4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 14:43:10 4/10 Előzmény janderka
(3785/18025)
Jó, ez csak egy kósza ötlet részemről. De Amira volt, aki időnként összeszedte a nyitva maradt szálakat - és ez kicsit olyan nekem, hogy rögzíti, hogy majd mit kell elvarrni később.... Bedobott ötleteket, engem a Bernsteiner néni akasztott ki, de voltak más ötletei is és figyelte a reakciókat.
Volt még egy illető, akire gyanakodtam, de már nem emlékszem a nevére. De nekem mindig gyanús az, aki sohasem a már megtörtént dolgokra reagál, hanem csak újabb és újabb ötleteket vet be. Ráadásul hülye ötleteket, de mindig van, aki ráharap és korrigálja a hülyeségeket. Na, akkor már van egy használható szál... Vagy legalább valami, ami ötletet ad a hogyan továbbhoz...
1/10
janderka 2019 jún. 06. - 14:00:12 1/10 Előzmény napraforgó
(3784/18025)
Ezt a 82-es dátumot semmilyen szinten sem kell alapnak venned. Puszta véletlen hogy Szláven egy ilyen bélyeget nyúlt le a gyűjteményből - még ha persze ezt is megírta valaki, ami ugye mégse véletlenül történt (bár el tudom képzelni, hogy csak annyi volt megírva, hogy "Szláven a posta készletéből szerez Tominak egy bélyeget", amit aztán a béna kellékesek egy ilyen 1982-es darabbal voltak csak képesek megoldani, ahelyett hogy kicsit is gondolkodtak volna). De gyanítom, hogy ez az egész levélírásos téma egy hirtelen jött írói baromság volt csupán két adott rész továbbpörgetésére, bármiféle logikai háttér nélkül. Aminek pótlására hiába is akarnának utólag ráhúzni bármilyen hajánál foga előrángatott magyarázatot.
1/10
janderka 2019 jún. 06. - 13:41:47 1/10 Előzmény napraforgó
(3783/18025)
Sz@r ez a Port, hogy nem lehet semmire se visszakeresni, de miért épp amira_daa lenne stábtag? Csak mert eltűnt? Sokan nem írnak már a régiek közül. De ez nem meglepő, mert lefutott a sorozat. Az ismétlést meg már kevesebben nézik - nincs reklámja sem. Ráadásul ahogy emlékszem, amirának tök kritikus komentjei voltak. Ez a Bernsteiner vonal pedig annyira abszurd volt, hogy nem hinném, hogy betenné bárki is a soriba. Az igaz, hogy volt pár ötletkérő/ötletinspiráló hozzászólása is, de ez még nem jelent sokat. Ha meg az ezekre befutó ötleteink netán mégis bekerülnének, az nem csak nekem lenne pl. öröm, de szerintem a nézők is bírnák :)
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 13:21:44 4/10
(3782/18025)
T. Fórumtársak!
Csúnya gondolatom támadt. Szerintem Amira daa felhasználónevű fórumtársunk egy beépített ember, aki a mi hozzáállásunkat szondázta. Időnként nagyon fura ötletei támadtak, a szerintem legfurább a Bernsteiner néni volt, mint özvegy, két unokával, közülük az egyik, a Petike egy meleg fiú.... Mostanság nem jelentkezik...
Én speciel kicsit sem örülnék, ha a sorozat elmenne iyen nemi identitást firtató, vagy taglaló irányba. Úgyhogy nálam az általa favorizált Bernsteiner néni, és pláne az unokái nem nyerők.

De ha már új szereplőket akarnak behozni a sorozatba, hát inkább el tudnám képzelni Szappanos anyut, aki majd megmagyarázza, hogy miért is nem tűnt fel az elmúlt 100 évben - mondjuk így egyeztek meg Kálmánnal anno. Na és Marosi Gitta lehetne akár az ő mostohalánya is, ami megmagyarázná azt a fokozott figyelmet, amit a nő a Szappanos család tagjaira fordít. Mert Tibi kiszabadítása az őrizetből, Tamáska kárászi útjának eliminálása, vagy Kristóf kiesésének visszavonása azért eléggé úgy néz ki, hogy az ügyvédnő valahol érdekelt abban, hogy az örökösök sikeresen zárják az évet.

