglalkozásban, szóval én nem reménykedem ilyesmiben. :D