Vélemény???
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 11:48:52 4/10 Előzmény svejci
(3781/18025)
Nem értem a számozást.
Marad a dátum, az talán nem változik.

De én is pont erre gondoltam, hogy Marosi a nevelő/mostoha anyjának jelentget. És ő még élhet akár Ausztriában is (bögre, meg német nyelvű telefon).
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 11:45:57 4/10 Előzmény janderka
(3780/18025)
Igen, ezen valóban agyaltunk, 82-ben még schilling volt, de ma már nem írhatott volna csak eurós bélyeggel.
svejci 2019 jún. 06. - 11:44:43 Előzmény napraforgó
(3779/18025)
Marosi ügyvédnő egy elég szigorú külsejű, kb. 40-43 éves ügyvédnő, éppenséggel lehet akár Szappanos mami mostani élettársa, nevezzük Marosi Gyulának a lánya is, akit Szappanos mami instrruál

Igen, és amikor Marosi a telefonban jelent, akkor ezt a mamának teszi.... :)

Nálam ez lesz a 4114
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 11:44:04 4/10 Előzmény svejci
(3778/18025)
Tibi 1965-ben született, ez elhangzott a rendőri ellenőrzésnél. Akkor 1982-ben csak 17 éves volt. A levél arról szólt, hogy régebben voltak ott az apjával. Mondjuk Tibike akkor még csak 10-12 éves volt, vagyis még olyan kezelhető gyerek, nem kötekedő kamaszfiú. Talán tényleg voltak ott akkoriban Ausztriában, de akkor erre Tamás ráhibázott, hisz EZ SEM hangzott el soha!

Mert ha én soha nem voltam apámmal Ausztriában, egy tiroli faházban, mondjuk sielni, akkor eszembe sem jut, hogy ott lehet az öreg....
Amúgy meg nem úgy nézem a Szappanos családot, hogy telente sielni járnának az Alpokba..... Ja, Ökörapátiból.... Még ha Attiláról lenne szó és nem a 70-es Kálmán bácsiról, akiről azt mondták a szomszédok, hogy soha ki sem mozdult a faluból....

Na, akkor ez még egy baki???
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 11:32:10 4/10 Előzmény svejci
(3777/18025)
Marosi ügyvédnő egy elég szigorú külsejű, kb. 40-43 éves ügyvédnő, éppenséggel lehet akár Szappanos mami mostani élettársa, nevezzük Marosi Gyulának a lánya is, akit Szappanos mami instrruál és biztat arra, hogy segítse, támogassa elhagyott gyermekeit.
Mert lehet, hogy ő nem tudott többé együtt élni Kálmánnal, aki ugyanúgy ordítozott vele, mint Tibi Valival, de attól függetlenül ő nyomon követte gyermekei életét, legalábbis, amíg felnőttek. És most is csak jót akar nekik. És ezt a mostohalánya, Gitta révén meg is valósítja.
És ez még jogilag is klappolna, hisz az özvegy (!) tetszése szerint használhatja, hasznosíthatja a haszonélvezetébe kerülő vagyontárgyakat. Tehát, ha nem is ő maga, de a nevelt lánya révén használatba veheti a régi közös családi házat....

Na, de mi történik itt úgy, ahogy logikus lenne?
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 11:20:23 4/10 Előzmény janderka
(3776/18025)
Nem lőttem ki az Offtopicokat, sohasem szoktam.
------
Kibél hányas hsz van most?
én most a 4093-as vagyok a gép szerint.
1/10
janderka 2019 jún. 06. - 10:00:02 1/10 Előzmény napraforgó
(3775/18025)
Lehet hogy nálad az offtopik kommenteket nem veszi bele a teljesbe a port.
_____________________
Igen. A hütte-ügy egy védhetetlen és elementáris készítői baki. Ami ráadásul napjaink eurós világában
azzal a '82-es schillinges bélyegbohóckodással már önmagában abszurdan indult.
svejci 2019 jún. 06. - 09:51:24 Előzmény napraforgó
(3774/18025)
De mit szólnátok hozzá, ha most hirtelen felbukkanna és kiderülne, hogy nem is Marosi Gitta az özvegy, hanem ő? Gittácska meg csak szondázta a családot,

Hehe....
Mi van, ha Gittácska közben a felbukkanó özvegy mostani élettársának a lánya..... :)
És, Kálmánbá onnan tudta meg az ügyvédnő címét, meg az ötletet ehhez a végrendelet lehetőségét....
svejci 2019 jún. 06. - 09:46:34 Előzmény napraforgó
(3773/18025)
Tirolban minden faházikó hajszálra ugyanúgy néz ki.....
Igen, ez elég érdekes, hogy csak a család, és ezáltal csak mi láttuk azt a kis házat....
Talán a videó üzenetben említést tett róla Kálmán, hogy voltak ott régebben.... (erre nem esküszöm meg, de, mintha mondta volna...)
A borítékra csak egy kamu címet írt rá a Tamáska....
Már akkor is kiakadtam, hogy ezek után, hogy is találta meg a két balfék azt a kis házat.....
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 07:48:16 4/10
(3772/18025)
Nem emlékszem rá, hogy konkrétan valaha is kijelentették volna, hogy Szappanosné meghalt volna. Ezt az alkotóknak kéne tudni. De mit szólnátok hozzá, ha most hirtelen felbukkanna és kiderülne, hogy nem is Marosi Gitta az özvegy, hanem ő? Gittácska meg csak szondázta a családot, meg jó körülmények közé akarta visszahozni anyut. Ő csak Kálmán instrukciói szerint jár el...
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy fővárosi menő ügyvédnő férjhez megy egy világvégi kisfalu bugris öreg parasztjához.... Szerelmi házasság, ugye? Mert Gittának is van mit a tejbe aprítania, hisz ha nála egy óra 100 euro, vagy 30 000 Ft, akkor nyilván nem nyomorog.
4/10
napraforgó 2019 jún. 06. - 03:42:13 4/10 Előzmény janderka
(3771/18025)
Nálam csak 4087 hsz volt, az enyém most a '88-as,hogy lehet nálad 30-cal több?

Igen, pont most értem be magam, vagyis kb. innentől írkáltam összefoglalókat. Habár eleinte félénken csak rövideket, de a biztató válaszok hatására aztán a szöveg egyre hosszabb lett...
Én is pont ezért mentem vissza a február eleji-közepi hsz-ekhez, hogy összehasonlíthassam, hogy akkor hogy láttam a dolgokat és most hogy látom.
Épp ezért írtam meg, hogy nálam a 300. hsz volt, február 5-én a tegnapi adásra írt reagálás.
És utána nagyon sokan, nagyon sok mindent hozzáfűztek.

Bevallom, én teljesen elfelejtettem, hogy Attila interjúztatott a kisbolt eladói állásáért (amúgy végül senkit sem vett föl), és azt is, hogy Mónika karate edzés-félét tart a hálószobában, azzal a szöveggel, hogy fekete öves vagyok, ne szórakozz velem.
-----------------
Ami most tűnt fel, és nagyon fontos, és z összefoglalómban jeleztem is, hogy Mihály és Sándor sohasem látta azt az alpesi házikót, amit Kálmán bácsi videóján az ügyvédnő lejátszott az örökösöknek. !!!!!
Tamás meg rábökött a térképre és hasraütésszerűen írt egy címet - nem is a levélben, talán csak a borítékra. (bár ez sem biztos, hisz nem mutatták, Tamás meg hangosan olvasta a levelét írás közben! Ehhez képest Sándorék a szakadó hóban megtalálták pontosan ugyanazt a hüttét, mint amit Szappanosék és mi, nézők láthattunk a videóban!!!! Mert azért azt nem gondolom, hogy Tirolban minden faházikó hajszálra ugyanúgy néz ki.....

Ti mit gondoltok? ez egy újabb baki?
1/10
janderka 2019 jún. 05. - 21:17:41 1/10 Előzmény napraforgó
(3770/18025)
Én legutoljára valamikor a 878-dik hsz-nál döbbentem meg, hogy milyen gyorsan sűrűsödnek a kommentek. És lám, már a 4117-nél járunk. Nem sámli :)

Az epizódismertetőkkel vajon már utolérted magad? Érdekes lenne összevetni, hogy akkor hogy foglaltad össze a látottakat és most, az ismétléskor hogyan.
4/10
napraforgó 2019 jún. 05. - 20:00:41 4/10
(3769/18025)
26. rész
Attila eladót keres a kisboltba, felvételi beszélgetést tart. Margit néni és Lujzi néni ott kíváncsiskodnak és közben pletykálnak Diáról, Józsiról, Kristófról. Margit néni az aszfalt, a csatorna, meg a mamutfenyők színe iránt érdeklődik, hogy mikor lesz ( kész, a fenyő meg zöld). Attila csak úgy szabadul tőle, hogy rátukmál 3 akciós tonhalat.
Kata átköti Kristóf bibijét, megint kap egy nagy turbánt a pici sebére.
Tibi betér a kocsmába, Anikó közli, hogy Sándorék jelentkeztek Tirolból. Tibi morog: "de minek?"
Sándor és Mihály a hóesésben a tiroli házat keresi, de eltévednek. Aztán libegővel mennek föl egy hegyre.
Szláven csak talált egy nagyobb falapot a kisasztalára, ekkor jön Tibi, némi huza-vona után közli, hogy tárgyalni jött. A levélről kérdezgeti. Szláven tagadja, hogy tudna róla, mire Tibi elévágja a borítékot. Tamás a kerítésen keresztül jön be - mi a pálya? kérdi.
Kata és Dani Pestre indulnak, hogy megnézzék Kristóf családját. Dani rákérdez, mikor nyit meg a rendelője, mire Kata elmondja, hogy számtalan engedély kell, de már elkezdte intézni. Szláven és Tamás közösen Zsókára terelik a gyanút, biztos ő lopta el a bélyeget és adta föl a hamis levelet.
Mónika dzsúdózik, vagy karatézik, nem tudom, mindenesetre a levegőbe boxol és rugdal. Attila felhívja, beszélni akar vele.
Tibi örjöngve ront be a postára, halálra rémisztve Zsókát. Tibi össze-vissza szórja a leveleket, meg mindent lestempliztet. Zsóka mondata állítja meg, nem csodálom, hogy Vali elhagyott. Tibi megdöbben, honnan tudsz te erről?
Kata és Dani megérkezik Pannához, kérdik minden rendben van-e, Kristóf aggódik, hogy sok az intéznivalója, posta, közművek, stb. Aztán rövid úton elküldi őket. Dani észrevette, hogy Pannánál egy férfi van, ezt közli Katával is, aki arra kéri, erről ne szóljanak a nagybátyjának.
Attila bocsánatot kér Mónikától, majd javasolja, borítsanak fátylat a történtekre. Majd azt, hogy fűzzék szorosabbra a kapcsolatukat. Ő, meg a fia és Mónika jó csapat lesznek. Attila megbízza Mónikát és Józsit a panzió és a kisbolt ügyvezetését, könyvelést, pályázatokat intéznék. Mónika szívesen működik együtt Józsival...
Sándor és Mihály megtalálják azt a hüttét, amit ők sohasem láttak, csak a Szappanos örökösök a videón (!) Nyitva találják az ablakot, erre bemásznak. Körülnéznek a házban, sok ismerős dolgot találnak (pl. ugyanolyan a rádió), de fura, hogy a falon csupa olyan fénykép van, akiket nem ismernek.
Tamás a bőrönd tartalmát mutogatja Szlávennek, nem érti, hogy miért őrizte meg Jolika a gyerekkori dolgait. Szláven azt mondja, kérdezze meg Jolikát.
Kovács úr lamentál, mert 10 óra után nem kapnak reggelit. Mert reggeli csak 8-tól 10-ig van, aki később kel fel, erről már lemarad.
Zoli szóba hozza Pannának az örökséget, ne siesse el azt a válást...
Jolika Kristóffal beszélget, amikor beállít Tamás a bőrönddel. Jolika néni erre elmeséli Tominak, hogy 3 éves koráig ő és a nagyapja nevelték, mert beteges gyerek volt, ezért az anyja lehozta, hogy felerősödjön, aztán még az óvoda előtt lejött érte és elvitte.
Stan és Pan egy tea mellett üldögél, amikor hazajön az osztrák család, a gyerekek megrémülnek, az asszony a férjének kiabál, valami szláv betörők vannak ideben. A két ökör kimenekül az ablakon, majd megpróbálják elérni az utolsó felvonót a völgybe.
Este Tibi valamit rágcsál, majd felhívja Valit. Ráordibál az üzenetrögzítőjére. Aztán kinyit egy üveg bort. Ekkor Anikó érkezik hozzá, kérdi egyedül van-e, mert mondani akar valami fontosat. Rém hosszasan köntörfalazva indítja a mondókáját, addig-addig, amíg hazatér Tomika, tombolva, az anyját keresi. Tibi a panzióba irányítja, de Anikó közben lelépett.
Margit néni és Lujzi néni hóembert épít a mamutfenyőknél, amikor Tamás az anyja elé megy. Teleordítja a falut, hogy gyűlöli, mert ez a szemét nő lepasszolta a gyerekét ide, a faluba, mert nem akart foglalkozni vele. Mónika a fejét fogja, a két nyanya meg csak néz. Tamás elrohan.
4/10
napraforgó 2019 jún. 05. - 16:54:26 4/10
(3768/18025)
Emlékeztem rá, hogy Szláven helyzetéről és a Szappanos gyerekek anyjáról már értekeztünk korábban. Megtaláltam, amit a 300. hozzászólásomban február 5-én írtam.
Kb. itt tartunk jelenleg a történetben.
Azért szépen haladunk, már több, mint 4000 hozzászólást összehoztunk.
4/10
napraforgó 2019 jún. 05. - 14:45:27 4/10 Előzmény Rojita
(3767/18025)
Ha végrendeleti öröklés van, mint itt, akkora feleség nem örököl automatikusan. Talán kötelesrészre igényt tarthatna, de még ez sem biztos, mert ha nem éltek együtt már vagy 20 -30 éve, vagy ki tudja mióta, akkor ezt perrel sem igen tudná kikényszeríteni.
Mondjuk Szappanos anyuka lelépett 20, vagy 30 éve, és Kálmán meg az utolsó 2-3 évében tett szert a nagy vagyonra. Vagyis az semmiképp nem közös szerzemény, az asszonynak a világon semmi köze hozzá, még törvényes öröklésnél is megtámadható lenne az igénye, nemhogy akkor, ha az örökhagyó végrendelkezett és nem emlékezett meg a gyermekei anyjáról.
7/10
Rojita 2019 jún. 05. - 13:46:02 7/10
(3766/18025)
Bennem is az volt, h meghalt a Szappanos-anyuka, - mintha Jolika úgy mesélt volna Róla, h már nem él. Annyira sok szálon indították a történetet, h számunkra sok dolog elsikkadt. Újranézve a filmet, egy csomó új információ ugrik elő.
Azért az furcsa, h ha Kálmánt a rossz természete miatt hagyta el a felesége, az asszony miért nem látogatta a gyerekeit később? Ha Kálmán nem engedte a látogatásokat és a nőnek nem volt ereje, pénze a törvényes jogait kiharcolni, akkor később miért nem jelentkezett a gyerekeinél, amikor azok már elmentek otthonról?

Aztán, ha törvényesen nem is váltak el a szülők, akkor a feleség is örökös.
Mert az ügyvédnő meglepő bemutatkozását a 4. hónap végén kamunak tartom. Az csak megtévesztés Kálmán utasítása és felhatalmazása alapján.